Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jaggal
Sro 14 Lut, 2018 19:06
Tosia
Autor Wiadomość
Nadira 
Szatan wcielony

Dołączyła: 05 Paź 2013
Posty: 3974
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 12 Paź, 2016 22:58   

Tosiaczek to jest takie słodkie, kochane stworzonko, które zawzięcie domaga się miziania zaraz po tym, jak człowiek wejdzie do domu. Ponieważ nadal trwają animozje pomiędzy nią a Piglą - Tosiek pod naszą nieobecność rezyduje w sypialni. Jak tylko się przyjdzie do domu, trzeba do tej sypialni bardzo szybko zajrzeć, bo inaczej kota zapuszcza donośną syrenę i zawodzi tak długo, aż drzwi się otworzą. Wtedy barankom, krewetkom i miziankom nie ma końca :love: Kot-cudo!
 
 
Nadira 
Szatan wcielony

Dołączyła: 05 Paź 2013
Posty: 3974
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 17 Paź, 2016 11:52   

Mamy takie momenty, że Tosiowa integracja ze stadem przebiega bardzo poprawnie. Na przykład, przy jedzeniu.
Kolekcja krówek (od lewej - Silana, Malina, Tosia i Pigla):


Wspólne spanie (u góry Malina i Tosia, na dole Silanka):


I taka próba integracyjna z Piglą:


A teraz słodki nosek w trzech odsłonach:






I jeszcze: "taki domek już mam, a stały...?"
 
 
misiosoft 
The Pasiuczers

Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 4701
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 17 Paź, 2016 12:13   

sama słodycz :)
 
 
Nadira 
Szatan wcielony

Dołączyła: 05 Paź 2013
Posty: 3974
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 02 Lis, 2016 13:46   

Tosia robi postępy :)
Po ostatnich spięciach między nią a Piglą, które zredukowały Tosine terytorium do sypialni i terenów pod sofą w czytelni, nastąpił przełom i Tosia zaanektowała salon. Myślę, że po trochu przyczyniły się do tego moje dwa dni pracy z domu, kiedy siedziałam w salonie właśnie, a wszystkie koty przychodziły mi towarzyszyć. Tosia - ten wierny kot mruczący - postanowiła dołączyć i... zakochała się w kartonie.
Nie żartuję, ostatnio nawet zabroniła wstępu Panu Kotu, który zwykle anektuje wszystkie kartony w czasie kilku minut :)

Poza tym nie ma bardziej uroczego zaskoczenia, niż ostrożna łapka, która paca w ludzki łokieć z takim nieśmiałym zapytaniem "a pogłaskasz Tosieńkę, która do ciebie specjalnie przyszła?" Tosia takie pacanie urządzała mi mniej więcej do godzinę-dwie, kiedy wskakiwała na sofę za moim fotelem (na sofie spała Silanka, ale te dwie akurat dogadują się ładnie i nawet w te dwa dni zgodnie ze sobą spały).

Cukier, miód i wgl.
Tylko wyniki krwi na razie nie chcą się poprawić (ale i się nie pogarszają! jest plus!) Mamy nadzieję, że kiedy Tosia i Pigla trochę się bardziej polubią, poprawią się także wyniki. Trzymajcie kciuki!
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Sro 02 Lis, 2016 14:23   

trzymamy!!!
fajny krówkowo-mleczny świat na fotkach :love:
 
 
Nadira 
Szatan wcielony

Dołączyła: 05 Paź 2013
Posty: 3974
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 02 Lis, 2016 15:24   

BEATA olag napisał/a:
trzymamy!!!
fajny krówkowo-mleczny świat na fotkach :love:


Już mi parę osób mówiło, że dobieram koty pod kolor :twisted:
 
 
Nadira 
Szatan wcielony

Dołączyła: 05 Paź 2013
Posty: 3974
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 27 Lis, 2016 21:33   

Tosia dzielnie paraduje po całym mieszkaniu i zajmuje coraz odważniejsze miejscówki. Tu na przykład - leniwy poranek weekendowy w krówkowym towarzystwie:


Zauważyliście, że na dolnej części kanapy śpi Pigla? Nie żeby nagle zapałały do siebie miłością, ale nieco lepiej się tolerują :) Jak widać, potrafią nawet spędzać czas całkiem blisko siebie bez zaczepiania :D


Tosia jest przepiękna, przesłodka i... filigranowa. Dzisiaj nawet padło pytanie "ile ona już ma?" i było wielkie zdziwienie, gdy powiedziałam, że jest dorosła i ma około dwóch lat :D

Taki ze mnie zalotny urwis:


