Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: brynia
Sob 07 Sty, 2017 08:47
Szczęsny
Autor Wiadomość
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 10 Gru, 2016 14:38   Szczęsny

Szczęsny trafił do nas, kiedy jego karmicielka zauważyła, że kocur jest mocno przeziębiony i kicha krwią :(
Kocurek już nienajmłodszy, minimum 10-letni, po latach ulicznej tułaczki - wypadało więc zrobić kontrolne badania krwi. Nie wypadły dobrze :( Po kolejnych badaniach okazało się, że mimo pełnej miski, podawanych leków i opieki, wyniki się nie poprawiają. USG wykazało jakieś osady w pęcherzu, zmiany w okolicy prawej nerki (nowotwór lub powiększone węzły chlonne), ogniska zmian chorobowych w obrębie jelit. FIP nie zostało potwierdzone, ani wykluczone...
Tymczasem Szczęsny zaczął pomału oswajać się z człowiekiem - chętnie przyjmuje głaski, a nawet zaczyna barankować rękę...
Nie wiemy, jak dalej potoczą się jego losy... Czy ma jeszcze przed sobą kawałek życia.... Byłoby cudownie, gdyby nie musiał spędzać tego czasu w klatce....
Pozostaje tylko czekać na dom tymczasowy.... lub stały, któremu nie zabraknie cierpliwości, by poczekać, aż kocur zaufa człowiekowi, i odwagi, by nie przestraszył się ewentualnej choroby...





Szczęsny na ZDJĘCIACH i FILMACH.
 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 11 Gru, 2016 20:22   

:serce:
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 24 Gru, 2016 00:17   

Szczęsny dziś mnie zaskoczył :love:


Kot o tak inteligentnym wyrazie oczu, po prostu musiał dojść do wniosku, że człowiek jest jego przyjacielem, a nie wrogiem :)


 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 24 Gru, 2016 12:31   

Wow :)
Jak ja Go próbowałam głaskać, to trzymał dystans :shock:
 
 
Chitos 

Dołączyła: 05 Cze 2015
Posty: 3127
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 24 Gru, 2016 20:05   

Szczęsny to miziak! Ja co dyżur go miziam :)
 
 
tajga 

Wiek: 42
Dołączyła: 02 Paź 2016
Posty: 352
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 24 Gru, 2016 23:22   

Boże, jakie oczy,mądre, ostrożne, piękne
 
 
KrisButton 

Dołączył: 18 Lis 2014
Posty: 3643
Skąd: Luboń
Wysłany: Pon 26 Gru, 2016 10:47   

W piątek na badaniu USG, Szczęsny przeszedł wszystkie spokojne koty razem wzięte. Proces przygotowania (golenie brzuszka), badania głowicą usg, pobrania moczu i próbek do badania - co trwało dobre ponad pół godziny, On przeleżał prawie bez ruchu !!!!!!!!!! Nie wydał z siebie żadnego odgłosu żalu, nie wyrywał się, nie chciał nawet przewrócić się na brzuszek. Pierwszy raz widziałem tak spokojnego, kochanego Kota. On zasługuje na dobrego człowieka, który otoczy go takim spokojem i miłością, jak ten Kot potrafi dać z siebie.
_________________
Istnieją dwa sposoby ucieczki od prozy życia: muzyka i koty.
Synuś, Dziczek,Maksima,Gacuś i Kajtuś P w moim sercu i pamięci, na zawsze.
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 27 Gru, 2016 23:54   

Kriss przeszkadza Szczęsnemu w jedzeniu ;)
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 30 Gru, 2016 05:26   

_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
einfach 

Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 2487
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 30 Gru, 2016 11:35   

oo jak mu dobrze ::
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Wto 03 Sty, 2017 09:48   

Proszę się nie wygłupiać przystojniaku. :good:
 
 
einfach 

Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 2487
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 03 Sty, 2017 10:06   

Trzymaj się, kocurku! :aniolek:
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 06 Sty, 2017 22:58   

Szczęsny odszedł za TM :cry:

Od wtorku był w szpitalu Pod Wieżami. Wyniki były coraz gorsze, ale wydawało się że walczy, bo lepiej się czuł. I zaczął jeść. Co prawda niewiele jadł, ale zawsze coś.
Wczoraj Go zabralam do siebie. Był słaby, ale zjadł parę chrupek i wypił trochę Convalescenta....
Był też niesamowicie miziasty i przytulal się do mnie. Mruczal i leżał u mnie na kolanach.
Jak Go bralam na ręce, to wtulal się w szyję.
Nie przypuszczalam, że tak się oswoi i zaufa człowiekowi.

Dzisiaj rano już nie chciał jeść... Podałam Mu leki zgodnie z zaleceniami. Dostał też kroplówke.
I po kroplówce było coraz gorzej. Już tylko leżał z rozciagnietymi łapkami i b. ciężko oddychal. Zaczął też piszczec, jakby czuł ból. Nie mogłam Go dotykać, bo wtedy popiskiwal. Dzisiaj też nie zrobił siku, mimo podanej kroplówki.
Nie chciałam czekać do rana, bo widziałam, że cierpi.

Wetka zrobiła sekcje - mnóstwo żółtego płynu, zmiany na wątrobie charakterystyczne dla FIP, prawa nerka bardzo zmieniona, serce w galarecie, płuca prawie bez pęcherzyków.
Wg wetki na 99 procent FIP...

Tak strasznie przykro...
 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6882
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 06 Sty, 2017 23:01   

Straszne :cry:
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
agusiak 

Dołączyła: 17 Maj 2015
Posty: 1744
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 06 Sty, 2017 23:18   

Nie wiem co powiedzieć... :( Dobrze, że w tych ostatnich chwilach miał na chwilę tyle miłości... na pewno jest wdzięczny i teraz szczęśliwy, bez bólu za TM :cry:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]