Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: brynia
Wto 28 Kwi, 2015 21:54
Agatka i Tereska
Autor Wiadomość
misiosoft 
The Pasiuczers

Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 4701
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 02 Paź, 2014 10:26   

Kri napisał/a:
Świetnie! Dzisiaj jakaś noc szczególna. Mija też się przełamała. :tan:


bo zimno się robi :P
 
 
marinella 

Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sty 1970
Posty: 9176
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 02 Paź, 2014 10:29   

a Olek mi wczoraj dał się pogłaskać i wywalił brzucho :cool:
_________________
 
 
Lunix 
The Pasiuczers

Dołączyła: 26 Lis 2012
Posty: 879
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 02 Paź, 2014 10:57   

marinella napisał/a:
a Olek mi wczoraj dał się pogłaskać i wywalił brzucho :cool:


o nie, w to to już nie uwierzę! :twisted:
_________________
if you want the best seat in the house... move the cat.
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17284
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 06 Paź, 2014 15:33   

Wczoraj maluchy pojechały do Wikingi... Uwierzycie, że pusto jakoś się zrobiło bez nich? :hm:
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
Kurciak 

Dołączyła: 30 Kwi 2014
Posty: 1532
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 06 Paź, 2014 19:47   

Morri napisał/a:
Wczoraj maluchy pojechały do Wikingi... Uwierzycie, że pusto jakoś się zrobiło bez nich? :hm:


przy 7 kotach pusto... :: :: :: :: ciekawie ciekawie :lol:
_________________
"friends are angels who lift us to our feet when our wings have trouble remembering how to fly"
 
 
WiKinga 

Wiek: 30
Dołączyła: 19 Paź 2013
Posty: 66
Skąd: Kalisz, Poznań
Wysłany: Sob 11 Paź, 2014 20:19   

No witamy ! :)

Dopiero teraz piszę, bo jakoś się ustabilizowało życie nowego kociego stadka. Gdybym pisała coś wcześniej to byłyby posty w rodzaju: "co mówi regulamin fundacji kiedy wolontariusz zgubi koty?", "Dlaczego puszysty jasny dywan przypomina kuwetę?" i tym podobne :P

Teraz powiemy tak.. dzieciaki się trochę lepiej mają, oswoiły się co nie co. Agatka prędzej i śmielej (właśnie zresztą siedzi rozmruczana obok na kanapie).Ona jest dosyć ciekawska, była już we wszystkich chyba miejscach gdzie może wcisnąć się mały kotek. Poza tym rozpacza jak zamknie się w jednym pokoju i generalnie często miauczy albo piszczy - to chyba z braku kociego towarzystwa. Ma co prawda Tereskę, ale ta ją zadowala tylko jako towarzystwo do spania. Starsza koleżanka-rezydentka nadal nie obłaskawiona do końca, chociaż ewidentnie są postępy, kwestia tylko się dogadać jak kto chce się bawić.

Tereska za to nadal jest niestety średnio towarzyska. Potrzebuje więcej czasu. Przeważnie siedzi na parapecie, ew. pod łóżkiem i raczej tylko miewa momenty większej aktywności (kiedy wszystkie 3 ganiały się po pokoju). Kiedy się do niej zbliża to burczy i syczy, ale nie jest agresywna i bez problemu daję się brać na ręce i po pewnym czasie się rozluźnia i nawet mruczy, ale jak się ją zdejmie z kolan to wszystko wraca do normy.
Czasem trochę się przełamuje i uczy obserwując siostrę, że warto wyjśc i nie ma się czego bać więc to pewnie kwestia czasu i wielu powtórzeń.

Obie łobuziary uwielbiają bawić się piórkiem. Agatka tez chętnie gania za piłką.

A wszystkie 3 ostatnimy dniami przesiadują na balkonie.
Zdjęcia w swoim czasie też się pojawia.

Pozdrawiamy ! :)
 
 
Nadira 
Szatan wcielony

Dołączyła: 05 Paź 2013
Posty: 3974
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 11 Paź, 2014 20:21   

Daj im czas, Yoko też na początku złaziła z kolan, kiedy się tylko zabrało ograniczającą wolność rękę :3

Czekam na fotki :D
 
 
WiKinga 

Wiek: 30
Dołączyła: 19 Paź 2013
Posty: 66
Skąd: Kalisz, Poznań
Wysłany: Pią 17 Paź, 2014 22:20   

Wreszcie możemy raczyć wszystkich zdjęciami słodkich małych kotków, polecających się do adopcji ! :)

Jako, że sprawiedliwości nie ma na świecie to Agatka zdjęć ma więcej. Nie ze złośliwości czy uprzedzeń fotografa, ale z parcia na szkło wyżej wymienionej :D Zdecydowanie bardziej chętna jest do zdjęć i wściubiania wszędzie nosa niż siostra, chociaż i to sie zmienia.

