Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: brynia
Sob 10 Sty, 2015 10:41
Lara
Autor Wiadomość
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 12 Kwi, 2013 10:31   Lara

Lara jest bardzo delikatną, ale szybką i zwinną koteczką.
Jest otwarta w stosunku do człowieka i innych kotów - akceptuje je i chętnie się z nimi bawi.
Kotka jest zdrowa - ostatnio miała badania kontrolne i wszystkie parametry są w normie.



Historia Lary


Lara to kot z PKS złapany przez Anię (miki27) 08.02.2012:
„Dziewczyny, kotka tygryska już złapana i u weta Na Polance więc nie musicie się martwić! Po 8 poszłam dzisiaj nakarmić koty, Tygryska miała tak zaropiałe oczy,ze jedno było juz całkiem sklejone ropą a drugie do połowy, psikała i piła dużo wody. Strasznie sie rzucała u weta, nawet mnie ugryzła i wetkę. Dostała antybiotyk, ma jakieś szmery na oskrzelach, zaczerwienione spojówki, tą ropę, ale oczka ma przemyte i najważniejsze,ze będzie widzieć!![…]”

Później było tak:

„Lara dostała dwutygodniowy antybiotyk, u weta zero agresji, w piwniczce tez bez problemu wzięłam Ją na kolana i dawała się głaskać.
Na razie nie mruczała, ale myślę, że da się z Niej zrobić pieszczocha ” (kat, 12.02.2012)


„ Lara - mały dzikun z PKS - bojkotuje podawanie jej wszystkich leków, dostaje obłędu na widok igły i ma mordercę w oczach, w związku z czym została dzisiaj zawieziona do weta autobusem miejskim, żeby się trochę wyciszyć Nieee, tak naprawdę wprowadzamy w życie plan cięć budżetowych i podróż miała być super oszczędna. Ale zupełnie przy okazji kota się wyciszyła i dzięki temu możliwe było spokojne wyjęcie jej wenflonu (który zdążyła sobie rozgryźć na części) oraz podanie zastrzyku w dupsko. W przyszłym tygodniu jedzie na badanie krwi, żeby zobaczyć, czy wątroba wraca do normy.” (MartaK, 21.02.2012)


„Być może dla Lary też za jakiś czas przydałby się DT, ale tutaj mamy mieszane uczucia, czy próbować Ją oswajać, czy raczej wypuścić.
Lara miała złe wyniki wątrobowe, więc na razie podajemy Jej leki i będziemy powtarzać badania.„ (kat, 27.02.2012)

Po kilku miesiącach malutkie postępy:

„Lara nadal nieufna, ale udało mi się Ją wczoraj pogłaskać tak, że od razu nie zwiała.” (kat, 21.05.2012)

A później małe oznaki oswajania:

„A ja obstawiam, że Lara kiedyś będzie wielkim miziakiem, bo już teraz przy jedzeniu i jak pije wodę, mogę Ja bardzo długo głaskać :) ” (kat, 2012-10-04)

I stało się :) :

„Lara wczoraj przeszła samą siebie jeśli chodzi o przymilanie się.
Ocierała się o moje nogi, podstawiała łepek do głaskania - słowem, zmienia się :) ” (kat, 2012-12-08)

„Teraz, przynajmniej w stosunku do mnie, to straszny miziak.
Jak jestem w piwniczce, to tańczy wokół moich nóg, domaga się głaskania. Nawet już raz miałam Ją na kolanach i nie uciekała.
Ja Ją złamałam Jej ulubionym smakołykiem, tzn. surowym mięsem, a konkretnie sercami wołowymi.” (kat, 2013-01-24)

„A Lara ostatnio jak przyszłam to się mi położyła u stóp i kazała się głaskać!!!! i głaskałam ją ciągle i się o mnie ocierała i pełna miłość, a później wskoczyła do klatki Zulki i zjadła jej Cosmę z porannego dyżuru ;) ” (paula_kropcia, 2013-01-24)

„Lara jest super!
Przed moim wyjazdem mogłam Ją już normalnie wziąć na kolana.
Siedziała grzecznie i dawała się głaskać:)
Poza tym, szczególnie zanim dostanie jeść, nie chce ode mnie odejść, ciągle łasi się do mnie i zaczepia, żeby Ją głaskać :) ” (kat, 2013-02-11)


I tak z małego dzikusa wyrosła nam bardzo mizista koteczka :)
Album Lary

Lara na yt
Ostatnio zmieniony przez brynia Sob 10 Sty, 2015 10:40, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 15 Kwi, 2013 11:13   

 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 16 Kwi, 2013 21:39   

Lara jest ciągle w ruchu - trudno zrobić Jej jakieś zdjęcia, na których widać Ją w całości, ale w końcu się udało :)

 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 17 Kwi, 2013 07:30   

Piękna :serce:
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 17 Kwi, 2013 08:31   

Lara dziękuje za komplement :)
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 08 Maj, 2013 09:29   

Lara przypomniała sobie, że fajnie jest na kolanach ;)

 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 20 Maj, 2013 23:03   

Lara właśnie ukradła mi papcia, nosi go w pyszczku, ma obłęd w oczach i warczy na Tolę... :shock:
 
 
Kri 
Hip-hop, nigdy bęc!!!

Dołączyła: 15 Paź 2007
Posty: 4242
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 21 Maj, 2013 06:44   

kat napisał/a:
Lara właśnie ukradła mi papcia, nosi go w pyszczku, ma obłęd w oczach i warczy na Tolę... :shock:

:lol:
_________________
:)
Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą,
a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą.

Robert A. Heinlein

http://www.ezopoznan.pl/
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 31 Maj, 2013 14:32   

Lara śpiąca:


i polująca:

 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 10 Cze, 2013 09:52   

W niedzielę rano obudziłam się obok Lary śpiącej na poduszce i obejmującej mnie obiema łapkami za rękę ;)
 
 
Asia_B 

Wiek: 52
Dołączyła: 02 Sty 2013
Posty: 2924
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 10 Cze, 2013 10:12   

Ale TY masz dobrze ... :)
_________________
Do zobaczenia Aniele
 
 
perdo 

Dołączyła: 22 Maj 2013
Posty: 319
Skąd: Poznan
Wysłany: Pon 10 Cze, 2013 18:43   

Wzrusz :)
kat napisał/a:
W niedzielę rano obudziłam się obok Lary śpiącej na poduszce i obejmującej mnie obiema łapkami za rękę ;)
_________________
– Chciałem powiedzieć (...) że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 20 Cze, 2013 08:24   

Lara ma nowa namiętność ;)
Ostatnio zamówiłam TOTW i gratisem do niej był taki oto laserek, wyświetlający rybkę:
laserek

Jak tylko wezmę do ręki ten laserek, Lara już jest koło mnie.
A jak zacznę się z Nią bawić, to zapomina o całym świecie.
Jak poświecę na ścianę, potrafi z rozpędu wskoczyć do połowy ściany, właściwie trochę to wygląda jak w Matrixie, bo Ona normalnie idzie po tej ścianie :shock:
 
 
Asia_B 

Wiek: 52
Dołączyła: 02 Sty 2013
Posty: 2924
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 20 Cze, 2013 08:28   

Kasiu, nagraj koniecznie!
_________________
Do zobaczenia Aniele
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 20 Cze, 2013 08:30   

Postaram się, tylko że to światełko przy jasnym świetle jest prawie niewidoczne, a przy ciemnym ani zdjęcia ani filmik nie za bardzo chcą wyjść na moim sprzęcie :(
Ale postaram się załatwić jakiś inny :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]