Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: brynia
Sob 15 Mar, 2014 22:30
Szylkretka do adopcji
Autor Wiadomość
Villemo7 
Villemo7

Dołączyła: 10 Maj 2006
Posty: 3496
Skąd: Poznań- Grunwald
Wysłany: Sro 13 Mar, 2013 20:19   Szylkretka do adopcji

Koteczkę przygarnęła starsza pani Aniela (podobno ponad 90 lat), która ma już swoje 2 kociambry. Szylkretka została zabrana do jej domu, bo raz, że zima, a dwa, że kotka zaczęła wychodzić na przystanek tuż przy ruchliwej ul. Bukowskiej, żeby żebrać o jedzenie. Wiemy o niej tyle, że była to domowa kotka, która na ulicę trafiła po śmierci swojej opiekunki. Razem z Olą martwimy się, że kolejny kot to dla pani Anieli po pierwsze zbyt duże obciążenie finansowe, a po drugie jest to naprawdę starsza pani i nie wiadomo czy jeśli jej zabraknie to i jej koty nie wylądują na bruku.
Jak widać na zdjęcia kizia jest dorosłą koteczką. Jest ufna, wychodzi do ludzi, wcale jej nie jest spieszno za to do drzwi wyjściowych. To domowa koteczka, którą ktoś baaaaardzo kochał patrząc na okrągłości dziewczynki.
Nie nadaje się na pewno do domu z innymi kotami czy zwierzętami, no chyba, że tamte nie dadzą się jej podporządkować. Jest dziewczynka charakterna. Nie polecałabym jej też do domu z małymi dziećmi. Ot - potrafi pokazać, że jej się coś nie podoba, ale nie jest agresywna. Chętnie podeszła do mojej ręki, żeby się połasić i pomruczeć.
Prawdopodobnie ma ok 6 lat.

Może ktoś chciałby tak ślicznie umaszczonego ( :? ) koteczka do domu? Nie narobi szkód jak kociak, bo to stateczna matrona.




_________________
KOT NIE PRZYJDZIE NA ZAWOŁANIE. ODBIERZE WIADOMOŚĆ I SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ W WOLNEJ CHWILI.
Ostatnio zmieniony przez Villemo7 Sro 13 Mar, 2013 20:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marinella 

Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sty 1970
Posty: 9176
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 13 Mar, 2013 20:44   

fajna pulpeta

przydałoby się info o wieku, kastracji ewentualnych szczepieniach :D
_________________
 
 
fuerstathos 
czyli Ania Fufu ;)

Wiek: 28
Dołączyła: 15 Cze 2006
Posty: 8458
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 13 Mar, 2013 20:46   

marinella napisał/a:


przydałoby się info o wieku, kastracji ewentualnych szczepieniach :D


zdaje się, że nic nie wiemy :(

kota była na ulicy, pani ją zabrała do domu
_________________
 
 
Villemo7 
Villemo7

Dołączyła: 10 Maj 2006
Posty: 3496
Skąd: Poznań- Grunwald
Wysłany: Sro 13 Mar, 2013 20:52   

Info o wieku dopisałam.
Jak tylko siebie doprowadzę zdrowotnie do stanu względnego to chcę ją zabrać do weta na podstawowy przegląd, ale to pewnie kwestii kastracji bądź nie zbytnio nie wyjaśni. Nie zawsze USG pokazuje.
P. Aniela twierdzi, że koteczka jest najprawdopodobniej wykastrowana, co sugeruje jej nadwaga. Ale tu równie dobrze można winą obarczać złej jakości karmę.
_________________
KOT NIE PRZYJDZIE NA ZAWOŁANIE. ODBIERZE WIADOMOŚĆ I SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ W WOLNEJ CHWILI.
 
 
brynia 
TheDżenders ThePasiuczers

Dołączyła: 28 Lip 2007
Posty: 13092
Skąd: Ziemia
Wysłany: Wto 26 Mar, 2013 14:19   

A jakiś kontakt? Można by ją wrzucić do pomagamy.
_________________
 
 
Villemo7 
Villemo7

Dołączyła: 10 Maj 2006
Posty: 3496
Skąd: Poznań- Grunwald
Wysłany: Sro 03 Kwi, 2013 22:37   

Kontakt to przeze mnie może (magdalena@kocipazur.org), bo pani raczej z uwagi na wiek nie da rady. No i prosiła, żeby jej dobry domek znaleźć, żeby jej krzywdy nie zrobili.
_________________
KOT NIE PRZYJDZIE NA ZAWOŁANIE. ODBIERZE WIADOMOŚĆ I SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ W WOLNEJ CHWILI.
 
 
felinity 
felinity

Dołączyła: 29 Mar 2013
Posty: 1165
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 09 Kwi, 2013 15:45   

Hej, :)
To ja i mój mąż pomogliśmy złapać kicię Pani Anieli.

Kicia dostała na imię Rysia. Pani Aniela puściła ją kilka razy wolno po domu, i Rysia nie ma nić do jej 2 kotów, to raczej one się jej boją i syczą.

