Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
MIKI i RUBIN
Autor Wiadomość
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 158
Skąd: Komorniki
Wysłany: Nie 23 Kwi, 2023 13:30   

_________________
ArtuGiku
Ostatnio zmieniony przez crestwood Sro 26 Kwi, 2023 15:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 158
Skąd: Komorniki
Wysłany: Wto 16 Maj, 2023 21:25   

Ostatnio wspominałam, że planuję mycie zębów chłopakom, przyznam że to jest ciężki proces. Najpierw kupiłam specjalny zestaw do mycia kocich zębów, szczoteczki okazały się zbyt twarde, zaczęłam szukać dalej - gdzieś przeczytałam że szczoteczki dla małych dzieci bywają dużo lepsze, i faktycznie, nie mniej wymaga to sporo cierpliwości bo koty postrzegają to jako coś super nieprzyjemnego, nawet jak do nich gadam, przez chwilę się uspokajają, potem chcą wiać, wiec wygląda to raczej na szybki masaż dziąseł niż mycie zębów. Nie poddaje się, na YouTube spec od kotów mówi, że nie należy zmuszać a dać im chwilę na ochłonięcie i spróbować ponownie ze spokoje, nie powodować dodatkowego stresu swoim zachowaniem. Zatem na chwile odpuszczam i znowu próbuje. Może za jakiś czas będzie można to nazwać myciem zębów. :lol:
_________________
ArtuGiku
 
 
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 158
Skąd: Komorniki
  Wysłany: Wto 16 Maj, 2023 21:27   Zahipnotyzowany Miki

_________________
ArtuGiku
 
 
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 158
Skąd: Komorniki
  Wysłany: Wto 16 Maj, 2023 21:31   Kiedy w końcu te okulary przeciwsłoneczne przyjdą?

_________________
ArtuGiku
 
 
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 158
Skąd: Komorniki
  Wysłany: Wto 16 Maj, 2023 21:33   Czasami jest tu tez miejsce na czyjąś głowe :))) do spania..

_________________
ArtuGiku
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17285
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 20 Maj, 2023 22:08   

ArtuGiku napisał/a:
Ostatnio wspominałam, że planuję mycie zębów chłopakom, przyznam że to jest ciężki proces. Najpierw kupiłam specjalny zestaw do mycia kocich zębów, szczoteczki okazały się zbyt twarde, zaczęłam szukać dalej - gdzieś przeczytałam że szczoteczki dla małych dzieci bywają dużo lepsze, i faktycznie, nie mniej wymaga to sporo cierpliwości bo koty postrzegają to jako coś super nieprzyjemnego, nawet jak do nich gadam, przez chwilę się uspokajają, potem chcą wiać, wiec wygląda to raczej na szybki masaż dziąseł niż mycie zębów. Nie poddaje się, na YouTube spec od kotów mówi, że nie należy zmuszać a dać im chwilę na ochłonięcie i spróbować ponownie ze spokoje, nie powodować dodatkowego stresu swoim zachowaniem. Zatem na chwile odpuszczam i znowu próbuje. Może za jakiś czas będzie można to nazwać myciem zębów. :lol:


Trzymam kciuki :) Mnie się nigdy nie udało osiągnąć zadowalającego efektu :D
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 158
Skąd: Komorniki
Wysłany: Nie 04 Cze, 2023 11:39   

Miki i Rubin, czują się wyśmienicie, pomimo codziennego "dręczenia" szczoteczką do zębów :wink: .
Cały czas nie jest łatwo, ale staram się aby chłopaki przyzwyczaili się do tej rutynowej czynności przed spaniem, zauważyłam że już wiedzą, że o danej godzinie muszą się najeść, bo po myciu zębów raczej nic już nie dostaną, dopiero rano. Zostawiam zawsze świeżą wodę z której obaj często w tym czacie korzystają. Rubin oczywiście niezmiennie uwielbia się nią bawić, po czym z mokrymi łapami pakuje się do łóżka :lol: , wiec ręcznik przygotowany już czeka w pogotowiu, i chyba to jest taka jego forma zwrócenia na siebie uwagi jak zauważyłam. Zapach z pyszczków jest coraz mniej wyczuwalny a i oni chyb powoli rozumieją, że to dla ich dobra, tak mi się przynajmniej wydaje . Na początku strzelali focha po każdym myciu, nie przychodząc na głaski przed spaniem. Teraz już przychodzą, bo to jednak ich relaksuje a i stres szybciej mija, no i gadam do nich jacy to byli dzielni, co z pewności nie pozostaje bez znaczenia oczywiście :brawo: :ok: :wink: .
Chłopaki wydają się być w świetnej formie, ganiają po mieszkaniu, korzystają z balkonu wylegując się zarówno na słońcu jak i w cieniu. Ja nauczyłam się rozpoznawać ich potrzebę jeśli chodzi o spanie w dzień i schowanie w ciemnym miejscu na ten czas, co wydaje się niebywałe, bo natychmiast zasypiają nakryte kocem. W ostatnim czasie odkryłam nowe zastosowanie dla transporterów, które wskazali mi Miki i Rubin (na zdjęciach), teraz myślę nad uszyciem miękkich, pluszowych poszewek, żeby było im jeszcze wygodniej w tych nietypowych legowiskach.
_________________
ArtuGiku
 
 
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 158
Skąd: Komorniki
  Wysłany: Nie 04 Cze, 2023 11:42   Odpoczynek po zabawie poduszeczką ..

_________________
ArtuGiku
 
 
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 158
Skąd: Komorniki
  Wysłany: Nie 04 Cze, 2023 11:48   Teraz nakryj nas kocem... ;-) to ten etap..

_________________
ArtuGiku
 
 
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 158
Skąd: Komorniki
  Wysłany: Nie 04 Cze, 2023 11:51   Pieszczoch wchodzi pod koc żeby być blisko człowieka..

_________________
ArtuGiku
 
 
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 158
Skąd: Komorniki
  Wysłany: Nie 04 Cze, 2023 11:54   Tak będę leżał...i nie ruszy mnie nic...no chyba że smaczki.

_________________
ArtuGiku
 
 
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 158
Skąd: Komorniki
  Wysłany: Nie 04 Cze, 2023 11:57   Teraz ty mnie, zaraz ja ciebie...

_________________
ArtuGiku
 
 
ArtuGiku 

Dołączył: 01 Paź 2022
Posty: 158
Skąd: Komorniki
  Wysłany: Nie 04 Cze, 2023 12:00   Czas na mycie zębów, reakcja Mikiego..

_________________
ArtuGiku
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17285
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 06 Cze, 2023 09:54   Re: Czas na mycie zębów, reakcja Mikiego..

ArtuGiku napisał/a:
Obrazek
:love:
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17285
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 06 Cze, 2023 09:54   Re: Teraz ty mnie, zaraz ja ciebie...

ArtuGiku napisał/a:
Obrazek
oni są przekochani :serce:
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]