Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: brynia
Wto 19 Lis, 2013 22:07
Felicita i Zorioneko
Autor Wiadomość
uta 

Dołączyła: 08 Cze 2006
Posty: 862
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Sob 15 Wrz, 2012 18:27   

Dostaliśmy nowe wieści z domku tymczasowego Felicity i Zorioneko :)
Dzisiaj będzie więcej o koteczce, która już odchowała swojego synka na pięknego czarnego kawalera i praktycznie może szykować się do przeprowadzki do domku stałego. Jeszcze tylko sterylka - po najbliższej wizycie u weta będziemy wiedzieć kiedy można robić zabieg.
Oto co pisze o koteczce jej tymczasowa opiekunka:

Parę słów na temat kociej mamy :)
Felicita, jak widać na zdjęciach, jest drobną koteczką o ciekawym umaszczeniu, duże miodowe oczy i oryginalnie pomalowany pyszczek sprawiają, że człowiek od razu cieszy się na jej widok (krótko mówiąc jest „miniastym”, czyli strzelającym śmieszne miny kotem i jedno na nią spojrzenie poprawia nawet bardzo podły nastrój).
Jednak w przypadku tej koteczki urok to tylko dodatek do osobowości.
Felicita świetnie odczytuje intencje człowieka, szybko uczy się zasad panujących w domu tymczasowym, a co ważniejsze stara się dostosować do nich. Jest inteligentnym obserwatorem i dzięki tej umiejętności nie odstaje w zachowaniu od rezydujących kotów.
Kotka kiedyś musiała poznać domowe życie, wynika to z jej reakcji na różne sytuacje i dźwięki. Trafiła do nas jako dziki kot złapany na budowie, ale raczej jest kotem, który tylko musiał sobie przypomnieć jak się żyło z ludźmi.
W kontakcie z „nowym” człowiekiem jest wycofana, przyjmuje postawę uległą i spokojnie czeka na rozwój sytuacji. Jeśli tylko przekona się, że ludzkie intencje są dobre, człowiek jest pokojowo nastawiony, zaczyna zmniejszać dystans. Objawia się to „rozmowami” z człowiekiem (jest niezłą gadułą), mruczeniem podczas głaskania, ocieraniem się o nogi i „strzelaniem” baranków.

Wśród wielu jej zalet zdecydowanie na pierwszy plan wychodzi stosunek do innych kotów.
Jej pierwszy kontakt z rezydentami domu tymczasowego przeszedł najśmielsze oczekiwanie człowieków :) – Felicita wśród radosnych pomruków starała się obdarować wszystkie nowopoznane koty niezliczoną ilością „baranków”. Obecnie przyjaźń kwitnie, co mamy udokumentowane na zdjęciach – wspólnie spanie i wzajemne mycie się całej kociej gromadki to codzienność.
Tak przyjacielsko nastawionego kota jeszcze nie widziałam… Śmiało można powiedzieć, że kotka w 100% nadaje się do domu, w którym są już koty lub może trafić do domu stałego razem z innym kotem.
Na temat jej cudownego charakteru można byłoby się rozpływać jeszcze parę następnych stron, ale warto pozostawić trochę do odkrycia dla przyszłego domu stałego – nie pozbawiajmy ludzi radości z obcowania z tym wyjątkowym kotem :)

Teraz kilka spraw, które są oczywiste, ale mimo to o nich wspomnę. Felicita koncertowo korzysta z kuwety, szybko przestawiła się na drapanie w sizalowy drapak (zdecydowana fanka drapaków pionowych), w wolnych chwilach (jak kociak śpi) lubi pobawić się zabawkami (chętnie bawi się z człowiekiem – zabawki na sznurkach), bardzo lubi jak ją się czesze, dzielnie znosi (chociaż się boi) obcinanie pazurków i uwielbia „pomagać” w kuchni koci przysmak – sucha bułka ;) :) .


Felicita paczy ;) :










 
 
uta 

Dołączyła: 08 Cze 2006
Posty: 862
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012 07:25   

Przytulanko na dobry początek dnia :D



album picasa
 
 
kiniek 

Wiek: 37
Dołączyła: 01 Sie 2007
Posty: 3501
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012 08:20   

oni są uroczy.
W sumie to Felicita byłaby idealna dla Boba do kompletu
_________________
"Pies: karmią mnie, kochają, troszczą się o mnie - są bogami!
Kot: karmią mnie, kochają, troszczą się o mnie - jestem bogiem!"
 
 
uta 

Dołączyła: 08 Cze 2006
Posty: 862
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012 11:45   

kiniek napisał/a:
oni są uroczy.

