Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: saszka
Pon 28 Sie, 2023 00:08
SonGoku
Autor Wiadomość
Magdalena 
ZDROWIE

Dołączyła: 21 Lis 2018
Posty: 1005
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: Czw 09 Mar, 2023 19:39   SonGoku

Na początku lutego pojawiło się zgłoszenie na mailu o rudym, raczej starszym kocie z terenu Swarzędza,który ma problemy z oddychaniem, przejawia stan zapalny dróg oddechowych, nie je i marnieje w oczach.. kocurek w takim stanie był widziany już w listopadzie, zeszłego roku...

Niestety przez prawie 3 tygodnie od zgłoszenia go nam, nie był widziany.

Niedawno znów się pojawił i udało się kocurka odłowić i zawieźć do gminnego weterynarza, gdzie otrzymał wstępną pomoc weterynaryjną oraz został wykastrowany. Wstępnie wyniki krwi wykazały nam anemię, struwity w moczu, a testy na choroby zakaźne wykazały niedobór odporności.

Kocurek jest wystraszony, trochę fukający, ale wynika to z pewnością ze strachu.

Poznajcie SonGoku kociego sajanina, który pomimo Fiv +, pomimo trudnej zimy, chorób jakie mu się przyplątały na wolności - jest walecznym, dzielnym kotem z ogromną wolą walki o życie.

Oby kolejne dni przyniosły tylko lepsze wieści dla chłopaka.
WIĘCEJ ZDJĘĆ I FILMÓW
Ostatnio zmieniony przez saszka Pon 28 Sie, 2023 00:07, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Magdalena 
ZDROWIE

Dołączyła: 21 Lis 2018
Posty: 1005
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: Pią 10 Mar, 2023 20:55   

Goku jest w tej chwili w całodobowej klinice na hospitalizacji.
Rokowania są ostrożne - niestety nie wiemy w tym momencie czym spowodowana jest anemia..
Czy to FIA, czy też anemia hemolityczna, NCP, choroby szpiku kostnego.
Wstępnie wiemy, ze w tym stanie powinny wzrastać nam retikulocyty odpowiadające za uzupełnianie utraconych/zniszczonych krwinek. Niestety w przypadku naszego Goku one są w dolnej granicy normy.. to może świadczyć o braku walki organizmu i nie wytwarzaniu nowych krwinek pobudzających organizm do walki z anemią . Dodatkowo fakt, iż jest to kocurek FiV+ nie ułatwia sprawy dla organizmu, który jest już dość wyniszczony..
W niedziele dowiemy się również czy szpik kostny nie został zaatakowany.
Dziś zostaną powtórzone badania krwi, zostaną podane krwiotwórcze preparaty.


Trzymajcie proszę kciuki za naszego dzielnego sajanina


 
 
Magdalena 
ZDROWIE

Dołączyła: 21 Lis 2018
Posty: 1005
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: Pon 13 Mar, 2023 18:37   

Dzisiaj Goku miał zrobione również usg jamy brzusznej, widoczny jest w obrazie wolny płyn między jelitami i nerkami. Nerki na usg są powiększone, jaśniejsze co może sugerować kłębuszkowe zapalenie nerek według lekarza.
Dziś również zlecono badanie moczu oraz stosunek białka do kreatyniny. Przewód pokarmowy jest niestety dość silnie zagazowany. Występują również ogólne cechy powiększenia się węzłów chłonnych.

Rozmaz krwi przez hematologa wykazał cechy mycoplazmy na powierzchni komórek. Został pobrany materiał do badań pcr w tym kierunku.

Na szczęście nasz wojownik je <3 choć stan paszczy małego sajanina wiele daje do życzenia..
Songoku waży raptem 3 kg.. jest nadal poddawany zabiegom płynoterapi z faktu na silne odwodnienie organizmu, dostaje immunostymulatory wspierające jego wyniszczony organizm.
Nadal bywa mało obsługiwalny, ale dziś Pani doktor stwierdziła, że coraz mniej okazuje niechęć i strach.
 
 
Magdalena 
ZDROWIE

Dołączyła: 21 Lis 2018
Posty: 1005
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: Czw 16 Mar, 2023 17:22   

Niestety przyszły wyniki - Mycoplasma haemofelis (PCR) - wynik DODATNI

Czekamy na dalszą diagnostykę, kontynuujemy zalecone leki i miejmy nadzieję, że leczenie będzie skutkowało sukcesem.

