Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: saszka
Czw 28 Gru, 2023 23:36
Ubuntu
Autor Wiadomość
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7376
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 06 Sty, 2023 16:06   

Ubuntu w szpitaliku bardzo lubiła takie liquid snacki, masz je? Bardzo skutecznie skracają dystans z opiekunem w przypadku tej panienki :wink:
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7376
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 18 Sty, 2023 10:21   

Jak tam u Ubuntu?
 
 
t'challa 
t'challa

Dołączyła: 18 Lis 2022
Posty: 27
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 23 Sty, 2023 14:40   

Cześć, Ubu ma się już o wiele lepiej. Miałyśmy kryzys po adopcji Manjaro i wizycie u weterynarza. Od tego czasu bardzo ode mnie uciekała lub nawet na mnie syczała. Na rezydentkę też syczała, ogólnie mocno się wycofała. Dałam jej spokój na jakiś czas i nie próbowałam jej głaskać ani wymuszać kocich spotkań. Po jakimś czasie, podczas karmienia zaczęłam z nią zostawać dłużej i podchodzić coraz bliżej. Dawałam jej do obwąchania rękę i baaardzo delikatnie dotykałam jej futerka, kiedy jadła. Gdy się odsuwała - dawałam jej spokój. Z czasem jednak odsuwała się coraz mniej, a wręcz zaczęła podchodzić po głaskanie zanim poszła jeść :)
Od tego momentu wszystko bardzo się poprawiło. Kotki spokojniej na siebie reagują, dzięki czemu większość dnia spędzają na wspólnej przestrzeni. Ubu nadal syczy na moją kotkę i nie chce wchodzić z nią w interakcje, ale większość czasu każda zajmuje się sobą. Ze dwa dni temu Ubu nawet przyszła do mnie wieczorem do łóżka na głaskanie i została do spania :)
Bardzo się cieszę, że przetrwałyśmy kryzys i udało nam się nawiązać fajną relację :)



 
 
t'challa 
t'challa

Dołączyła: 18 Lis 2022
Posty: 27
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 22 Lut, 2023 10:58   

Ubuntu czuje się u mnie w domu swobodnie. Chodzi po całym mieszkaniu, nieraz śpi ze mną, chociaż nie nie za bardzo pozwala się głaskać, jeśli sama nie zacznie się łasić - wszystko na jej zasadach ;) . Ostatnio były u mnie na noc koleżanki i mimo, że głaskania nie chciała, to w spała z nimi i z moją rezydentką w łóżku :) . Lubi się bawić ganiając różne przedmioty. Czasami wdaje się w małe bójki z rezydentką - Ubu jest spokojna, a moja T'challa lubi zaczepiać wszystkich i wszystko wokół. Zwykle jednak dochodzą do porozumienia i najczęściej zwykłe syknięcie wystarczy, żeby rezydentka się wycofała. Ubu ma apetyt i ogólnie wygląda na zadowoloną.

Wpadła właśnie na nią ankieta adopcyjna, dzisiaj odezwę się do potencjalnej adopcji.

 
 
3łapcie 

Dołączyła: 24 Lis 2020
Posty: 282
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 25 Lut, 2023 22:26   

Och, koreczki od wina, moje też je kochają 😂 cudownie, że Bubuntu tak się otwiera!
 
 
crestwood 

Dołączyła: 03 Wrz 2020
Posty: 1182
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 28 Lut, 2023 14:15   

Odwiedziłam Ubuntu z aparatem i uwieczniłam kilka momentów naszej grumpy koteczki :aniolek: Ubuntu raczej zachowywała dystans, ale powiązany z zaciekawieniem. W trakcie wizyty nabierała odwagi, przemieszczała się spokojnie do kuchni i innego pokoju, w którym zabazowała wprawdzie pod łóżkiem, ale gdy postanowiłam już się pakować i zniknęłam z pola widzenia, Ubuntu wróciła do pierwszego pokoju, jakby chciała powiedzieć "No jak to, ciocia, już sobie jedziesz??" :: I pokazała się jeszcze pięknie w całej okazałości, a nawet zaciekawiła się na chwilę wędką :wink:











 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6882
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 30 Kwi, 2023 12:34   

Jak się ma Ubuntu? :)
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
t'challa 
t'challa

Dołączyła: 18 Lis 2022
Posty: 27
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 02 Maj, 2023 08:30   

Ubuntu ma się dobrze. Czuje się u mnie w domu bardzo swobodnie. Wita mnie w korytarzu jak wracam do domu, czasami przychodzi na głaskanie, zdarza się jej ze mną spać, lubi też gonić wędki. Nie do końca lubi się z moją rezydentką, mają całkiem inne temperamenty. Ubu jest spokojna, a rezydentka ją zaczepia i potem obie się denerwują. Mimo to czasami odpoczywają niedaleko siebie (ok. 1m) i potrafią bawić się ze mną wędką w tym samym czasie.



