Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: brynia
Pią 15 Mar, 2013 09:37
Orina i dzieciaki
Autor Wiadomość
MIKO 

Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 94
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Wto 13 Gru, 2011 21:45   

Cały czas czekamy na decyzje w sprawie ewentualnej adopcji maluszków. Chyba trzeba będzie chwycić za słuchawkę ;) )
 
 
MIKO 

Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 94
Skąd: POZNAŃ
  Wysłany: Wto 13 Gru, 2011 22:00   




Orfeusz
Orfeusz to przepiękny, przekochany, łagodny i bardzo miły młody kocurek.
Kotek nie wykazuje żadnej agresji, uwielbia przesiadywać na kolanach i być gilanym.
Wielką pasją Orfeusza jest jedzenie, które pochłania z wielkim entuzjazmem, nie pomijając miski swojego kompana.
Bardzo lubi zabawę ze swoim kumplem kocurem-rezydentem oraz uganianie się za piłeczką.
U weterynarza zachowuje wielki spokój, wprost ideał.
Orfeusz źle reaguje na gwałtowne ruchy i hałas w jego otoczeniu (szczególnie dzieci), chowa się wtedy w różnych zakamarkach.
Najlepszym domem dla Orfeusza będzie dom bez małych dzieci, z ogrodem, aby mógł wychodzić na kocie przechadzki.
Orfeusz szuka wspaniałego, odpowiedzialnego domku na całe życie.

Historia Orfeusza
Orfeusz jest prawdopodobnie synkiem Orinki z wiosennego miotu.
Pojawił się na sąsiadującej działce i tak przesiedział w zgromadzonych tam rurach ok. miesiąca. Ze względu na sporą ilość zwierzaków w moim domu i na płochliwość Orfeusza, został zawieziony do mojej mamy na tymczas, gdzie czeka na ciepły, kochający dom, który nigdy go nie skrzywdzi, nie wyrzuci na ulicę.

Imię: ORFEUSZ
Data ur.: ok.maj 2011
Odrobaczenie: TAK
Odpchlenie: TAK
Szczepienie: TAK
Kastracja: NIE

Kontakt:
mail: lidia@kocipazur.org
tel.: 504 898 147

Myślę nad Oriną, jest taka kochana, ale bardzo zamknięta w sobie, wystraszona. Biedna skrzywdzona dziewczyną.
Ostatnio zmieniony przez brynia Czw 15 Gru, 2011 08:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MIKO 

Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 94
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Sro 14 Gru, 2011 23:12   

Mam dobrą i przykrą wiadomość dotyczącą adopcji kociąt.
Pani chce adoptować Wiktora z czego bardzo się cieszę, natomiast na dzień dzisiejszy nie jest zainteresowana kotką Wiktorią, z czego się wcale nie cieszę (płakać mi się chce).
Kotki tak świetni się za sobą dogadują, że naprawdę nie wiem, czy Pani podjęła właściwą decyzję. Jeden kotek sam w mieszkaniu może się nudzić i rozrabiać. Namawiałam ją, żeby się jeszcze zastanowiła. Może fuerstathos pomoże.
Na chwilę obecną trzeba szukać domu dla Wiktorii. Tak mi przykro.
 
 
Kri 
Hip-hop, nigdy bęc!!!

Dołączyła: 15 Paź 2007
Posty: 4242
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 15 Gru, 2011 07:57   

Jeśli uważasz, że powinni koniecznie pójść razem i że to będzie dla nich najlepsze, to ich nie rozdzielaj. Przecież to Ty decydujesz komu wyadoptujesz kota.
_________________
:)
Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą,
a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą.

Robert A. Heinlein

http://www.ezopoznan.pl/
 
 
MIKO 

Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 94
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Czw 15 Gru, 2011 11:25   

Tak, nastawiłam się na to, że Pani zabierze rodzeństwo do swojego domu. Zdecydowała inaczej, ale myślę, że kociaki są na tyle małe, że przyzwyczają się do życia osobno i będą szczęśliwe. Potencjalny dom Wiktora wydaje się domem właściwym, a więc jeżeli wszystko nadal będzie ok., to prawdopodobnie Wiktorek będzie miał dobry domek. Mam nadzieję, że i Wiktoria znajdzie superaśne miejsce na ziemi.
 
