Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: brynia
Sro 25 Maj, 2016 18:28
Buli
Autor Wiadomość
monka 

Wiek: 35
Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 2230
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 24 Lut, 2016 20:10   

Bulika czeka kąpiel przeciwgrzybiczna w sobotę, coby mu trochę ulżyć, bo co go na chwilę wypuszczę, to głównie interesuje go drapanie po dupce :) Wyniki z hodowli dopiero w przyszłym tygodniu pod koniec



 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 24 Lut, 2016 20:14   

:serce:
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
madmadzia 

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2016
Posty: 53
Skąd: Poznań-Czapury
Wysłany: Czw 25 Lut, 2016 10:38   

[quote="monka"]Bulika czeka kąpiel przeciwgrzybiczna w sobotę, coby mu trochę ulżyć, bo co go na chwilę wypuszczę, to głównie interesuje go drapanie po dupce :) Wyniki z hodowli dopiero w przyszłym tygodniu pod koniec

Monka - a kiedy w sobotę będziesz go kąpać? I skoro Buliś ma grzybka to możesz go trzymać na kolanach i głaskać bez rękawiczki? nie zarazisz się? Ja we wtorek głaskałam go w rękawiczce, ale nie było to komfortowe ani chyba dla niego ani dla mnie :) wolałabym na żywo :)
 
 
monka 

Wiek: 35
Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 2230
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 25 Lut, 2016 12:52   

Ja go głaskałam bez rękawiczek bo na samym początku już miał pobierane zeskrobiny i wyszło, że czyste jakimś cudem :roll: :P póki co się nie zaraziłam, miał kontakt z innymi kotami (np z Judytą) i one też się nie zaraziły, więc widocznie jakiś mało zaraźliwy gatunek, ale wiadomo, ryzyko jest
w sobotę pewnie koło 11-12
 
 
madmadzia 

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2016
Posty: 53
Skąd: Poznań-Czapury
Wysłany: Czw 03 Mar, 2016 15:29   

halo halo, czy wiadomo już jaki grzyb toczy Bulisia ? :) i co u niego słychać po weekendzie...?
 
 
monka 

Wiek: 35
Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 2230
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 03 Mar, 2016 17:29   

niestety jeszcze nie, ma być wynik na początku przyszłego tygodnia. Bulik dostawał teraz steryd na zmniejszenie świądu i czuje się po nim lepiej :)
 
 
madmadzia 

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2016
Posty: 53
Skąd: Poznań-Czapury
Wysłany: Czw 03 Mar, 2016 17:45   

Bardzo się cieszę :) Kochane Kociątko :wink:
 
 
monka 

Wiek: 35
Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 2230
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 10 Mar, 2016 00:11   

Dzisiaj, odnośnie zdrowia Bulika, pojawiły się wreszcie jakieś konkrety...Z hodowli grzyba wyszło, że nie ma grzyba tzn, nie ma dermatofita, czyli takiego, który powoduje grzybicę i który zaraża ludzi i inne zwierzęta. Ma/ a raczej miał za to pleśniawki/drożdżaki pojawiające się wokół ran w wyniku nadkażenia. Świąd może też być wynikiem alergenów, bo wyszło w testach, że jest uczulony na pchły, kurz, roztocza i ryż. Teraz przez okres ok 2-3 tygodni będzie dostawał na to steryd, w trochę większej dawce niż ostatnio. Oby mu się samopoczucie poprawiło, bo jednak mocno mu dokucza znowu swędzenie i ciągle prosi o drapanie, lub kula się po podłodze...Szczęście, że nie dosięga do najbardziej swędzących miejsc, więc nie robi sobie ran :) Ogólnie jednak tak jak pisałam wcześniej, Buli czuje się dobrze, jest skłonny do zabawy i przyjaźnie nastawiony do innych kotów :)
Najważniejsza konkluzja z tego wszystkiego jest taka, że może iść w końcu do dt, bo nie ma grzybicy, więc niczym nikogo nie zarazi :)

 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 10 Mar, 2016 08:12   

:serce:
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
madmadzia 

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2016
Posty: 53
Skąd: Poznań-Czapury
Wysłany: Czw 10 Mar, 2016 11:41   

Kocham tego kota... :serce: dobrze że można go już głaskać bez obawy :) :)
 
 
jaggal 

Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 5507
Skąd: Poznań, Winogrady
Wysłany: Pią 11 Mar, 2016 11:43   

Bulik jest na sterydzie i widać poprawę - ożywia się chłopak, coraz częściej kręci się po klatce, zainteresowany nie tylko miską z jedzeniem - chociaż ta niezmiennie jest mu droga, tym bardziej, że przestawiliśmy go na lekką dietę, bo nam się klusek zrobił :D Leki przyjmuje grzecznie i bez marudzenia, miejmy nadzieję, że szybko zobaczymy poprawę...
_________________
A kim to jesteś, rzekł dumny lord, że muszę ci się kłaniać?
Jedynie kotem innej maści, takiego jestem zdania!
W płaszczu czerwonym albo złotym, lew zawsze ma pazury
Lecz moje równie ostre są i sięgną twojej skóry.
 
 
monka 

Wiek: 35
Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 2230
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 11 Mar, 2016 14:23   

Odkryłam nowe ulubione miejsce Buliego do głaskania :D

 
 
madmadzia 

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2016
Posty: 53
Skąd: Poznań-Czapury
Wysłany: Pią 11 Mar, 2016 20:04   

taaaak :) ostatnio jak go niezdarnie - bo w rękawiczce - drapałam to tez tam trafiłam i tak się wystawiał :) ))) kochane kociątko....ciocia w niedzielę przyjedzie (w sobotę jeszcze w pracy to nie da rady) i wymyzia Bulisia :) :banan: :tan: nie mogę się doczekać!!
 
 
monka 

Wiek: 35
Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 2230
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 12 Mar, 2016 04:18   

Tak mi się z Bulim skojarzyło :lol: :P

 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 12 Mar, 2016 07:56   

monka napisał/a:
Tak mi się z Bulim skojarzyło :lol: :P

Obrazek



:jebanewalentynki:
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]