Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: brynia
Sob 09 Sty, 2016 10:21
Venus i Vegas
Autor Wiadomość
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 20 Sie, 2015 08:54   

to pewnie z przepalenia :palacz:
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
Niara 
Kocia Mama

Wiek: 34
Dołączyła: 29 Paź 2014
Posty: 174
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 11 Wrz, 2015 16:51   

Venus czuje się dobrze, odkąd została odizolowana od naszych rezydentek i zamieszkała razem z Gasparem jest wręcz wspaniale. Super dogaduje się z małym i widać, że jego towarzystwo bardzo jej służy. Dzieciaki razem się bawią, a często nawet razem śpią, wtulone w siebie. Widać ewidentnie, że w swoim towarzystwie czują się świetnie. Poza tym Venusik bardzo nam przytyła, jest okrąglutka jak jabłuszko. Ograniczamy jej karmę, żeby nam się nie roztyła. Na szczęście teraz ma Gaspara i znacznie więcej się rusza :)
 
 
Meridion 
Lord Daemon

Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 112
Skąd: ---
Wysłany: Pią 25 Wrz, 2015 03:46   

Venus czuje się wręcz, aż za dobrze, bo niestety trochę nam się ostatnio roztyła :X Musieliśmy przejść z wspólnego karmienia jej razem z innymi kotami, do karmienia osobno żeby zjadała tylko tyle i potrzebuje. Niestety z Niarą nie mieliśmy ostatnio zbyt dużo czasu i sił (Niara dość mocno była chora) na zabawę z kotką, więc to zapewne też wpłynęło na zwiększenie wagi. Ale spokojnie, na razie trochę się tylko zaokrągliła, nie jest to jakaś tragiczna nadwaga. Mamy nadzieję że zmiana sposobu karmienia i więcej ruchu pozwoli jej wrócić do dawnej figury ;) Aczkolwiek, jak zawsze znalezienie domu stałego, z troskliwym opiekunem pomogłoby tutaj najbardziej!

Venus miała też lekką biegunkę przez kilka dni. Jak się okazało jej układ trawienny źle znosi karmę Bozitę (zwykle karmiona jest czymś innym, a dostała na spróbowanie i nie podeszło). Sytuacja już dawno opanowana :)
 
 
Niara 
Kocia Mama

Wiek: 34
Dołączyła: 29 Paź 2014
Posty: 174
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 30 Wrz, 2015 17:35   

Venusik jest chora. Ma chore gardło, przez to, kiedy je, karma jej je podrażnia i dzieciak nam wymiotuje. dziś byliśmy u weta. Mamy 5 chorych kotów na 7, niestety to ja je pozarażałam bo sama jestem chora. Na szczęście Venusik nie jest szczególnie osowiała. Nadal się bawi, szuka towarzystwa, choć zauważyliśmy też, że więcej śpi. Nie ma gorączki (żadne z kotów nie ma na szczęście) No cóż, dorwała nas wirusówka i mamy w domu szpital ^^
 
 
Cotleone 
Don Vito & co

Dołączyła: 11 Maj 2015
Posty: 2732
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 30 Wrz, 2015 18:00   

Biedna Venus. Oby szybko się wykurowała.

U nas Vito ma problemy z gardłem, ale na szczęście je bezproblemowo. Dodatkowo Pani doktor zaleciła, żeby mu podawać przez jakiś czas głównie mokrą karmę żeby jak najmniej podrażniać przełyk - pewnie, gdyby wiedział, że to dzięki niej taka zmiana menu, to nawet łaskawie pozwoliłby się głasknąć albo noska-eskimoska zrobił :wink:
Bardzo jest zadowolony z nowej diety ::
_________________
Mruczenie jest bardzo ważne. Mruczenie wygrywa za każdym razem. (T. Pratchett)
 
 
Niara 
Kocia Mama

Wiek: 34
Dołączyła: 29 Paź 2014
Posty: 174
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 13 Paź, 2015 20:23   













 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Wto 27 Paź, 2015 13:32   

co tam słychać u burej przytulałki? ze zdrowiem już ok? :aniolek:
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
Niara 
Kocia Mama

Wiek: 34
Dołączyła: 29 Paź 2014
Posty: 174
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 31 Paź, 2015 13:15   