 
 
Magdalena 
ZDROWIE

Dołączyła: 21 Lis 2018
Posty: 1005
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: Nie 19 Mar, 2023 22:22   

Ostatnie usg SonGoku wykazało wiele zmian w organach wewnętrznych..
Nasz wojownik waży zaledwie 2,865 kg..
Mamy też do wykluczenia linfagiektazje..polegającą na poszerzonych naczyń chłonnych w jelitach prowadzącym do przecieku chfonki oraz ucieczki białka do światła jelita cienkiego.

wnioski z badań są następujące:
"Mykoplazma haemofelis powoduje silny rozpad czerwonych krwinek, co mogło dać anemię regeneratywną, uszkodzić miąższ wątroby, oraz ze względu na spadek hematokrytu nie dotlenić nerki. Wprowadzono doxycyklinę, która jest lekiem z wyboru przy tym patogenie jednak, ze względu na silny stan zapalny żołądka oraz jelit obniżyliśmy dawkę i dołączyliśmy drugi lek na Mykoplazmę- pradofloksacynę. Obraz nerek będzie wymagał w przyszłości konsultacji nefrologicznej, jednak ich wielkość jest w górnej granicy normy u kota tej wielkości. Zmiany w nerkach mogą być również wtórne do FIV, lub przewlekłego cystitis.
Płyn w jamie brzusznej dziś nie występuje, w klatce również, co jest dobrym prognostykiem"

Dalsze zalecenia to również kolejne kontrolne usg, badania krwi, rtg klatkipiersiowej.
Czekamy na wyniki badań moczu oraz parametrów b12 i kwasu foliowego

Rokowania nadal ostrożne.. :(


 
 
Magdalena 
ZDROWIE

Dołączyła: 21 Lis 2018
Posty: 1005
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: Pon 27 Mar, 2023 22:23   

W morfologii nadal anemia sieje spustoszenie, w dodatku w badanych próbkach kału stwierdzono obecność - Cryptosporidium.. z faktu na stan zdrowia naszego wojownika, leczenie z tego pasożyta ma odłożone w czasie - na ten moment przede wszystkim działamy w tym zakresie probiotykoterapią.

Teraz przede wszystkim musimy uporać się z Mycoplazmą. Nadal podajemy dwa antybiotyki.
W usg jamy brzusznej mimo zaleconej głodówki do badań dostosowanej odpowiednio do stanu zdrowia SonGoku - żołądek był pełny treści pokarmowej, co sugeruje z pewnością bardzo spowolnioną perystaltykę trawienia.
Poza tym SonGoku daje się poznawać co raz to z lepszej strony. Daje się miziać za uszkiem, choć potrzebuje chwili, aby się przekonać do człowieka.

W środę mamy kolejną wizytę kontrolną. Trzymajcie kciuki !


 
 
felinity 
felinity

Dołączyła: 29 Mar 2013
Posty: 1167
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 31 Mar, 2023 21:01   

Trzymaj się Kocie. Niech ta historia się dobrze skończy.
 
 
Rita 
Rita

Dołączyła: 10 Lut 2020
Posty: 148
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 09 Kwi, 2023 17:34   

SonGoku nadal nie czuje się najlepiej. I chociaż czasem osyczy człowieka, ponieważ ludzie w ostatnim czasie kojarzą mu się z podawaniem leków i badaniami, chyba czuje, że człowiek chce dla niego dobrze. Nie zamyka się na mizianie <3 <3 <3Ostatnio zmieniony przez crestwood Pon 10 Kwi, 2023 12:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Magdalena 
ZDROWIE

Dołączyła: 21 Lis 2018
Posty: 1005
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: Pią 21 Kwi, 2023 20:35   

W ostatnich tygodniach mieliśmy kilka wizyt weterynaryjnych naszego wojownika.
Na ostatniej wizycie 2 tygodnie temu Songo miał pobraną krew na pcr w kierunku mycoplazmy oraz morfologie by sprawdzić czy anemia sie cofa.

