Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: brynia
Wto 02 Cze, 2015 21:37
Precel
Autor Wiadomość
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Pon 13 Lip, 2015 20:07   

cudowne wieści :love: :love: ale foteczek się domagamy! :aniolek:

co do karmy: trzeba spojrzeć prawdzie w oczy: różnorodność smaków karm jest tak na prawdę dla właścicieli, nie dla kotów ;) Kot może jeść jedną suchą i jedną mokrą bez zmian przez długi czas - to nawet dla niego lepiej, bo zmiany w kocim menu mogą wpływać niekorzystnie na jego zdrowie. możesz raz na jakiś czas urozmaicać mu posiłki na wypadek, by nie uzależnić go od jednego rodzaju gdyny producent przestał go robić, ale chyba w przypadku Taste'a czy Bozity nie ma takiego ryzyka :ok:
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
takarzyna 

Dołączyła: 09 Kwi 2015
Posty: 249
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 13 Lip, 2015 21:17   

Super słyszeć! Super Mama! :) A Precel potrafi, ojj potrafi skradać serca! :aniolek:
 
 
OurdaTi 

Wiek: 34
Dołączyła: 17 Maj 2015
Posty: 13
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 18 Lip, 2015 19:45   

Mam dwa problemy z Preclem:p szukam rad :) problem numer jeden : chyba jest zbyt gruby :p nie zauważam na co dzień jego tycia ale jak mama odwiedzila nas pod dwóch tygodniach to stwierdziła że zrobił się z niego mały słoń ^^ Szczerze to chyba serio nie umiem.kontrolować karmienia go, daje mu jeść gdy widzę że ma pusto w misce, ale ile to powinno być na miarę chłopska ? pół szklanki na dzień w przeliczeniu ? nie chce z niego zrobić tłustej kulki:p Problem numer dwa : kot mnie gryzie :p próbuje go czasem pogłaskać po lebku gdy leży na podłodze ale gdy zbliżam dłoń on się na nią rzuca i mimo że nie wyciąga pazurkow to wbija zeby które są dość ostre :aniolek: Rozumiem że nie lubi drapania po brzuszku ale nawet gdy nie zbliżam si do jego okolic to Precel mnie atakuje . Nie robi tego jedynie jak jest zmeczony i senny ,wtedy daje się miziac na leżąco. Myślicie że da radę go jakoś tego oduczyc? spodziewam się ze to jego forma zabawy, bo jednocześnie mnie kopie tylnymi nóżkami. Próbuję fukac jak inny kot :p skamlec z bolu jak zraniony kot :D jak i mówić stanowczo nie wolno i przestawac go dotykać.
Będę wdzięczna za pomoc. :)
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Sob 18 Lip, 2015 20:35   

witaj,
w kwestii karmienia: jeżeli ma cały czas dostęp do suchej karmy i wg. Ciebie niebezpiecznie się zaokrągla, zastosuj miarę z opakowania karmy, jakiej używasz, odejmując mniej więcej 10%. dawki dobowe karm są zazwyczaj zawyżone na opakowaniach. pamiętaj także, że podana dawka jest przy założeniu, że jest to dawka jedzenia wyrażona w gramach na dobę, zatem jeśli karmisz suchym i mokrym, trzeba odpowiednio zmniejszyć ich porcje aby w ogólnym rozrachunku nie przekroczyć normy dobowej. jeżeli chcesz kontrolować spożywaną karmę, karm go np. dwu lub trzy krotnie na dobę.

co do gryzienia, jeżeli kot nie pozwala się dotknąć może to oznaczać bolesność. nie tyle, co Cię gryzie, co nie chce doprowadzić do dotykania. oczywiście pierwszym krokiem jest kontrolna wizyta u weterynarza. tym bardziej, jeżeli to zachowanie jest zmianą - bo wcześniej tego nie zaobserwowałaś lub w ogóle tak nie robił.
jeżeli zdrowotnie będzie w porządku, być może Precel zadomowił się już na nowym tereneie na tyle, że wzmocnił okazywanie instynktów łowieckich, wtedy trzeba by go intensywniej w tych obszarach zaspokajać, tj. udostępniać zabawki które może upolować i gryźć :ok:
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 18 Lip, 2015 22:09   

Jeśli chodzi o mizianie po brzuszku - Twoje zachowanie jest bardzo dobre. Być może Precel za szybko został odłączony od matki i rodzeństwa. To, co robi (podgryzanie i kopanie tylnymi łapkami), jak dla mnie, jest formą zabawy. Być może za wcześnie na takie poufałości. Spróbuj zamiast tego, gdy wywala brzucho, pogłaskać go po głowie :)
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
OurdaTi 