 
MIKO 

Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 94
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Nie 18 Gru, 2011 20:07   

Na chwilę obecną Wiktor ma zarezerwowany dom na 27 grudnia.
Natomiast Wiktoria wciąż szuka domku.
Poniżej zdjęcia Wiktorii.



Wiktoria to bardzo odważna dziewczyna, która nie boi się większych od siebie kocurków, potrafi głośno syczeć ...


Wiktoria z 7 miesięcznym Filemonem



Dzieciaczki są kochane i skore do zabawy. Wciąż liczę na to, że Pani chcąca zabrać Wiktora zdecyduje się i na Wiktorię.
 
 
MIKO 

Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 94
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Pią 23 Gru, 2011 12:33   

Wiktor 27 grudnia jedzie do wspaniałego domku :D
Dziś na wizytę umówiona jestem w sprawie Wiktorii.
Oriną też się już ktoś zainteresował, rozmawiać będziemy po świętach.
Obym się nie pomyliła i wybrała im dobre domki.

Pozdrowienia świąteczna.
 
 
fuerstathos 
czyli Ania Fufu ;)

Wiek: 28
Dołączyła: 15 Cze 2006
Posty: 8458
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 28 Gru, 2011 13:14   

Wiktor w nowym domku od wczoraj :)
Wiktoria także już wyadoptowana, a razem z nią mama Orina :D

Teraz potrzebny dobry dom dla Orfeusza
_________________
 
 
MIKO 

Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 94
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Czw 29 Gru, 2011 23:25   

WIKTOR w nowym superaśnym domku. Mam nadzieję, że będą wszyscy szczęśliwi. Jutro zadzwonię i zapytam jak sobie radzą, jak aklimatyzacja maluszka.

WIKTORIA I ORINA razem w nowym domku.
Wiktoria zmieniła imię na KROPKA, ORINA- teraz KULECZKA. Z Panną adoptującą dziewczyny mam bardzo dobry kontakt, relacje sprawozdawcze z pobytu koteczek w nowym domku napływają do mnie na bieżąco.
A więc Wiktoria -Kropka czuje się w nowym domku bardzo dobrze, biega, skacze, bawi się ze swoją nową Panią i nawet co ciekawe APORTUJE ::
Gorzej ma się sprawa z Oriną -Kuleczką, nowa właścicielka jest bardzo zaniepokojona tym, że koteczka cały czas przesiaduje pod łóżkiem. Zapewniam ją jednak w trybie ciągłym i niezmiennym, że takie zachowanie koteczki to rzecz normalna, że potrzebuje czasu na nabranie zaufania i na aklimatyzację. Wiem z doświadczenia, że Orina-Kuleczka, to fantastyczna kotka z cudnym charakterem, ale trzeba dać jej czas, wtedy sama wyjdzie ze swojego kokonu i poprosi o pieszczoty. PROSZĘ O CZAS...CZAS...CZAS...

Jeszcze jedna ciekawostka- głodomorowa maluda dziś wieczór próbowała ssać cycuszka swojej mamy. Pytam więc, czy to normalne, czy Orina-Kuleczka może mieć jeszcze laktację, czy to w ogóle możliwe. Przypominam, że Orina była sterylizowana 4 listopada. Proszę o sugestie. :shock:
 
 
Kociaciocia 

Dołączyła: 18 Cze 2010
Posty: 14
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 30 Gru, 2011 12:32   

Ssanie zaspokaja różne potrzeby kocie, nie tylko głód, ale także potrzebę bliskości i bezpieczeństwa. Jedna z moich kotek, przez długi czas "ssała" swoją przyszywaną ciotkę, która od lat była wysterylizowana i nigdy nie miała dzieci. Ale pozwalała na tę bliskość, i o ile Miluś nie był zbyt natarczywy cierpliwie znosiła udeptywanie i ssanie. Nawet jeszcze teraz niekiedy to się zdarza, choć ze względu na wiek i dolegliwości "ciocia" nie jest już tak cierpliwa. Kotki w tej chwili mają 16 i 6 lat:)
A zatem jest to jak najbardziej normalne:)
 
 
Katarzyna 
Katarzyna

Wiek: 57
Dołączyła: 28 Kwi 2010
Posty: 1903
Skąd: Internet
Wysłany: Pią 30 Gru, 2011 15:53   

Mój Amadeuszek lat 1,5 ciągle ssie swoją mamę Amber. Robi to praktycznie codziennie. Przytula się do niej, ugniata ją, mruczy jak mały traktorek. Amber raczej to lubi, pozwala na to bez oporów, a co jeszcze fajniejsze...sama też go ssie! :: :shock: tzn. nie sutki, tylko ssie futerko! Wet o tym wie, mam tylko sprawdzać czasem sutki Amber czy tam coś się nie dzieje.
 
