Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Karma dla kotów z poznańskiego dworca PKP
Autor Wiadomość
fuerstathos 
czyli Ania Fufu ;)

Wysłany: Sro 21 Gru, 2011 18:27   Karma dla kotów z poznańskiego dworca PKP

Na forum Krakvetu co miesiąc odbywa się głosowanie na schronisko / fundację / wolontariuszy , które otrzyma od sklepu Krakvet karmę o wartości kilkunastu tys. zł.

W tym miesiącu w głosowaniu startują dziewczyny, które pomagają kotom z dworca PKP (oraz wielu innym).

Link do głosowania http://www.krakvet.pl/for...hp?f=18&t=14533

Należy się zarejestrować na forum, napisać co najmniej jeden post i można oddać głos na dziewczyny z Poznania.

Kilka słów o działalności dziewczyn:

Cytat:

W paru słowach o naszej działalności, dla tych, którzy się wahają a nie mają ochoty przekopywać się przez cały wątek. Opiekujemy się już drugi rok dwoma stadami na PKP, a od niedawna także na PKS w Poznaniu. Łącznie jest to około 60 kotów. Tereny te w tej chwili podlegają bardzo intensywnym przebudowom - są miejscem wielkich inwestycji miejskich związanych z organizacja EURO 2012. Dlatego nasze koty są w bliskiej przyszłości skazane na opuszczenie swoich znajomych, starych kątów, w których spędziły całe życie. Dokąd je przeprowadzić? Nie mamy pojęcia. Na razie otaczamy te stada możliwie najlepszą opieką: sterylizujemy, leczymy, karmimy, robimy i stawiamy budki, chuchamy i dmuchamy, znamy każdego kota, wiemy kiedy którego brakowało na karmieniu, raportujemy sobie na bieżąco jaka była sytuacja podczas każdego właściwie karmienia (czyli dzień w dzień).

Wiele zwierząt odłowionych na zabiegi, zostaje pod naszą opieką i czeka na znalezienie domów. Jest to zazwyczaj proces długi, bo większość naszych dworcowych kotów jest dorosła, więc mało adopcyjna. W tym czasie także stajemy na rzęsach, żeby niczego im nie zabrakło - w tej chwili 15 takich kotów czeka na swoje DS w domach tymczasowych, które chcielibyśmy wesprzeć ale nie mamy czym, bo utrzymanie całej dworcowej bandy i zwierząt przebywających w naszej kociej piwniczce (tu mieszkają koty, dla których zabrakło już DT), pożera wszystkie nasze finanse. Bieżące działania są kredytowane z prywatnych środków głównie przez Kasię_5000 i mnie - ale notorycznie jesteśmy na wielkim minusie (jakim, można zobaczyć w pierwszym poście naszego wątku). Darowizny z bazarków raz są, raz nie, ale na pewno nie wystarczają na swobodny oddech finansowy. Dlatego karma byłaby dla nas teraz jak gwiazdka z nieba - pozwoliłaby wykarmić całe nasze stado PKP+PKS oraz koty piwniczkowe. W najbliższym czasie będzie ich duuużo więcęj niż dotychczas, bo koty z PKS są w większości oswojone i raczej nie będziemy miały serca ich wypuścić - czeka nas więc ich długie tymczasowanie i szukanie domów.

Łącznie oszacowałabym nasze potrzeby na około 50 kg suchej karmy i około 100 puszek miesięcznie.

Nasz akacja zresztą już dawno wykroczyła poza oba wspomniane dworce - działamy w różnych miejscach Poznania, reagując na bieżące potrzeby. Chciałybyśmy więcej, ale ostatnio coraz częściej musimy mówić STOP, bo nie mamy za co. I tak kupujemy coraz tańszą (i gorszą) karmę i prosimy się o coraz większe rabaty u wetów... Karma krakvetowa choć na chwilę pozwoliłaby nam zapomnieć o tym problemie.