Wyniki nadeszły i mamy poprawę we wzroście hematokrytu do poziomu 0,296 a norma laboratoryjna zaczyna się od 0,300. Również wzrost hemoglobiny jest widoczny aktualny wynik to 89,0 a norma to 90,0. Jesteśmy na dobrej drodze.

Dziś była jedna z ważniejszych wizyt, ponieważ mamy potwierdzenie, że udało nam się zwalczyć Mycoplazme i choć wyniki morfologii nadal nie są idealne i wiele pracy przed nami - to widać, że SonGoku walczy !!! Parametry wątrobowe się poprawiły, obraz usg wątroby również to potwierdza. Nerki bez zmian od ostatnich badań ultrasonograficznych.

Nasz chłopak waży aktualnie 3,13 kg, ale każdy gram więcej od wagi wyjściowej to ogromny sukces.
SonGoku ma nadal silnie zagazowane jelita - być może jest to związane z inwazją cryptosporidium, którego na ten moment jeszcze nie leczymy, ponieważ mamy poważniejszy problem i pilniejszy zabieg do wykonania u małego sajanina.

Jest to problem z jamą ustną Kocurka, dotychczasowy stan zapalny był hamowany przez jeden z antybiotyków, którym walczyliśmy z mycoplazmą. Po jego odstawieniu stan zapalny wrócił na tyle intensywnie, ze interwencja stomatologiczna jest tutaj nieunikniona i priorytetowa, ponieważ Songo zaczął niedojadać i silnie reagować bólowo. Dziś Pani Doktor wdrożyła doraźnie środki przeciwbólowe. Zabieg jest już umówiony i odbędzie się niebawem.

A nasz SonGoku otwiera się co raz bardziej - lecz niestety problemy zdrowotne jakie aktualnie mu towarzyszą powodują sinusoidy w samopoczuciu. Dziś ewidentnie nie był w nastroju na wizytę w gabinecie, jednakże zastosowane leczenie przeciwbólowe szybko sprawiło, że chłopak na wieczornym dyżurze dał się wymiziać i zaskoczył wolontariuszkę ocieraniem się o jej kolano :shock: :shock: :shock:

Leczenie niestety będzie kosztowne - zakładamy, że ekstrakcja jamy ustnej pochłonie kolejny tysiąc złotych - każda wizyta kontrolna to miedzy 300-400zł. A leczenie wstępne pochłonęło przecież ponad 2,5 tysiąca złotych ;(

Nadal potrzebne jest wsparcie finansowe oraz ogrom dobrych myśli za SonGoku <3
 
 
Rita 
Rita

Dołączyła: 10 Lut 2020
Posty: 148
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 03 Maj, 2023 08:33   

Mimo różnorakiego samopoczucia związanego z chorobami, SonGoku małymi krokami zbliża się do człowieka.


Pierwsze podejście do SonGoku podczas każdego dyżuru jest próbą wymiziania go, jeśli Chłopak ma na to ochotę. Zajmowanie się sprzątaniem klatki nieco go stresuje - dlatego lepiej najpierw dać mu trochę czułości, a mniej przyjemną dla niego część, jaką jest "grzebanie mu" w klatce, zostawić na koniec.
Jak wyżej zostało wspomniane przez Magdalenę, potrzebujemy wsparcia finansowego i mocno trzymanych kciuków dla naszego dzielnego Wojownika!
Poniżej filmiki przedstawiające odważne kocie kroki w kierunku człowieka!P.S. Naszemu Słodziakowi zdarza się także mruczeć, co można usłyszeć na niektórych filmikach <3
 
 
Rita 
Rita

Dołączyła: 10 Lut 2020
Posty: 148
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 18 Maj, 2023 06:09   

SonGoku coraz bardziej daje się wymiziać, przemieszcza się za każdym razem bliżej człowieka, niż na początku - trzeba tylko dać mu cierpliwość i zaufanie, on też pięknie pokazuje, jak stara się zaufać człowiekowi. Zawsze będę powtarzać, że to dzielny kot <3 tyle nieprzyjemności zdrowotnych go spotyka, a on walczy.


