Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: brynia
Pią 05 Cze, 2015 20:39
Poziomka
Autor Wiadomość
Niara 
Kocia Mama

Wiek: 34
Dołączyła: 29 Paź 2014
Posty: 174
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 26 Maj, 2015 13:22   

Poziomka w kąpieli :)



Jeśli ktoś by była zainteresowany na YT są nowe filmiki z Poziomką, nagraliśmy jak ugniata kocyk i jaka grzeczna jest w kąpieli :)
 
 
catta 

Dołączyła: 09 Kwi 2015
Posty: 497
Skąd: Wlkp.
Wysłany: Wto 26 Maj, 2015 16:05   

mała masażystka z Poziomki
:serce:
_________________


Oba, kot i pies, są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować. I o jedna cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic. [Erich Kastner]
 
 
Essi 

Dołączyła: 19 Maj 2014
Posty: 810
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 26 Maj, 2015 16:10   

Dzielna Poziomka! :serce:
 
 
catta 

Dołączyła: 09 Kwi 2015
Posty: 497
Skąd: Wlkp.
Wysłany: Nie 31 Maj, 2015 17:38   

Co u Poziomki słychać? Jak zdrówko?
_________________


Oba, kot i pies, są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować. I o jedna cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic. [Erich Kastner]
 
 
Niara 
Kocia Mama

Wiek: 34
Dołączyła: 29 Paź 2014
Posty: 174
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 01 Cze, 2015 00:20   

U Poziomki ciągle powoli. Malutka dużo śpi, ale czasem gdy siedzę z nią w pokoju to przyjdzie, pomruczy, wskoczy na kolana, pougniata, poprzytula się. Widać, że jest spragniona czułości. Je normalnie, cały czas 3 saszetki dziennie. Robale wylazły po odrobaczeniu. Mała upodobała sobie ostatnio znów kocie posłanko i wiecznie w nim przesiaduje. Chociaż kiedy się nudzi włazi na drapak. Co ciekawe zupełnie nie interesują jej parapety. A właściwie nie interesuje jej to co za oknem. Jeszcze nie spotkałam jej żeby patrzyła przez okno. Może ma jakieś złe wspomnienia. Cóż... pewnie tego się nie dowiemy. Oczywiście kąpiemy futerko regularnie. Niestety zauważyłam, że Pozioma zaczęła trochę linieć, poza tym dostrzegłam w sierści pełno martwych jajek pasożytów. Nie chcą wyjść cholery mimo tylu kąpieli. Choć może to nie jajka, a łuszczący się naskórek. Kontaktowałam się w tej sprawie z moorland. Ta czy inaczej musi to obejrzeć pani doktor przy najbliższej okazji.

Poza tym... hmm... Oczywiście przybieramy na wadze. Już nie czuć tak mocno kręgosłupa pod skórą. I zmiana wagi jest zdecydowanie widoczna gołym okiem. Chociaż łapusie Poziomy nadal są w kiepskim stanie. Żółta sierść przeplatana białą tam gdzie odrasta, ale chudziutkie to takie, że żal patrzeć. Z resztą, jutro wrzucę zdjęcia to zobaczycie sami, jak to biedniątko wygląda.
 
 
Niara 
Kocia Mama

Wiek: 34
Dołączyła: 29 Paź 2014
Posty: 174
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 01 Cze, 2015 11:47   

No i tak wygląda to moje biedne, chude stworzenie:









 
 
Nadira 
Szatan wcielony

Dołączyła: 05 Paź 2013
Posty: 3974
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 01 Cze, 2015 19:42   

Cały czas wysyłamy ciepłe myśli kochanej Poziomce! :love:
 
 
Niara 
Kocia Mama

Wiek: 34
Dołączyła: 29 Paź 2014
Posty: 174
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 02 Cze, 2015 17:01   

Poziomka pojechała dziś w południe do weterynarza. Zauważyliśmy, że ma krew na łapce i niechętnie je. Okazało się, że łapka była we krwi, bo Poziomka opierała na niej pyszczek. A w pyszczku był popsuty ząb, który ledwo się trzymał. Pani doktor usunęła go w ciągu sekundy. Ząb po prostu wypadł. Niestety Pozioma ma zapalenie dziąseł. Drugi kieł jest już popsuty, ale na razie zostaje (chyba). Pozioma została na cały dzień w gabinecie. Zauważyłam, że wokół dróg rodnych zbiera się jakaś wydzielina. No i maleństwo od razu będzie miało zrobione badania krwi. Za niedługo jedziemy ją odebrać.
 
 
catta 

Dołączyła: 09 Kwi 2015
Posty: 497
Skąd: Wlkp.
Wysłany: Wto 02 Cze, 2015 17:58   

oj bidulka kochana :(
oby nie ropomacicze..
a może rujka? albo zapalenie gruczolow okołoodbytowych?
_________________


Oba, kot i pies, są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować. I o jedna cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic. [Erich Kastner]
 
 
Niara 
Kocia Mama

Wiek: 34
Dołączyła: 29 Paź 2014
Posty: 174
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 02 Cze, 2015 18:57   

Z Poziomką jest kiepsko. Nie ma rujki, nie jest to też ropień macicy, wyniki biochemii dobre, morfologii średnie. Niestety, pomiędzy żołądkiem, a wątrobą jest zmiana. Okrągła zmiana widoczna na USG. Na razie to jedna wielka niewiadoma. Za tydzień Pozioma znów jedzie na USG. Ale rokowania nie są dobre. Kotka oprócz tego ma zapalenie dziąseł, będziemy płukać pyszczek szałwią. Sierść Poziomy jest nadal w niezbyt dobrym stanie, ale to co widzieliśmy przy samej skórze to łupież.

Ach... no tak nie napisałam najważniejszego... dlaczego rokowania są tak kiepskie.. Poziomki nie da się otworzyć, jest zbyt słaba i nie przeżyłaby operacji :(
 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 02 Cze, 2015 20:00   

:( trzymam kciuki z CAŁYCH sił
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
KrisButton 

Dołączył: 18 Lis 2014
Posty: 3643
Skąd: Luboń
Wysłany: Wto 02 Cze, 2015 21:02   

Ja tez trzymam mocno kciuki i z całego serca życzę Poziomce zdrowia.
_________________
Istnieją dwa sposoby ucieczki od prozy życia: muzyka i koty.
Synuś, Dziczek,Maksima,Gacuś i Kajtuś P w moim sercu i pamięci, na zawsze.
 
 
einfach 

Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 2487
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 03 Cze, 2015 08:59   

Trzymajcie się :pociesza: :hug:
 
 
misiosoft 
The Pasiuczers

Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 4701
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 03 Cze, 2015 11:28   

trzymajcie się! trzymamy kciuki i modlimy się o zdrowie dla Poziomki.
 
 
m_adzik 

Dołączyła: 16 Paź 2014
Posty: 323
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 03 Cze, 2015 14:10   

Poziomka nie daj się! I siły dla Was, kochani wolontariusze!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]