Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: brynia
Sob 08 Mar, 2014 11:51
Olett i Oker-Poker
Autor Wiadomość
moorland 

Dołączyła: 08 Sty 2012
Posty: 2553
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 19 Paź, 2013 18:49   Olett i Oker-Poker

Historia jak wiele już w naszym życiu. Zgłoszenie o ciężarnej kotce do wyłapania na działkach, jedziemy, wypakowujemy sprzęt, przychodzimy na miejsce karmienia a tam pod karmnikiem siedzą dwie wtulone w siebie kuleczki i trzęsą się z zimna i strachu, kuleczki oczywiście oswojone, zadbane, widać, że do tej pory były w warunkach domowych, być może nawet na tych działkach, no ale wiadomo, idzie jesień, działkowicze wyjeżdżają, a koty którymi się wiosną i latem opiekowali i oswoili, zostają :roll: No a gdzie najlepiej zostawić kociaki jak nie pod karmnikiem gdzie ktoś codziennie dokarmia dzikie koty działkowe...

Kociaki mają około 5 miesięcy, właśnie wymieniają uzębienie, są bardzo ze sobą zżyte. Chłopak to duży dostojny pingwinek, natomiast dziewczynka jest mniejsza, strasznie puchata i ma niesamowite umaszczenie, jest biało-dymno-szara w czarne łatki. Oker-Poker jest strasznym leluchem, tylko by leżał na kolanach i mruczał, najbardziej interesuje go człowiek, który go głaszcze, natomiast Olett nie przepuści żadnej zabawce, uwielbia piórka i myszki, najbardziej interesuje ją człowiek, który się z nią bawi :D Oba kociaki cały czas mruczą, czy jedzą, czy się bawią, czy śpią, cały czas jest traktor ::

Olett



Oker-Poker



więcej zdjęć na Picasie https://plus.google.com/photos/110103969880165520044/albums/5932114515907864929?banner=pwa
_________________
http://www.smog.pl/wideo/...dopcje_swietne/
 
 
kiniek 

Wiek: 37
Dołączyła: 01 Sie 2007
Posty: 3501
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 17 Lis, 2013 21:04   

Olett i Oker-Poker są komiczni. Bawią się do upadłego i jeszcze dłużej. Żeby zrobić im jakieś sensowne zdjęcia trzeba się napstrykać i to sporo no i jeszcze liczyć na cud. Oker-Poker ma niesamowitą umiejetność poruszania głową akurat w momencie naciskania migawki :roll:
Ale kilka zdjęć jest w miarę ostrych. Niech was nie zmyli to, że dzieciaki wyglądają na nich na stateczne i spokojne :wink:
Oker-Poker ma takie śmieszne czułki na nosie

wersja zamyślona



Olett wlezie w każdy kąt


posłanko jest super. Można poleżeć i można się z nim albo o nie bić.
_________________
"Pies: karmią mnie, kochają, troszczą się o mnie - są bogami!
Kot: karmią mnie, kochają, troszczą się o mnie - jestem bogiem!"
 
 
Ania Z 

Wiek: 56
Dołączyła: 11 Kwi 2006
Posty: 3855
Skąd: Lwia Ziemia ;)
Wysłany: Nie 17 Lis, 2013 21:06   

Wiedziałam, że posłanki im się spodoba ;)
_________________
 
 
tola 

Dołączyła: 25 Wrz 2013
Posty: 50
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 25 Lis, 2013 16:33   

Maluchy od wczoraj przebywają u mnie :)

Wieczorem Olet wystraszona ale ciekawa na lekko ugiętych nogach zwiedzała nowe terytorium. Oker-Poker woli zdecydowania obserwować wszystko z ukrycia. Na razie przestraszony i nieufny.
Leon z zaciekawieniem przyglądał się nowemu towarzystwu, niestety każde próby podejścia do Olet kończyły się sykiem ze strony młodej damy :)
 
 
tola 

Dołączyła: 25 Wrz 2013
Posty: 50
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 27 Lis, 2013 16:00   

Szybka sesja zdjęciowa z pierwszego poranka w nowym DT
Jak widać kociaki wyluzowane. Szybko odnalazły się w nowym miejscu. Jezeli chodzi o kontakty z nowym człowiekiem to są nieufne i nie dają się głaskać, przynajmniej przez pierwsze dni.




