Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: brynia
Czw 24 Mar, 2016 22:19
Karena
Autor Wiadomość
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Wto 09 Lut, 2016 14:22   Karena

Karena trafiła do nas z tym niezwykłym egzotycznym imieniem - jak się okazało pasuje ono do Niej jak ulał... Jest wyważona, niekłopotliwa, cichutka i spragniona towarzystwa człowieka oraz kotów:)
Czekała na wolne miejsce u nas bardzo długo - bo zawsze były jakieś pilniejsze interwencje, chore koty, zagrożone przez zwierzęta i ludzi...
A Ona była zaopiekowana - przez starszego Pana, na którego posesję została podrzucona w zaawansowanej ciąży - urodziła po kilku dniach czworo kociąt, z których tylko Hieronim jeszcze czeka - reszta szczęśliwa w swoich chałupkach:)
Pan kotkę dokarmiał, wysterylizował Ją, jednak miejscowy kocur nagle zaczął widzieć w Karenie wroga - przepędził Ją do odległego parku, w którym to dopiero po kilku dniach została odszukana przez tymczasowego opiekuna... Znalazła zatem prowizoryczne lokum w garażu - to niesamowite, ale wychodziła na spacery z Panem Hieronimem trzymając się Jego nogi jak psiak:) Po czym grzecznie wracała i układała się na swym posłanku...
Pan Hieronim bardzo przeżywał rozstanie z kotką - ale to naprawdę rozsądna decyzja, biorąc pod uwagę Jego wiek i dwa kilkuletnie koty w mieszkaniu...
Teraz czeka znowu w zamknięciu - ale mamy nadzieję, że już bardzo niedługo - na swojego opiekuna na całe życie - bardzo na niego zasługuje...

Link do zdjęć Kareny na picasie: https://picasaweb.google.com/110103969880165520044/Karena#



 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 09 Lut, 2016 14:39   

:love:

no mnie tam Ebbę bardziej przypomina niż Hirka :lol:
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Wto 09 Lut, 2016 14:43   

Każdy widzi, co chce;)
Jeśli Ją bierzesz - jak dla mnie też może być Ebba ::
 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 09 Lut, 2016 14:51   

kotekmamrotek napisał/a:
Każdy widzi, co chce;)
Jeśli Ją bierzesz - jak dla mnie też może być Ebba ::


:thud:

niech Morri wiedzie palmę pierwszeństwa :lol: :lol: :lol:

choć jakbym doliczyła moje podwórkowe, to kto wie :diabel:
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 10 Lut, 2016 01:41   

kikin napisał/a:

niech Morri wiedzie palmę pierwszeństwa :lol: :lol: :lol:
już niedługo :diabel:
 
 
Essi 

Dołączyła: 19 Maj 2014
Posty: 810
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 20 Lut, 2016 14:46   

Grzeczniutka i urocza Karena zamieszkała dziś u nas. Inne kotki chyba wyczuły jej niesamowitą łagodność, bo przy powitaniu żadna jej nie osyczała - uprzejmie obwąchały nową lokatorkę, po czym spokojnie udały się z powrotem do swoich spraw.
Karena tymczasem znalazła bezpieczną kryjówkę w szafie. Gdy czasem się do niej zajrzy, kitka nie reaguje strachem - głaski przyjmuje z lekką niepewnością, ale też z wdzięcznością :)
Sądzę, że już za jakiś czas odważy się do nas wyjść, co by w pełni pokazać swój charakter; póki co - zapowiada się bardzo dobrze.
 
 
Cotleone 
Don Vito & co

Dołączyła: 11 Maj 2015
Posty: 2733
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 20 Lut, 2016 16:01   

Trzymam kciuki :)
_________________
Mruczenie jest bardzo ważne. Mruczenie wygrywa za każdym razem. (T. Pratchett)
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Sob 20 Lut, 2016 16:51   

Miałam okazję wymiziankować Ślicznotkę , kochana, delikatna i ufna. :serce:
 
 
Chitos 

Dołączyła: 05 Cze 2015
Posty: 3127
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 20 Lut, 2016 20:13   

Asiu doslownie jak Gorka :)
koty pod Twoja opieka kochaja szafy :D te przesuwne to juz najbardziej:)
Monka u nas też nauczyla sie sama otwierać szafę :)
 
