Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: fuerstathos
Nie 21 Sie, 2011 12:26
Pięcioro Amigos
Autor Wiadomość
anastasia 

Dołączyła: 02 Mar 2009
Posty: 633
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: Nie 13 Lut, 2011 20:45   

Nienawidzę takich chwil, a w takich dniach kiedy kociak wraca z adopcji tracę wiarę w ludzi i sens tego co robię. Wiem, że tych dobrych domów jest więcej i to pozwala mi stanąć twarzą z brutalną rzeczywistością.
Emil i Emilka wróciły do mnie na podleczenie ponieważ podobno w swoim domku miały co chwilę nawracające biegunki. Po konsultacji i analizie sytuacji zaproponowałam, że je u siebie odizoluję i sprawdzę przyczynę tej trudnej do wyleczenia dolegliwości.
Dzieciaki przyjechały do mnie 6 stycznia będąc jeszcze na antybiotykach i diecie kurczakowej.
Podobno się z nich lało......brak apetytu i apatia
Jakież było moje zdziwienie kiedy u nas koty miały zatwardzenie, wilczy apetyt a po paru dniach goniły za piłkami.
Domek dzwonił przez 3 tygodnie 3 razy, nie chcieli ich odwiedzić, kiedy zapytałam co dalej szybko odpowiedzieli że się zrazili chorymi zwierzakami i boją się, że to nawróci, o ZGROZO!!!!!!!!

Od czasu przyjazdu Emile NIGDY nie miały biegunki, z diety z kurczaka łagodnie przeszły na karmę specjalistyczną bo profilaktycznie działamy w kierunku "dawnych biegunek" za miesiąc mają przejść na normalną karmę.
Ale już dziś szukam im domku, ODPOWIEDZIALNEGO DOMKU, KTÓRY NIE ZRAZI SIĘ FAKTEM ŻE KOT CZASAMI CHORUJE!!!!!!!!!!

Na szczęście cała przeprowadzka nie wpłynęły na ich cudowny i przyjacielski charakter.

A teraz najprzyjemniejsza część opowieści, ilustrowana.

EMIL






EMILKA



_________________
25.02.2011r. Diesel[*] tęsknie.........
22.09.2012r. Frodo [*] do zobaczenia Przyjacielu
Ostatnio zmieniony przez anastasia Wto 15 Lut, 2011 21:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Katarzyna 
Katarzyna

Wiek: 57
Dołączyła: 28 Kwi 2010
Posty: 1903
Skąd: Internet
Wysłany: Nie 13 Lut, 2011 22:20   

Miałam przyjemność wczoraj poznać szare cudności. Pieszczochom nie było końca! Słodziaski! Trzymam kciuki za odpowiedzialny domek! :lol:
 
 
Ania Z 

Wiek: 56
Dołączyła: 11 Kwi 2006
Posty: 3855
Skąd: Lwia Ziemia ;)
Wysłany: Nie 13 Lut, 2011 22:34   

piękne futerka ::
i jakie śliczne pysiki


PS.anastasia nie wolno nam tracić nadziei na dobre i odpowiedzialne domy :!:
futra w nas wierzą i jesteśmy za to odpowiedzialni ::
_________________
 
 
Katarzyna 
Katarzyna

Wiek: 57
Dołączyła: 28 Kwi 2010
Posty: 1903
Skąd: Internet
Wysłany: Nie 20 Lut, 2011 12:17   

Wczoraj znowu "obcowałam" :P osobiście z Emilami, co za słodziaki!!!! Na dzień dobry dostałam buziaki, a później pieszczochom nie było końca! Co za boskie totusie! Gdyby nie to, że ma 3 sierściuchy w domu, w tym Zuzie na prochach, to Emile byłyby u mnie tworząc jedną wielką "szarą rodzinkę czyli grey's familly :lol: :lol: :lol:
Trzymam kciuki za kochający domek dla tych boskich, miziastych, przyjaznych kotasiów!
 
 
anastasia 

Dołączyła: 02 Mar 2009
Posty: 633
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: Pon 21 Lut, 2011 19:53   

Wczoraj Emil miał wizytę i będzie się przeprowadzał do nowego domku w piątek, niestety nie zamieszka tam z siostrą, ale ważne że Emil ma szansę na dom, mam nadzieję, że dobrze wybrałam........
_________________
25.02.2011r. Diesel[*] tęsknie.........
22.09.2012r. Frodo [*] do zobaczenia Przyjacielu
 
 
Katarzyna 
Katarzyna

Wiek: 57
Dołączyła: 28 Kwi 2010
Posty: 1903
Skąd: Internet
Wysłany: Pon 21 Lut, 2011 20:03   

Trzymam kciuki!!! za Emilka, wszystkiego najlepszego w nowym domku.
 
 
magda87 

Dołączyła: 25 Wrz 2010
Posty: 41
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 08 Maj, 2011 20:04   

Emil jest już u nas. Ma cudowny charakter, od razu uznał nas za swoich i od pierwszych chwil czuł się jak u siebie. Jednak najważniejsze były dla nas jego relacje z Klarą która jednak za innymi kotami nigdy nie przepadała. Pierwszego dnia chodziła spięta i absolutnie go nie akceptowała, drugiego dnia była obrażona nieziemsko na nas. Ale teraz już jej stan psychiczny wrócił do normy:) Emila na ten moment akceptuje narazie bez przyjaźni ale mam nadzieje że ich relacje będą się rozwijać. Myślę że przez ten tydzień kotki zrobiły ogromne postępy co udokumentowałam na zdjęciach. I nawiasem mówiąc problemów z kupkami nie mamy.

