Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: brynia
Pią 11 Lis, 2016 12:38
Arizona
Autor Wiadomość
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Pon 22 Sie, 2016 14:31   

mięcho lepsze niż puchy :)
efekty widzę u moich rezydentów, ich futra dorównują sierści podopiecznych Morri :D
 
 
MISIEK 
Misiek

Dołączyła: 17 Kwi 2016
Posty: 2300
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Pon 22 Sie, 2016 14:58   

W przypadku Arizony i Helci, które wolą mięcho, jaga zresztą też rzuca się na surowe, to czy nie powinnam dodawać suplementów wg Barf. Jeśli podać Helci i Arizonie tylko surowego kurczaka to tam brakuje tauryny i innych składników ważnych dla kota. Czy wtedy można zamówić suplementy? Zastanawiam się czy w ogólnie nie zrezygnować z puszek. Albo puszka tylko od czasu do czasu... :?:
 
 
einfach 

Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 2487
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 22 Sie, 2016 15:01   

MISIEK napisał/a:
W przypadku Arizony i Helci, które wolą mięcho, jaga zresztą też rzuca się na surowe, to czy nie powinnam dodawać suplementów wg Barf. Jeśli podać Helci i Arizonie tylko surowego kurczaka to tam brakuje tauryny i innych składników ważnych dla kota. Czy wtedy można zamówić suplementy? Zastanawiam się czy w ogólnie nie zrezygnować z puszek. Albo puszka tylko od czasu do czasu... :?:


A jedzą pełnowartościową suchą karmę?
jeśli jedzą to mięso + karma sucha powinno wystarczyć, choć oczywiście zawsze dobrze suplementować koty jeśli chcą jeść mięso z suplementami
 
 
MISIEK 
Misiek

Dołączyła: 17 Kwi 2016
Posty: 2300
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Pon 22 Sie, 2016 15:05   

Helcia nie je suchej, bo nie ma zębów. Muszę sprawdzić ile suchej je Arizona, bo jeśli niewiele to sam kurczak nie wystarczy ;-(
 
 
takarzyna 

Dołączyła: 09 Kwi 2015
Posty: 249
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 22 Sie, 2016 15:07   

MISIEK napisał/a:
Mam w domu puszeczkę MaC's, Finefood i Feringe. Będę próbować po kolei czy coś jej przypadnie do gustu. Dam jej też kurczaczka i postaram się dawać mniej marketowego jedzenia. Zobaczymy co będzie.



Nawojka też nie chciała żadnej mokrej karmy jeść, nic nie działało, ale zaaprobowała Applaws z tuńczykiem (musi być w sosie, galaretki i w formie pasztetu nie tknie). Co ciekawe, nie chodzi tez o samego tuńczyka, bo myśląc, że po prostu lubi tuńczyka kupiłam Nawojce 4 rodzaje jedzenia opartego na tuńczyku, w sosie. Skubnie, ale większość zostawia. Tylko Applaws zjada w całości. Może spróbuj?
 
 
einfach 

Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 2487
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 22 Sie, 2016 15:08   

MISIEK napisał/a:
Helcia nie je suchej, bo nie ma zębów. Muszę sprawdzić ile suchej je Arizona, bo jeśli niewiele to sam kurczak nie wystarczy ;-(


ale nie chce jesc, czy nie dostaje? ::
Koty bezzębne radzą sobie i jedza sucha karme, chyba ze wlasnie za nia nie przepadaja

sam kurczak zdecydowanie nie wystarczy, bo jest też bodajże najmniej wartosciowym miesem w porownaniu np. z wolowina, indykiem itd :hm:
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Pon 22 Sie, 2016 15:14   

einfach napisał/a:
MISIEK napisał/a:
Helcia nie je suchej, bo nie ma zębów. Muszę sprawdzić ile suchej je Arizona, bo jeśli niewiele to sam kurczak nie wystarczy ;-(


ale nie chce jesc, czy nie dostaje? ::
Koty bezzębne radzą sobie i jedza sucha karme, chyba ze wlasnie za nia nie przepadaja

sam kurczak zdecydowanie nie wystarczy, bo jest też bodajże najmniej wartosciowym miesem w porownaniu np. z wolowina, indykiem itd :hm:


dokładnie, Stiwen bezzębny jest i wcina suchą karmę
 
 
Chitos 

Dołączyła: 05 Cze 2015
Posty: 3127
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 22 Sie, 2016 15:19   