Na zachętę dzieciaki na balkonie, jeszcze korzystały z ostatnich przebłysków lata :





I relaks w domu. oczywiście na łóżku:




i reszta tu : https://plus.google.com/u/1/photos/110103969880165520044/albums/6053866212436141537
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17284
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 17 Paź, 2014 22:36   

piękne foteczki :)
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
Katja 

Wiek: 33
Dołączyła: 16 Paź 2014
Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 17 Paź, 2014 22:39   

Widzę, że Agatka to szalony urwis, a Tereska to brązowa, wdzięczna dama.

Chyba się zakochałam w Teresce. :)
 
 
WiKinga 

Wiek: 30
Dołączyła: 19 Paź 2013
Posty: 66
Skąd: Kalisz, Poznań
Wysłany: Sob 18 Paź, 2014 21:04   

Dokładnie, tak można je podsumować jak na razie :) Mimo, że Tereska też ewidentnie dzieciaczkiem i czasem szaleje i bawi się z siostrą to jest jednak zdecydowanie bardziej statecznym i ułożonym kotkiem :)
 
 
WiKinga 

Wiek: 30
Dołączyła: 19 Paź 2013
Posty: 66
Skąd: Kalisz, Poznań
Wysłany: Pią 07 Lis, 2014 18:22   

:oops: Mam nadzieję, że brak zapytań o dzieciaczki to wina tylko mojego zaniedbania forum, za co wyrażam zawstydzenie.

Jakie więc zaszły zmiany u Agatki i Tereski ?
Otóż po pierwsze jak to małe kociątka urosły, więc jest ich więcej do kochania z pewnością. Agatki jestem pewna z 2 kg :D Tereska nadal jest trochę mniejsza, ale różnica zdecydowanie się zaciera.

Poza tym o ile nadal są dosyć nieśmiałe w stosunku do ludzi i jeszcze ciągle trzeba im przypominać że bycie miętoszonym na kolanach nie jest takie złe, o tyle kocio-kocie relacje rozwinęły się świetnie, co zresztą dokumentują zdjęcia. Agatka swoją wytrwałością w chodzeniu za rezydentką i proszeniem u uwagę i przytulaniem w końcu zjednała ją sobie zupełnie, co nawet jest sfilmowane ! :)
Tereska po przetartych przez siostrę śladach też zacieśniła więzi z rezydentką. I tak oto mój dom stał się świątynią chaosu. :twisted:

Agatka to jest na pewno kociak, który powinien mieć jakiegoś kociego towarzysza. Najlepiej wyrozumialszego niż moja ciocia Pola :D

Dość pisania wszystko mówią zdjęcia, np. te :





 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 07 Lis, 2014 18:26   

zdjęcie "rodzinne" na parapecie super ::
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
Nadira 
Szatan wcielony

Dołączyła: 05 Paź 2013
Posty: 3974
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 07 Lis, 2014 22:17   

Ależ dziewczyny urosły! Przepiękne foty, też jestem za tą na parapecie bardzo :D
 
 
WiKinga 

Wiek: 30
Dołączyła: 19 Paź 2013
Posty: 66
Skąd: Kalisz, Poznań
Wysłany: Sob 08 Lis, 2014 21:04   

Kotki teraz sobie razem chrapią na fotelu niczym aniołki.

Ale nie cały czas się objawiają pod taką postacią... dzisiaj pokazały się jako prawdziwe drapieżne tygrysy. Historia była taka, że wchodzę do domu - kotów nie ma.
W końcu docieram do salonu i wszystkie 3 siedzą przed drzwiami na balkon. Pomyślałam, że chcą wyjść więc otworzyłam balkon i w sekundę moja Pola i Agatka były na balkonie, Tereska na oknie. Wtedy zrozumiałam..na balkon, górą dostał się ptaszek i przez zabezpieczenia nie był w stanie wylecieć. Więc moje dzikie tygrysy w te pędy się rzuciły w pogoń, skacząc i biegając po balkonie. Czym prędzej je więc wpakowałam na korytarz, zamknęłam pokój i próbowałam coś zrobić z ptaszkiem i wtedy zza moich pleców wyskoczył kolejny mały morderca- Tereska. Nie do poznania, zapomniała o całym świecie i tylko ten biedny ptaszek się liczył.

I tak to. :)

Polecam,
Wikinga
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]