Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: brynia
Pią 05 Cze, 2015 21:39
Poziomka
Autor Wiadomość
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Sob 09 Maj, 2015 22:07   

miałam zapytać, czy udało się choć trochę przybrać na wadze????
 
 
Meridion 
Lord Daemon

Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 112
Skąd: ---
Wysłany: Sob 09 Maj, 2015 22:48   

W tak krótkim okresie czasu ciężko stwierdzić jakieś postępy w tej kwesti, ale kotka zjada wszystkie dawkowane porcje więc to raczej kwestia czasu. Swoją drogą trzeba mieć silną wolę żeby jej tak dawkować to jedzenie :( Najchętniej to by się nasypało całą górę żarełka, no ale bidulka musi małymi porcjami na razie przyjmować. Ehh serducho się kraje, jak się na nią patrzy.

Kicia też przeszła dzisiaj kąpiel, jej futro było posklejane i nie pachniało najlepiej. Poziomka czyści się regularnie, jednak powrót do świetności wymagał naszej interwencji. Czeka ją jeszcze jedna kąpiel, jak tylko dotrze do nas za mówiny specjalnie na tą okazję szampon (tym razem była samą wodą umyta). Kotka zniosła kąpiel w miarę spokojnie :)
 
 
Meridion 
Lord Daemon

Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 112
Skąd: ---
Wysłany: Nie 10 Maj, 2015 00:27   

Byłem jeszcze teraz sprawdzić u Poziomki i po kąpieli prezentuje się znacznie lepiej. Jutro nie będziemy pewnie mieli czasu, ale w poniedziałek postaramy się o nowe foty :)
 
 
Meridion 
Lord Daemon

Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 112
Skąd: ---
Wysłany: Pon 11 Maj, 2015 12:21   

Poziomka domaga się mega uwagi i jest strasznie miziasta. Za każdym razem próbuje się też wymknąć z łazienki w której obecnie rezyduje, niestety na razie nie może i musi być odizolowana od innych kotów, aby nie pozarażać ich ewentualnymi chorobami, które ma mieć (jeszcze nie jest w pełni zdiagnozowana, jest też na pewno zarobaczona, ale nie można jej odrobaczyć dopóki nie wróci do jako-takiego stanu).

W sierści miała również pełno jajeczek pasożytów - na szczęście okazały się być martwe i po dokładnym wyczesaniu jej sierści (po uprzedniej kąpieli), prawdopodobnie pozbyliśmy - na wszelki wypadek kąpiel trzeba powtórzyć.
 
 
Niara 
Kocia Mama

Wiek: 34
Dołączyła: 29 Paź 2014
Posty: 174
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 11 Maj, 2015 17:04   

Pozioma wczoraj odbyła mały "spacer". Przeniosłam ją na rękach z łazienki do pokoju. Jako, że nie może mieć styczności z innymi kotami, a meeeega domaga się uwagi postanowiłam wziąć ją na seans filmowy do salonu i usiąść w takim miejscu by moje rezydentki nie miały do niej dostępu. Jako, że Poziomka nie mogła mieć też dostępu do sprzętów, jako posłanko posłużyłam jej ja. Koteczkę położyłam na swoich kolanach i tak przez dobre dwie godziny trwałam w bezruchu by Poziomka mogła doznać pieszczot i poczuć się bezpiecznie. Mrucząc głośno Poziomka bardzo szybko usnęła tak twardo, że rozłożyła się jak długa, a pyszczek położyła na mojej dłoni. I tak spędziłyśmy sobie razem wieczór, ja oglądałam film, a ona spała. W końcu jednak musiałam się ruszyć i wziąć na ręce by odnieść do łazienki i wyobraźcie sobie, ale Panna Poziomka na mnie naburczała :D "Jak możesz mnie budzić i wynosić do innego pokoju, hańba Ci głupi człowieku!" Normalnie była na mnie zła, że budzę ją i zanoszę do innego pomieszczenia. Oczywiście szybko jej przeszło, jak tylko zobaczyła spodeczek z jedzonkiem :)

Niestety Pozioma ma problemu ze skórą i sierścią, pani doktor nie zdiagnozowała nam jeszcze niczego konkretnego, ale po dwóch dniach od kąpieli koteczka znów strasznie śmierdzi. Kupiliśmy dla niej specjalny weterynaryjny szampon (nie martw się fundacjo, postanowiliśmy kupić go jako prywatne osoby, na pewno się przyda w razie jakby nasze futra coś złapały :) ), którego używa się przy różnych problemach skóry i sierści. Jest to skoncentrowany szampon antybaketryjny, antygrzybiczy, antypasożytniczy, przede wszystkim jego zaletą jest to, że można go używać nawet na skórze, która posiada rany, a u Poziomki niestety idzie zauważyć np rany w uszacch, na pyszczku, ale też ma strupy gdzieniegdzie w innych miejscach. Poza tym szampon ma też usuwać martwy naskórek i inny materiał organiczny. Jak pisał wcześniej Meridion w sierści Poziomki jest pełno martwych jajeczek pasożytów. Wyczesywałam jej to grzebieniem dla kotów, ale na pewno nie pozbyłam się wszystkiego. Mam nadzieję, że szampon dojdzie dziś wieczorem albo jutro (taką dostałam informację na maila) i pomoże Poziomce.

