Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kaory
Sob 23 Paź, 2010 12:03
Cezary, Czesław i Celinka - cudne trojaczki
Autor Wiadomość
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2015 01:25   

Bardzo smutno :( :( :( Strasznie współczuję :hug:
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
Asia_B 

Wiek: 52
Dołączyła: 02 Sty 2013
Posty: 2924
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2015 13:15   

Niewyobrażalny żal i smutek :(
_________________
Do zobaczenia Aniele
 
 
Malwinka 
Malwinka

Dołączyła: 21 Cze 2010
Posty: 149
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Sro 08 Kwi, 2015 09:46   

Teraz muszę się przede wszystkim zająć Czarusiem, który bardzo tęskni za bratem. Mam złamaną prawą rękę, więc jestem w domu na zwolnieniu.
Staram się jak najwięcej bawić z Czarkiem. Chłopaki mieli swoje stałe pory zabaw, głupawek, więc ja ich dotrzymuję. Nie wiem co będzie jak wrócę do pracy.
Jeśli będę widziała, że Czaruś wpada w depresję spróbuję dokocić go Gosią.
Nie wiem, czy pamiętacie, że Gosia to przygarnięta przeze mnie, w ciężkim stanie, wiejska kotka wychodząca. Mimo, że Gosia i jej mama Kinia ( obie przygarnięte jako dorosłe i obie wysterylizowane ) zajmują oddzieloną część domu, Czaruś odnosi się do Gosi bardzo przyjaźnie.
Ciężko będzie z Gosi zrobić kota niewychodzacego - kiedyś już próbowałam i nie udało mi się - ale mogę spróbować jeszcze raz.
Czaruś chodzi za mną jak piesek. Dotąd Czesiu okupował moje kolana i go przeganiał.
Teraz Czaruś jest wszędzie tam gdzie ja.

Jakoś nie mogę się pozbierać. To wszystko stało się tak szybko.

Mam żal do wetek ( nasz stały weterynarz miał wszczepianą endoprotezę i był nieobecny ).
1. Już na początku, gdy w moczu pojawiła się świeża krew ( nie wiadomo dlaczego, bo w badaniu moczu wyszły tylko nieliczne kryształki, kamieni nie było - usg i rtg ) sugerowałam badanie krwi pod kątem parametrów nerkowych. Wetka uznała, że to nie jest konieczne, bo świeża krew nie jest z nerek. Powiedziała, że badanie zrobimy za kilka dni.
2. Jak już wyszły złe parametry nerkowe, po kroplówce, kot miał od razu dostać furosemid. Wetki się zmieniały i druga z nich nie podała tego leku.
Dzwoniłam jeszcze z domu, bo mi się przypomniało o tym furosemidzie ( było to mniej więcej pół godziny po kroplówce i mogłam dowieźć kota. Wtedy wetka ( zmienniczka ) powiedziała mi, że celowo nie podała tego leku, bo kot sam się wysiusia.
A ja jej zaufałam.
3.Wieczorem, pół godziny przed zamknięciem lecznicy, zadzwoniłam sygnalizując, że kot nie siusia i w ogóle nie idzie do kuwety, a wetka kazała mi przyjechać rano - tak jak byłyśmy umówione. W nocy zabrałam kota do innej lecznicy, bo nie chciałam czekać do rana, ale okazało się, że jest za późno.

W nowej lecznicy wetka bardzo się przejęła. Skorzystała ze wskazówek weta specjalisty z Wrocławia, który robi dializy ( niestety to były święta i on miał nieczynny gabinet, w przeciwnym razie dowiozłabym Czesia, byłam bardzo zdeterminowana ). Walczyła.
Nie udało się.
Czesinek śpi sobie w naszym ogródku.
_________________
Pozdrawiam. Malwinka.
 
