Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: brynia
Czw 31 Mar, 2016 20:09
Marylka
Autor Wiadomość
magda 
magda

Dołączyła: 26 Sie 2015
Posty: 648
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 26 Lut, 2016 14:28   

Nawet wiem, na co czeka Marylka w wannie ::
Ale rzeczywiście, wczorajsza wizyta u Was miała wymiar sentymentalny :kwiatek:
 
 
Ewcia 
Ewcia

Wiek: 35
Dołączyła: 27 Paź 2015
Posty: 152
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 28 Lut, 2016 10:07   

magda napisał/a:

Ale rzeczywiście, wczorajsza wizyta u Was miała wymiar sentymentalny :kwiatek:


Dziękujemy, że towarzyszyłaś nam podczas rozmowy PA.
Tylko Ty znasz Marylkę najlepiej... :hug:
_________________
Ewa :)
 
 
Ewcia 
Ewcia

Wiek: 35
Dołączyła: 27 Paź 2015
Posty: 152
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 07 Mar, 2016 18:40   

Życie Marylki upływa podobnie jak do tej pory - oscyluje więc wokół zabawy z Szelmą, spania, zabawy z Szelmą, konsumpcji tego co znajdzie w miskach, zabawy z Szelmą oraz szwędania się po mieszkaniu. (czy wspomniałam o zabawie z Szelmą? :: )

Warto jednak odnotować dwa ważne wydarzenia z ostatnich dni:
- Marylka uzyskała po spotkaniu PA status "zarezerwowana" i aktualnie oczekuje na finalizację przeprowadzki do domu stałego
- Marylka była dziś u weta w celu odbycia badań kontrolnych i zaczipowania

Wycieczka do weterynarza upłynęła spokojnie. Panna dzielnie zniosła wszelkie czynione wokół niej zabiegi. Nie była za to specjalnie zadowolona z obowiązku bycia na czczo i z tego, że miski od rana były puste :wink:


"Popatrz mi w oczy człowieku. Czy widzisz w nich mój pusty brzuch? Napełnij miskę!"


"Twój stół, ale dla mnie to kanapa."
_________________
Ewa :)
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 08 Mar, 2016 15:23   

Ewcia napisał/a:

"Popatrz mi w oczy człowieku. Czy widzisz w nich mój pusty brzuch?"
:jebanewalentynki:
 
 
tess 

Wiek: 34
Dołączyła: 01 Maj 2015
Posty: 371
Skąd: Września
Wysłany: Wto 08 Mar, 2016 22:49   

Ewcia napisał/a:
Warto jednak odnotować dwa ważne wydarzenia z ostatnich dni:
- Marylka uzyskała po spotkaniu PA status "zarezerwowana" i aktualnie oczekuje na finalizację przeprowadzki do domu stałego

Awww :love: Trzymamy kciuki, malutka!
_________________
Kocia mama Jaime'ego, Brienne i Odyna, wirtualna Astor (szczęśliwie wyadoptowanej) i Cody'ego :)
 
 
Ewcia 
Ewcia

Wiek: 35
Dołączyła: 27 Paź 2015
Posty: 152
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 31 Mar, 2016 21:02   

Dziś Marylka zmieniła adres zamieszkania i zarazem nasz dom tymczasowy zamieniła na swój długo oczekiwany dom stały :tan:

Nie była to wbrew pozorom prosta dla nas decyzja. Przede wszystkim dlatego, że Marylka to kot idealny. Absolutnie bezproblemowy, zdrowy, grzeczny, niegrymaszący i pieszczochowaty!

Decyzję podjęliśmy w oparciu o dwa fakty:
- dom stały Marylki to wymarzone miejsce dla kociego jedynaka w typie Marylki, Marylce będzie w nim po prostu wybornie (już teraz mamy na to dowody)
- dzięki wolnemu miejscu możemy pomóc kolejnym kotom (czyżby Buli? :wink: )


Marylce w swoim domu stałym spodobało się już od samego początku ::
Śmiało i dostojnie przespacerowała się po nowej przestrzeni życiowej. Po wyglądała przez okno, obwąchała miski, pooglądała kuwetkę, wskoczyła na drapak, wskoczyła na biurko i wskoczyła na kanapę. W między czasie praktykowała mizianie, ocieranie się głową oraz wywalanie brzucha do drapania i czochrania.