Wiek: 34
Dołączyła: 17 Maj 2015
Posty: 13
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 19 Lip, 2015 08:58   

Sądzę że to instynkty łowieckie dały o sobie znać , w sumie robił tak od początku i widać że jest zzaaferowany i podekscytowany wtedy. Spróbuję więcej się z nim bawić
bo może mu tego brakuje :p I zgodnie z Waszymi radami będę bardziej pilnować karmy , zobaczymy czy dam radę :)
 
 
Lunix 
The Pasiuczers

Dołączyła: 26 Lis 2012
Posty: 879
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 20 Lip, 2015 20:08   

ja na Lunę jeszcze zwykłam syczeć ponieważ robiła dokładnie tak samo - po pewnym czasie na tyle się odzwyczaiła że po prostu przestała wykonywać te czynności, na które reagowałam sykiem (przede wszystkim gryzienie w łydki jak przechodziłam obok niej ;) )
_________________
if you want the best seat in the house... move the cat.
 
 
OurdaTi 

Wiek: 34
Dołączyła: 17 Maj 2015
Posty: 13
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 21 Lip, 2015 16:52   

Zdecydowanie przekarmilam Precla:/ z moich obliczeń wynika ze w ciągu dwóch tygodni zjadł prawie 2 kg Taste' a. :/ nawet nie zdawalam sobie z tego sprawy. więc wprowadzam dietę. Najgorsze ze nie mam żadnej wagi ani miarki więc ciężko mi powiedzieć ile mu dawać. ech. teraz muszę go odchudzić , sądzę że nie będzie zadowolony :p
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Wto 21 Lip, 2015 18:22   

Mozesz sobie zwizualizowac, ze koci zołądek jest wielkosci Twojej zaciśniętej pięści i taką objętość dobowo Kot moze zjadac, w dwoch, trzech lub wiecej porcjach.
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 21 Lip, 2015 19:32   

Eva napisał/a:
Mozesz sobie zwizualizowac, ze koci zołądek jest wielkosci Twojej zaciśniętej pięści i taką objętość dobowo Kot moze zjadac, w dwoch, trzech lub wiecej porcjach.


a ja słyszałam że to ludzki żołądek jest wielkości zaciśniętej pięści, to znaczy mój żołądek jak moja pięść, a nie wielkiego chłopa ::
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Wto 21 Lip, 2015 20:06   

Wielkość ludzkiego żołądka jest zmienna i zależy od jego wypełnienia, napięcia ścian oraz pozycji ciała.
Długość żołądka: 25-30 cm
Szerokość żołądka: 12-14 cm
Pojemność: 1000-3000 ml
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
OurdaTi 

Wiek: 34
Dołączyła: 17 Maj 2015
Posty: 13
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 24 Lip, 2015 22:11   

Precel nie jest zbyt zadowolony z ograniczenia w karmie :diabel: Ale staramy się jakoś go odchudzić:) W ogóle z Precla jest taki kot z humorkami. :: Bywa ze przychodzi się lasic do człowieka bo chce mizianek i w ogóle , a za chwilę mu się odechciewa i zaczyna gryzienie więc już koniec glaskania (daje mu do zrozumienia ze jego gryzy mnie nie bawią :P ) . Chcialabym w sumie żeby kocuras był bardziej miziastym kotem, przychodził do mnie na kolana i dawał się przytulać itd lub tulil się do mnie sam w nocy , ale Precel ma w sobie jakiś taki urok, patrzę na jego puszysty lepek i budzi się we mnie wulkan uczuć <3 Nie wiem czy to jego duże oczy niczym kota ze shreka , pocieszny widok gdy przesuwa lapka miseczkę z wodą , radosne podniecenie gdy widzi wędkę czy może zagadywanie mnie i czekanie pod drzwiami aż wrócę z pracy... Pewnie wszystko naraz :p
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 25 Lip, 2015 12:51   

A mnie się wydaje, że jeszcze będzie z niego większy przytulak :) Jeśli był taki u takarzyny, to być może potrzebuje jeszcze trochę czasu u Was, nim całkiem się wyluzuje ;)
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Nie 26 Lip, 2015 20:35   

Precel w pokoju w moim rodzinnym domu

Tak się czyści ze aż usiadł :p


Pysiaczek:3


'Czy te oczy mogą kłamać ?'


Srsly? oO


'Jestę modelę


Daj kotu budke za 6 dych. Nie wejdzie ani razu. ;) Postaw karton z dziurą. Już jest jego :p
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
takarzyna 

Dołączyła: 09 Kwi 2015
Posty: 249
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 30 Lip, 2015 14:18   

Jak tam idzie odchudzanie? :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]