Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: saszka
Nie 02 Lip, 2023 11:06
Lokiś
Autor Wiadomość
Migotka 
Migotka

Dołączyła: 01 Wrz 2019
Posty: 1599
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 08 Mar, 2023 14:07   Lokiś

Lokiś to młody kocurek, którego życie już nieraz doświadczyło. Wie, co to zimno, głód, zły człowiek, który przegania, koty, które atakują i trzeba się przed nimi bronić.
Loki pojawił się któregoś dnia w zeszłym roku w miejscu, gdzie dokarmiam bezdomne koty. Wyglądał biednie i był wyjątkowo brudny. Początkowo nieufny, dość szybko pojął, że nie zrobię mu krzywdy, a pełna miseczka dobrego jedzonka zawsze będzie na niego czekała. Po kilku dniach nieregularnego pojawiania się, udało mi się złapać chłopaka i poddać kastracji, którą sfinansowała FKP. Weterynarzowi więcej czasu zajęło wyciąganie kleszczy z jego małego ciałka (ok. 50 sztuk) niż sam zabieg kastracji. Po zabiegu Lokiś trafił na kilka dni do mojej łazienki na rekonwalescencję. Kiedy już nabrał sił, wypuściłam go w miejsce bytowania. Chłopak jest bardzo mądrym kotkiem, wie, że zawsze czeka na niego jedzonko, i został w miejscu dokarmiania kotów. Lokiś otrzymał też ocieplaną budkę, w której zawsze może się schronić i spokojnie przespać. Kotek stosunkowo prędko się przyzwyczaił do mnie, przełamał wycofanie i po pewnym czasie pokazał swoją prawdziwą twarz – Lokiś jest turbo miziakiem i oswojonym kotkiem. Wykorzystuje każdą sposobność by przytulić się do człowieka, a tulony mruczy, grucha i udeptuje. Szkoda, żeby tak cudownie usposobiony kot marnował się na dworze. Przed nim wizyta z kontrolą, standardowym usg, badaniami krwi, testami fiv/felv. Fundacja wesprze go i tym razem. Znając jego stan zdrowia będzie dużo łatwiej szukać mu domku. Mam nadzieję, że Lokiś otrzyma szansę na dom, bo bardzo na to zasługuje.



WIĘCEJ ZDJĘĆ I FILMÓW
Ostatnio zmieniony przez saszka Nie 02 Lip, 2023 11:06, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Migotka 
Migotka

Dołączyła: 01 Wrz 2019
Posty: 1599
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 16 Mar, 2023 10:30   

Badania wet już za Lokisiem. Bałam się, jak zareaguje na badania, w końcu to jego pierwszy raz na tego typu oględziny. Całą drogę do weterynarza bardzo narzekał w transporterku i nawoływał. W poczekalni kiedy tylko wszedł pies, Loki warczał i wył mimo że transporter był szczelnie okryty kocykiem. Na szczęście bojowy nastrój mu minął jak tylko weszliśmy do gabinetu. Jestem z niego dumna, bo zachowywał się jak anioł! Podczas USG przysypiał i mruczał. Wstępne oględziny wskazują, że Lokiś to młody i zdrowy kocurek. Z niecierpliwością oczekuję wyników badań krwi i testów fiv/felv. Została nam już tylko kupa do zbadania i chłopak będzie gotowy do adopcji. Dwór dla takiego miziaka to nie jest dobre miejsce. Kiedy przyjeżdżałam na karmienie kotków, Lokiś zawsze wchodził do auta, wskakiwał mi na kolana i tak mizialiśmy się milutko.



 
 
Migotka 
Migotka

Dołączyła: 01 Wrz 2019
Posty: 1599
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 28 Mar, 2023 08:10   

Lokiś ma wzorowe wyniki krwi, a testy FIV/FELV ujemne! Dostał jednak od lekarza zalecenie sanacji - na tylnych zębach widoczny jest mocny kamień, a dziąsła są podrażnione. Jedzenie może mu już sprawiać dyskomfort.
W międzyczasie udało się zebrać urobek kawalera na badanie i niestety wynik tego badania to giardia. Oby wdrożona antybiotykoterapia szybko wybiła pierwotniaka.

Lokiś tymczasem nieśmiało wygląda za własnym domkiem. Takiemu słodziakowi nie można się oprzeć. Przystojny, miły, kocha towarzystwo człowieka... Czego chcieć więcej?



 
 
Rita 
Rita

Dołączyła: 10 Lut 2020
Posty: 123
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 09 Kwi, 2023 16:48   

Lokiś tylko czeka, aż ciocia dyżurna weźmie go na ręce i ponosi :aniolek:
Jest prawdziwym przytulasem i lubi być czesany <3
Niesamowity z niego czyścioch, żwirek nie ląduje poza kuwetą i w klatce nie ma dodatkowego sprzątania. :D







Ostatnio zmieniony przez crestwood Pon 10 Kwi, 2023 10:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rita 
Rita

Dołączyła: 10 Lut 2020
Posty: 123
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 03 Maj, 2023 07:06   

Ze względu na dobre wyniki i brak konieczności codziennych dezynfekcji, Lokiś przeniósł się do nieco większego lokum :)
Ma teraz złączone dwie klatki. Mimo to, jego największą potrzebą jest obecność człowieka.


