Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: brynia
Pon 11 Sty, 2016 08:23
Czabek
Autor Wiadomość
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Wto 21 Lip, 2015 12:44   Czabek

Czabek leżał na trawniku jak szmatka. Zrezygnowany, bez woli życia. I wtedy pojawił się przed nim transporter. Resztkami sił wpełzł do środka. Pierwsza myśl: kot po wypadku.
Czabek spędził tydzień na obserwacji i badaniach w gabinecie weterynaryjnym. Szybko stało się jasne, że fizycznie nic nie wskazuje na uraz mechaniczny, kocurek ma apetyt na jedzenie i jeszcze większy - na mizianki. Odkarmiony szybko stanął na nogi.
W opinii weterynarza to kot, który znalazł się na ulicy nagle, był w wyraźnym szoku, kompletnie sobie nie radząc i głodując aż opadł z sił. Zdiagnozowane zostały kamienie w pęcherzu moczowym. Z tą chorobą Czabek może się cieszyć długim i szczęśliwym życiem, pod warunkiem przestrzegania specjalistycznej diety oraz systematycznej opieki weterynaryjnej. Choć tak naprawdę jedynym warunkiem jest kochający własny dom.



Czabek nie za dobrze znosi izolację od człowieka -
syczy pro forma, choć jedocześnie przytula się i barankuje. Idealnym miejscem dla niego jest kanapa u boku człowieka, optymalnie - ludzkie kolana, wtedy syków w ogóle nie ma, no, chyba, że musi wrócić do klatki :( Ale komu by się to podobało?

Czabek na ZDJĘCIACH i FILMACH.
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Sro 22 Lip, 2015 22:17   

spędziłam dziś z Czabkiem kilka chwil, podczas których mógł swobodnie pochodzić po pomieszczeniu w szpitaliku. Czabek bardzo domaga się wyjścia z klatki, wypuszczony wypręża wysoko ogon i zwiedza wszystkie kąty. Jednocześnie cały czas domaga się głasków i przytulania. Jest niesamowicie Kochanym kotkiem :serce: bardzo delikatnym, o aksamitnym futerku. Na pewno miał kiedyś swój dom. Każdy mebel w szpitaliku jest mu doskonale znany, rozumie jak prosiłam by wskoczy na krzesło poklepując siedzisko, rozpoznaje bezbłędnie drapak.
Widać po nim, że utrata domu i czas, jaki spędził do momentu odnalezienia wywarł na nim ogromny wpływ, Kotek jest rozedrgany, jednocześnie cieszy się i boi, futrzy się i ostrzega. Przy tym nie ma w nim ani śladu agresji, tylko wielki strach... :(
Przypuszczam, że Czabek jest raczej kotem towarzyszącym, potrzebuje być obok człowieka. Jeżeli znajdzie się dla niego dom, choćby tymczasowy, na pewno trzeba będzie pozwolić mu oswoić się z przestrzenią i miejscem, dając swobodną możliwość adaptacji w jego włąsnym rytmie, czekając cierpliwie, aż Kotek ustabilizuje swe emocje i zapomni o wszystkim złym, co go spotkało. W zamian na pewno odwdzięczy się wielką miłością.

Czabek futrzący się
i bawiący
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 23 Lip, 2015 09:23   

:love:
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Czw 23 Lip, 2015 09:28   

chłopak jak marzenie :serce:

_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 23 Lip, 2015 09:31   

CUDOWNY jest!!!
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
Puchacz 

Dołączyła: 19 Lip 2015
Posty: 63
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 23 Lip, 2015 11:59   

Piekny Kocurek! Juz wszystko na niego czeka. I ja tez :P
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 23 Lip, 2015 12:21   

Puchacz napisał/a:
Piekny Kocurek! Juz wszystko na niego czeka. I ja tez :P
:good:
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Czw 23 Lip, 2015 12:30   

Morri napisał/a:
Puchacz napisał/a:
Piekny Kocurek! Juz wszystko na niego czeka. I ja tez :P
:good:


poniedziałek już niedługo :)
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
Puchacz 

Dołączyła: 19 Lip 2015
Posty: 63
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 27 Lip, 2015 22:14   

Czabek dotarł już do swojego nowego domu tymczasowego. Na razie jest trochę nieśmiały, ale z każdą godziną nabiera odwagi. Zwiedził już całe mieszkanie. Nawet wylegiwał się już ze mną na kanapie - ale jeszcze w bezpiecznej odlegości :wink: Jeszcze potrzebuje trochę czasu na aklimatyzację, bo na razie stresują go głośniejsze dźwięki np. Na klatce. Ale nie przeszkadza mu to domagać się glasków i ocierać o nogi :D Poznajemy się...
 
 
Puchacz 

Dołączyła: 19 Lip 2015
Posty: 63
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 30 Lip, 2015 20:15   

 
 
Puchacz 

Dołączyła: 19 Lip 2015
Posty: 63
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 30 Lip, 2015 20:19   

Pierwsze zdjęcie Czabka! :) Przesłodki kocurek pięknie zapozował. Dziś dzień 4 pobytu w DT. Apetyt mu dopisuje. Bardzo grzecznie przyjmuje wszystkie leki. Ciągle boi się hałasów i jakichś szybszych ruchów. Ale poza tym jest bardzo bardzo domowym kotkiem, ciągle domaga się głasków, wije się wokół nóg i zawsze układa się do snu w pobliżu człowieka. Jeszcze nie na kolanach, ale myślę, że i na to niedługo przyjdzie czas :wink:
 
 
Puchacz 

Dołączyła: 19 Lip 2015
Posty: 63
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 30 Lip, 2015 20:20   

 
 
Puchacz 

Dołączyła: 19 Lip 2015
Posty: 63
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 30 Lip, 2015 20:21   

 
 
Puchacz 

Dołączyła: 19 Lip 2015
Posty: 63
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 30 Lip, 2015 20:21   

 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Czw 30 Lip, 2015 20:26   

:aniolek: :aniolek:
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]