 
MIKO 

Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 94
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Wto 03 Sty, 2012 23:04   

Bardzo Wam dziękuję dziewczyny za wyczerpujące odpowiedzi i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku ;) i fantastycznych domków dla Waszych podopiecznych ;) .

Dziś rozmawiałam telefonicznie z nową opiekunką/panią Wiktora.
Otóż Wiktor pierwszą noc po adopcji przesiedział pod łóżkiem, a nowa pani razem z nim.
Raz zaliczył kupkę w korytarzu i raz siusiu na łóżku syna swojej Pani ;) . Cóż, kuweta ekskluzywna, kryta, może dzieciaczek miał wątpliwości.
Potem było już tylko lepiej. Teraz Wiktorek bawi się ze swoimi opiekunami, skacze, szaleje na swoim "wypasionym" drapaku, no i śpi ze swoją pancią. Cieszę się ogromnie, że Wiktorowi tak się powiodło i trafił do naprawdę dobrego domu. Mam przyobiecane fotorelacje z nowego domku maluszka.

Dziś dostałam na tel.kom. dwa zdjęcia Wiktorii z nowego domku oraz opis:
"Wiktoria-Kropka jest taka kochana, uwielbia zabawy i z dnia na dzień daje mi szanse żebyśmy się coraz bardziej zbliżały do siebie. Przychodzi gdy siedzę przy komputerze i kładzie się na moich kolanach i zasypia. Uwielbia być głaskana. Jest naprawdę super kotką. Czasami czuję się jakbym trzymała niemowlaka na ręce tak lubi leżeć na moich kolanach. Pozdrawiam Nicole".

No bardzo się z tego wszystkiego cieszę i mam nadzieję, że Nicol poczeka na Orinę-Kuleczkę, która zasiedziałą się pod łóżkiem. Orino-Kuleczko wyjdź proszę, naprawdę nikt Cię już nie skrzywdzi, przytulą i ucałują Cię na powitanie.

Jeśli chodzi o ORFEUSZA, to muszę umówić się na kastrację, bo zaczyna znaczyć teren. W piątek ląduje u mnie, a więc w przyszłym tygodniu mogę jechać z nim na zabieg. No i w ogłoszeniu można wyciąć fragment z domem wychodzącym, tj. "z ogrodem, aby mógł wychodzić na kocie przechadzki.", można ten fragment wyciachać. Orfeusz siedzi od ok. 2 miesięcy w mieszkaniu, a więc uważam, że nie ma potrzeby wychodzenia.

Pozdrawiam ciepło
 
 
kiniek 

Wiek: 37
Dołączyła: 01 Sie 2007
Posty: 3501
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 03 Sty, 2012 23:20   

czasem aklimatyzacja jest trudna, ale dajmy Orinie czas na pewno się przełamie :ok:
_________________
"Pies: karmią mnie, kochają, troszczą się o mnie - są bogami!
Kot: karmią mnie, kochają, troszczą się o mnie - jestem bogiem!"
 
 
MIKO 

Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 94
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Wto 03 Sty, 2012 23:23   

Tak, proszę o czas. Orina ma naprawdę cudny, łagodny charakter i kiedy już komuś zaufa, to będzie cudny przyjacielem domagającym się pieszczot.
 
 
fuerstathos 
czyli Ania Fufu ;)

Wiek: 28
Dołączyła: 15 Cze 2006
Posty: 8458
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 03 Sty, 2012 23:27   

Zapomniałam powiedzieć, że jeśli nowy dom wprowadza krytą kuwetę, a kot nie miał z taką do czynienia, to na początku lepiej ją rozmontować lub wymontować drzwczki :roll:

Orina potrzebuje czasu. Podobny problem mieliśmy z Migotką, którą wyadoptowaliśmy w kwietniu 2011. Pełne zaakceptowanie nowego domu trwało kilka tygodni.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]