Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: brynia
Sob 23 Sty, 2016 21:08
Wyrzucone pod płotem
Autor Wiadomość
Sol09 

Dołączyła: 28 Maj 2016
Posty: 3
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 28 Maj, 2016 11:02   

Witam wszystkich, jestem współwłaścicielką Fryty i Pączka. Przepraszam, że nie dawałam wcześniej znać co u nich ale remont, zmiana pracy itp skutecznie zajęły nam większość czasu. Mąż początkowo pomysłem na koty nie był zachwycony ale jak spotkaliśmy te dwie kicie to się zakochał. I bardzo się cieszymy że wzięliśmy obie a nie jedną.
Kociki mają się dobrze, Fryta jest tą bardziej aktywną, która ma głupie pomysły. Pączek kursuje na trasie miska - drapak - parapet. Wrzucam kilka zdjęć. Ważyć je miałam w planach dzisiaj ale ostatnio ważyły 3,5 i 4 kg. Pączek ma mniej zdjęć bo idzie sobie jak podchodzę z aparatem, za to Frycia nadrabia.

Tutaj pomaga mężowi przy pracy



jedno z nielicznych zdjęć gdzie Pączek nie wyszła jako czarna plama
takiego lenia jeszcze nie spotkałam

do sypialni wpuszczamy je rano, dobry sposób na obudzenie męża

spódnice są fajne

oczywiście leży na regale pod sufitem



jesteśmy właśnie w trakcie umawiania się na montowanie siatki na balkon jakby co, więc za chwilę będą buszować i tam, narazie pomagają tylko przy rozwieszaniu prania
 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6882
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 28 Maj, 2016 11:06   

Jak miło je znowu zobaczyć! Takie piękne koty z nich wyrosły :D
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
Sol09 

Dołączyła: 28 Maj 2016
Posty: 3
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 28 Maj, 2016 12:11   

Są super, tylko Pączek nie lubi szczotkowania. Można ją jakoś odchudzić jak skończy rok?
 
 
Sol09 

Dołączyła: 28 Maj 2016
Posty: 3
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 28 Maj, 2016 12:35   

jesteśmy po oficjalnym ważeniu całej rodziny. Frycia waży 3,4kg a Pączek 5,1. Chyba dieta będzie konieczna
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 28 Maj, 2016 18:05   

Na razie postawilabym na zaktywizowanie Pączka ;) Trochę brzusia faktycznie widać ;)
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
Ewcia 
Ewcia

Wiek: 35
Dołączyła: 27 Paź 2015
Posty: 152
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 28 Maj, 2016 19:01   

Świetne wieści zwłaszcza, że na samym początku miałam przyjemność mieć całą szóstkę u siebie w domu tymczasowym. Fryta zawsze była bardzo aktywną i mądrą kotką. Za to Pączek wycofana, mniej ufna.

Dziwicie się, że Pączek ma nadwagę?- imię do czegoś zobowiązuje. :D myślę że zabawa z nią kilkanaście minut dziennie wystarczy, żeby straciła kilogramy.
_________________
Ewa :)
 
 
Ewcia 
Ewcia

Wiek: 35
Dołączyła: 27 Paź 2015
Posty: 152
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 07 Lip, 2016 19:16   

Witajcie! Dawno się nie meldowaliśmy, ale nie było okazji ku temu, ponieważ dom stały Szelmy zajęty był przeprowadzką do Warszawy.

Proces przeprowadzki nie został jeszcze w pełni zakończony, ale kluczowe rzeczy zostały przewiezione do Warszawy. W ostatnią niedzielę również koty (Buli i Szelma) przetransportowane zostały do stolicy ::

Jeśli chodzi o Szelmę to podróż minęła jej niespokojnie, ponieważ 2/3 trasy miauczała ze swojego transportera domagając się wypuszczenia z niego ;)
Buli za to podróż spędził wzorowo - grzecznie śpiąc w swoim transporterze.

Aklimatyzacje w nowym mieszkaniu możemy obecnie już uznać za zakończoną, chociaż zwiedzanie kątów jeszcze trwa. Koty mają znacznie większą przestrzeń życiową niż w Poznaniu. Mają też znacznie więcej zakamarków, gdzie można się schować, czym przysparzają opiekunom palpitacji serca kiedy nie można któregoś z kotowatych znaleźć :roll:


Kto nas budzi i czego chce?


Śpię, nie przeszkadzaj!


(Zdjęcie portretowe)
_________________
Ewa :)
 
 
monka 

Wiek: 35
Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 2230
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 07 Lip, 2016 19:38   

Bulik jaką ładna sierść dostał :)
 
 
misiosoft 
The Pasiuczers

Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 4701
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 08 Lip, 2016 08:00   

super!!
chociaż podróż Poznań-Warszawa z marudzącą Szelmą musiała być ciężka...
 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 08 Lip, 2016 08:18   

no proszę, proszę Buliś w stolycy ::
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
Ewcia 
Ewcia

Wiek: 35
Dołączyła: 27 Paź 2015
Posty: 152
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 08 Lip, 2016 15:31   

monka napisał/a:
Bulik jaką ładna sierść dostał :)


O tak, nie ma już śladu po nieco gorszej sierści w okolicach ogona :)
Cały wygląda wzorcowo, nie licząc może lekkiej nadwagi ;)
_________________
Ewa :)
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 11 Lip, 2016 02:31   

Ewcia napisał/a:
monka napisał/a:
Bulik jaką ładna sierść dostał :)


O tak, nie ma już śladu po nieco gorszej sierści w okolicach ogona :)
Cały wygląda wzorcowo, nie licząc może lekkiej nadwagi ;)

co to? Szelma już nie daje rady? ;)
 
 
misiosoft 
The Pasiuczers

Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 4701
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 05 Gru, 2016 11:12   

w weekend byliśmy w stolicy, więc przy okazji w sobotę odwiedziliśmy Ewcię - DS Szelmy i Bulisia ::

Koci mają jak w raju :) chata duża, balkon oszklony :)

Szelma ma już 1,5 roku, jest już dość dużą kotką ale nadal pstro w głowie ;) lata jak szalona, przewraca biednego kwiatka, czasem coś zrzuci. Lubi spać na radiu, co domownicy sobie chwalą bo radio czasem kiepsko odbiera a Szelma poprawia jakość odbioru ::
można ją wziąć na ręce i miziać ale tylko chwilę bo ona już musi lecieć dalej. obowiązkowo miałam inspekcje plecaka ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]