Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jaggal
Sro 30 Wrz, 2020 15:51
Burundi
Autor Wiadomość
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Sob 21 Lis, 2015 16:52   Burundi

Tak, ten mały, rozmruczany węgielek stawił czoła zbierającej w tym roku śmiertelne żniwo panleukopenii - i wygrał, jako jedyny z czworga rodzeństwa... Pod naszą opiekę trafiło już tylko troje kociątek; Etiopia i Togo nie dały rady, Burundi - postawił się, walczył prawie tydzień i udało się. Ale też największy i najbardziej nieprzejednany z rodzeństwa, od początku ; do tej pory, kiedy wchodzimy do łazienki (maluch nas nie widzi), najpierw wita nas ostrzegawczym sykiem, dopiero na dźwięk naszych głosów - natychmiast się rozmrukuje:)
Straszna przylepa z Niego - ze względu na możliwe siewstwo wirusa pp Burundi musi przebywać w izolacji jeszcze 2 tygodnie; jeśli zostanie w dotychczasowym DT - kolejne 2, gdyż są tu nieszczepione koty;((( A mimo to maluda przywiera do opiekunów, nie ma wcale ochoty zwiedzać, mimo całodziennego przecież zamknięcia w klatce...
Jeśli ktoś potrzebuje kota obronnego, który niczego się nie boi, ba! - staje w obronie opiekuna (nawet przed nim samym:), to malutki Burundi, o spojrzeniu diabołka, jest idealny!



Więcej zdjęć TUTAJ
a tu filmiki: https://www.youtube.com/p...oG5xjGvmsFHDrWp
Ostatnio zmieniony przez jaggal Sro 30 Wrz, 2020 15:51, w całości zmieniany 9 razy  
 
 
jaggal 

Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 5507
Skąd: Poznań, Winogrady
Wysłany: Sob 21 Lis, 2015 17:12   

Dzielny chłopak! Po tym, co przeszedł, zasługuje już tylko na głaski, wygodne kolana i pełną miseczkę <3
I wcale nie ma spojrzenia diabołka, to sama słodycz!
_________________
A kim to jesteś, rzekł dumny lord, że muszę ci się kłaniać?
Jedynie kotem innej maści, takiego jestem zdania!
W płaszczu czerwonym albo złotym, lew zawsze ma pazury
Lecz moje równie ostre są i sięgną twojej skóry.
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Nie 22 Lis, 2015 18:53   

Burundi jest coraz bardziej słodki, i coraz ciężej mi go zostawiać samemu - głosik od miaukania ma już całkiem zdarty;(
Natomiast do objawów miłości doszły ślinienie i najbardziej rozczulające - wpychanie się pod pachy, w dłoń w poszukiwaniu matczynego sutka... Niby duży, ale to jeszcze taki maluszek... Jakiż samotny musi się czuć w tej klatce.... :cry3:
 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 22 Lis, 2015 21:03   

kotekmamrotek napisał/a:
Burundi jest coraz bardziej słodki, i coraz ciężej mi go zostawiać samemu - głosik od miaukania ma już całkiem zdarty;(
Natomiast do objawów miłości doszły ślinienie i najbardziej rozczulające - wpychanie się pod pachy, w dłoń w poszukiwaniu matczynego sutka... Niby duży, ale to jeszcze taki maluszek... Jakiż samotny musi się czuć w tej klatce.... :cry3:


:niestety:
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Pon 30 Lis, 2015 19:57   

Jako że kociak ma się świetnie - oprócz ewidentnej tęsknoty do człowieka i pewnie do kotów - w piątek dostałam zgodę na odrobaczenie... Udało się - kociak przeżył, robactwo tuszę, że nie... Jako że nie ma żadnych objawów jakiejkolwiek choroby - zaczęłam wypuszczać malucha z klatki - co za szaleństwo i wygibasy, rzucanie się na najmniejsze coś leżące w łazience - ulubioną zabawką stała się szczoteczka do rąk:)))
i jaki to miziak - na rękach mógłby cały czas - ja zresztą z Nim też....






i ja wiem, że tu nic nie widać - ale słychać:(((

https://www.youtube.com/w...sFHDrWp&index=3

tu też słychać:))))

https://www.youtube.com/w...sFHDrWp&index=2
 
 
jaggal 

Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 5507
Skąd: Poznań, Winogrady
Wysłany: Pon 30 Lis, 2015 20:09   

ma spojrzenie prawdziwego wojownika!

a zdjęcie z kapciami - :love:
_________________
A kim to jesteś, rzekł dumny lord, że muszę ci się kłaniać?
Jedynie kotem innej maści, takiego jestem zdania!
W płaszczu czerwonym albo złotym, lew zawsze ma pazury
Lecz moje równie ostre są i sięgną twojej skóry.
 
