Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: saszka
Nie 03 Gru, 2023 11:53
Dusia
Autor Wiadomość
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 09 Maj, 2023 16:19   

A czemu przeniesiono zabieg?
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Nie 28 Maj, 2023 08:02   

Z Dusią wszystko ok, to człowieki się rozłożyły zdrowotnie i tym samym nikt nie mógł kociastej dowieźć na zabieg.
Zabieg przełożyliśmy na początek czerwca, niestety takie odlełe terminy sa u dr specjalisty od zębów.

Wczoraj z seniorką byliśmy u dr Karoliny.
Odstawiamy lek na nadciśnienie, cieszymy się z tego powodu, tu mamy z górki.
Natomiast pod górkę jest z perystaltyką jelit, na początek wdrażamy mus z dyni, lub babkę płęsznik :) . Dusia bezproblemowo przyjęła pierwszą dawkę dyni, jak to kot bezproblemowy :aniolek: .
Za tydzień jedziemy na podanie zastrzyku wspomagającego pracę stawów.
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Wto 06 Cze, 2023 12:10   

Duśka miała usunięty tylko jeden ząbek, reszta czynności to czysto kosmetyczne zadania :) .
Dziewczyna wczoraj jak to po zabiegu, średnio funkcjonowała.
Dziś już od rana dopominała się jedzenia, czyli mam nadzieję że będzie z górki.
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 06 Cze, 2023 12:14   

Super! Brawo, Dusia :aaa:
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Czw 06 Lip, 2023 07:36   

Dusieńka od tygodnia jest na antyhistaminowym leku..., odezwała się alergia - szudra się pazurami w okolicy uszu.
Ważne że leki działają i nie musimy wrócić do sterydu.

We wtorek byłyśmy u weta na badaniu krwi i podaniu Solensii.
Dzięki alu za podwózkę :serce: .
 
 
crestwood 

Dołączyła: 03 Wrz 2020
Posty: 1180
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 06 Lip, 2023 08:46   

Cała przyjemność po mojej stronie :aniolek:
Dusia jest przekochana - może i ma słuszny wiek, ale zdecydowanie daje znać, co jej się podoba (a raczej co nie :: ). W aucie mało śpiewała tym razem, pisknęła tylko na powitanie. W gabinecie udawała, że jej nie ma, przeklejając główkę do ścianki transportera - bo przecież wiadomo, że skoro kota nic nie widzi, to znaczy, że jej też nie widać :wink: Na dotyk Duśka ma załączony alarm :wink: - można być pewnym, że za głaska dostanie się miauka :lol: Pobranie krwi wzbudziło największe emocje Dusi - obyło się jednak bez ofiar w ludziach :wink: Pani doktor pobrała też z uszka wydzielinę do zbadania pod mikroskopem - aby wykluczyć, że w uszku dzieje się coś niepokojącego - na szczęście pod mikroskopem nie stwierdzono nieprawidłowości. Zmierzono Duśce ciśnienie - pierwszy pomiar 150, każdy kolejny 140. Skontrolowano sytuację w paszczy po sanacji z ekstrakcją - paszcza prezentuje się prawidłowo :aniolek: Finalnie pacjentkę również zważono - niczym kociak uciekała z wagi, chyba ma coś za uszami :wink: :wink: :wink:







 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Czw 07 Wrz, 2023 13:55   

Babcia głuchota

Duśka kiepsko już słyszy. Nie, z ruchu warg jeszcze nie czyta :) .
Podchodzi do miseczki z jedzeniem. Ups…! Miseczka pusta – nie została napełniona od poprzedniego jedzenia. Pędzę do kuchni po puszkę z jej jedzeniem i pędem wracam. Dusia już tupta gdzie indziej. Nakładam do miseczki specjalnie hałasując widelcem w puszce. Dusia odtuptowuje dalej. Wołam ją. Tupta wciąż. Podchodzę przed nią pokazując puszkę. Mrauuu… Wreszcie zauważa. Wraca do miseczki i je.

Duśka śpi na łóżku (królowa za dnia nie śpi na kocich plebsowych legowiskach). Chodzimy obok, hałasujemy, gadamy, tupiemy – śpi równo. Siadam tuż obok niej… Mrauuuu!!! Duśka siada z oczami jak spodki od filiżanek.
Środek nocy (znaczy się około godziny 23). Wszyscy już legli, zasnęli lub próbują zasnąć. Świat (czyt: mieszkanie) ogarnęła ciemność.

- Mrauuuuuu… Mrauuuu… Mrauuuuu…. I tupie to coś, i mrauczy, i zawodzi, i jęczy…

Szeptem wołam – Duśka! Duśka!