Podczas tulasków z człowiekiem mruczy, ugniata. Bywa nawet, że trochę się poślini :D


Lokiś ma także pytanie: Czy dobrze mi w zieleni?



Niezmiennie jest dużym, tulaśnym kocurkiem.



 
 
Kantua 

Wiek: 27
Dołączyła: 10 Maj 2023
Posty: 6
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Czw 18 Maj, 2023 22:05   

13 maja 2023 roku Lokiś trafił do mnie na dom tymczasowy. To jego pierwsze mieszkanie. Był bardzo zaciekawony nowym miejscem. Zaznaczył każdy kąt, mebel i wszelkie możliwe miejsca. Z początku chował się w łazience za szafką, ale szybko poczuł się swobodnie i teraz przesiaduje już na otwartych przestrzeniach. Uwielbia dywany. Kocha ludzi. Bardzo szybko zaprzyjaźnia się z nowymi osobami. Już pierwszej nocy wskoczył mi do łóżka i spaliśmy razem. Jest kotem bardzo grzecznym i nie sprawia żadnego problemu. Przyjmuje lekarstwa wraz z jedzonkiem, ślicznie załatwia się w kuwecie. Z początku był mało aktywny i najbardziej lubił bawić się na leżąco, ale z każdym dniem jest coraz bardziej ruchliwy i skoczny. Póki co po blatach, szafach i parapetach nie skacze. Być może nie lubi, a być może jeszcze tych fantazji w sobie nie odkrył ;)





Ostatnio zmieniony przez Migotka Pią 19 Maj, 2023 07:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rita 
Rita

Dołączyła: 10 Lut 2020
Posty: 123
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 21 Maj, 2023 11:17   

Serce się raduje na widok Lokisia, który ma człowieka tak blisko <3 <3 <3
 
 
Megi 
Megi

Dołączyła: 19 Paź 2020
Posty: 153
Skąd: Tychy, Poznań
Wysłany: Nie 21 Maj, 2023 12:04   

Lokita!!! Pysiu 💚
_________________
Megi
 
 
Johanna 
Johanna

Wiek: 30
Dołączyła: 30 Cze 2019
Posty: 403
Skąd: Poznan
Wysłany: Nie 21 Maj, 2023 15:54   

Yay, Lokis, jesteś przepięknym kocurkiem! :serce:
 
 
Megi 
Megi

Dołączyła: 19 Paź 2020
Posty: 153
Skąd: Tychy, Poznań
Wysłany: Pią 23 Cze, 2023 11:42   

Jak się ma Lokisiek ? Oswoił się już w nowym miejscu?
_________________
Megi
 
 
Migotka 
Migotka

Dołączyła: 01 Wrz 2019
Posty: 1599
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 23 Cze, 2023 12:28   

Lokiś dwa dni temu miał sanację pysia - trzy zęby zostały usunięte, a reszta została oczyszczona i wypolerowana. Przy okazji narkozy Lokiś miał wykonane RTG - na dotyk w okolicy nasady ogona reagował piszczeniem. Radiologicznie na terenie miednicy oraz kręgosłupa lędźwiowego brak zmian patologicznych. Niewielkie początki niedopasowania powierzchni stawowych w prawym biodrze. Na tym etapie nie powinno dawać objawów klinicznych, do dalszej obserwacji.

Poza tym Lokiś na się świetnie, a już lada chwila przeprowadzi się do swojego domu stałego. Zupełnie się nie dziwię, że ktoś się w nim zakochał. Toż to miziak nad miziaki i przekochany koteczek!



Ostatnio zmieniony przez Migotka Wto 04 Lip, 2023 11:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
crestwood 

Dołączyła: 03 Wrz 2020
Posty: 1183
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 04 Lip, 2023 08:37   

W sobotę 1 lipca Lokiś pojechał do swojego domu stałego :aniolek:

Oto pierwsza relacja, którą w niedzielę otrzymałam od rodziny Lokisia:
"wczoraj Lokiś radził sobie dzielnie, choć widać, że tęsknił i był zdezorientowany. Dopiero wieczorem się uspokoił, poleżał i pospał. Zjadł wszystko co miał do zjedzenia, większość wieczorem, poganiał i pobawił się z Anią, wszedł też na nią i się pomizial, ze mną siedział na kanapie i dawał się głaskać po całym ciele. Lubi siedzieć na parapetach i patrzeć przez okna (chyba podobają się mu nasze moskitiery) i na pianinie. Wieczorem zrobil kupę. Podałyśmy mu żel do pyszczka choć przyznam, że było to niełatwe - miałyśmy dwa podejścia. W nocy nie wiem gdzie spał ale rano kręcił się koło naszych głów i budził nas noskiem po twarzy. Już jest po śniadaniu, które zjadł ekspresowo. Teraz szuka co by tu jeszcze zjeść." ::

Lokisiu, bądź szczęśliwy!

Pierwsze chwile w domu:




 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7376
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 04 Lip, 2023 09:21   

:serce:
 
 
Migotka 
Migotka

Dołączyła: 01 Wrz 2019
Posty: 1599
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 04 Lip, 2023 11:01   

Lokisiu :serce:
 
 
crestwood 

Dołączyła: 03 Wrz 2020
Posty: 1183
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 06 Lip, 2023 12:01   

Dzisiaj być może nie zobaczycie nic słodszego :aniolek:



 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]