Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: brynia
Czw 16 Lip, 2015 22:22
Majster
Autor Wiadomość
uta 

Dołączyła: 08 Cze 2006
Posty: 862
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Wto 15 Kwi, 2014 09:54   Majster

Majster to czarny kocurek, który swoje wyjątkowe imię zawdzięcza temu, że został znaleziony w garażu.
Długo nie nadawał się do adopcji ze względu na różne, trudne do zdiagnozowania, problemy zdrowotne. W końcu udało się ustalić, że podłożem problemów ze zdrowiem jest alergia pokarmowa i należy dietę ograniczyć do specjalistycznej karmy weterynaryjnej.

dokładnie takiej
http://zoozone.pl/pr7364-...at-rrd-423.html

Kocurek szybko podbił serca swoich opiekunów tymczasowych, którzy bardzo chcieli, żeby po leczeniu został u nich na stałe, jako ich trzeci kot rezydent. Niestety okazało się, że Majster kategorycznie nie toleruje innych kotów, mimo stosowania rożnych metod i środków zaleconych przez behawiorystów.

Majster jest kotem idealnym dla kogoś, kto marzy o kocim „jedynaku”, komunikatywnym i silnie nawiązującym kontakt z opiekunem.
To kot towarzyski i ciekawski. Zdecydowanie wymaga okazywania mu zainteresowania ze strony człowieka, dobrze dogaduje się z dziećmi. Jest fanem spędzania czasu z ludźmi. Uwielbia wspólne czytanie, oglądanie TV, pomoc w pracach domowych oraz oczywiście wspólne zabawy i drzemki z człowiekiem. Bardzo lubi wizyty gości, sam też lubi zwiedzać nowe miejsca, szybko przyzwyczaja się do otoczenia, lubi jeździć samochodem (w szelkach). Absolutnie nie wykazuje chęci wychodzenia na dwór, wręcz boi się otwartych przestrzeni. Każdy kto pozna tego czarnego kocurka i spędzi z nim trochę czasu stwierdza, że to taki „koto-pies” ;) . Korzysta oczywiście z kuwety i jest miłośnikiem sizalowych drapaków.

A tak wygląda czarny kawaler :) :






Większe zdjęcia Majstra zobaczyć można TUTAJ
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 15 Kwi, 2014 10:05   

Ale piękny :)
 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 15 Kwi, 2014 10:14   

ŚLICZNY :D
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 15 Kwi, 2014 10:28   

W jakim wieku jest Majster? :)
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
Kri 
Hip-hop, nigdy bęc!!!

Dołączyła: 15 Paź 2007
Posty: 4242
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 15 Kwi, 2014 10:31   

Oczy ma obłędnie piękne :serce:
_________________
:)
Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą,
a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą.

Robert A. Heinlein

http://www.ezopoznan.pl/
 
 
uta 

Dołączyła: 08 Cze 2006
Posty: 862
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Wto 15 Kwi, 2014 10:34   

Morri napisał/a:
W jakim wieku jest Majster? :)


Około 5 lat.
Ale energii i ochoty do zabawy ma prawie tyle co roczny młodzik ;)
 
 
Kri 
Hip-hop, nigdy bęc!!!

Dołączyła: 15 Paź 2007
Posty: 4242
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 15 Kwi, 2014 11:04   

Załatwiłam właśnie chłopakowi opiekuna wirtualnego :ok:
Vivat Pani Ewa! :kwiatek:
_________________
:)
Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą,
a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą.

Robert A. Heinlein

http://www.ezopoznan.pl/
 
 
Klio 

Wiek: 32
Dołączyła: 08 Lut 2014
Posty: 8
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 15 Kwi, 2014 13:20   

Czarnulek aktualnie znajduje się u mnie i jest po prostu boski :)
Gdybym tak często nie wyjeżdżała ani nie miała w domu rodzinnym kotka, z pewnością by został ze mną, bo zakochałam sie w nim już 2 dnia jego pobytu:)
Chciałam tylko dodać, że kotek automatycznie dopasowuje się do rytmu dobowego domowników (np wie, że mnie nie można budzić przed 10.00), i (póki co) nie sprawia żadnych problemów wychowawczych :D
Polecam mojego kociaczka z całego serca i duszy :)
_________________
"Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać Waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem."
 