A tu porcyjka Poziomkowych zdjęć:

Pierwszą kąpiel zniosłam dzielnie :)










 
 
kiniek 

Wiek: 37
Dołączyła: 01 Sie 2007
Posty: 3501
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 11 Maj, 2015 18:50   

Niara napisał/a:
W końcu jednak musiałam się ruszyć i wziąć na ręce by odnieść do łazienki i wyobraźcie sobie, ale Panna Poziomka na mnie naburczała :D


też bym naburczła na moje łóżko gdyby zaczęło się ruszać w trakcie drzemki ::
_________________
"Pies: karmią mnie, kochają, troszczą się o mnie - są bogami!
Kot: karmią mnie, kochają, troszczą się o mnie - jestem bogiem!"
 
 
Niara 
Kocia Mama

Wiek: 34
Dołączyła: 29 Paź 2014
Posty: 174
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 13 Maj, 2015 13:49   

Przyszedł szampon weterynaryjny i wczoraj znów się kąpaliśmy. Pozioma była niesamowicie grzeczna. Nie uciekała, nie szarpała się. Stała w wannie i bez miauknięcia i burczenia dała się wyszorować. Piana z szamponu musi być po wtarciu w sierść jakieś 5-7 minut, więc dla kota to całkiem sporo. Ale Poziomka zniosła to wzorowo. Dopiero po kąpieli zaczęła burczeć, że śmiem ja wycierać :P Tak czy inaczej, pozbyliśmy się większości martwych pasożytów. Przy czesaniu widziałam może kilka, które wyczesałam grzebieniem. Sierść Poziomki jest teraz jedwabista i miękka. Zobaczymy, jak będzie za parę dni. Poza tym przycięłam jej pazurki u przednich łapek. Tylnych już nie męczyłam, przytnę je na śpiocha :D

Poza tym Poziomka znalazła już sobie swoje miejsce, albo śpi na toalecie (na zdjęciach zobaczycie dlaczego :P ) albo na koszu na pranie. Grzecznie korzysta z kuwetki. Nie je już tak łapczywie jak wcześniej. I wydaje mi się, że przytyła. Nie mam co prawda takiej czułej wagi, żeby to sprawdzić, ale na moje oko, trochę przybrała.

"No co? ZAJĘTE!" :D




Oglądamy sobie film :)


Znowu mnie kąpią, foch:


Taka jestem czyściutka :)


 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 13 Maj, 2015 13:57   

mimo wszystko - wygląda duużo lepiej :D
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9091
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Sro 13 Maj, 2015 13:59   

Niara napisał/a:
Tylnych już nie męczyłam, przytnę je na śpiocha


:diabel:

Niara napisał/a:
I wydaje mi się, że przytyła. Nie mam co prawda takiej czułej wagi, żeby to sprawdzić, ale na moje oko, trochę przybrała.


nie potrzebna czuła waga. wchodzimy na wagę 2 razy: 1. z kotem 2. bez kota :ok:
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17287
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 13 Maj, 2015 15:58   

Przypomnijcie mi, proszę, Poziomka miała kontrolowaną wątrobę?
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
Niara 
Kocia Mama

Wiek: 34
Dołączyła: 29 Paź 2014
Posty: 174
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 13 Maj, 2015 16:26   

Morri, u Całujek nie, u niej miała tylko USG 2x, ona ma cały komplet badań z Mieszka, ale tam nie ma 100% pewności, że to jej badania, bo są wątpliwości co do rtg i ta pomyłka z płcią. Jutro jedziemy z nią na Kasprzaka na kontrolę, to zapytam o badania wątroby.
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17287
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 14 Maj, 2015 01:35   

Przy takim wychudzeniu jest podejrzenie, że nie jadła długo - to mogło zniszczyć wątrobę - warto to sprawdzić.
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
Meridion 
Lord Daemon

Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 112
Skąd: ---
Wysłany: Czw 14 Maj, 2015 16:40   

Poziomka zaliczyła dzisiaj ważenie u weta i z 1.5 kg przytyła do 1.8 kg (na czczo), więc postęp jest :) Zresztą to widać gołym okiem jak się na nią patrzy. Po kąpieli szamponem bakteriobójczym jej sierść wygląda zdecydowanie lepiej i jak na razie nie pachnie brzydko.

Poziomka została na dzisiejsze popołudnie na badania dalsze u weta, odbieramy ją wieczorem. Na koteczkę czeka niespodzianka, w postaci przeprowadzki z dość małej łazienki do pokoju w którym wcześniej rezydowała Babcia Biszkoptowa (która znalazła sobie miejsce w sypialni i w ogóle lata po całej chacie już). Powinno jej w pokoju być lepiej, bo i większy i okna są z widokiem na zewnętrze i powietrze lepsze. W łazience niestety mimo tego, że wyciąg chodził praktycznie cały czas to po kąpieli powietrze było dość wilgotne przez dłuższy czas i mogło to trochę utrudniać oddychanie koteczki, a niestety nie dało się otworzyć drzwi i przewietrzyć, bo inne koty by się zaraz wpakowały.
 
 
Niara 
Kocia Mama

Wiek: 34
Dołączyła: 29 Paź 2014
Posty: 174
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 14 Maj, 2015 20:38   

Pozioma zostaje na noc u pani weterynarz. Jutro będziemy wiedzieć coś więcej o jej stanie zdrowia.
 
 
Nadira 
Szatan wcielony

Dołączyła: 05 Paź 2013
Posty: 3974
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 14 Maj, 2015 22:36   

Trzymamy kciuki za Poziomkę!! :ok: :ok: :ok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]