Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: brynia
Wto 03 Lis, 2015 17:23
Kira
Autor Wiadomość
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9091
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Pią 25 Wrz, 2015 09:15   

ależ Ona jest piękna w takim domowo-kołdrowym anturażu :love: :love:
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
mamurna 

Wiek: 35
Dołączyła: 14 Wrz 2015
Posty: 29
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 03 Paź, 2015 13:44   

Od zeszłego weekendu Kira znów jest niestety w kołnierzu. Rana po drenie pękła i powiększyła się. Spryskuję jej to octeniseptem, ostatnio też dostała od weta proszek przyspieszający gojenie, ale raczej słabo to działa i do zagojenia jeszcze długa droga. W sutkach jest wciąż polaktacyjne mleko, ale wg najświeższych informacji nie trzeba będzie tego usuwać.
Poza tym apetyt jest, ostatnio też siła na psoty, więc chyba koteczka czuje się nie najgorzej. Generalnie Kira ma dwie twarze :: Dzienna Kira jest spokojna, sporo czasu spędza jeszcze sama, ale już zaczyna też szukać towarzystwa, chodzić za mną, czekać w kuchni na jedzenie itp. Natomiast w nocna Kirę wstępuje diabełek :twisted: Już wieczorem jest dużo bardziej aktywna, a w nocy albo znęca się nade mną - atakuje moją głowę, budzi, mruczy i domaga się uwagi, albo buszuje po mieszkaniu, skacze, szaleje i uderza kołnierzem we wszystko, co się da :roll:
Sporo stresów za nią, więc pewnie potrzeba trochę czasu na wyrównanie emocji. Ale postępy są, nawet spore, oby tylko ze zdrowiem szło ku dobremu!
 
 
mamurna 

Wiek: 35
Dołączyła: 14 Wrz 2015
Posty: 29
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 05 Paź, 2015 11:12   

PS. Przybywa też ochoty na zabawę :cool:
 
 
Nadira 
Szatan wcielony

Dołączyła: 05 Paź 2013
Posty: 3974
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 05 Paź, 2015 16:14   

Zdrowiej, przepiękna! :D
 
 
mamurna 

Wiek: 35
Dołączyła: 14 Wrz 2015
Posty: 29
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 10 Paź, 2015 15:57   

Zrobienie zdjęć Kirze to zadanie niełatwe, kołnierz zdecydowanie ujmuje jej uroku.



Więcej zdjęć w jej albumie: https://picasaweb.google.com/110103969880165520044/Kira
Ostatni tydzień to duże postępy socjalizacyjne :)
Kotka wyrównała się i zharmonizowała - nie ma już takiej przepaści między Kirą nocną i dzienną. Dzienna jest dużo bardziej aktywna, bawi się, chodzi za człowiekiem, nie chowa się po kątach, nocna natomiast jest sporo spokojniejsza, niż jeszcze tydzień-dwa temu.
Wciąż boi się gwałtownych ruchów i hałasów, ale te kuchenne już jej nie płoszą, tylko intrygują. Bo Kira to wieeelki żarłok! Od razu po zjedzeniu swojej porcji patrzy na pustą miskę, miauczy i wciąż domaga się dokarmiania. W ogóle okolice kuchni i miski to jej ulubione ostatnio miejsce ;)
Od wtorku kotka chodzi w większym kołnierzu, bo prawdopodobnie dosięgała rany i ją wylizywała. Ale miejmy nadzieję, że wszystko się szybko wygoi i w końcu - po ponad trzech tygodniach - będzie mogła wreszcie przemaszerować przez mieszkanie bez balastu.
 
 
mamurna 

Wiek: 35
Dołączyła: 14 Wrz 2015
Posty: 29
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 19 Paź, 2015 16:14   

Kirunia wreszcie bez kołnierza. Rana już prawie zupełnie się zagoiła i specjalnie jej już nie interesuje, więc wreszcie kota uwolniona. W wersji bezkołnierzowej prezentuje się bardzo dobrze :)



W zachowaniu też duże postępy. Łatwo nie było, trochę to wszystko trwało, ale powoli można wreszcie powiedzieć, że jest dobrze :) Kira czuje się swobodnie w mieszkaniu, nie boi się ludzi, robi się bardzo kontaktowa. Lubi się bawić, najchętniej wędką, przy czym wykonuje godne podziwy piruety w powietrzu. Jest już dużo mniej lękliwa, choć wciąż ją niepokoją hałasy i gwałtowne ruchy. No i apetyt oczywiście dopisuje bardzo, chyba trochę już zdążyła przytyć :oops:
Poza tym jest przekochanym miziakiem! Uwielbia siedzieć na kolanach i wchodzić pomiędzy człowieka a książkę lub laptopa, domagając się uwagi. I trykać nos swoim noskiem. Do pracy nie sposób zaspać, bo na jakieś pół godziny przed budzikiem zaczyna się mruczenie, udeptywanie i noskowanie. W tych swoich porannych (a czasem nocnych) czułościach jest nieugięta. Dostanie się do nawet najgłębiej ukrytej pod poduszką twarzy :)
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9091
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Pon 19 Paź, 2015 17:51   

mamurna napisał/a:
Dostanie się do nawet najgłębiej ukrytej pod poduszką twarzy


Koteły mają swoje sposoby :love:
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
mamurna 