 
Cotleone 
Don Vito & co

Dołączyła: 11 Maj 2015
Posty: 2732
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 30 Lis, 2015 21:08   

No spojrzenie mistrzowskie :: Jaki fajny kotek rośnie :D
_________________
Mruczenie jest bardzo ważne. Mruczenie wygrywa za każdym razem. (T. Pratchett)
 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 30 Lis, 2015 21:28   

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Pon 30 Lis, 2015 21:34   

jaggal napisał/a:


a zdjęcie z kapciami - :love:


kot miał być gwoździem, a nie moje domowe walonki :twisted:
 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 30 Lis, 2015 21:38   

już też podziwiałam walonki :: :: :: ::
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Pią 11 Gru, 2015 12:47   

Burunduk kradnie serca.... Mruczy na sam widok człowieka - i to jak głośno...
Zaraz po wypuszczeniu z klatki domaga się wzięcia na ręce - a jak już jest - rozdaje buziaki, ciamka, praktykuje froteryzm twarzowy...
Niestety już wie, że miauczenie nie pomaga, teraz krzyczy tylko, kiedy wchodzimy do łazienki...
No i dzikuje - jako że w klatce nie ma zbyt dużego pola manewru - wypuszczony i wymiziany dostaje głupawki - wręcz fruwa i zaczepia wszystko, co nawinie Mu się pod łapki - UWIELBIAM GO:))))
Dziś dostał drugie odrobczenie, zatem odliczamy czas - za tydzień koniec kwarantanny!!!!!!

Tu pokazuje, czyim jest podopiecznym:)


No i dzikowanie w prysznicu:
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Czw 24 Gru, 2015 00:03   

No i od piątku Burunduk z nami:)
Od początku zachowywał się tak, jakby doskonale znał cały dom, nie wspominając o rezydentach - obyło się bez jednego syku z jego strony! Stef oczywiście na malucha ma zwis - z wzajemnością;) Burundiego fascynują za to kobiety, wyniosłe i nieprzystępne, opędzające się od wielbiciela na wszelkie możliwe sposoby - łącznie z przemocą fizyczną (ale kamuflowaną;) - i to Go chyba bierze :twisted:
Kuwetę sam sobie znalazł - nawet Mu nie pokazywałam, bo stwierdziłam, ze to zbyt skomplikowane miejsce, nie zapamięta - zostawiłam Mu po prostu tę starą - no i szok - pora posiłku, wszystkie koty zleciały się na gwizd - brak oczywiście Burunduka, bo jeszcze nie załapał - czekając w skupieniu i ciszy na żarło - a wtem dochodzi z oddali skrobanie o plastik - Burundi ochrzcił dorosłość moczem w dorosłej kuwecie:)

Kot jest bezproblemowy, sam się zajmie sobą, nie biadoli, uwielbia się przytulać - sam wskakuje na kolana!
Tylko nie mogę wyczaić, gdzie śpi - za diabła nie chce w łóżku... Chyba jednak czuje respekt...
Tu jeszcze zajawka głupawki łazienkowej:
https://www.youtube.com/w...oG5xjGvmsFHDrWp

Pierwsze chwile z ciotką Praksedą:


I jeszcze taki cukier:
 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 24 Gru, 2015 12:00   

_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Sob 02 Sty, 2016 22:50   

No i co robi Burunduk?
Oczywiście bierze przykład ze starszych:)))))



I jeszcze taki mały pokaz, że ten kot poluje na wszystko - nawet na nieżywe jedzenie w miseczce:)))))

https://www.youtube.com/w...sFHDrWp&index=8
 
 
GatosDePau 
czyli Pau i koty

Dołączyła: 10 Lis 2015
Posty: 414
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 02 Sty, 2016 23:02   

u hu hu, bałabym się dać mu wołowinę, to by dopiero było polowanie! Fajny z niego kociak :)
_________________
Zbyt mało Don Kichotów,
Zbyt wiele wiatraków.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]