dzień pierwszy - mina Klary wyraża wszystko


dzień drugi - pierwsze zbliżenia


dzień trzeci i czwarty upłynął pod hasłem obwąchiwania


dzień szósty odpoczynek po wspólnych gonitwach


dzień siódmy na tej samej kanapie


dzień ósmy coraz bliżej....
 
 
anastasia 

Dołączyła: 02 Mar 2009
Posty: 633
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: Nie 08 Maj, 2011 20:54   

Nawet nie wiecie jak się cieszę :banan: :banan: :banan: :banan: :banan:

Emil na tych zdjęciach wpatrzony w Klarcię jak w obrazek :D czyżby miłość....
_________________
25.02.2011r. Diesel[*] tęsknie.........
22.09.2012r. Frodo [*] do zobaczenia Przyjacielu
 
 
magda87 

Dołączyła: 25 Wrz 2010
Posty: 41
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 12 Lip, 2011 21:21   

Czas na nowe wieści od Emila i Klary:)
Dogadują się całkiem dobrze jak na moje oko. Widać, że Klara jest szczęśliwa mając towarzysza zabaw, nie musi już ganiać bez celu. Od jakiegoś czasu zdarza im się wzajemnie lizać po czym próbują wgryśc się w gardło przeciwnika, delikatnie na szczęście, czy to normalne?
Emil jest kochany, cały czas chce być głaskany, jak wracamy do domu nie przybiega tak po prostu nas przywitać tylko radośnie rzuca się na nas:) Niby uległy a jednak wygonił Klarę z łóżka i to on śpi z nami. A ma tyle do powiedzenia ile wszystkie koty które kiedykolwiek spotkałam razem wzięte.
Wczoraj na wyprawie do lasu kotki robiły zawody kto wejdzie najwyżej i na najwyższą ilość drzew, i wszystko byłoby super gdyby Klara nie miała problemów ze schodzeniem :roll:
Zdjęcia tym razem tylko 2 i kiepskie bo telefonem robione. Ale witać kto tu rządzi.



Emil to mistrz zajmowanie 2 poduszek równocześnie
 
 
Conwalie 

Wiek: 41
Dołączyła: 04 Sie 2010
Posty: 281
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 13 Lip, 2011 08:43   

No z drzewami to uwaga. Już raz mój tata wchodził po Miśkę na sosnę(wysokość ok IIIp)- po ciemku prawie bo latarka dużo światła nie daje- dobrze, że miał wtedy te ponad 15 lat mniej;)
Co do gryzienia w gardło to nie wiem- moja potrafi wgryzać mi się w nadgarstki jakby żyły chciała wypruć na zmianę z lizaniem, mruczeniem i wcieraniem się- nie podejmuję się tego nawet zrozumieć ;)
 
 
anastasia 

Dołączyła: 02 Mar 2009
Posty: 633
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: Sro 13 Lip, 2011 11:02   

Z tym gryzieniem to próba sił, normalne ::
Fajnie, że się kociaki dogadały i cieszą w pełni swoim towarzystwem.
Co do gadania to u nas taki nie był, ale możliwe że to z wiekiem przychodzi bo ostatnio rozgadała się Emilka i wita nas podobnie po powrocie, przyszły domek będzie miał pociechę. Jak wszystko dobrze się ułoży to w lipcu przeprowadzka.
_________________
25.02.2011r. Diesel[*] tęsknie.........
22.09.2012r. Frodo [*] do zobaczenia Przyjacielu
 
 
magda87 

Dołączyła: 25 Wrz 2010
Posty: 41
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 13 Lip, 2011 19:44   

Bardzo się cieszę :banan: Mam nadzieję, że wszystko się uda i Emilka znajdzie dom, bo jeśli ma charakter podobny do Emila to przyszły domek będzie miał z niej ogromną pociechę.
A co do drzew to pilnujemy za pomocą smyczy, żeby nie weszły dalej niż sięgają nasze ręce. :wink:
 
 
magda87 

Dołączyła: 25 Wrz 2010
Posty: 41
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 03 Sie, 2011 17:49   

Emilek chory :( Wczoraj miał wodnista biegunkę, w nocy wymiotował, rano wydalał już tylko śluz, popołudniu śluz z krwią. W ogóle nie je, pije niechętnie.
Dostał kilka zastrzyków, kilka specyfików do domu, faszerujemy go i czekamy.
 
 
fuerstathos 
czyli Ania Fufu ;)

Wiek: 28
Dołączyła: 15 Cze 2006
Posty: 8458
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 03 Sie, 2011 22:18   

Bidulek :(
Wiadomo, co to może być?
_________________
 
 
magda87 

Dołączyła: 25 Wrz 2010
Posty: 41
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 10 Sie, 2011 13:14   

Emilek czuje się już lepiej. Prawdopodobnie dopadło go coś na wzór grypy żołądkowo jelitowej, wymioty przeszły mu następnego dnia, szybko wrócił apetyt. Biegunki troszkę jeszcze trwały ale już jest ok.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]