 
Essi 

Dołączyła: 19 Maj 2014
Posty: 810
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 21 Lut, 2016 17:54   

Chitos napisał/a:
Asiu doslownie jak Gorka :)
koty pod Twoja opieka kochaja szafy :D te przesuwne to juz najbardziej:)
Monka u nas też nauczyla sie sama otwierać szafę :)

A widać szafy u nas wyjątkowo atrakcyjne :P
Za to okazuje się, że Karena tak bardzo lubi głaskanie, że dała się dziś przekonać i wyszła do mnie - na zawołanie :) Jestem tak nieprzyzwyczajona do kotów przychodzących na zawołanie, że byłam w niezłym szoku ;)
 
 
Chitos 

Dołączyła: 05 Cze 2015
Posty: 3127
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 21 Lut, 2016 22:24   

ooo :) jak fajnie :)

Dobra przesuwna szafa nie jest zła :D
 
 
tess 

Wiek: 34
Dołączyła: 01 Maj 2015
Posty: 371
Skąd: Września
Wysłany: Nie 21 Lut, 2016 22:29   Re: Karena

kotekmamrotek napisał/a:
A Ona była zaopiekowana - przez starszego Pana, na którego posesję została podrzucona w zaawansowanej ciąży - urodziła po kilku dniach czworo kociąt, z których tylko Hieronim jeszcze czeka - reszta szczęśliwa w swoich chałupkach:)
Pan kotkę dokarmiał, wysterylizował Ją, jednak miejscowy kocur nagle zaczął widzieć w Karenie wroga - przepędził Ją do odległego parku, w którym to dopiero po kilku dniach została odszukana przez tymczasowego opiekuna... Znalazła zatem prowizoryczne lokum w garażu - to niesamowite, ale wychodziła na spacery z Panem Hieronimem trzymając się Jego nogi jak psiak:)

Awww :aniolek: Ojejku, jej, śliczna krówka i to z taką historią!

Jak moja domowa (w sensie siedząca u rodziców) Zuzia. Też trafiła w nasze okolice w zaawansowanej ciąży, znaleźliśmy dom czterem kociakom, ale Zuzia już została. Jest z nami coś koło sześciu lat... i do tej pory wychodzi przy nodze :) Codziennie trzeba iść z nią na spacer, inaczej jest niepocieszona.

Trzymam gorąco kciuki! Chciałabym powiedzieć, że to idealna siostra dla Zuzi, ale niestety Zuzełek fatalnie znosi obecność innych kotów i nie ma mowy o dokoceniu :(
_________________
Kocia mama Jaime'ego, Brienne i Odyna, wirtualna Astor (szczęśliwie wyadoptowanej) i Cody'ego :)
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Nie 21 Lut, 2016 23:38   

ale suuuuper:))))))
Strasznie się cieszę, że Karena się przełamała!!!!!
 
 
Essi 

Dołączyła: 19 Maj 2014
Posty: 810
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 09 Mar, 2016 22:01   

Z serii "Czy wiesz, że...":
Karena to kot bezdotykowy :: Wystarczy zagadać do niej z pewnej odległości, a kicia natychmiast się ożywia, zaczyna przymilać się do pobliskich mebli/kotów/dowolnych obiektów* i włącza bardzo głośne mruczando - a to wszystko bez żadnego dotykania czy głaskania! ;) Ma wspaniały charakter, jest super łagodna, przyjazna w stosunku do innych kotów, pięknie potrafi się bawić (szczególnie upodobała sobie tunel z piłeczką).
Z funkcji dodatkowych Karena posiada również tryb oszczędzania energii. Jest cichym, nienarzucającym się kotkiem, ponadto naprawdę niewielkie ilości jedzonka wystarczają jej do funkcjonowania. Cudo kotek z niej :)


*niepotrzebne skreślić
 
 
tess 

Wiek: 34
Dołączyła: 01 Maj 2015
Posty: 371
Skąd: Września
Wysłany: Czw 10 Mar, 2016 12:20   

Brzmi bosko :)
_________________
Kocia mama Jaime'ego, Brienne i Odyna, wirtualna Astor (szczęśliwie wyadoptowanej) i Cody'ego :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]