 
 
t'challa 
t'challa

Dołączyła: 18 Lis 2022
Posty: 27
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 02 Maj, 2023 08:33   



 
 
t'challa 
t'challa

Dołączyła: 18 Lis 2022
Posty: 27
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 26 Maj, 2023 08:53   

Update o Ubuntu :)
Żyje sobie fajnie, dobrze się czuje u mnie w domu. Daje się głaskać, lubi się bawić (sama albo ze mną i rezydentką, choć wtedy jest bardziej ostrożna).
Ale co do rezydentki... im Ubu lepiej czuje się w domu, tym moja kotka gorzej się wobec niej zachowuje. Na początku ich znajomości były to delikatne zabawowe zaczepki, ale teraz, gdy ich nie rozdzielam rezydentka potrafi zaatakować i muszę interweniować, bo odgłosy walki są serio groźne :/. Jak wychodzę z domu to zamykam je oddzielnie. Niewiele mogę zrobić, bo bawią się razem, nieraz odpoczywają 1-2 m od siebie, głaszczę je i daję smaczki w tym samym czasie, ale moja kotka i tak przegania Ubuntu. Zaczęła też sikać po całym domu. Stąd prośba o przeniesienie Ubu :( . Nie jestem w stanie poświęcić więcej czasu na ich pilnowanie, a w niedalekiej przyszłości czekają mnie wyjazdy i przeprowadzka, więc koty i tak byłyby przenoszone.
Dodam jeszcze, że odkąd Ubu jest u mnie zrobiła ogromne postępy w relacjach z ludźmi. Nie jest jakimś wielkim przytulasem, ale nie chowa się przede mną, daje się głaskać, śpi ze mną, a nawet jak ktoś mnie odwiedza to zagląda zaciekawiona i czasem daje się pogłaskać czy przychodzi po smaczki <3



 
 
3łapcie 

Dołączyła: 24 Lis 2020
Posty: 282
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 22 Cze, 2023 18:13   

Hej! Co u naszej kochanej Bubuntu? Doczekała się domku?
 
 
t'challa 
t'challa

Dołączyła: 18 Lis 2022
Posty: 27
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 23 Cze, 2023 18:45   

Tak! Ubu w niedzielę zostanie przewieziona do P. Asi, która zdecydowała się dać jej domek :)
Na miejscu wszystko jest już przygotowane; zabezpieczone okna, karma, kuweta, smaczki itd. Pozostaje nam dogadać godzinę i Ubu wkrótce będzie w nowym domu :D
 
 
Migotka 
Migotka

Dołączyła: 01 Wrz 2019
Posty: 1599
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 25 Cze, 2023 21:19   

Ubuntu już w swoim domku. Kicia zwiedziła mieszkanie i znalazła kryjówkę na półce, z której obserwowała otoczenie. Była odważna jak na pierwszy raz w nowym miejscu. Ubuntu ma człowieka na wyłączność, więc podejrzewam, że informacja, że Ubuntu to miziak i śpi z Opiekunką to tylko kwestia czasu. Trzymam kciuki za szybką aklimatyzację! Bądź szczęśliwa, Ubu :)
 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6882
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 25 Cze, 2023 21:37   

:aniolek: powodzenia!
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
Migotka 
Migotka

Dołączyła: 01 Wrz 2019
Posty: 1599
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 29 Cze, 2023 08:26   

Pierwsza doba w nowym domu była dość stresująca, bo kicia nie chciała jeść, a upał przecież doskwierał. Ale starania opiekunki i podstawianie co jakiś czas świeżej porcji jedzonka ze smaczkami poskutkowały i na następny dzień Ubuntu zjadła już całą porcję jedzonka.
Dziś dostałam miłą wiadomość z DS:
"Ubusia ładnie je swoją karmę, załatwia potrzeby do kuwetki.
Wczoraj jak się myłam do spania to... ktoś zajął moje łóżko, ale jak usiadłam to zeskoczyła. Jej ulubionym miejscem do odpoczynku jest kartonowy drapak, fotel, pufa i parapet."
Ubuntu szybko się aklimatyzuje i pewnie już niedługo będzie pewną siebie królową swego domu :)






 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]