Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: brynia
Pią 05 Cze, 2015 21:39
Poziomka
Autor Wiadomość
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Czw 14 Maj, 2015 23:26   

Niara napisał/a:
Pozioma zostaje na noc u pani weterynarz. Jutro będziemy wiedzieć coś więcej o jej stanie zdrowia.


a coś niepokojącego się dzieje????
 
 
Niara 
Kocia Mama

Wiek: 34
Dołączyła: 29 Paź 2014
Posty: 174
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 15 Maj, 2015 14:23   

Zaraz po nią jedziemy. Pani doktor po prostu chciała ją zbadać po zamknięciu lecznicy, bo miała dużo przypadków wczoraj. A Pozioma miała mieć powtórne USG, badania krwi ogólne i na pewno też badania krwi na trzustkę. Wszystko Wam napisze po jej odbiorze.
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Pią 15 Maj, 2015 14:34   

czekam z niecierpliwością:)
 
 
Niara 
Kocia Mama

Wiek: 34
Dołączyła: 29 Paź 2014
Posty: 174
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 15 Maj, 2015 19:52   

Ech... Z Poziomką jest źle. Wszystkie parametry w badaniach bardzo podwyższone. Niesamowicie podwyższona ilość białych krwinek, podwyższona amylaza, czyli trzustka nie pracuje dobrze. Obraz na USG nadal niejednoznaczny. Nie wiadomo czy to co widać na USG to żołądek, czy guz. Poziomka albo ma jakiś koszmarny stan zapalny, albo nowotwór. Niestety... Może to być guz, ale równie dobrze nowotwór krwi. Na razie dostała zastrzyk przeciwzapalny. I w poniedziałek znów do weta. Zeskanuję Wam wszystkie badania i wrzucę do posta.

Skany badań:

Biochemia: http://scr.hu/6eb/k9bx1

Morfologia: http://scr.hu/6eb/6chs3
http://scr.hu/6eb/dhep2
Ostatnio zmieniony przez Niara Pią 15 Maj, 2015 20:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 15 Maj, 2015 20:20   

Z tego co widzę, to czerwone krwinki raczej za niskie, za to leukocyty wysokie.
Chyba że coś źle odczytuje...

Biedna Maleńka :(
Może Usg trzeba powtórzyć na innym sprzęcie, bardziej dokładnym...
Czy są wskazania do zrobienia tomografii?
 
 
Niara 
Kocia Mama

Wiek: 34
Dołączyła: 29 Paź 2014
Posty: 174
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 15 Maj, 2015 20:46   

Mój błąd, miała pisać, że białych krwinek, poprawiłam posta powyżej. Ale tak, czerwonych jest mało. Na razie czekamy. Pani doktor powiedziała, że w poniedziałek znów obejrzy Poziomkę. Dobre jest to, że przytyła, ale badania kiepskie. No i nie było póki co powiedziane nic o tomografii. Trzeba czekać i też obserwować jej zachowanie.
 
 
Ania Z 

Wiek: 56
Dołączyła: 11 Kwi 2006
Posty: 3855
Skąd: Lwia Ziemia ;)
Wysłany: Pią 15 Maj, 2015 21:00   

Dziewczyny Uniwersytet Przyrodniczy otworzy klinikę
Mają sprzęt nowy, może warto tam zrobić badania
Nie wiem jak z diagnostyką Ale nie musimy już wozić kotów do Wrocławia, warto to wykorzystać :!:
_________________
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Pią 15 Maj, 2015 21:09   

Ania Z napisał/a:
Dziewczyny Uniwersytet Przyrodniczy otworzy klinikę
Mają sprzęt nowy, może warto tam zrobić badania
Nie wiem jak z diagnostyką Ale nie musimy już wozić kotów do Wrocławia, warto to wykorzystać :!:


jakby co - mogę pośredniczyć;)
 
