Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: saszka
Czw 14 Cze, 2018 22:46
Kwiatowe Maluchy
Autor Wiadomość
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 24 Lis, 2014 12:48   

Stokrotka już po przeprowadzce :) Cieszę się, że udało się jej znaleźć dom w dwupaku, bo to jednak wrażliwa duszyczka. Nową Panią pokochała od razu - jeszcze na PA, więc z tej strony nie napotkaliśmy żadnych problemów :) Stokrotka zwiedziła całe mieszkanie z niekłamanym zaciekawieniem, od razu pokazując Pani, które przedmioty powinny zostać przestawione w bezpieczniejsze miejsce ;) Troszkę ją stresują głośni sąsiedzi za drzwiami - ale nie mam wątpliwości, że szybko się z tym oswoi :)

_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 28 Lis, 2014 15:04   

Wieści z DS Stokrotki :)

"Dzien 4

Stokrotka
Na poczatku sie balam nowego miejsca ale moja Pani duzo mnie przytulala i mowila do mnie. Teraz lubie z nia spac na moim spiworku, ktory zawsze najpierw ugniatam. Lubie sie duzo bawic i biegac, tak okazuje mojej Pani, ze mi dobrze. Najfajniejsza zabawe mamy w szafie, gdy probujemy z Dotka sciagac paski z wieszaka. Najsmieszniejsze sa szelki, bo tak fajnie sprezynuja! Zaczelam tez wiecej jesc! Pani mi daje antybiotyk raz w strzykawce, a raz w kabanosiku. Cwaniakuje, mysli ze nie wiem. Ale lubie ja, to jem. Sprawdzala mi dzisiaj oczko, juz nie jest zaczerwienione i w poniedzialek jedzie ze mna i Dotka do weterynarza."
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Pon 01 Gru, 2014 13:14   

::
 
 
moorland 

Dołączyła: 08 Sty 2012
Posty: 2553
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 02 Gru, 2014 23:44   

U moich siostrzyczek bez zmian, życie się toczy, małe rosną, broją, codziennie coś nowego im strzeli do głowy i jak myślę, że już mnie nic nie zaskoczy to one zawsze udowodnią mi, że się mylę, ale to dobrze, przynajmniej dostarczają domownikom dużo atrakcji. Zżyte są z sobą niezmiennie i mam wrażenie, że coraz bardziej. Okazały się dobrym lekarstwem na serce dla mojej 11 letniej kocicy, bo po niedzielnym badaniu doplerem jej serducho jest w o wiele lepszym stanie niż pół roku temu i kardiolog mówi, że to najprawdopodobniej zasługa ćwiczeń jakie fundują jej Róża i Prymulka, bo co najmniej raz dziennie zachęcają ją do gonitwy :wink:
Obecnie ulubioną zabawką jest to http://www.zooplus.pl/sho...dla_kota/133680

i szczerze to wszystkim polecam, bo takiego szału to dawno u nas w domu nie było, CatDancer przy tym wysiada, koty nawet świetnie się nią bawią, jak już w końcu oderwą piórka od wędki :twisted: dziękujemy cioci kat za zapoznanie nas z tą zabawką i podarowanie pierwszych egzemplarzy :serce:

kilka nowych fotek:

Prymulka uznała, że posłanko jej nie wystarczy i przearanżowała je sobie na budkę







a Różyczka wyraża swoje zdziwienie z poczynań siostry



A tu właściwie nie wiem co Prymulka próbowała uskutecznić



i jeszcze na koniec klasyczny splot, co noc tak razem zasypiają :aniolek:

_________________
http://www.smog.pl/wideo/...dopcje_swietne/
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 02 Gru, 2014 23:56   

Cudne fotki :serce:
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
misiosoft 
The Pasiuczers

Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 4701
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 03 Gru, 2014 09:45   

ale wykombinowała z tą budką.... :)
 
 
Kurciak 

Dołączyła: 29 Kwi 2014
Posty: 1532
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 03 Gru, 2014 12:37   

mi się salto podoba a właściwie jego faza końcowa ::
_________________
"friends are angels who lift us to our feet when our wings have trouble remembering how to fly"
 
 
Cynamon 

Dołączyła: 16 Maj 2013
Posty: 3401
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 03 Gru, 2014 13:10   

moorland, Zdjęcie "klasyczny splot" sama słodycz :serce:
 
 
einfach 

Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 2487
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 03 Gru, 2014 19:31   

pięknie kociaki! widać po nich, że są siewcami radości i uciech :D


moorland napisał/a:

Obecnie ulubioną zabawką jest to http://www.zooplus.pl/sho...dla_kota/133680

i szczerze to wszystkim polecam, bo takiego szału to dawno u nas w domu nie było, CatDancer przy tym wysiada, koty nawet świetnie się nią bawią, jak już w końcu oderwą piórka od wędki :twisted: dziękujemy cioci kat za zapoznanie nas z tą zabawką i podarowanie pierwszych egzemplarzy :serce:


oo tak, ta zabawka u nas też zrobiła szał! szkoda tylko, że jest tak mało trwała :( piórka zaczęły bardzo szybko wypadać, a niedługo potem pod wpływem zębów rozerwała się ta "trzymaczka" w którą były włożone. okazało się jednak, że sam sznureczek zakończony małymi metalowymi kuleczkami robi jeszcze większy szał :P
 
 
moorland 

Dołączyła: 08 Sty 2012
Posty: 2553
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 24 Gru, 2014 13:51   