BEATA olag napisał/a:
einfach napisał/a:
MISIEK napisał/a:
Helcia nie je suchej, bo nie ma zębów. Muszę sprawdzić ile suchej je Arizona, bo jeśli niewiele to sam kurczak nie wystarczy ;-(


ale nie chce jesc, czy nie dostaje? ::
Koty bezzębne radzą sobie i jedza sucha karme, chyba ze wlasnie za nia nie przepadaja

sam kurczak zdecydowanie nie wystarczy, bo jest też bodajże najmniej wartosciowym miesem w porownaniu np. z wolowina, indykiem itd :hm:


dokładnie, Stiwen bezzębny jest i wcina suchą karmę


I nas Tonka zero zęba a je tylko sucha :) bo mokrej nie chce :) i od czasu so czasu surowe mięsko. A ma linię kuli nie osy :D
 
 
MISIEK 
Misiek

Dołączyła: 17 Kwi 2016
Posty: 2300
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Pon 22 Sie, 2016 15:28   

Wow, super że koty bezzębne też jedzą suchą. Nie wiem jak w nocy, ale w dzień Helcia stoi w kuchni i miauczy za jedzeniem...i tak kilka razy dziennie. Jak wstaję rano to kot już waruje pod drzwiami, bo wie że dostanie coś dobrego. Na chwilę obecną Helci daję trzy razy dziennie mokrą z puszki: rano, jak przyjdę z pracy i późnym wieczorem. Wychodzi niecała puszka dziennie, no i jakiś smakołyk typu kurczaczek. Nie widzę, żeby ona jadła suchą, ale też nie jestem w domu 24h. Czy ktoś wie czy w szpitaliku jadła suchą?
 
 
MISIEK 
Misiek

Dołączyła: 17 Kwi 2016
Posty: 2300
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Pon 22 Sie, 2016 15:31   

Zawsze miseczki z suchą karmą są na widoku, tak jak woda. Zatem każdy kotek ma do nich dostęp. Kontroluje jedynie mokre, bo niektóre żarłoki wyjedzą wszystko. Tak więc pilnuję, żeby każde dostało swój przydział mokrej.
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Pon 22 Sie, 2016 23:04   

einfach napisał/a:
MISIEK napisał/a:
Mam w domu puszeczkę MaC's, Finefood i Feringe. Będę próbować po kolei czy coś jej przypadnie do gustu. Dam jej też kurczaczka i postaram się dawać mniej marketowego jedzenia. Zobaczymy co będzie.



może chcesz spróbować animondy vom feinstein? mam kilka rodzajów i mogłabym Ci przekazać parę tacek :)
I może Gourmety by zjadła? Kiedyś sprawdzałam, że mają więcej wartości odżywczych niż Whiskas, a cenowo właściwie wychodzi podobnie

obydwie opcje wypróbowane:)
nie lubi...
 
 
MISIEK 
Misiek

Dołączyła: 17 Kwi 2016
Posty: 2300
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Pon 22 Sie, 2016 23:18   

Testuje wszystko, bo chcę żeby troszkę przytyła. Mam wyrzuty sumienia że kotek mało je. Spróbuje też ją ważyć ;-) Będę pisać na forum jak nam idzie. Za wszystkie rady bardzo dziękuję.
Na pocieszenie Jaga je mokrą karmę bez ograniczeń.
 
 
einfach 

Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 2487
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 23 Sie, 2016 09:33   

jezusicku, a myslalam, ze wiekszych wybredniakow jak u nas to nie ma, a tu niespodzianka ::
a czy np. żółtko wciągnie? to zawsze jakiś tłuszcz i trochę wartości odżywczych...
 
 
MISIEK 
Misiek

Dołączyła: 17 Kwi 2016
Posty: 2300
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Pią 26 Sie, 2016 19:06   

Arizonka dogadała się ze swoim współlokatorem, moim bratem. On śpi na starej poduszce a ona na nowej.


 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 26 Sie, 2016 22:33   

MISIEK napisał/a:
Arizonka dogadała się ze swoim współlokatorem, moim bratem. On śpi na starej poduszce a ona na nowej.

Obrazek
Obrazek



:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]