Rysia to pulpet. Na stałe niestety kotka siedzi zamknięta w mikroskopijnym korytarzyku. Raczej nie sprzyja to utracie wagi. Zresztą Pani Aniela, jak to starsze osoby, jak kocha to karmi.

Dzisiaj Natalia pojechała robić Rysi zdjęcia. Zobaczymy co z tego wyjdzie, bo warunki sa tam trudne, ciemno, ciasno i niespecjalnie "fotogenicznie".

Najlepszą szansą dla Rysi na adopcję byłby dom tymczasowy. :modly:

Pozdrawiam,
Ola
 
 
marinella 

Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sty 1970
Posty: 9176
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 09 Kwi, 2013 15:47   

Cytat:
Dzisiaj Natalia pojechała robić Rysi zdjęcia. Zobaczymy co z tego wyjdzie, bo warunki sa tam trudne, ciemno, ciasno i niespecjalnie "fotogenicznie".


nie wyszło dziś, coś się nie dogadałyśmy
jutro jeszcze raz podejdę myślę ze coś tam pstryknę
_________________
 
 
Villemo7 
Villemo7

Dołączyła: 10 Maj 2006
Posty: 3496
Skąd: Poznań- Grunwald
Wysłany: Wto 09 Kwi, 2013 16:38   

A naprawdę nikt z naszych nowych wolontariuszy nie mógłby jej wziąć?
Ją trzeba zsocjalizować z człowiekiem. Zobaczyć czy w warunkach 1:1 też zdarzy się jej okazać trudny charakterek. Ja wierzę, że to przez stres, inne koty, mało miejsca.
I koniecznie trzeba jej zmienić żywienie, bo na tym co dostaje i w jakich ilościach będzie tyła coraz bardziej. Obawiam się cukrzycy czy innych powikłań otyłości.
Pani Aniela dopiero, gdy przywiozłam Mysię (bo tak ja słyszałam, że na nią woła) od weterynarza to wspomniała, że częściej siusia.

Aaaach no i zapomniałam napisać, że na wizycie u weta została odrobaczona. Jest wykastrowaną kotką. Doktor Kasia była zachwycona jej wyglądem, niekoniecznie wagą - blisko 6kg. Nazwała kotkę "roboczo" - Matrona ;)
U mnie jest książeczka kotki.
_________________
KOT NIE PRZYJDZIE NA ZAWOŁANIE. ODBIERZE WIADOMOŚĆ I SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ W WOLNEJ CHWILI.
 
 
felinity 
felinity

Dołączyła: 29 Mar 2013
Posty: 1165
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 09 Kwi, 2013 21:07   

[quote="marinella"}

nie wyszło dziś, coś się nie dogadałyśmy
jutro jeszcze raz podejdę myślę ze coś tam pstryknę[/quote]

Myślę, że Pani Anieli trzeba się przypominać dzień przez umówioną wcześniej wizytą. Czasem jej pewne informacje uciekaja, jak to starszej osobie.

A rozmawiałaś z nią jakoś niedawno?
Martwię się czy się jej coś nie stało, jeśli byłyście umówione...
 
 
brynia 
TheDżenders ThePasiuczers

Dołączyła: 28 Lip 2007
Posty: 13092
Skąd: Ziemia
Wysłany: Sro 10 Kwi, 2013 09:54   

Villemo7 napisał/a:
A naprawdę nikt z naszych nowych wolontariuszy nie mógłby jej wziąć?

Niestety wszystkie DT zapchane :hmm: Rysia musi poczekać w kolejce razem z rodzeństwem Fiony i Chiquity :(
_________________
 
 
marinella 

Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sty 1970
Posty: 9176
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 11 Kwi, 2013 20:11   

Kotka ma na imię Rysia

strasznie trudno jej zrobić ładne zdjęcia bo miejsce gdzie się znajduje jest niewielkie
https://picasaweb.google.com/kocipazur.org/Rysia#
_________________
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17287
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 16 Kwi, 2013 12:05   

Waga piórkowa to to nie jest :lol:
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
Kri 
Hip-hop, nigdy bęc!!!

Dołączyła: 15 Paź 2007
Posty: 4243
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 16 Kwi, 2013 13:03   

Ale grubas :) Śliczna panna.
_________________
:)
Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą,
a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą.

Robert A. Heinlein

http://www.ezopoznan.pl/
 
 
AniaG 

Wiek: 40
Dołączyła: 19 Paź 2010
Posty: 1036
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 18 Kwi, 2013 14:00   

Śliczna koteczka :P
_________________
„Mimo to wolał być nieobecny całkowicie niż być tylko w części i brakującą resztą udawać. Dlatego był tak niezwykły dla ludzi, którzy go znali. Jeśli znalazł się w ich pobliżu, był dla nich całym sobą. Albo nie było go w ogóle.”

Sonia 20.09.2014
Chrumuś przyjacielu ['] 11.04.2013
Bury, Bati, Rudy, Chispa, Gypsy - 2012
Srebri, Edward - 2010
Bella ['] - 2010
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]