Trochę zdjęć dziewczynek w prawie świątecznym wydaniu. Dostały własne drzewko kocie, żeby odwrócić ich uwagę od jodły, ale niestety pomogło tylko na chwilę :roll: Wczoraj wróciłam z przedświątecznego urlopu i jodełce brakuje jednak trochę gałązek na dole, choć jeszcze dzielnie stoi w pionie. W tej chwili na szczęście ich uwaga skupia nie na prezentach pod choinką zamiast na samej choince :wink:

tak maluchy pomagały mi w pakowaniu



ich kocia choinka







i jeszcze indywidualnie


Prymulka na poważnie



Róża na poważnie



i Róża na trochę mniej poważnie :)

_________________
http://www.smog.pl/wideo/...dopcje_swietne/
 
 
moorland 

Dołączyła: 08 Sty 2012
Posty: 2553
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 18 Sty, 2015 14:37   

Trochę nas tu nie było, bo i aparatu nie było, muszę się niestety posiłkować zdjęciami z telefonu na ten moment :marudzi:
Dziewczynki ostatnio trochę przybrały na wadze, ale myślę, po miesięcznej obserwacji, że chyba już dużo nie urosną, na szczęście idą wzwyż a nie wszerz :wink: obie mają obecnie równo 4400g i wzrostowo przerosły już mojego kocurka. Mimo upływu czasu dziewczynki są ze sobą ciągle mocno zżyte, choć nawiązały też indywidualne przyjaźnie, Róża z moją najstarszą kotką Hebe a Prymulka z Tymonem. Czasami łapie Hebe na tym, że myje Różyczkę, a tego zaszczytu nigdy żaden kot w moim domu nie doświadczył od kiedy w 2009 roku odeszła za TM przyjaciółka Hebe, Kicia. Zastanawiam się z czego to wynika, bo Prymulka nawet się nie może koło niej położyć, bo Hebe od razu odchodzi. Dziewczyny natomiast wyspecjalizowały się w zbijaniu wszelkiej maści wazonów i doniczek, najwyraźniej nie dane mi jest mieć kwiatów w domu, bo wazonowi nie wolno stać, musi leżeć, bo inaczej nie pasuje im do wystroju wnętrza :twisted: takie już chyba kocie feng shui.

Tutaj Róża prezentuje się na nowej półce, którą koty dostały pod choinkę



tutaj klonują moją Hebe na dywaniku łazienkowym, zawsze jak się tam położy to magicznie zjawiają się i dziewczynki :wink:




a tutaj seria obrazków na których dziewczyny dręczą Tymona. Uwielbiają to robić, Tymon jest ulubionym obiektem ich wspólnych zabaw, nie dają chłopakowi się wyspać :twisted:




_________________
http://www.smog.pl/wideo/...dopcje_swietne/
 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 18 Sty, 2015 19:19   

Hebe :love: :love: :love: :love: :love: :love:
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
moorland 

Dołączyła: 08 Sty 2012
Posty: 2553
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 20 Lut, 2015 17:15   

chyba się trzeba trochę uaktualnić, choć u dziewczynek nic nowego się nie dzieje. Nie mamy problemów zdrowotnych, ładnie jemy, bawimy się i w ogóle jest super i sielanka. Prymulka nadal jest strasznym rojbrem a Różyczka strasznym żarłokiem i księżniczką, która non stop domaga się noszenia na rękach.

Różyczka ma też jedną nietypową cechę- widzi cienie, często bawi się swoim cieniem, jak również biegnie za naszymi cieniami i się na nie rzuca, jest to przezabawne

a tutaj filmik z Rózią i cieniem w roli głównej

https://www.youtube.com/w...8HM72OhYB5DNo7e

Prymulka





i Róża



_________________
http://www.smog.pl/wideo/...dopcje_swietne/
 
 
moorland 

Dołączyła: 08 Sty 2012
Posty: 2553
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 12 Mar, 2015 14:49   

Już mamy taką pogodę, że dziewczyny całkowicie przeprowadziły się na balkon i zażywają codziennie kąpieli słonecznych. Niestety z kuwetkowaniem też się przeniosły na balkon, Róża najbardziej upodobała sobie moje róże, więc zmuszona zostałam do dostawianie kolejnej kuwety :roll: No i kwiatowe maluchy to już w ogóle nie maluchy, wczoraj ważyły 5,2kg. Ciekawe ile waży ich rodzeństwo :hm:









tutaj mamy lekkiego grumpy cata w wykonaniu Prymulki



tutaj Róża stara się sobie wybrać odpowiednią lekturę



i jeszcze w ramach ciekawostki- tak wygląda 5 kilowa kotka przy 10 kilowej kotce :wink:

_________________
http://www.smog.pl/wideo/...dopcje_swietne/
 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 09 Sty, 2016 15:51   

Miałam ogromną przyjemność poznać ostatnio Dziewczęta moorland :: i muszę przyznać, że wszystkie są cudne, przytulaste, miziaste i przyjacielskie. NFO dostojne, Kwiatki nieco szalone. Byłam w szoku :shock: :shock: :shock: jakie one są wielkie :shock: :shock: :shock: I o ile po NFO tego oczekiwałam :lol: , to Kwiatki wywarły na mnie mega wrażenie - ogromne kocice :love: :love: :love: CUDNIASTE :D
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]