Jedyną odpowiedzią jest dalsze mrauczenie. Szlag ludzia trafia, ale wstać musi i zapalić lampkę. Środkiem pokoju zasuwa Duśka z poduszeczką z kocimiętką w pyszczku. Na widok światła staje i patrzy czegóż to ludź od niej niebogi chce.

-Czyś ty Duśka oszalałaś ?! Co to za koncert ?! – I zabieram jej poduszkę.

- Mrauuu ?? – zdziwiona patrzy chwilę, po czym w ciszy wychodzi na balkon (latoś jeszcze)

Gaszę światło, kładę się, zamykam oczy…

- Mrauuu…! Mrauuu! – nie no… sąsiedzi nas zabiją
W otwartych drzwiach balkonowych pojawia się cień Duśki – mrauu… – miauknęła ciszej. Jakby chciała powiedzieć „żartowałam”.
 
 
Cotleone 
Don Vito & co

Dołączyła: 11 Maj 2015
Posty: 2732
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 07 Wrz, 2023 19:45   

Padam :modly:
I w ogóle o co Ci chodzi? Przecież późny wieczór/noc to najlepsza pora, żeby chodzić i śpiewać szanty :wink:
Dużo zdrowia dla Dusi, a dla pozostałych domowników to chyba przede wszystkim cierpliwości :wink:
_________________
Mruczenie jest bardzo ważne. Mruczenie wygrywa za każdym razem. (T. Pratchett)
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Pią 08 Wrz, 2023 12:08   

:serce:
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Sob 11 Lis, 2023 10:16   

Po zastrzykowaj kuracji odmładzającej panna Dusia szybciej chodzi, nie zarzuca tak kuperkiem, ale – wejście na kanapę to jednak dalej jest pewne wyzwanie. Czasem się uda, ale zwykle łatwiej jest usiść przy kanapie i zamiauczeć. Tym rozpaczliwie żałosnym niewinnym kocim głosem. Dlatego zawsze ktoś mnie na nią włoży. Przyjmuję, że dlatego, że wszyscy mają dobre serduszka. Ale złośliwi mówią, że to moje miauczenie jest nie do wytrzymania. Zwłaszcza po północy.

Pan mówi, że jestem dobrym obserwatorem i mam silny zwieracz. Bo do kuwety idę dopiero wtedy, kiedy on je opróżni. Nie wcześniej. Mówi, że to dlatego, że dbam o jego linię. Żeby za długo nie siedział na kanapie. Mówi też, że jak zrobię dwójeczkę, to klękajcie narody. I że jak by to była jedyneczka, to nie wstałby. Ale ja zawsze robię dwójeczkę do pustej kuwety i on musi, nawet jak nie chce. Bo inaczej się nie da. I dodaje jeszcze, że nie mam wstydu bo z dwójeczką chodzę, jak gość jest w przedpokoju. Ale że kocha mnie za to nawet w tak zgęstniałej atmosferze, bo dzięki temu goście się krócej żegnają.

Dusia z racji objawów alergicznych, szudranie po pyszczku musiała zmienić karmę na hydrolizowaną. Niestety znów wcieliliśmy podawanie sterydu, na szczęście w małej dawce co drugi dzień, lek antyhistaminowy podajemy codziennie. Pyszczek przecieramy specyfikiem na świąd, który daje efekty.
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Sob 11 Lis, 2023 10:19   

 
 
misiosoft 
The Pasiuczers

Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 4701
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 13 Lis, 2023 12:19   

co za spojrzenie!!
 
 
Cotleone 
Don Vito & co

Dołączyła: 11 Maj 2015
Posty: 2732
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 13 Lis, 2023 12:43   

Pamiętaj Dusieńko, tylko jakaś podła kreatura może narzekać na kocie formy komunikacji i mówić, że to nie do wytrzymania. Bez przesady, zawsze może być gorzej :wink: Pora uznawana umownie za nocną nie ma nic do tego.
Dużo zdrowia dla Dusieńki!
_________________
Mruczenie jest bardzo ważne. Mruczenie wygrywa za każdym razem. (T. Pratchett)
 
 
airam 
airam

Wiek: 29
Dołączyła: 01 Gru 2019
Posty: 1022
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 13 Lis, 2023 18:19   

misiosoft napisał/a:
co za spojrzenie!!


"Namaluj mnie jak jedną ze w swoich francuskich wydr."
_________________
"Świat się kręci i kręci i kręci. Ponieważ kot."
Ponieważ kot Jacek Dukaj
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Nie 03 Gru, 2023 10:46   

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]