Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Niebieska
Czw 16 Lut, 2023 12:44
Garażówki - Syrena Bosto, Czarna Wołga, Maluch [*], Trabant
Autor Wiadomość
KociTata 
Stanisław

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 491
Skąd: Wiry
Wysłany: Nie 06 Mar, 2022 20:33   

Wołga przełamała się do człowieka. Zawsze rano przychodzi do łóżka, aby być drapana. Już przy tym nie atakuje, jedynie się wycofa, gdy poczuje dyskomfort. Jest chyba nawet bardziej chętna do głaskania od Trabanta. Poza pokojem jest bardzo wycofana.

Trabant natomiast to żywioł. Wszędzie jest go dużo, leży na środku korytarza, nie boi się chodzić po całym domu. Lubi barankować i biegać za zabawkami.
 
 
KociTata 
Stanisław

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 491
Skąd: Wiry
Wysłany: Pon 15 Sie, 2022 18:02   

Trochę nas nie było, ale już nadrabiamy zaległości.

Pomimo że Wołga i Trabant są rodzeństwem mam wątpliwości, czy to koniecznie jest dwupak. Bardzo rzadko śpią obok siebie, czy wspólnie się myją. Również dynamika ich potrzeb jest inna. Często to Trabant biegał za Wołgą dla zabawy, a ona chciała mieć spokój. Teraz już mniej ją goni, a Wołga czasami sama zainicjuję zabawę, ale chyba to jest za mało.

Trabant jest wulkanem energii. Dużo biega, bardzo chętnie bawi się sam ganiając za piłkami lub Wołgą. Jest śmiały, można bez problemu wychodzić do niego z inicjatywą drapania, sam też przychodzi się ocierać. Jemu zdecydowanie towarzystwo drugiego kota przydaje się do zabaw.

Wołga jest dużo spokojniejsza, trochę lękliwa. Boi się większości inicjatyw głaskania jej, gdy przemieszczę się pomiędzy pokojami i ktoś ją nakryje, ucieka na bezpieczną odległość i obserwuje. Natomiast gdy już leży i zajmie swoje miejsca to obserwacji, czuje się bezpieczna, gdy przechodzi obok człowiek. Pomimo swoich lęków sama podejmuje inicjatywy do głaskania. Codziennie rano gdy zabrzmi budzik przychodzi do łóżka pierwsza i zaczyna wylizywać mi włosy, a dopiero po chwili dołącza Trabant, aby być głaskanym.

Wykazuje zainteresowanie podczas zabawy wędką, potrzebuje więcej czasu, aby do tego się przekonać.
 
 
airam 
airam

Wiek: 29
Dołączyła: 01 Gru 2019
Posty: 1022
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 31 Sie, 2022 13:28   

Może warto byłoby rozdzielić ich ogłoszenia? Dwupak ma jednak mniejsze szanse na adopcję.
_________________
"Świat się kręci i kręci i kręci. Ponieważ kot."
Ponieważ kot Jacek Dukaj
 
 
KociTata 
Stanisław

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 491
Skąd: Wiry
Wysłany: Pon 19 Gru, 2022 09:30   











Ostatnio zmieniony przez Migotka Pon 19 Gru, 2022 12:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KociTata 
Stanisław

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 491
Skąd: Wiry
Wysłany: Pon 19 Gru, 2022 09:32   

Trabant pokazuje dwie twarze - dzika, kota, który uwielbia się bawić, zabawę ceni dużo wyżej od smaczków, na które nie reaguje (na zaproszenie na zabawę tak) oraz misiaka, który wyleguje się na kolanach siostry, wita ją w drzwiach.

Jest kotem wyłącznie do dwupaku, ponieważ uwielbia towarzystwo drugiego kota i człowieka.
 
 
KociTata 
Stanisław

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 491
Skąd: Wiry
Wysłany: Pią 13 Sty, 2023 19:33   

Trabant odbył kontrolną wizytę i jest zdrów jak ryba. Niestety był agresywny w stosunku do Wołgi, kiedy Ona wróciła od weterynarza, przez co koty zostały rozdzielone.

Trabant śpi z siostrą i niezbyt za mną tęskni. Śpi jej na klatce piersiowej, wskakuje na kolana, cały czas domaga się uwagi. O ile rozdzielenie kotów pomogło Wołdze, to zdecydowanie widać, że Trabant potrzebuje towarzystwa, bo po prostu się wynudza - musi mieć sporo aktywności z człowiekiem i innym kotowatym.
 
 
KociTata 
Stanisław

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 491
Skąd: Wiry
Wysłany: Wto 07 Mar, 2023 08:11   

Wołga została adoptowana i znajduje się świetnym domu. Kotka śpi na kolanach i bawi się z opiekunką.

Trabant otrzymał nowy wątek na forum, który można znaleźć tutaj.
 
 
crestwood 

Dołączyła: 03 Wrz 2020
Posty: 1182
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 07 Mar, 2023 09:46   

Brawo dla Wołgi. :aniolek:

PS. Czy ten wątek można nazwać tak, by zawierał imię Wołgi? (ja nie mam prawa do edycji)
"Garażówki" do dzisiaj nic mi nie mówią, a później historycznie trudno się "dokopać" do kota (doświadczyłam na innych przykładach podczas pracy nad nową stroną i adopcjami z przeszłości).
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7376
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 07 Mar, 2023 10:07   

To wątek całego miotu, nie tylko Wołgi ;)
Dodałam ich imiona w nazwie.
 
 
crestwood 

Dołączyła: 03 Wrz 2020
Posty: 1182
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 07 Mar, 2023 12:08   

Niebieska napisał/a:
To wątek całego miotu, nie tylko Wołgi ;)
Dodałam ich imiona w nazwie.


Super, dzięki, dodanie imion jest bardzo pomocne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]