Na początku maja miał usuwaną część zębów. Aktualnie walczymy z Cryptosporidium, w związku z czym Songoku musiał być w ostatnim czasie kąpany. Jak to w kociej naturze najczęściej bywa, Kitku nie lubią wody - SonGoku także. Niemniej pozwala się wykąpać bez większego problemu, następnie spokojnie czeka, aż ciocia podsuszy go ręcznikiem i z ręcznika wypuści.

Naszemu Wojownikowi apetyt dopisuje, nie wybrzydza, całe porcje z chęcią zjada. Trochę przytył, a jego sierść wygląda znacznie lepiej.
 
 
Rita 
Rita

Dołączyła: 10 Lut 2020
Posty: 148
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 04 Cze, 2023 21:00   

Jesteśmy w trakcie zbierania kału do badań, by sprawdzić, czy udało nam się zwalczyć Cryptosporidium. Trzymamy kciuki, aby wynik pokazał, że udało się pozbyć tej choroby.


Son Goku, jak za każdym razem wspominamy, coraz bardziej przekonuje się do człowieka - robi ogromne postępy w tym obszarze. Niemalże od razu przy wyciągnięciu do niego ręki, nadstawia się do czułości (wcześniej trzeba było dać mu chwilę, by upewnił się, że ręka zamierza go miziać).
Został kilkukrotnie przyłapany na nadstawianiu pupy do głaskania :D Mizianko po głowie także sprawia mu przyjemność, a kiedy ma dosyć dotyku, daje o tym znać subtelnym pacnięciem łapki. Nowe wolontariuszki bez problemu uzyskują pozwolenie od Kitka, aby mieć zaszczyt go pogłaskać :D

Oswajamy go także ze szczotką do czesania, aby móc skuteczniej pozbywać się sierści, która wypada.
 
 
warner 
warner

Dołączyła: 15 Maj 2023
Posty: 78
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 09 Cze, 2023 11:39   

Z tygodnia na tydzień Goku zdaje się prezentować coraz śmielszą wersję siebie. Dawniej przestraszone, siedzące w kącie futerko, teraz domagający się głasków i uwagi, ciekawski kocur. Nawołuje człowieka, gdy tylko usłyszy głos w budynku. Głównym jego motywatorem jest oczywiście jedzenie :D , ale przy otwarciu klatki wyrywa się do przodu, ocierając się całym ciałkiem o rękę. Coraz bardziej przekonuje się do człowieka. Widać, że siedzi w nim (jeszcze) ukryty miziak, który przy odrobinie cierpliwości i zrozumienia, zagości w nim na stałe.

Z większym spokojem i zaciekawieniem przyjmuje też bycie w jego przestrzeni, np. podczas robienia porządków w klatce. Coraz częściej też próbuje wyglądać zza klatki, gdy zaintrygują go odgłosy krzątającego się w tle wolontariusza. Po opróżnieniu całej miski, siada sobie spokojnie w kąciku, wyraźnie zadowolony. Ostatnio dołączyło też ciche mruczenie i całkowite rozluźnienie, co jest zdecydowanie dobrym znakiem, biorąc pod uwagę rękę leżącą luźno na wejściu do klatki, by przyzwyczajać go do bliskości człowieka, już po zaspokojeniu podstawowych potrzeb.

Widać też różnicę w reakcji na ruchy/rzeczy, które go przestraszą. Pacnięcie łapką potrafi być coraz bardziej delikatne, z zamiarem pokazania, co mu się nie podoba, a nie zranieniem człowieka. Zdarza się też zwyczajne odskoczenie, bez użycia łapek.

Poniżej moje dotychczasowe, absolutnie ulubione zdjęcie. Zgrabny pyszczek, przykuwające uwagę oczy, ukazujące jeszcze czający się, prawdziwy charakter tego wspaniałego kota. No i oczywiście wrażenie zadowolonego z siebie uśmieszku :cool:

PS Wybaczcie rozmiar, zmniejszanie nie chciało współpracować ::

 
 
warner 
warner

Dołączyła: 15 Maj 2023
Posty: 78
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 09 Cze, 2023 11:44   

Rozmiar jednak ok :wink:
 
 
miyazawa 

Dołączyła: 29 Cze 2017
Posty: 1048
Skąd: .......
Wysłany: Pią 09 Cze, 2023 12:16   

Łoooo ale z niego się przystojniak zrobił <3
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]