Venusik to kot idealny, razem z Gasparem stanowią naprawdę parę tak cudownych i bezproblemowych kotów, że szok. Venusik jest spokojna i bardzo, ale to bardzo opiekuńcza. Gaspara ubóstwia i często mu matkuje. Oj ile to razy chwytała młodego i cap - teraz czyszczenie futra. Czasem ta dwójka zachowuje się identycznie jak Vegas z Figlem, bo potrafią sobie wzajemnie wylizywać pyszczki. Poza tym Venus to prawdziwa dama, nie bałagani, nie zrzuca przedmiotów, nie włazi w zakazane miejsca. Grzecznie daje sobie obcinać pazurki, brać na ręce, jest w miarę spokojna w transporterze. No naprawdę, ona i Gapsar to koty bezproblemowe. Venusi grzecznie daje sobie podawać kalmwet, kiedy jest potrzeba. Wcześniej zdarzało jej się posikiwać, ale teraz nie ma o czymś takim mowy. Wiem, że pieję nad nią z zachwytu, ale uwierzcie, jeszcze tak spokojnego i idealnego kota nie miałam.
Poza tym Venus jest miłośniczką ugniatania :D Oczywiście ludzi. Ugniata nas po brzuchach, po plecach, po ramionach. jak człowiek śpi, to i nogę można pougniatać, udo, łydkę, bok, no jak kocina czuje pod łapkami człowieka to od razu go znaczyna ugniatać :D Kocha ludzi, jest przytulaśna i miziasta. Oj uwielbia głaski, jak tylko czuję ludzką rękę uruchamia jej się motorek i zaczyna mruczeć.
 
 
Kurciak 

Dołączyła: 29 Kwi 2014
Posty: 1532
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 18 Lis, 2015 20:15   

Od kilku dni Venus jest u mnie.
Muszę przyznać, że pierwsze dni do najłatwiejszych nie należały.
Kota była przerażona do tego stopnia, że z kuwety zrobiła sobie noclegownię.
Niestety jej uszy w środku i na zewnątrz nie wyglądają najlepiej, także z jednego oczka ciągle leci jej jakaś wydzielina. Jutro jedziemy do Pani Doktor aby sprawdziła co się dokładnie dzieje.
Jako, iż myslimy, że koło uszka mamy grzyba walczymy dzielnie z nim-czego Venus bardzo nie lubi.
Kota jest od 2 dni radosna i wesoła. Mały Psotnik z niej. Wszędzie jej pełno.
Czasami zastanawiamy się czy ten kot kiedykolwiek śpi dłużej niż 5 minut :shock: bo my nie jesteśmy w stanie tego stwierdzić.
Widać, że Venus kocha człowieka. Potrafi przyjść i domagać się głasków, wywalać brzucholca do miziania.
_________________
"friends are angels who lift us to our feet when our wings have trouble remembering how to fly"
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 03 Gru, 2015 17:21   

I jak tam Venus?
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
jaggal 

Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 5507
Skąd: Poznań, Winogrady
Wysłany: Pią 04 Gru, 2015 09:04   

tak, jak pisze Kurciak - ten kot niesamowity jest... zachowuje się jak kociątko, wszędzie biega, wszędzie jej pełno, skacze, bawi się, kula, zagaduje, ociera :D nie sposób przejść dwóch kroków, żeby Venus przynajmniej osiem razy nie przebiegła człowiekowi drogi!
_________________
A kim to jesteś, rzekł dumny lord, że muszę ci się kłaniać?
Jedynie kotem innej maści, takiego jestem zdania!
W płaszczu czerwonym albo złotym, lew zawsze ma pazury
Lecz moje równie ostre są i sięgną twojej skóry.
 
 
Kurciak 

Dołączyła: 29 Kwi 2014
Posty: 1532
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 07 Gru, 2015 17:45   

Venus jest mistrzowskim kotem. Widać, że do szczęścia potrzebuje jakiegoś kotka do zabawy ale przede wszystkim człowieka, który będzie zwracał na nią uwagę. Dosłownie 2 min po naszym powrocie z urlopu Venus zaczęła się łasić i domagać głasków, robiąc fikołki byle tylko zwrócić na niią uwagę. Swietny kot. Wesoła, radosna, rezolutna. Nic dodać nic ująć :D
_________________
"friends are angels who lift us to our feet when our wings have trouble remembering how to fly"
 
 
Kurciak 

Dołączyła: 29 Kwi 2014
Posty: 1532
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 18 Gru, 2015 16:13   

Zagadka na dziś:

Kto wylizał ogon Venus:
a) Pixi
b) Dixi
c) Hania
d) Błękitka
_________________
"friends are angels who lift us to our feet when our wings have trouble remembering how to fly"
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Pią 18 Gru, 2015 16:16   

łeeee - myślałam, że Ty :oops:
::
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 18 Gru, 2015 16:16   

Hania :love:
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]