Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: fuerstathos
Wto 05 Maj, 2009 23:52
Bolek i Damianek: szylkreta i tri
Autor Wiadomość
Ania 
Ania od biżuterii

Wiek: 44
Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 1555
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 06 Kwi, 2009 21:35   

Trzymamy kciuki za pozytywną aklimatyzację!
 
 
AgataB 

Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 677
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2009 12:18   

Dzieki dziewczyny :wink:
_________________
:)
 
 
AgataB 

Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 677
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 20 Sty, 2011 12:42   

Niestety wczoraj napisala do mnie wlascicielka Damianka i Bolka, ze kilka dni temu, jej sasiadka znalazla Damianka leząca w ogrodzie niezywa. Prawdopodomnie zostala uduszona przez psa :cry: . Teraz jest w kocim niebie i mam nadzieje ze jest szczesliwa :aniolek: :cry:
_________________
:)
 
 
anastasia 

Dołączyła: 02 Mar 2009
Posty: 633
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: Czw 20 Sty, 2011 18:52   

A jakim cudem to się stało??!!!!!
_________________
25.02.2011r. Diesel[*] tęsknie.........
22.09.2012r. Frodo [*] do zobaczenia Przyjacielu
 
 
AniaG 

Wiek: 40
Dołączyła: 19 Paź 2010
Posty: 1036
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 22 Sty, 2011 15:21   

??
_________________
„Mimo to wolał być nieobecny całkowicie niż być tylko w części i brakującą resztą udawać. Dlatego był tak niezwykły dla ludzi, którzy go znali. Jeśli znalazł się w ich pobliżu, był dla nich całym sobą. Albo nie było go w ogóle.”

Sonia 20.09.2014
Chrumuś przyjacielu ['] 11.04.2013
Bury, Bati, Rudy, Chispa, Gypsy - 2012
Srebri, Edward - 2010
Bella ['] - 2010
 
 
fuerstathos 
czyli Ania Fufu ;)

Wiek: 28
Dołączyła: 15 Cze 2006
Posty: 8458
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 23 Sty, 2011 13:13   

Bolek i Damianek to kotki ze skrzyżowania Jana Pawła z Kórnicką (są tam takie kioski). Zostały złapane na sterylizację. Jednak nie chciałam, aby wracały na ulicę, z której je zabrałam, bo raz że bardzo ruchliwa i potrącenie przez samochód było tylko kwestią czasu, a dwa, że miało tam być budowane kolejne centrum handlowe i osoba, która je dokarmiała kończyła tam pracę.
Po prostu nie miały dokąd wrócić.
Kotami super nakolankowymi nie były, jednak ja mogłam brać je na ręce, wybiegały na powitanie, podchodziły na zawołanie.
Niestety w nowym domku przez pół roku siedziały za kanapą - zapadła decyzja, że wracają. Kolejne miesiące spędziły u Agaty. Doszłyśmy do wniosku, że najlepszy byłby dla nich bezpieczny dom wychodzący - i do takiego trafiły. Niewielka miejscowość, z daleka od ruchliwych dróg, każdy każdego zna i każdy wie, czyj to kot.
Kotki spędziły na ulicy pierwsze lata swojego życia (Damianek trochę ponad rok, Bolek ponad dwa lata), na dworze nie czuły się więc zagubione, wiedziałyśmy, że sobie poradzą. Nie musiały przerażone siedzieć pod łóżkiem.

Zdawałyśmy sobie sprawę, że dom wychodzący zawsze będzie wiązał się z ryzykiem. I niestety stało się to, co się stało.
Jest mi strasznie przykro, bo to ja wyciągałam je spod warzywniaka, to u nas Damianek dostała szansę na przeżycie (miała ropomacicze, dwa tygodnie dłużej na ulicy i by jej nie było). Jednak decyzję o wydaniu jej do takiego domu podejmowałam między innymi ja, z pełną świadomością tego, co może nastąpić. Jednak z nadzieją, że nie nastąpi...

Nakolankowe nigdy się nie stały:
Cytat:

[...]u nas miały imiona Thelma i Louise, przez swoje niezalezne
usposobienie[...]



Ale żyły, jak chciały:
Cytat:

Nie mniej mam nadzieję, że dwa ostatnie lata jej życia były szczęśliwe,
w lecie dostawaliśmy mnóstwo prezentów od nich
(dziesiątki martwych myszy, kretów itp. pod drzwiami). Pozwalały się
brać na ręce, Thelma (Bolek) nawet mruczy, jak pies dawały znać że chcą wyjść na
dwór.




Damianku [']
_________________
 
 
AniaG 

Wiek: 40
Dołączyła: 19 Paź 2010
Posty: 1036
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 23 Sty, 2011 21:13   

Damianek na pewno miala szczesliwe zycie :) [']

Domy wychodzace to zawsze ryzyko. Kiedy ja zawozilam kota szefa mojej mamy (biegal wolno na skrzyzowaniu glogowska/hetmanska) do babci na wies, ktora mieszka przy ulicy, nie jest moze najbardziej ruchliwa, ale samochody raz na jakis czas jezdza, tez sie obawialam.. do teraz kiedy babcia otwiera drzwi, gdy chrumus chce wyjsc na dwor mam mieszane uczucia. Ale ten kot siedzi pod drzwiami, miauczy, czasami wrecz wyje, jak np. w mrozy, gdy babacia nie chciala go wypuszczac. Nie byl szczesliwy, gdy nie mogl wyjsc pobiegac, poganiac z innymi kotami itd. Takiemu kotu faktycznie robi sie krzywde zamykajac go w domu.
_________________
„Mimo to wolał być nieobecny całkowicie niż być tylko w części i brakującą resztą udawać. Dlatego był tak niezwykły dla ludzi, którzy go znali. Jeśli znalazł się w ich pobliżu, był dla nich całym sobą. Albo nie było go w ogóle.”

Sonia 20.09.2014
Chrumuś przyjacielu ['] 11.04.2013
Bury, Bati, Rudy, Chispa, Gypsy - 2012
Srebri, Edward - 2010
Bella ['] - 2010
 
 
Kociaciocia 

Dołączyła: 18 Cze 2010
Posty: 14
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 26 Sty, 2011 18:50   

Dwa lata szczęśliwe lata podarowali ludzie Damiankowi.
Na zdjęciu Damianek ostrzy pazury o drapak-budkę. Czy ktoś wie, gdzie można taką budkę kupić?
 
 
fuerstathos 
czyli Ania Fufu ;)

Wiek: 28
Dołączyła: 15 Cze 2006
Posty: 8458
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 26 Sty, 2011 22:58   

Kociaciocia napisał/a:

Na zdjęciu Damianek ostrzy pazury o drapak-budkę. Czy ktoś wie, gdzie można taką budkę kupić?


Wiele lat temu zakupiłam w www.leoland.pl - niestety nie mają już takich modeli. Nasz stoi w piwnicy, bo wymaga kolejnego już obicia, ale nie mamy w chwili obecnej żadnej maty sizalowej.
_________________
 
 
Kociaciocia 

Dołączyła: 18 Cze 2010
Posty: 14
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 30 Sty, 2011 13:15   

Dzięki za informację. Szkoda, że już takich nie robią, bo wydaje mi się idealna do małych mieszkań. Mam wrażenie, że "kąt drapania" odpowiada kotkom. Pozostało wykonanie samodzielne takiego drapaka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]