Rzec można, że po 10 minutach Marylka sprawiała wrażenie jakby mieszkała w tym miejscu od zawsze ::


Dom stały zaangażował się bardzo mocno w przeprowadzkę Marylki. Okienne zabezpieczenie to oczywiście norma, ale okazało się, że zakupiona została dokładnie taka sama kryta kuweta z jakiej Marylka korzystała w domu tymczasowym :wink:
Do tego na Marylkę czekała pełna wyprawka - miski, drapak, zabawki i rzecz jasna jedzonko :)


Nasze zdjęcia z przeprowadzki wrzucimy na dniach. Z pewnością w ciągu tygodnia możemy oczekiwać relacji z domu stałego :)
_________________
Ewa :)
 
 
magda 
magda

Dołączyła: 26 Sie 2015
Posty: 648
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 31 Mar, 2016 22:56   

Takie wiadomości na koniec dnia, to bym chciała codziennie! A twoja relacja, Ewa, to jak bajka na dobranoc mi zabrzmiała :: I to ze szczęśliwym zakończeniem :aniolek:
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 01 Kwi, 2016 00:15   

wspaniale, Marylko :brawo:
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 01 Kwi, 2016 07:32   

:banan: :banan: :banan:
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
misiosoft 
The Pasiuczers

Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 4701
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 01 Kwi, 2016 09:05   

super!!
 
 
Ewcia 
Ewcia

Wiek: 35
Dołączyła: 27 Paź 2015
Posty: 152
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 01 Kwi, 2016 11:55   

Zgodnie z zapowiedzią wrzucamy pierwsze zdjęcia z domu stałego Marylki. Kicia była tak wszystkim zainteresowana i ruchliwa, że ciężko było zrobić jej dobre zdjęcie... Najważniejsze, że od razu poczuła się bardzo pewnie. :D











_________________
Ewa :)
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Pią 01 Kwi, 2016 20:50   

a jak tam pierwsza noc na nowych włościach???
 
 
Ewcia 
Ewcia

Wiek: 35
Dołączyła: 27 Paź 2015
Posty: 152
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 02 Kwi, 2016 16:27   

Jeśli chodzi o pierwsze dwa dni to dostaliśmy dzisiaj nieco informacji.

Aklimatyzacje przechodzi wzorowo. Dom stały melduje, że Marylka (imię niebawem zostanie zmienione) uwielbia przebywać przy oknie tarasowym (co jakiś czas ktoś tamtędy przechodzi ;) ).
Cały czas nasłuchuje również bardzo uważnie co się dzieje na korytarzu.

Wobec nowego opiekuna zachowuje się tak jak wobec mieszkańców domu tymczasowego, czyli tuląc się i domagając się pieszczot od człowieka :)
_________________
Ewa :)
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 03 Kwi, 2016 11:12   

:good:
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
Ewcia 
Ewcia

Wiek: 35
Dołączyła: 27 Paź 2015
Posty: 152
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 09 Maj, 2016 18:21   

Marylka w nowym domu stałym zyskała nowe imię równie piękne Mela, Malcia, Melka. Kotek przypodobał sobie imię, ale bardziej swoją właścicielkę- są dla siebie stworzone.
Ochy i achy zachwytu nad Melką nie gasną.
Co u niej słychać możecie zobaczyć w nowej fotorelacji:





To było pierwszego dnia u Pani Lucyny. Melcia od razu poczuła się jak w domu.



Lubi pakować mi się pod kołdrę.



Ulubione miejsce do wylegiwania się w słońcu.



Sławny "kotochleb" :lol:




Pani Lucyna szukała Melcie kiedyś po całym mieszkaniu i okazało sie, że opracowała technikę wskakiwania na półkę. Lubi sobie przesiadywać za książkami od czasu do czasu.



Tutaj u Pani Lucyny w domu rodzinnym, szybko się zaklimatyzowała.

Na koniec cytuję słowa właścicielki, które są puentą całości: "Ogólnie utrzymuje swoje zdanie, Melka jest przecudownym kotem, nie mogłam wybrać lepiej".
:tan:
_________________
Ewa :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]