 
 
monka 

Wiek: 35
Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 2230
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 27 Lis, 2013 23:35   

Razem raźniej :)
 
 
tola 

Dołączyła: 25 Wrz 2013
Posty: 50
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 09 Gru, 2013 17:30   



edit brynia: zamieniłam link na obrazek
Ostatnio zmieniony przez brynia Pon 09 Gru, 2013 22:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tola 

Dołączyła: 25 Wrz 2013
Posty: 50
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 10 Gru, 2013 17:21   

Pora nadrobić zaległości :P
Ollet ciekawa świata zagląda w każdy kąt, często towarzyszy lub po prostu sprawdza co robię. Jest pełna energii . Ulubione zabawy to gonitwa z bratem lub szeleszczący tunel i oczywiście wszelkie myszki i wędki. Od pierwszego dnia uwielbia tez atakować nogi pod kołdrą, wiec trzeba uważać. Jest bardzo towarzyska ale nie lubi ręki a dokładniej jak się ją dotyka, zawsze obrzuci mnie spojrzeniem „znowu musiała mnie do tchnąć ehhhh” i od razu ucieka. Wzięta na ręce chce jak najszybciej zejść. Wygląda to jakby kojarzyło jej się to chyba z leczeniem. Pracujemy nad tym. Uwielbia natomiast towarzystwo Leona często widzę ich razem.
Jest ogromnym głodomorkiem, chyba uznaje zasadę nic się zmarnować nie może i zjada swoją porcję dojada za brata i potem czyści miskę Leona. Taki Mały głodek 


 
 
tola 

Dołączyła: 25 Wrz 2013
Posty: 50
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 10 Gru, 2013 17:32   

A tu udokumentowane pożeranie zabawek :D

 
 
tola 

Dołączyła: 25 Wrz 2013
Posty: 50
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 10 Gru, 2013 17:39   



Oker natomiast to wielki miziak, do szczęścia potrzebuje pełnej miski i człowieka który do wygłaska. Uwielbia człowieka. Na zdjęciu wygląda bardzo spokojnie ale w rzeczywistości jest coraz bardziej aktywny. Najbardziej gdy w pobliżu jest zielona myszka... z walerianą :D
 
 
tola 

Dołączyła: 25 Wrz 2013
Posty: 50
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 11 Gru, 2013 21:16   



Ollet upodobała sobie Leona, braciszek poszedł w małą odstawkę :oops:
Mała z każdym dniem robi małe postępy. Ucieka od reki ale strach przed ręka małymi kroczkami się cofa.
Dzisiaj z zaciekawieniem przyglądała się odkurzaczowi, hałas jej nie przestraszył za to poruszająca szczotka była całkiem interesująca.
 
 
tola 

Dołączyła: 25 Wrz 2013
Posty: 50
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 11 Gru, 2013 22:05   

drzemka dobra o każdej porze :)
 
 
tola 

Dołączyła: 25 Wrz 2013
Posty: 50
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 11 Gru, 2013 22:08   

wygibasy z zielona mychą



ale ta zabawa męcząca..... jestem taki zmęczony.....
 
 
tola 

Dołączyła: 25 Wrz 2013
Posty: 50
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 11 Gru, 2013 22:26   

a terez moje ulubione zdjęcie, w końcu udało mi się ich uwiecznić :D
Czy nie jest z nich ładna parka?

 
 
marinella 

Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sty 1970
Posty: 9176
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 11 Gru, 2013 22:27   

ło :aniolek: :aniolek: :aniolek:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]