Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jaggal
Czw 05 Sie, 2021 08:41
CHANEL
Autor Wiadomość
anastasia 

Dołączyła: 02 Mar 2009
Posty: 633
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: Nie 13 Lut, 2011 18:34   CHANEL

Czas szukać domku i dla niej.
Tutaj początek jej historii: http://forum.kocipazur.org/viewtopic.php?t=1158




Chanel przebyła długą drogę do tego by stać się kotem dla którego można spróbować znaleźć kochający dom. To kotka, która ktoś w przeszłości skrzywdził, może ti wyrzucenie z domu z miotem kociąt spowodowało taki uraz, że na zaufanie tej kici trzeba długo pracować.
Ale warto bo teraz mam na tymczasie najwierniejszego kota, który czasami mam wrażenie że jest przyklejony do mojej nogi ::
Kładzie się na drodze kiedy idę i nie ma szans, że człowiek się nie zatrzyma, żeby ją pogłaskać.
Mimo mojej pracy włożonej w odbudowanie jej zaufania Chanel boi się mężczyzn, dlatego powinna trafić do domu gdzie mężczyzna nie będzie głównym adoptującym, nie powinna też mieszkać z małymi dziećmi bo nie da się w każdym momencie wziąć na ręce. Nie przejawia agresji, raczej strach. Jest bardzo kochanym i wrażliwym kotem, który odwdzięczy się niezwykłą wiernością kiedy już zaufa.


Kontakt w sprawie adopcji:
agnieszkap@kocipazur.org
509 703 912
_________________
25.02.2011r. Diesel[*] tęsknie.........
22.09.2012r. Frodo [*] do zobaczenia Przyjacielu
 
 
Kociaciocia 

Dołączyła: 18 Cze 2010
Posty: 14
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 16 Lut, 2011 21:51   

Czarne są takie strachliwe. Wolą uciekać niż atakować. Mój czarny Czorciu jest u mnie już sześć lat, od małego kociaka, a zawsze ucieka przed wyciągniętą zbyt szybko ręką lub zbyt gwałtownym (według niego) ruchem. Na kolana przychodzi tylko na swoich warunkach. Na ręce - niechętnie. Przy tym wszystkim jest bardzo kochany, uwielbia pieszczoty i rozmowę. Bo, jak wszystkie czarne, jest bardzo gadatliwy. Wystarczy tylko spojrzeć na niego, a już się odzywa. Niekiedy można prowadzić z nim długie rozmowy. Opowiada, co widzi za oknem i co mu się przytrafiło. Mam swoją teorię dot. genu strachliwości czarnych kotów. Były to koty prześladowane jako koty czarownic, a więc przetrwały tylko te, które bały się i trzymały z daleka od ludzi.
 
 
anastasia 

Dołączyła: 02 Mar 2009
Posty: 633
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: Czw 17 Lut, 2011 10:48   

No ta teoria nie ma nic wspólnego z moim Kaszmirem, która ma wszystkie cechy przeciwne z tym co opisałaś :diabel: a nowe osoby w domu wita radosnym skokiem na kark kiedy człowiek się pochyli, żeby go pogłaskać :palacz:

Chanel też jest namolniakiem kiedy już zaufa, ale najpierw trzeba zapracować na to.

Ale czy inaczej teoria niezła.
_________________
25.02.2011r. Diesel[*] tęsknie.........
22.09.2012r. Frodo [*] do zobaczenia Przyjacielu
 
 
fuerstathos 
czyli Ania Fufu ;)

Wiek: 28
Dołączyła: 15 Cze 2006
Posty: 8458
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 17 Lut, 2011 10:55   

Dziś znalazłam artykuł

Cytat:

Kościół walczący z pogańskimi wierzeniami chciał wytępić również koty, a już zwłaszcza czarne. Czerń utożsamiano z kolorem tajemnicy, magii i diabła. Koty okrzyknięto więc wysłannikami szatana i pomocnikami czarownic. Ponoć wiedźmy nie rozstawały się z tymi zwierzętami, które miały pomagać im w odprawianiu czarów i rzucaniu uroków. Zgodnie z papieskim dekretem te biedne zwierzęta sądzono na procesach, zrzucano z kościelnych wież i palono na stosie. Gdy na południu Włoch w portowym mieście Messynie wybuchła zaraza dżumy, która przeniosła się niemal na cały kontynent, kościół szybko zapomniał o "diabelskim" pochodzeniu kotów i zagoniono je do roboty w walce ze szczurami przenoszącymi głównie bakterie tej zarazy. Kościół nawet zabronił zabijania ich pod groźbą klątwy.


http://www.mmbydgoszcz.pl...category=photos
_________________
 
 
barbara28036 
2116797

Dołączyła: 12 Gru 2010
Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 03 Mar, 2011 14:08   

Eh:) oficjalnie (chyba już tak mogę?;) oświadczam, że zabieramy (nasza 3) to czarne cudo do siebie:D Pyza jest już pełna entuzjazmu i niecierpliwie wyczekuje towarzystwa, ale jeszcze troszkę musimy poczekać... ale mogę się już radośnie zabierać za szykowanie wyprawki, choć właściwie nie wiem co potrzeba...Transporter dla dwójki? Miseczki dla każdej damy? Drapak jeden im wystarczy, zwłaszcza po tym jak Pyzol ukochała sobie nowy dywan z Ikei, to prawda kupiliśmy go głównie dla niej, ale do leżenia, a nie drapania :lol:

Pyzak kiedy się poznałyśmy uciekła szybciutko z ramion Agnieszki w siną dal, a Chanel dała się nawet pogłaskać :D prawda jaka dobra prognoza???
 
 
fuerstathos 
czyli Ania Fufu ;)

Wiek: 28
Dołączyła: 15 Cze 2006
Posty: 8458
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 29 Mar, 2011 19:28   

Chanel wysterylizowana i zaczipowana - nr ID 967000009250938
_________________
 
 
anastasia 

Dołączyła: 02 Mar 2009
Posty: 633
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: Nie 08 Maj, 2011 19:58   

Wczoraj Chanel zakończyła swoją podróż, na przystanku WŁASNY DOM. Dom wymarzony, który w nią nie zwątpi i poczeka na jej rozkwitnięcie.

Powodzenia skarbie.

Dla mnie to był trudny dzień bo włożyłam w jej socjalizację mnóstwo serca, a teraz o poranku nie wita mnie już to czarne cudo......
_________________
25.02.2011r. Diesel[*] tęsknie.........
22.09.2012r. Frodo [*] do zobaczenia Przyjacielu
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7376
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 04 Sie, 2021 20:22   

Na maila przyszła smutna wiadomość, o tym, że Chanel biega już za TM [*] :(
 
 
Cynamon 

Dołączyła: 16 Maj 2013
Posty: 3401
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 15 Sie, 2021 05:39   

:cry: [']
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]