Bardzo, bardzo prosimy Was więc o wsparcie!

Link do wydarzenia na FB http://www.facebook.com/events/131412210305892/

Banerek odsyłający do wątku na miau.pl

Katarzyna 
Katarzyna

Wysłany: Sro 21 Gru, 2011 18:48   

Dlaczego ten watek jest zamkniety? Zalogowałam się kilka dni temu, wtedy głosowała, dzisiaj kazali mi coś napisać, napisałam i nadal wątek Pomagamy Schroniskom, czy jakoś tak jest zamkniety i nie można głosować??? O ci come on???

fuerstathos 
czyli Ania Fufu ;)

Wysłany: Sro 21 Gru, 2011 19:24   

Katarzyna napisał/a:
Dlaczego ten watek jest zamkniety? Zalogowałam się kilka dni temu, wtedy głosowała, dzisiaj kazali mi coś napisać, napisałam i nadal wątek Pomagamy Schroniskom, czy jakoś tak jest zamkniety i nie można głosować??? O ci come on???

Wątek jest zamknięty, ponieważ wcześniej zdarzało się obrzucanie się błotem i tego typu nieprzyjemne sytuacje. W wątku nic nie można napisać, ale można głosować w ankiecie.

Jednak aby oddać głoś należy mieć min. 1 posta - można napisać coś w wątku powitalnym dostępnym na forum Krakvetu

A głos można oddać tylko jeden raz.

Katarzyna 
Katarzyna

Wysłany: Sro 21 Gru, 2011 21:26   

A gdzie jest ta ankieta? Nie potrafię znaleźć...... :oops: :(

kiniek 

Wysłany: Sro 21 Gru, 2011 21:35   

jak jesteś zalogowana na stronie: http://www.krakvet.pl/for...hp?f=18&t=14533
to obok organizacji powinnaś mieć możliwość zagłosowania na wybraną

Katarzyna 
Katarzyna

Wysłany: Sro 21 Gru, 2011 21:48   

Oto chodzi, ze jestem zalogowana, napisałam 2 posty i ....nic, widze, że wątek czy cokolwiek to jest jest zamkniety, jakaś dyskryminacja????

kiniek 

Wysłany: Sro 21 Gru, 2011 21:50   

ale widzisz ankietę i nie masz możliwości glosowania? czy wcale ankiety nie widzisz?

Katarzyna 
Katarzyna

Wysłany: Sro 21 Gru, 2011 21:55   

Ankieta, to te slupki po lewej, tak?
Jeżeli tak, to widzę, ale nie mogę głosować, a wczoraj mogłam..... czy tez przedwczoraj....

maciej83 

Wysłany: Sro 21 Gru, 2011 22:15   

Witam , parę minut temu zalogowałem się i zagłosowałem :lol: , dziewczyny odwalają kawał dobrej roboty niech wygrają :D bo to :aniolek: z nich.

fuerstathos 
czyli Ania Fufu ;)

Wysłany: Sro 21 Gru, 2011 22:16   

Dziękuję :)

Jak tam Sara? Zaaklimatyzowała się już?

maciej83 

Wysłany: Sro 21 Gru, 2011 22:22   

To jest cudowna przylepa , jak widać na fotkach :) po moim powrocie z pracy "opowiada" i domaga się mokrego "żarełka" i parę minut póżniej ląduje na moich kolanach domagając się tego co koty lubią najbardziej :lol: ps. interesuje się Sonią . Co z Wiki ?

fuerstathos 
czyli Ania Fufu ;)

Wysłany: Sro 21 Gru, 2011 22:28   

maciej83 napisał/a:
Co z Wiki ?

niestety, nie udało się :cry:

maciej83 

Wysłany: Sro 21 Gru, 2011 22:37   

Oj, :cry: a to ona jako pierwsza ......

aniou 

Wysłany: Wto 27 Gru, 2011 10:46   

..