 
Niara 
Kocia Mama

Wiek: 34
Dołączyła: 29 Paź 2014
Posty: 174
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 17 Maj, 2015 23:47   

Poziomka dziś całe popołudnie i wieczór ewidentnie źle się czuje. Widać, że boli ją brzuszek. Słyszę jak jej tam gulgocze. Kocinka ma skórę cienką jak papier, więc pod palcami czuć, jak bąbelki powietrza przesuwają jej się w jelitach. Ma wzdęcia. Wcześniej kupa wyglądała dobrze, ale wieczorem zaczęła się lekka biegunka. Poziomka leży na posłanku i drzemie. Siedziałam z nią dosyć długo. Głaskanie po brzuszku i lekki masaż (robiłam już kiedyś masaże mojej kotce kiedy miała problemu z jelitami) troszkę pomaga, bo Pozioma widzę, że lekko się odpręża, ale to nie trwa długo. Ma takie samo posłanko jak Babunia, jest duże więc może się na nim rozłożyć. Zaczęłam ją przykrywać lekkim kocykiem. Chyba jej zimno bo się w niego zakopuje. Przeniosłam ją do salonu na większość popołudnia, głaskałam i siedziałam z nią. Na szczęście moje koty zupełnie ją ignorują. Kiedy przy niej siedzę trzymają się z daleka. Więc mogę przynosić ją i trzymać na kolanach w posłaniu i w kocyku. Jutro na 13 Meridion zawiezie ją do weta, nie ma co czekać. Bardzo się o nią martwię :(
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17287
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 17 Maj, 2015 23:54   

Niara, a temperatura jak?
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
catta 

Dołączyła: 09 Kwi 2015
Posty: 497
Skąd: Wlkp.
Wysłany: Pon 18 Maj, 2015 14:14   

I jak po wizycie Poziomka? Mam nadzieję, że wróci szybko do zdrowia i sił a w jej oczach zobaczymy radość. Poziomka ma tak śliczne przenikliwe oczy pomimo wielkiego w nich smutku.
_________________


Oba, kot i pies, są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować. I o jedna cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic. [Erich Kastner]
 
 
Meridion 
Lord Daemon

Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 112
Skąd: ---
Wysłany: Pon 18 Maj, 2015 16:09   

Biegunkę miała najprawdopodobniej po karmie stałej którą dostawała, na razie wracamy do podawania samego conwalescence. Na gazy i wzdęcia dostawać będzie espumisan dla dzieci w kroplach. Dostała też kolejny zastrzyk antybiotyku i steryd. W środę ma dostać jeszcze jeden zastrzyk antybiotyku, a w piątek jedziemy na ponowną morfologię krwii, żeby sprawdzić czy sytuacja jakoś się zmieniła.
 
 
Meridion 
Lord Daemon

Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 112
Skąd: ---
Wysłany: Pon 18 Maj, 2015 18:07   

Poziomeczka siedzi właśnie sobie na drapaku koło laptopa i "pomaga" mi w pracy :D
 
 
catta 

Dołączyła: 09 Kwi 2015
Posty: 497
Skąd: Wlkp.
Wysłany: Pon 18 Maj, 2015 18:47   

A jak ze skorą Poziomki?
No taka pomocnica to skarb ;) :love:
_________________


Oba, kot i pies, są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować. I o jedna cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic. [Erich Kastner]
 
 
Meridion 
Lord Daemon

Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 112
Skąd: ---
Wysłany: Pon 18 Maj, 2015 19:26   

Już nie pachnie brzydko, pani Wet. zaleciła jednak, żeby ją jeszcze profilaktycznie wykąpać w tym szamponie co mamy, bo ponoć bardzo dobry jest. Zaszkodzić nie zaszkodzi, a może pomóc jeśli ma jeszcze jakieś problemy ze skórą/sierścią, a ciężko u niej ocenić co jest wynikiem zagłodzenia a co może mieć inne przyczyny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]