 
Katarzyna 
Katarzyna

Wiek: 57
Dołączyła: 28 Kwi 2010
Posty: 1903
Skąd: Internet
Wysłany: Wto 15 Kwi, 2014 15:19   

Majster jest the best!
Poznałam stwora i to była miłość od pierwszego wejrzenia, baranka, piłeczki... ::
Nie dosyć, że piękny (ja uwielbiam jego nos :oops: piękny, czarny.... :oops: :oops: :oops: )
Inteligencję ma wypisaną na mordce.
Ktoś, kto go pokacha i adoptuje, będzie miał towarzysza na dobre i na złe!
Majster, trzymamy kciuki sierściuchu! :D
 
 
hanna 
Sara & Momoko & Bacuś

Wiek: 61
Dołączyła: 11 Paź 2013
Posty: 860
Skąd: Poznań,Kiekrz
Wysłany: Wto 15 Kwi, 2014 19:54   

kot marzenie :serce:
_________________
Sara
 
 
misiosoft 
The Pasiuczers

Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 4701
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2014 07:24   

aaaa, dopiero wczoraj dowiedziałam się, że to jest TEN majster :)
miziak nad miziakami :: pieszczoch ogormny :: i zawsze chętny do zabaw ::
 
 
Katarzyna 
Katarzyna

Wiek: 57
Dołączyła: 28 Kwi 2010
Posty: 1903
Skąd: Internet
Wysłany: Sro 23 Kwi, 2014 15:53   

Co słychać u Majstra?
 
 
uta 

Dołączyła: 08 Cze 2006
Posty: 862
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Pon 28 Kwi, 2014 14:50   

Majster na czas wyjazdu świątecznego Klio miał opiekę dochodzącą. Był bardzo grzeczny :)

Niestety okazało się, że dłuższa nieobecność ludzi w domu powoduje stres i Majster wylizał sobie futerko na brzusiu :( . Wcześniej robił podobnie, gdy był sfrustrowany obecnością innych kotów. Gdy przeprowadził się do Klio gdzie nie ma innych kotów, było lepiej i futerko odrastało. Mamy nadzieję, że wkrótce znów brzuszek zacznie zarastać.
Wychodzi na to, że żeby być w pełni szczęśliwym, kocurek potrzebuje dużo uwagi ze strony opiekuna i nie może zostawać na dłużej sam.

Dla wszystkich wielbicielek Majstra, mamy nowe fotki.
W DT Majster ma super leżankę, wielką pufę ze styropianem.
Jak widać chętnie z niej korzysta i przy okazji pięknie wygląda na czerwonym tle :D









Oczywiście większe fotki można zobaczyć w Majsterkowym ALBUMIE
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 28 Kwi, 2014 17:29   

Super się komponuje z tym czerwonym :)
 
 
Klio 

Wiek: 32
Dołączyła: 08 Lut 2014
Posty: 8
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 06 Maj, 2014 14:36   

Majster jest naprawdę dzielny - świetnie poradził sobie z moją kolejną dłuższą nieobecnością, mimo że na pewno w środku mocno to przeżywał... Cóż się dziwić, taki towarzyski kot musi mieć w pobliżu kogoś bliskiego:) Przez ostatnie 3 dni nie odstępował mnie na krok, towarzysząc we wszystkich czynnościach, co zresztą bardzo mi odpowiadało, bo i ja za nim tęskniłam :) Czy można inaczej, widząc jego słodki pyszczek i czuć ciepłe, puszyste ciałko obok siebie?:)

Już wkrótce zdjecia! :)
_________________
"Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać Waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]