Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: brynia
Wto 29 Lis, 2016 17:31
Silana
Autor Wiadomość
Nadira 
Szatan wcielony

Dołączyła: 05 Paź 2013
Posty: 3974
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 17 Lip, 2015 12:53   

Dobrze widzisz - łapki są jeszcze za słabe, żeby ją utrzymać, ale mała już łapie, do czego powinny służyć ;) Odwrócona na brzuszek szaleńczo nimi wywija - może już wie, że powinna się gimnastykować? Powolutku do celu :D
 
 
Nadira 
Szatan wcielony

Dołączyła: 05 Paź 2013
Posty: 3974
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 19 Lip, 2015 23:52   

Było pytanie o postępy... Myślę, że filmik przedstawia je najlepiej :D
https://youtu.be/iV_LKGuJuiE

Główkuję, jakby tu zmusić Dziecko do trzymania tyłeczka w górze, bo leń etatowy woli go wlec za sobą po podłodze. Mam więc prośbę ogólną - czy ktoś posiadający dzieci w wieku zabawkowym byłby skłonny rozstać się z jakimś autkiem czy innym pojazdem o wysokości 5-6 cm? Koniecznie musi mieć sprawne kółka i być w miarę płaski - adaptacją na potrzeby Silany zajmę się we własnym zakresie :)

Przy okazji - Silana zaczęła zauważać, że pozostawione za sobą siku należy schować, chociażby zwijając w kłębuszek podkład. Kroczek do przodu :D
 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 20 Lip, 2015 09:57   

ależ ona jest rozkoszna :love:
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
Nadira 
Szatan wcielony

Dołączyła: 05 Paź 2013
Posty: 3974
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 22 Lip, 2015 21:23   

Byliśmy z dzieckiem na kontroli - doktor pochwalił postępy i kazał dalej ćwiczyć. Wytłumaczył też mnie, laikowi, co zawarto w opisie badania tomografem. Otóż stoi tam, że w obrazie bioderek widać, że jedna strona jest wykształcona prawidłowo, a druga ma tajemnicze "więzo-kościozrosty", co mniej więcej oznacza, że z powodu wleczenia łapek za sobą, lewa strona jest z lekka koślawa. Są duże szanse, że przy ćwiczeniach i stawianiu Dziecka na łapki ta wada się sama z siebie wyprostuje, a jeśli nie, to da się to naprawić operacyjnie. Ta decyzja jest jednak kwestią czasu, dlatego mamy dzielnie ćwiczyć i pojawić się za miesiąc, kiedy Silana będzie już bardziej podrostkiem niż Dzieckiem ;)
Mam nadzieję, że opisałam to równie sensownie, jak to usłyszałam XD

W każdym razie Dziecko podróż zniosło z godnością, nie darło dzioba na cały regulator przez całą trasę jak ostatnio, tylko zwinęło się w urażony kłębuszek i poszło drzemać :3

Poza tym mieliśmy dzisiaj gości, którzy ocenili wielkość Dziecka pod kątem samochodu-zabawki :D Mamy nadzieję, że coś się znajdzie (oraz że babeczka smakowała ;) ).
 
 
Nadira 
Szatan wcielony

Dołączyła: 05 Paź 2013
Posty: 3974
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 22 Lip, 2015 21:24   

No i obiecana instrukcja wycinania pieluch z podkładu :D
http://sta.sh/0233rz636r8t
 
 
einfach 

Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 2487
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 22 Lip, 2015 21:59   

Nadira napisał/a:


Poza tym mieliśmy dzisiaj gości, którzy ocenili wielkość Dziecka pod kątem samochodu-zabawki :D Mamy nadzieję, że coś się znajdzie (oraz że babeczka smakowała ;) ).



Już wiem o czym zapomniałam... :hm:
Dziecko cudne :love: a jakie rezolutne :love: a jakie szybkie :turla:
 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 22 Lip, 2015 22:28   

dziecko jest BOSKIE :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love:


CUUUUDOWNe :: :: :: ::

babeczka mniam mnaim :: :: :: :: ::

a zakochałam się w Panu Kocie :jebanewalentynki:
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
Nadira 
Szatan wcielony

Dołączyła: 05 Paź 2013
Posty: 3974
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 22 Lip, 2015 23:17   

Einfach - ja też zapomniałam, ale spodziewaj się znaleźć jakąś po powrocie w niedzielę (i bez obawy, to jest wypiek krasnoludzki :3).

Kikin - proszę się w Panu Kocie nie zakochiwać, to nie tymczas :twisted:
No dobra, zakochiwać się można, tylko proszę mu o tym nie mówić głośno, bo się jeszcze bardziej rozbiesi :3
 
 
einfach 

Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 2487
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 22 Lip, 2015 23:29   

Nadira napisał/a:
Einfach - ja też zapomniałam, ale spodziewaj się znaleźć jakąś po powrocie w niedzielę (i bez obawy, to jest wypiek krasnoludzki :3).

Kikin - proszę się w Panu Kocie nie zakochiwać, to nie tymczas :twisted:
No dobra, zakochiwać się można, tylko proszę mu o tym nie mówić głośno, bo się jeszcze bardziej rozbiesi :3


Ale to się samo tak wyrywa z serduszka... do tego czarnego, wielkiego, kociego cudu... Dobrze, ze mam bliżej, będę pierwsza do zuchwałej kradzieży/przejęcia :devil:

Co to znaczy, że wybieg jest kransoludzki? Będę po nim dobra do pracy w kopalni? Wyrośnie mi broda? ::
 
 
Nadira 
Szatan wcielony

Dołączyła: 05 Paź 2013
Posty: 3974
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 23 Lip, 2015 00:40   

Widać, że Pratchetta nie czytała :D Wypieki krasnoludzkie są najtrwalsze na świecie :3
 
 
einfach 

Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 2487
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 23 Lip, 2015 00:53   

Nadira napisał/a:
Widać, że Pratchetta nie czytała :D Wypieki krasnoludzkie są najtrwalsze na świecie :3


aaaaa, już wiem. ale nie wiem, czy chcę ten wypiek w takim razie ::
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17284
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 23 Lip, 2015 10:04   

Nadira :jebanewalentynki:
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
Nadira 
Szatan wcielony

Dołączyła: 05 Paź 2013
Posty: 3974
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 25 Lip, 2015 23:33   

Morri - Ty mnie tak kochasz za całokształt czy coś konkretnego? :)

Nowy filmik - https://youtu.be/B6u8aNtPl88
Tym razem Silana udowadnia, że potrafi spać, niezależnie od okoliczności :)
 
 
misiosoft 
The Pasiuczers

Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 4701
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 27 Lip, 2015 11:00   

maleństwo jest cudne!!
 
 
Nadira 
Szatan wcielony

Dołączyła: 05 Paź 2013
Posty: 3974
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 27 Lip, 2015 11:26   

No pewnie, że jest :D I jest coraz dzielniejsze w kąpieli (a kąpać się musi codziennie, nawet parę razy dziennie jak już zasiura pieluszkę ;) ) Od kilku ostatnich razów nawet w tej kąpieli mruczy - chociaż mruczenie przetykane jest rozpaczliwymi miaukami, które nieodmiennie przywołują na ratunek Pana Kota :D
Względnie Pan Kot lubi się przyglądać, jak innych torturują, ciężko stwierdzić :twisted:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]