Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: brynia
Sob 04 Sty, 2014 13:16
Kolorki
Autor Wiadomość
uta 

Dołączyła: 08 Cze 2006
Posty: 862
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Pią 01 Mar, 2013 14:00   Kolorki

Przedstawiamy kolorową kocią młodzież (ok.8 miesięcy) z podwórka u pani Basi.
Pani Basia bardzo dba o swoich podwórkowych podopiecznych - koty są sterylizowane, porządnie odkarmione i z dostępem do weta. O dobrej miejscówce wieści się roznoszą w kocim towarzystwie, więc co sezon przybywają nowi chętni do miski i opieki.
Większość podopiecznych p. Basi, to typowe koty wolnożyjące, które dalej spokojnie mogą żyć jak do tej pory, pojawiając się mniej lub bardziej regularnie w kociej stołówce. Jednak ta czwórka musi znaleźć swojego człowieka. Ich matka zginęła jak kociaki były małe i p. Basia zaopiekowała się całym miotem. Kocięta bardzo przyzwyczaiły się do człowieka, nie są ostrożne w kontakcie z ludźmi, nie widzą zagrożenia ze strony samochodów, nie czują lęku przed zbłąkanym psem. Są ciekawskie i często źle oceniają sytuację, np. "odprowadzają" człowieka nawet dwie ulice dalej i nie bardzo wiedzą jak wrócić. Smutny los spotkał już dwójkę ich rodzeństwa, dlatego pozostałe cztery zostały zabrane z podwórka i czekają na bezpieczny domek.
Czas na szczegółową prezentację kolorowej gromadki:

kocurek - bury, ślicznie prążkowany -największy z rodzeństwa, przewodzi całemu "stadku", jest też najbardziej miziasto-przytulasty, rozmruczany domaga się jeszcze więcej głasków;



kotka - czarna, chociaż gdzieś przebija czekoladowy odcień - jest bardzo spokojnym kotem, ma też najwięcej "rozsądku", rzadko uczestniczy we wspólnych zabawach, lubi obserwować otoczenie, ale nie stroni od kontaktu z człowiekiem;



kotka - szylkretka - bardzo ciekawska świata i wszystkich ludzi, w niczym nie widzi zagrożenia, uwielbia skupiać na sobie ludzką uwagę;



Fiona - kotka trikolor - ciekawska, ale też najbardziej płochliwa, wygłaskana ślicznie mruczy.



więcej zdjęć: https://picasaweb.google.com/kocipazur.org/KolorkiZPodworkaPaniBasi#

Koty są odpchlone, odrobaczone, przeleczone na świerzba, korzystają z kuwety.
Dwie koteczki miały leczoną infekcję dróg oddechowych.

Dzisiaj dwójka z nich - dwie kotki: szylkretka i trikolorka - przenoszą się do fundacyjnych domów tymczasowych i niedługo zaczną szukać domu stałego.
Pozostała dwójka cierpliwie czeka, jak tylko zwolni się miejsce też trafią do domków tymczasowych.
Ostatnio zmieniony przez brynia Sob 04 Sty, 2014 13:31, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
brynia 
TheDżenders ThePasiuczers

Dołączyła: 28 Lip 2007
Posty: 13092
Skąd: Ziemia
Wysłany: Sob 02 Mar, 2013 15:36   

Szylkretka prosto z DT:

wersja słoneczna :aniolek:



i wersja rujkowa :twisted:



Czekamy aż się uspokoi i panna jako pierwsza z rodzeństwa pojedzie na sterylkę. :ok:
_________________
 
 
Nosferatu 

Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 515
Skąd: Liban
Wysłany: Sob 02 Mar, 2013 18:58   

Nadal mam problem z imieniem, może Chiquita?
Póki co zawija tyłkiem zupełnie jak http://www.youtube.com/watch?v=hhif_hPP56A :lol:
_________________
"Teraz prędko, zanim do nas dotrze, że to bez sensu" Król Julian :)
 
 
kfiatek 

Wiek: 40
Dołączyła: 03 Lut 2013
Posty: 49
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 02 Mar, 2013 21:15   

A gdyby tak Falka - jakoś tam się skojarzyła mała wojowniczka
 
 
kiniek 

Wiek: 37
Dołączyła: 01 Sie 2007
Posty: 3501
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 02 Mar, 2013 21:20   

dla mnie jest podobna do pana Ziemniaka :D
no nie wiem dlaczego, ale jak patrzę na jej zdjęcie to pierwsze mi przychodzi na myśl - jakby miała założone okulary z sztucznym nosem
_________________
"Pies: karmią mnie, kochają, troszczą się o mnie - są bogami!
Kot: karmią mnie, kochają, troszczą się o mnie - jestem bogiem!"
 