 
Malwinka 
Malwinka

Dołączyła: 21 Cze 2010
Posty: 149
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Sro 08 Kwi, 2015 10:09   

Zdjęcie Czesia z pierwszych dni leczenia ( brzuszek wygolony do usg ).
Jest zbyt gruby, ale sierść ma lśniącą i nic nie wskazuje na to, że za 6 dni już go nie będzie.
[img][/img]
_________________
Pozdrawiam. Malwinka.
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 08 Kwi, 2015 10:18   

:cry: :cry: :cry:
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 08 Kwi, 2015 10:19   

Malwinko zrobiłaś wszystko co w Twojej mocy aby Go uratować, nic sobie nie wyrzucaj, wielu z nas miało sytuację, a co by było gdybym zrobiła to czy tamto, poszła do innego weta - nie zamartwiaj się

wiem, że ciężko

ale pamiętaj dla zwierząt liczy się jakość życia a nie jego długość, a ty dałaś Czesiowi piękny czas
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
Malwinka 
Malwinka

Dołączyła: 21 Cze 2010
Posty: 149
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Nie 12 Kwi, 2015 09:30   

Czaruś i Gosia. Zdjęcie zrobił syn telefonem, więc jest trochę niewyraźne.
Wtedy jeszcze Czesio żył.
Starałam się oddzielać koty wychodzące od niewychodzących, ale jak widać czasami mój syn nie przestrzegał moich zaleceń.
Dlatego pomyślałam sobie, że jeśli Czaruś będzie źle znosił samotność podczas naszego pobytu w pracy i w szkole, to dokocę go Gosią ( o ile panna da się zamknąć w domu ).
https://www.facebook.com/...&type=1&theater
_________________
Pozdrawiam. Malwinka.
 
 
Katarzyna 
Katarzyna

Wiek: 57
Dołączyła: 28 Kwi 2010
Posty: 1903
Skąd: Internet
Wysłany: Nie 12 Kwi, 2015 10:36   

Może się uda?
Czaruś nie zwyczajny być bez kociego towarzystwa, więc może Gosia mu pomoże?
Trzymamy kciuki za Futra i za Was.
 
 
Malwinka 
Malwinka

Dołączyła: 21 Cze 2010
Posty: 149
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Wto 21 Kwi, 2015 22:37   

Czaruś ( aby powiększyć kliknij na zdjęcie ).



Już chyba oswoił się z życiem jedynego kota na salonach. Do połowy maja jestem w domu ( gips już zdjęty, ale ręka boli ), więc mogę poświęcić mu dużo czasu.
Zobaczymy jakie będzie miał samopoczucie jak będzie musiał zostać sam 8 godzin w domu. W maju chcę mu zrobić badania profilaktyczne ( mocz, krew, w tym parametry nerkowe i wątrobowe ), bo ostatnie miał we wrześniu ubiegłego roku.
_________________
Pozdrawiam. Malwinka.
 
 
Katarzyna 
Katarzyna

Wiek: 57
Dołączyła: 28 Kwi 2010
Posty: 1903
Skąd: Internet
Wysłany: Sro 22 Kwi, 2015 06:36   

NIe ma zdjęcia....
Trzymamy kciuki!
 
 
Malwinka 
Malwinka

Dołączyła: 21 Cze 2010
Posty: 149
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Sro 22 Kwi, 2015 19:55   

Poprawiłam ustawienia.
Za kciuki dziękuję. Przydadzą się i mnie i Czarusiowi.
_________________
Pozdrawiam. Malwinka.
 
 
Malwinka 
Malwinka

Dołączyła: 21 Cze 2010
Posty: 149
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Sob 06 Cze, 2015 16:50   

Czaruś już po badaniach profilaktycznych. Morfologia, parametry nerkowe i wątrobowe w normie.
I oby tak zostało. :D
_________________
Pozdrawiam. Malwinka.
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 08 Cze, 2015 14:39   

:good: a psychicznie jak?
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
Malwinka 
Malwinka

Dołączyła: 21 Cze 2010
Posty: 149
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Wto 09 Cze, 2015 15:42   

Morri napisał/a:
:good: a psychicznie jak?


Przyzwoicie. Na szczęście po śmierci Czesia byłam na zwolnieniu, więc nie odczuwał tak bardzo samotności, bo co prawda nie było brata, ale pańcia była. A teraz już trochę się przyzwyczaił.
_________________
Pozdrawiam. Malwinka.
 
 
Arek_M_W 
Arek_M_W

Wiek: 41
Dołączył: 08 Lis 2011
Posty: 3
Skąd: P-ń
  Wysłany: Sro 22 Lip, 2015 15:07   

Dawno nie zaglądałem na forum a tu taka smutna wiadomość.
Jest nam tym bardziej przykro, że Czesio to przecież brat naszej kotki.
Pozdrawiamy serdecznie i oby zdrowie nie opuszczało Czarusia i Celinki i zaprzyjaźnionych kotów!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]