Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: saszka
Sro 31 Sty, 2024 13:04
Trollo
Autor Wiadomość
Bogna 

Dołączyła: 01 Wrz 2017
Posty: 21
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 29 Wrz, 2017 13:45   

filo napisał/a:
Czekam na każde słowo o Trollku

Nie zwróciłam uwagi na wymioty, bo u mnie nie wymiotował. Koty są tajemnicze...
Koty generalnie wymiotują i nie jest to coś groźnego pod warunkiem, że to wydarzenie sporadyczne.



No też tak właśnie myślałam, ale dziś przyłapałam go rano obsikującego drzwi wejściowe - czyżby to zapowiedź kłopotów?.. Może się czymś denerwuje, nie wiem.

Poza tym wybieram się na przgląd jamy ustnej, bo dziąsła wydają mi się zaczerwienione, może to tłumaczy jego kiepski apetyt i inne objawy.
 
 
Bogna 

Dołączyła: 01 Wrz 2017
Posty: 21
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 29 Wrz, 2017 13:54   

Wyczesywanie Trolla odbywa się, może nie tak regularnie, ale jednak. Szczotka po czesaniu zawierała niewiele sierści, czyżby on sam zbierał jej więcej w trakcie auto-toalety? Fakt, że znajduję czasami malutkie pęczki na podłodze albo kanapie.
Dzisiaj wyszczotkuję go szczególnie dokładnie i zobaczymy, co będzie dalej.
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 29 Wrz, 2017 14:17   

Może skuteczniej byłoby furminatorem...
 
 
Evey 

Dołączyła: 03 Paź 2017
Posty: 1
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Pon 09 Paź, 2017 11:21   

Bogna napisał/a:
Do tego zdarzają się wymioty, 2-3 dni w tygodniu, nie zawsze kończy się na jednym razie. Podejrzewałam, że obgryza roślinę, która mu szkodzi, i wywiozłam ją z domu. Jeśli wiadomo, co powoduje takie zdarzenia albo jak to ustalić, proszę o radę. Czasami zwymiotowuje niestrawione jedzenie, czasami tylko przezroczysty, lekko spieniony płyn. Czy wcześniej też był podatny na jakieś niestrawności?


Wg relacji einfach jeśli kot faktycznie ma uszkodzony przewód pokarmowy na skutek przyjmowania różnych leków to może mu trochę czasu zająć powrót do pełnej formy. Do tego dochodzi stres związany z przeprowadzką.
Ja bym mu podawała tak profilaktycznie pastę malt soft http://benkoda.pl/Gimpet-...sta-100g-p63021 - jedna z najtańszych tego typu, ale ma dobry skład i moim kotom służy dobrze.
Dodatkowo pomyślałabym o probiotykach dla kota, odpowiednia flora bakteryjna zawsze pomoże w dobrym trawieniu, jeśli są jakieś stany zapalne żołądka, jelit, podrażnienia przełyku to probiotyk to załagodzi. Można wybrać zwykły ludzki lakcid lub wybrać jakiś specjalistyczny dla kotów.
Życzę powodzenia ;)
 
 
Bogna 

Dołączyła: 01 Wrz 2017
Posty: 21
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 11 Paź, 2017 15:16   

Z jedzeniem Trolla są zmiany na lepsze, ale zauważyłam, że lepiej pilnować, by nie podjadał w nocy. Kiedy miał miskę z suchą karmą w pobliżu i jadł w nocy lub nad ranem, to wtedy były wymioty. Poza tym "mokre" jedzenie dostaje w malutkich porcyjkach - jak na razie to skutkuje.

Inna sprawa to obsikiwanie drzwi. Nie wiem, kiedy to robi, w dzień czy w nocy, ale drzwi wejściowe są regularnie znaczone, chyba codziennie. Zmywałam wodą, mydłem marsylskim, olejem kokosowym, i to nie pomagało. Wczoraj zmyłam mleczkiem do demakijażu ;) Sprawdzę po powrocie, czy podziałało. Pomijając aspekt higieniczny (i wonny), sikanie na drzwi może być sygnałem znaczenia terenu (vis-a-vis mamy sąsiadów) i niepokój terytorialny z tym związany. W domu raczej spokój, goście rzadko, nie wiem, co mogłoby drażnić kota. Kot zostaje sam w domu rzadko i nie dłużej niż kilka godzin (2-4), to chyba nie powinno go martwić? Podpowiedzcie, jeżeli macie jakieś pomysły i doświadczenia.
 