Wiek: 35
Dołączyła: 14 Wrz 2015
Posty: 29
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 29 Paź, 2015 19:52   

Kira ma się dobrze :) jest wesoła, ciekawska, lubi się bawić, a najbardziej oczywiście upodobała sobie jedzenie i leżenie na człowieku. Jest kontaktowa, nie ma problemu z obcymi ludźmi, a nawet przymila się do gości, choć chyba najbardziej zrelaksowana jest kiedy jesteśmy same. Co nie przeszkadza jej atakować obcych kiedy jedzą i domagać się o smaczny kąsek ;)
Poza tym jest strasznie kochana, miziasta i rozgadana.
Niestety okazuje się, że mam wyjątkowy brak talentu do robienia jej zdjęć, na żywo jest dużo bardziej urocza.








A na zakończenie dodam, że niebawem z tymczasa stanie się moją kotką adopcyjną :)
 
 
monka 

Wiek: 35
Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 2230
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 30 Paź, 2015 00:14   

Super!!! :banan: Jak dobrze wreszcie nie widzieć jej na ulicy!
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17285
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 30 Paź, 2015 08:57   

mamurna napisał/a:

A na zakończenie dodam, że niebawem z tymczasa stanie się moją kotką adopcyjną :)
oooo :brawo: witamy w gronie tych, którzy zatrzymali tymczasa :lol: :lol: :lol:
 
 
jaggal 

Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 5507
Skąd: Poznań, Winogrady
Wysłany: Pią 30 Paź, 2015 12:00   

kto nigdy nie zatrzymał fundacyjnego kota, niech pierwszy rzuci tymczasem :D

na miłość nie ma rady po prostu i tyle :love:
_________________
A kim to jesteś, rzekł dumny lord, że muszę ci się kłaniać?
Jedynie kotem innej maści, takiego jestem zdania!
W płaszczu czerwonym albo złotym, lew zawsze ma pazury
Lecz moje równie ostre są i sięgną twojej skóry.
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Pią 30 Paź, 2015 12:02   

juhuuuuuuuuuuuuu :banan:
 
 
Nadira 
Szatan wcielony

Dołączyła: 05 Paź 2013
Posty: 3974
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 30 Paź, 2015 17:20   

jaggal napisał/a:
kto nigdy nie zatrzymał fundacyjnego kota, niech pierwszy rzuci tymczasem :D

na miłość nie ma rady po prostu i tyle :love:


Święte słowa, pani tego :roll:
 
 
mamurna 

Wiek: 35
Dołączyła: 14 Wrz 2015
Posty: 29
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 03 Lis, 2015 10:50   

A więc stało się! To już oficjalne - Kira adoptowana :love:
W tym wielkim dniu zrobiła mi w prezencie dwa bobki obok kuwety, a podczas adopcji nie pokazała się Evie ani na chwilę i czas podpisywania umowy spędziła pod komodą, zaprzeczając tym samym wszystkim opisywanym tu przeze mnie sukcesom socjalizacyjnym... Ale i tak jest najlepsza :good:
 
 
Cotleone 
Don Vito & co

Dołączyła: 11 Maj 2015
Posty: 2738
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 03 Lis, 2015 11:03   

jaggal napisał/a:
kto nigdy nie zatrzymał fundacyjnego kota, niech pierwszy rzuci tymczasem :D


No ja nie zatrzymałam (nie powiem, że nie kusiło), ale ze względu na to, że mój osobisty futrzak nie chce kulturalnie wyzdrowieć, nie mam kolejnego tymczasa. To czym/kim rzucić? :roll:

Czyli wolontariusz podpisujący umowę nawet kota nie widział? No ja nie wiem, czy to tak powinno wyglądać proceduralnie :wink:
Pewnie doniosłość chwili wpędziła Kirę pod komodę...
Jeszcze przyjdzie czas na chwalenie się postępami w socjalizacji. Powodzenia :)
_________________
Mruczenie jest bardzo ważne. Mruczenie wygrywa za każdym razem. (T. Pratchett)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]