Są, są... i zdjęcia niestety nie są w stanie tego oddać w 100%, a są naprawdę bardzo fajni oboje :love:

kiniek napisał/a:
W sumie to Felicita byłaby idealna dla Boba do kompletu

To samo powiedziałam wczoraj Filo przy okazji rozmowy o Bobie ;)
I Felunia, i Bobiś to super koty i oboje potrzebują towarzystwa. A jakby ładnie razem wyglądali w jednym domku stałym :)
 
 
filo 

Dołączyła: 23 Wrz 2010
Posty: 3722
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012 12:34   

Ktoś tu jakąś randkę planuje?
 
 
uta 

Dołączyła: 08 Cze 2006
Posty: 862
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012 15:34   

Randka? Jaka randka? Ja nic o tym nie wiem :shock:



Ja szukam dobrego domku i myślałam, że to poważne forum adopcyjne, a nie portal randkowy ...
Jak to tak wygląda, to ja cofam zgodę na publikację moich zdjęć :evil: ...


Chociaż we dwoje zawsze raźniej :roll:
Jakby się znalazł dobry domek i od razu kawaler do towarzystwa, to czemu by nie...
No dobra, możecie dalej wklejać tu moje zdjęcia, tylko bez przesady i bez nadinterpretacji proszę ;)
Felicita


 
 
Ania Z 

Wiek: 56
Dołączyła: 11 Kwi 2006
Posty: 3855
Skąd: Lwia Ziemia ;)
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012 15:42   

ale ona jest piękna :love:
_________________
 
 
uta 

Dołączyła: 08 Cze 2006
Posty: 862
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Pon 24 Wrz, 2012 15:19   

Tak się kończy czytanie po nocach ;)



picasa
 
 
ufok 

Dołączył: 20 Paź 2011
Posty: 14
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Czw 27 Wrz, 2012 19:12   

Nowe zdjęcia Dzidziucha







_________________
 
 
uta 

Dołączyła: 08 Cze 2006
Posty: 862
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Wto 06 Lis, 2012 20:23   

Felicita już po sterylizacji.
Koteczka szybciutko doszła do siebie po zabiegu i teraz tylko wygolone futerko przypomina o niedawnej wizycie w lecznicy.

Kicia jak zwykle piękna i już w pełni gotowa do adopcji


 
 
fuerstathos 
czyli Ania Fufu ;)

Wiek: 28
Dołączyła: 15 Cze 2006
Posty: 8458
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 07 Lis, 2012 21:11   

Prześliczna :)
_________________
 
 
uta 

Dołączyła: 08 Cze 2006
Posty: 862
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Pią 16 Lis, 2012 12:57   

Zorioneko już po drugim szczepieniu.
Był dzielny ;) i został pochwalony przez panią doktor za ogólną kondycję zdrowotną.

Poniżej fotki w ostatnich promieniach jesiennego słonka - dla wszystkich, którym dziś trochę zbyt szaro za oknem ;)




A tak ogólnie to się zastanawiam, dlaczego tyle osób się zachwyca czarnymi kotami w rude cętki, a całymi czarnymi to już nie :roll:
Przecież prawdziwy połysk lśniącego futerka widać tylko na całym czarnym kocie.
Kto ma czarnego kota, ten wie :cool:
 
 
brynia 
TheDżenders ThePasiuczers

Dołączyła: 28 Lip 2007
Posty: 13092
Skąd: Ziemia
Wysłany: Pią 16 Lis, 2012 14:25   

Żeby nie było, już się zachwycam :serce: i jeszcze Roksi się zachwycam, i Koksikiem, i Chispą ostatnią z Potomków, a także: Figą i Nuką, Szpitalnymi, Kiarą, Lady i oczywiście nieustannie zachwycam się Ciocią Negrą :: bo wiem, że czarnuchy są najpiękniejsze (sorry Esme :oops: )
_________________
 
 
fuerstathos 
czyli Ania Fufu ;)

Wiek: 28
Dołączyła: 15 Cze 2006
Posty: 8458
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 16 Lis, 2012 14:52   

brynia napisał/a:
bo wiem, że czarnuchy są najpiękniejsze (sorry Esme :oops: )


a co Marchewa na to?
_________________
 
 
brynia 
TheDżenders ThePasiuczers

Dołączyła: 28 Lip 2007
Posty: 13092
Skąd: Ziemia
Wysłany: Pią 16 Lis, 2012 15:01   

fuerstathos napisał/a:
brynia napisał/a:
bo wiem, że czarnuchy są najpiękniejsze (sorry Esme :oops: )


a co Marchewa na to?

często śpi obok Nikity (albo pod, bo ona uwielbia wykorzystywać go jako poduszkę), więc chyba się zgadza ;)
_________________
Ostatnio zmieniony przez brynia Pią 16 Lis, 2012 17:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]