 
Bogna 

Dołączyła: 01 Wrz 2017
Posty: 21
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 11 Paź, 2017 15:20   

Ja bym mu podawała tak profilaktycznie pastę malt soft http://benkoda.pl/Gimpet-...sta-100g-p63021 - jedna z najtańszych tego typu, ale ma dobry skład i moim kotom służy dobrze.



Dziękuję za podpowiedź, spróbuję z tą pastą. Mam też namiary na probiotyki, podobno super - też spróbuję.
 
 
filo 

Dołączyła: 23 Wrz 2010
Posty: 3722
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 13 Paź, 2017 07:15   

Może go wypuścić do tego przedpokoju i niech sobie tam pozwiedza, posiedzi. Tak, żeby znał, co tam jest i oswoił to terytorium.

Poza tym dobrze by było jednak wiedzieć, kiedy on sika - czy jak wszyscy są w domu, czy właśnie jak kogoś mu brakuje.
 
 
Bogna 

Dołączyła: 01 Wrz 2017
Posty: 21
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 15 Paź, 2017 18:16   

Sama zauważyłam sikanie na drzwi, więc nie robi tego, kiedy jest sam. A wspólny z sąsiadami korytarzyk już zwiedził.

Poza tym uważam miniony tydzień za udany. Kot nie zwymiotował ani razu, biega popołudniami po domu, kiedy wracam po południu albo wieczorem, w ciągu dnia dotrzymuje towarzystwa i pełni różne domowe kocie obowiązki. Daje nam dużo radości :)
 
 
Bogna 

Dołączyła: 01 Wrz 2017
Posty: 21
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 21 Paź, 2017 19:56   

Czy jakiś behawiorysta współpracuje z Fundacją? Mogę prosić o namiar?
 
 
einfach 

Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 2487
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 22 Paź, 2017 14:58   

Bogna napisał/a:
Czy jakiś behawiorysta współpracuje z Fundacją? Mogę prosić o namiar?


ogólnie najczęściej zwracamy się po poradę do Beaty Leszczyńskiej i u niej też było konsultoeane zachowanie Trolla:
http://www.hissteria.pl/

Mozna do niej zadzwonić i pogadać, chętnie pomaga przez telefon, szczególnie jak zna już danego kota. Tylko trzeba się przygotowac na dłuższa rozmowe :)
Poza tym polecany jest Mieszko Eichelberger, ale tutaj nie wiem jak z konsultacja na odleglosc:
https://www.facebook.com/mieszkoeichelbergerfp
 
 
Bogna 

Dołączyła: 01 Wrz 2017
Posty: 21
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 23 Paź, 2017 21:17   

Dziękuję, spróbuję.
 
 
Bogna 

Dołączyła: 01 Wrz 2017
Posty: 21
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 30 Paź, 2017 23:14   

Po rozmowie z behawiorystką mamy jakieś podejrzenia na temat powodów niepożądanego zachowania Trolla. Stawiam na probiotyki i suplementację, ale to ostrożnie.
Pierwsze działania już przynoszą efekty, ale wciąż jest pewne ryzyko obsikania czegoś w przedpokoju podczas lub po wizycie gości. U mnie lub u sąsiadów vis-a-vis.
Szczególnie jestem ciekawa działania probiotyku i na pewno podzielę się swoimi spostrzeżeniami :)
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 31 Paź, 2017 21:38   

Bogna, mozesz napisać coś więcej na ten temat?
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
Bogna 

Dołączyła: 01 Wrz 2017
Posty: 21
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 01 Lis, 2017 18:21   

Znów smutne wieści. Od poniedziałku wymioty i brak apetytu. Stolec i siku jest, ale podobno kolor moczu wpada w pomarańczowy. Kupa trochę luźna. Dziś kot jest osowiały i chyba wyczerpany, więc jutro wizyta u lekarza.
Przemijające wymioty osłabiły moją czujność, a dziś do veta trudno. Martwię się, bo Trolek nie wygląda dobrze. Niech ktoś (lekarz) wyjaśni czy to tylko kule włosowe (kupiłam pastę, ale muszę mu smarować lapki, żeby trochę zlizał), czy jakiś problem z przewodem pokarmowym.
 
 
Bogna 

Dołączyła: 01 Wrz 2017
Posty: 21
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 01 Lis, 2017 18:22   

Morri napisał/a:
Bogna, mozesz napisać coś więcej na ten temat?



Chodzi o probiotyki?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]