Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: brynia
Czw 09 Maj, 2013 09:38
Biała z Szamarzewskiego
Autor Wiadomość
filo 

Dołączyła: 23 Wrz 2010
Posty: 3722
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 04 Kwi, 2013 10:50   

Oko już lepiej. Bałam się, że nie dam rady podawać kropli do oczu w końcu prawie dzikiej kotce, a ona tylko słabiutko protestuje i dwie ręce wystarczą do zabiegu. Moim domowym paskudom byłoby trudniej zakroplić oko. :roll:
 
 
filo 

Dołączyła: 23 Wrz 2010
Posty: 3722
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 07 Kwi, 2013 21:12   

Złapałam Białą jak się dzisiaj bawiła piłeczką. Drapak ma opanowany już od dawna. Kuwetę o pierwszej chwili. Dzisiaj też się zdenerwowała, jak jej obcinałam pazury i mnie zaatakowała. Zrobiła to jak ufający domowy kociak, czyli zatrzymała zaciskanie zębów na mojej ręce dokładnie w momencie, kiedy poczuła skórę na czubkach kłów. Nie mam śladu po tym ataku. Jak tak ufający człowiekowi kot przeżył na ulicy? :shock:
 
 
filo 

Dołączyła: 23 Wrz 2010
Posty: 3722
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 08 Kwi, 2013 19:18   

Zrobiłam Białej zastrzyk. Sama. Kocica nawet nie mrugnęła. Biorąc pod uwagę, że jest to drugi samodzielnie zrobiony kotu zastrzyk w moim życiu, domagam się gratulacji. Kocica też :lol:
 
 
brynia 
TheDżenders ThePasiuczers

Dołączyła: 28 Lip 2007
Posty: 13092
Skąd: Ziemia
Wysłany: Pon 08 Kwi, 2013 19:20   

Brawo dziewczyny, jesteście najdzielniejsze! :heya2: :aaa: :brawo:
_________________
 
 
marinella 

Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sty 1970
Posty: 9176
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 08 Kwi, 2013 19:39   

Brawo i gratulacje :)
_________________
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 08 Kwi, 2013 23:45   

Filo :brawo:
Biała :brawo:
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
Kri 
Hip-hop, nigdy bęc!!!

Dołączyła: 15 Paź 2007
Posty: 4242
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 09 Kwi, 2013 06:49   

Mega gratulacje i pokłony :modly:
Przyjdę do Ciebie na korki, bo już mi wet zapowiedział, że trzeba się przyuczyć zastrzykowania.
_________________
:)
Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą,
a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą.

Robert A. Heinlein

http://www.ezopoznan.pl/
 
 
Nosferatu 

Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 515
Skąd: Liban
Wysłany: Wto 09 Kwi, 2013 09:11   

Oooo Filo szacun dla Ciebie i kotki! Nagrodziłyście się odpowiednio? :lol:
_________________
"Teraz prędko, zanim do nas dotrze, że to bez sensu" Król Julian :)
 
 
filo 

Dołączyła: 23 Wrz 2010
Posty: 3722
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 09 Kwi, 2013 12:11   

Na korki zapraszamy w czwartek. Wtedy mamy zaplanowany kolejny zastrzyk.
 
 
Kri 
Hip-hop, nigdy bęc!!!

Dołączyła: 15 Paź 2007
Posty: 4242
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 09 Kwi, 2013 13:30   

W ten wahadełkuję, ale o konsultację niebawem poproszę. :)
_________________
:)
Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą,
a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą.

Robert A. Heinlein

http://www.ezopoznan.pl/
 
 
filo 

Dołączyła: 23 Wrz 2010
Posty: 3722
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 09 Kwi, 2013 22:09   

Już nie mamy plamki na nosie :: Jakby to ująć... to był... makijaż?
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 10 Kwi, 2013 09:11   

:turla:
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
filo 

Dołączyła: 23 Wrz 2010
Posty: 3722
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 20 Kwi, 2013 22:48   

Biała wczoraj przeprowadziła się do nowego domu tymczasowego i będzie szukać domu na stałe. Niestety nie dogadała się z moimi kotami. Teraz jest jedynaczką wśród ludzi, co jej najbardziej odpowiada.
 
 
fuerstathos 
czyli Ania Fufu ;)

Wiek: 28
Dołączyła: 15 Cze 2006
Posty: 8458
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 21 Kwi, 2013 21:03   

a jakieś nowe fotki będą?
_________________
 
 
kamilczak 

Wiek: 38
Dołączyła: 17 Kwi 2013
Posty: 146
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2013 00:06   

Tu nowy domek tymczasowy Białej :)

Wymyślamy kotce nowe imię, dotychczasowe zostawmy dla innej białej sterylkowej kotki. Na razie testujemy różne warianty i sprawdzamy, czy pasują :)

Filo przywiozła Białą w piątek wieczorem. Przez pierwsze kilka chwil kicia darła się wniebogłosy i dwukrotnie zawracała do transportera. Szybko się jednak uspokoiła i na troszeczkę tylko ugiętych nogach wyruszyła na obchód, niezbyt długi, bo nie ma za bardzo co obchodzić ;) . Parę minut później zaczęła się ocierać, potem dała się pogłaskać, a potem przystąpiła do toalety, co, jak się później okazało, jest jej ulubionym zajęciem :)

Po godzinie Filo odważyła się kotkę z nami zostawić i pstryknęliśmy jej pierwszą fotkę (wybaczcie, jakość komórkowa):



Prawie jak gwiezdne wojny :)
Potem daliśmy kici święty spokój - trochę sobie pochodziła, trochę pomyła, trochę poocierała, a najchętniej siedziała pod stolikiem, gdzie zrobiłam jej wkrótce posłanie z koca.
W nocy była pierwsza kupa po uprzednim entuzjastycznym kilkukrotnym przekopaniu kuwety. Było trochę miauczenia - zagadywania, trochę biegania z piłeczką i zabawką, z którą przyjechała z poprzedniego DT :) Duuużo czasu zajęło jej (i przy okazji mi ;) ) podjęcie decyzji, że po tym pełnym wrażeń dniu pora spać. Jak już zasnęła, wstała dopiero z nami.
Następnego dnia po stresie nie było już śladu i zaczęła się pełna integracja, z przytulaniem włącznie. Cały wieczór spędziła ze mną przy komputerze, gdzie testowałyśmy różne siedziska.
To nie zachwyciło.

To już bardziej :)


Wczoraj jeszcze sama nie wskakiwała, dziś już nie ma oporów :)

Apetyt dopisuje. Zgodnie z poradą Filo suchą karmą ma ciągle dostępną, aby oduczyć pożeractwa, jakby następnej okazji miało nie być. Na razie jednak sucha karma jej nie podnieca, natomiast przy mokrej muszę pilnować, żeby nie zjadła razem z miseczką :) No ale wszystko przed nami.

Wczoraj leciutko nosek siąpił, dziś już było ok. Natomiast wciąż delikatnie ropieją oczka. Kupię jutro świetlik i będę przemywać, oby to wystarczyło.

A tak podsumowując, przesympatyczna, bezproblemowa, proludzka kotka, której urodę w pełnej krasie pokażemy po sesji w drugiej połowie przyszłego tygodnia :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]