Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: brynia
Sro 12 Lip, 2017 20:46
Heliodora
Autor Wiadomość
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Sro 06 Lip, 2016 21:28   Heliodora

Trwa akcja poszukiwania kociego zbiega na Piątkowie - długowłosej kotki ni widu, ni słychu, ale wolontariusz natyka się na leżącą na chodniku inną, trikolorkę - jest nieruchoma; nie podnosi głowy nawet wtedy, kiedy staje obok niej... Pojawia się przerażająca myśl - czy aby na pewno kot żyje? Dopiero ostrożny dotyk powoduje, że kotka otwiera oczy; nie jest dobrze - z nosa wiszą smarki, oddech charczący, u weterynarza okazuje się, że wnętrze pyszczka do kapitalnego remontu...
Z ulgą możemy napisać, że sprawy oddechowe już unormowane, w przyszłym tygodniu wizyta u stomatologa, a w międzyczasie okazało się, że to kompletnie oswojona kicia w kwiecie wieku, garnąca się do człowieka i wywalająca brzucho do miziania - tak zachowujący się kot, w dodatku najprawdopodobniej bez zębów (no, może coś uda się uratować...) nie może wrócić na ulicę... Heliodora zatem szuka domu - na zawsze...





Helijka na ZDJĘCIACH i FILMACH.
Ostatnio zmieniony przez brynia Sro 12 Lip, 2017 20:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
monka 

Wiek: 35
Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 2230
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 06 Lip, 2016 23:00   

Heliodora to bardzo spokojna, cicha koteczka, nie miauczy prawie wcale, za to mruczeć potrafi bardzo długo :)
Na razie najbezpieczniej sie czuje we własnej kuwecie



 
 
catta 

Dołączyła: 09 Kwi 2015
Posty: 497
Skąd: Wlkp.
Wysłany: Sro 06 Lip, 2016 23:20   

Jaka kochana i piękna :serce:
_________________


Oba, kot i pies, są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować. I o jedna cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic. [Erich Kastner]
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Czw 07 Lip, 2016 07:48   

jest przepiękna, gdy ją wczoraj miziałam też terkotała, dużo do niej mówiłam - wydawało mi się, że przez chwilę ze smutnych pięknych oczu przebijały iskierki radości
 
 
KociTata 
Stanisław

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 491
Skąd: Wiry
Wysłany: Pią 08 Lip, 2016 16:57   

Że tak nieskromnie powiem - ma się ten gust :D
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Pią 08 Lip, 2016 20:52   

KociTata napisał/a:
Że tak nieskromnie powiem - ma się ten gust :D


::
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Wto 12 Lip, 2016 19:31   

tak właśnie kot sam sobie na 'wolności' radzi... :(





na szczęście jest już po zabiegu czyszczenia tego bałaganu..
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Wto 12 Lip, 2016 22:06   

Helijka nam rozkwita - chyba jednak te straszne zębiszcza tak Ją męczyły - to jest kot, który mruczy na sam WIDOK człowieka... A z jaką gracją nadstawia swoje sporych rozmiarów ciałko na głaski - no jak baletnica wzrostu dwóch z hakiem :: Bo Helijka jest naprawdę dorodną kocicą...

 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Wto 19 Lip, 2016 08:25   

nie mogę wyjść z podziwu jaka Ona jest piękna
zdjęcia średnie, ponieważ tak dziewczyna się wiła przy miziankach, że to i tak sukces - pychol chociaż uwieczniony



 
 
einfach 

Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 2487
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 19 Lip, 2016 09:18   

Ja ją uwielbiam :love: kładzie się pod samym spojrzeniem człowieka, czekając na tę odrobinkę chociaż miłości, która na nią spadnie... I jest duża, bardzo duża jak na koteczkę, ale jednocześnie bardzo piękna i delikatna :serce:
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Wto 19 Lip, 2016 09:20   

tak, taka arystokratka :aniolek:
 
 
MISIEK 
Misiek

Dołączyła: 17 Kwi 2016
Posty: 2300
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Czw 04 Sie, 2016 19:15   

Oto Helcia z innej perspektywy. Myślę, że Helcia i fotograf na pierwszych zdjęciach nie mieli zbyt dobrego dnia :knuje: i myślę, że trzeba wstawić nowe. W końcu to taki ładny kotek, a z bocznego profilu wygląda jeszcze lepiej.



 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Pią 05 Sie, 2016 13:16   

widać jaka wyluzowana i najważniejsze - bez klatki
 
 
MISIEK 
Misiek

Dołączyła: 17 Kwi 2016
Posty: 2300
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Sob 20 Sie, 2016 17:24   

Helcia jak tylko do mnie przyjechała miauczała tak mocno, że nie miałam serce trzymać jej w klatce. Pierwsze dwa tygodnie spała ze mną w łóżku. Ona uwielbia spać z człowiekiem. Przez jakiś czas było tak że w nocy spała ze mną a popołudniu kiedy mnie nie było szła położyć się koło innych domowników. Helcia nie patrzy na inne koty. Ona kocha towarzystwo człowieka. Decyzja nie mogła być inna jak: Helcia zostaje u nas na domu tymczasowym


 
 
magdah 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Sie 2016
Posty: 93
Skąd: Mosina
Wysłany: Sob 20 Sie, 2016 18:40   

Jaka ona cudowna :)
_________________
Proszę Pana, bezpański to może być pies. Kot, proszę Pana, co jedynie może być bezdomny lub bez służby.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]