Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: saszka
Nie 25 Kwi, 2021 15:42
Fortunat
Autor Wiadomość
KociTata 
Stanisław

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 491
Skąd: Wiry
Wysłany: Czw 16 Lis, 2017 22:01   

Mimo, że Fortunat wydaje się być pasywnym kotem, zwłaszcza na filmiku z Józią, to jednak daje czadu.

Co prawda nie aportuje, ale potrafi zgubić wszystkie piłeczki w moment. Ostatnio stał się mega przylepą w stosunku do mnie. Większość czasu spędza na moim łóżku lub na moim łóżku ze mną. Mimo swojej solidnej wagi, jest bardzo delikatny w stosunku do ludzi oraz Józi.

Noszenie na rękach, czy inne typowo ludzkie czułości mało mu przeszkadzają. Niestety w stosunku do innych jest nieufny, ale moment drapania i zmienia zdanie. Jestem aż z niego dumny, jak zaczął być otwarty w stosunku do mnie. Co prawda na kolana nie skoczy, ale obok to już bardzo chętnie.

Chętnie się zaczepią w Józię, ale spaniem też nie będzie gardził. Jest zdecydowanie spokojniejszy od Józi, ale płacze tak samo za mną jak Ona. Preferuje również znacznie dłuższe sesje drapania od niej.
 
 
KociTata 
Stanisław

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 491
Skąd: Wiry
Wysłany: Nie 19 Lis, 2017 21:06   







Zwróćcie uwagę na ogon







































 
 
KociTata 
Stanisław

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 491
Skąd: Wiry
Wysłany: Nie 19 Lis, 2017 21:14   



 
 
KociTata 
Stanisław

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 491
Skąd: Wiry
Wysłany: Pon 11 Gru, 2017 22:26   

Fortunat miał ostatnio styczność z totalnie obcą mu osobą. Na początku totalnie nie był zainteresowany i kontynuował spanie na drapaku. Z czasem naszła go jednak myśl, że w sumie nowy człowiek może wydrapać. Z lekkim strachem, wskakiwał na łóżko i ocierał się o obcą mu osobę i dawał się drapać. Kiedy nowa osoba zrobiła gwałtowny ruch, Fortunat uciekał na bezpieczną odległość, ale po chwili znowu przyszedł się ocierać. Myślę, że można uznać to za sukces, ponieważ Fortunat nie widzi już w człowieku zagrożenia, a potencjalnego towarzysza.
 
 
KociTata 
Stanisław

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 491
Skąd: Wiry
Wysłany: Nie 14 Sty, 2018 13:40   

Fortunat chętnie spaceruje po domu, śpi ze mną oraz kładzie się obok mnie, jeżeli jestem na łóżku. Wystarczy go wtedy drapać lub położyć na nim rękę i jest kotem spełnionym towarzysko. Ostatnio posadziłem go na wadzę i dobił 5.5 kg, ale mimo swojej masy lubi się bawić bez człowieka, biegać, a przede wszystkim bawić z Józią.
 
 
KociTata 
Stanisław

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 491
Skąd: Wiry
Wysłany: Nie 21 Sty, 2018 19:55   







Ostatnio zmieniony przez saszka Sro 18 Kwi, 2018 16:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agula.s 

Dołączyła: 08 Gru 2016
Posty: 378
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 22 Sty, 2018 20:03   

Piekne Czernidełko.😄
 
 
KociTata 
Stanisław

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 491
Skąd: Wiry
Wysłany: Wto 30 Sty, 2018 21:04   

Fortunat stał się pięknym czarnym kotem z świetną sierścią. Nauczył się miauczeniem wymuszać uwagę, abym to nie zapomniał go prawie cały czas drapać, ale kochany z niego zwierz. Nie robi żadnych problemów przy czesaniu i obcinaniu paznokci.

Bez głównego opiekuna już żyć nie może. Zawsze ze mną śpi i to już nie w nogach, a na wysokości brzucha/klatki piersiowej, jak pracuję w domu, to jego nie interesuje, że pracuję. Wskoczy na łóżko (zazwyczaj z tego poziomu pracuję), pomizia się i sru, całą masą kładzie się i nieważne, czy jest obok talerz, kubek, książka po prostu się położy i jest spełniony. Wtedy już nawet drapać go nie trzeba, wystarczy położyć na nim rękę i zasypia.

Próbuję też otwierać drzwi, ale do Józi brakuje mu jeszcze dużo.
 
 
KociTata 
Stanisław

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 491
Skąd: Wiry
Wysłany: Nie 11 Lut, 2018 10:34   

Oswajanie Fortunata z braniem na ręce przynosi efekty. Potrafi przeleżeć na kolanach/człowieku lub na rękach dobre kilkanaście minut, jeżeli się go drapie. Jest niespożytym wulkanem mruczenia, który nigdy nie odmawia drapania.

Z chodzeniem po domu też już nie ma problemu. Wszędzie zajrzy, ale jest trochę płochliwy jeszcze.
 
 
KociTata 
Stanisław

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 491
Skąd: Wiry
Wysłany: Pon 26 Lut, 2018 23:21   

Fortunat to solidny kawał kluski. Ostatnio miał styczność z obcymi osobami. Wystarczy, że był spokój, a po chwili obce osoby wyciągnęły rękę do niego, a on już leciał wypiąć tyłek na drapanie. Taki z niego laluś na drapanie że hej. Do surowego mięsa podchodzi z dystansem, ale surowym łososiem chłopak nie pogardzi.
 
 
KociTata 
Stanisław

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 491
Skąd: Wiry
Wysłany: Wto 03 Kwi, 2018 20:46   

Fortunat czuje się w miarę pewnie wśród obcych w pokoju. Co prawda do obcego podejdzie z dystansem i tylko na moment, ale do mnie (siedzę obok obcego) to bez problemu podchodzi. Daje sobie robić dosłownie wszystko, wyczesywanie, obcinanie pazurów, noszenie na rękach, pierdzenie ustami po brzuszku, nic go nie rusza, jeżeli za chwile będzie drapany. Kot anioł, który nie sprawia żadnych problemów, a zawsze chętnie skorzysta z drapania.
 
 
KociTata 
Stanisław

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 491
Skąd: Wiry
Wysłany: Wto 08 Maj, 2018 10:07   

Fortunat ostatnio gustuje w surowym mięsie, jako uzupełnienie karmy bytowej. Waży 5.5 kg i jest strasznym miziakiem, który nigdy nie odpuści okazji na drapanie. Pomimo bycia kluską do głaskania, woli samodzielnie się bawić bądź z Józią. Biega już po całym domu i jest zdecydowanie mniej płochliwy niż miesiąc temu.
 
 
KociTata 
Stanisław

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 491
Skąd: Wiry
Wysłany: Czw 10 Maj, 2018 19:18   











 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 11 Maj, 2018 08:28   

Filmik super! :)
Z jaką gracją skacze Fortunat!
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Nie 13 Maj, 2018 14:57   

jak czarna pantera...jestem pełna podziwu, i dla modela, i dla operatora;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]