 
Nosferatu 

Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 515
Skąd: Liban
Wysłany: Nie 03 Mar, 2013 10:48   

O nie tylko nie wojowniczka :wink: dość mam wojujących kotów. Do niej raczej coś z ekstra miziakiem, nawet mojego syna się nie boi i upierdliwie domaga się więcej uwagi i głasków. Dzisiaj już wyszła spod szafek i na przyczajce zwiedza dom. Ma świetny charakter, póki co nie okazuje go względem kotów i psa ale dajmy jej czas ::
_________________
"Teraz prędko, zanim do nas dotrze, że to bez sensu" Król Julian :)
 
 
kfiatek 

Wiek: 40
Dołączyła: 03 Lut 2013
Posty: 49
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 03 Mar, 2013 11:26   

To może Miko? Miła i kochana koteczka
 
 
brynia 
TheDżenders ThePasiuczers

Dołączyła: 28 Lip 2007
Posty: 13092
Skąd: Ziemia
Wysłany: Nie 03 Mar, 2013 12:43   

Jak dla mnie Chiquita :good: kojarzy się z ciepłym klimatem, o tej porze roku jak znalazł, latem pewnie bym narzekała ;)
_________________
 
 
Nosferatu 

Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 515
Skąd: Liban
Wysłany: Nie 03 Mar, 2013 14:09   

No to może zostanie Chiquita, taka słoneczna jest, ten rudy pod bananowy można by podciągnąć :lol:
_________________
"Teraz prędko, zanim do nas dotrze, że to bez sensu" Król Julian :)
 
 
brynia 
TheDżenders ThePasiuczers

Dołączyła: 28 Lip 2007
Posty: 13092
Skąd: Ziemia
Wysłany: Nie 03 Mar, 2013 21:07   

Chiquita została, przebiegle wrzuciłam już do ogłoszenia :devil2:
_________________
 
 
fuerstathos 
czyli Ania Fufu ;)

Wiek: 28
Dołączyła: 15 Cze 2006
Posty: 8458
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 03 Mar, 2013 21:52   

a ona to już zarezerwowana nie jest?
_________________
 
 
uta 

Dołączyła: 08 Cze 2006
Posty: 862
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Pon 04 Mar, 2013 10:21   

Jak tylko będzie można umawiać się na rozmowę, to się okaże, czy zarezerwowana ;)
 
 
misiosoft 
The Pasiuczers

Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 4701
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 04 Mar, 2013 17:38   

Kilka wieści od Fiony - płochliwa to na ten moment delikatne niedopowiedzenie :) . Zwiedza swój pokój tylko w nocy, ale wyciągnięta na sesję głaskania zamienia się w traktor - przepięknie i głosno mruczy.

Dzisiaj nawet pogadała sobie z naszym rezydentem; raczej nie ma problemów z obecnością innego kota.

Aktualnie siedzi za monitorem na którym piszę :) - jakieś zdjęcia wrzucimy w tym tygodniu.
 
 
Nosferatu 

Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 515
Skąd: Liban
Wysłany: Pon 04 Mar, 2013 22:17   

No to u bananowej się zaczyna, mruczy jak Criters ( w sumie została tak przechrzczona), połyka smarki, jutro będę dzwonić do weta :evil:
_________________
"Teraz prędko, zanim do nas dotrze, że to bez sensu" Król Julian :)
 
 
AniaG 

Wiek: 40
Dołączyła: 19 Paź 2010
Posty: 1036
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 05 Mar, 2013 08:51   

a która jest gdzie, bo już sama nie wiem :)
_________________
„Mimo to wolał być nieobecny całkowicie niż być tylko w części i brakującą resztą udawać. Dlatego był tak niezwykły dla ludzi, którzy go znali. Jeśli znalazł się w ich pobliżu, był dla nich całym sobą. Albo nie było go w ogóle.”

Sonia 20.09.2014
Chrumuś przyjacielu ['] 11.04.2013
Bury, Bati, Rudy, Chispa, Gypsy - 2012
Srebri, Edward - 2010
Bella ['] - 2010
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]