...co powiedziałaś na mój temat?
 
 
einfach 

Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 2487
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 28 Lis, 2016 09:19   

Tosia jest przekochana :love:
rozczula swoim kompaktowym rozmiarem :: ale też zachowaniem - nic się nie boi, bawi się i zaczepia o swoje :love:
a do tego w ogóle po niej nie widać, że jest kotem nerkowym, nawet sierść ma mięciutką i miłą :)
 
 
Bastianka 

Dołączyła: 31 Lip 2016
Posty: 1075
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 28 Lis, 2016 20:29   

:love:
 
 
Nadira 
Szatan wcielony

Dołączyła: 05 Paź 2013
Posty: 3974
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 15 Gru, 2016 12:04   

Tosiaczek - miniaturowa kulka miłości. Jeśli za długo nie zwraca się na nią uwagi - będzie gruchać, żeby chociaż wyciągnąć do niej rękę. Pogłaskana, natychmiast wywraca się kołami do góry i podaje do miziania krągły brzuszek. Niech Was jednak nie zwiedzie ten opis - Tosia trzyma linię i wagę, po prostu jest... kuleczką. Nie da się inaczej :D
Kuleczkowatość znika tylko w jednej sytuacji - podczas polowania. Nie ma bardziej zawziętej łowczyni na piórko na wędce! Nikt nie jest tak szybki, tak skoczny i tak precyzyjny w szale zabawy :D
 
 
Nadira 
Szatan wcielony

Dołączyła: 05 Paź 2013
Posty: 3974
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 27 Gru, 2016 16:06   

Moja kochana słodka mordka pozuje... w pionie :D



Bardzo lubi przesiadywać na oparciach krzeseł...

(Tak, w tle jest kolekcja planszówek Małża.)

No i ma takie zalotne spojrzenie, jak chce, żeby ją pomiziaczyć :D
 
 
jaggal 

Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 5507
Skąd: Poznań, Winogrady
Wysłany: Wto 27 Gru, 2016 16:25   

A jak Tosiaczek zareagował na zniknięcie Pigli?
_________________
A kim to jesteś, rzekł dumny lord, że muszę ci się kłaniać?
Jedynie kotem innej maści, takiego jestem zdania!
W płaszczu czerwonym albo złotym, lew zawsze ma pazury
Lecz moje równie ostre są i sięgną twojej skóry.
 
 
Nadira 
Szatan wcielony

Dołączyła: 05 Paź 2013
Posty: 3974
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 27 Gru, 2016 23:11   

Na razie ciężko powiedzieć - minął dopiero dzień :) niemniej, przyszła dzisiaj z nami i gośćmi oglądać film na sofie :D
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 28 Gru, 2016 00:37   

Jakie przeboskie foty :love:
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
Nadira 
Szatan wcielony

Dołączyła: 05 Paź 2013
Posty: 3974
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 09 Sty, 2017 23:38   

Cały czas zwlekamy że szczepieniem Tosi że względu na wyniki badań krwi. Stale podwyższone są - chociaż od trzech miesięcy na jednym poziomie - parametry mocznika i kreatyniny. Tosia z tego względu codziennie dostaje leki - grzecznie do pyszczka i z lekkim foszkiem do karmy (o tym za chwilę). Ostatnie wyniki wykazały też obniżony poziom żelaza, w związku z czym do diety madame został włączony suplement z żelazem... I pilnujemy dalej, głaszczemy, tulimy, dogadzamy, a po Tosi nie widać ani ciut, że coś się dzieje - dlatego takie ważne są regularne badania...

A teraz coś o jedzeniu będzie. Otóż Tosiełek najmilszy to wybredna jest primadonna. Na mokrą karmę kręci nosem co drugi dzień - rano puszeczka Maca? Może być. Wieczorem też? No, ostatecznie. Rano znowu? A FUJ! Sama sobie to jedz!
No to mamy w szafie zapas różnych karm na zmianę i się gimnastykujemy - w poniedziałek Feringa, we wtorek Grau, w środę Animonda (fastfood zje Tosia również, byle nie trzy razy pod rząd), znowu Maca w czwartek... potem może Grau da się przemycić, w sobotę Cosma, niech tylko szanowna madame je te leki w karmie :P
A jako że madame je powolutku i wykwintnie, wyjmując kęs po kęsie z miseczki i wielki robiąc bałagan - co w stadzie sześciu kotów skończyłoby się awanturą i bezczelną kradzieżą - madame musi jeść na blacie pod czujnym okiem człowieka... i siedzi sobie tak, lekko obrażona, bo najpierw dostaje w pysio leki, i ciamka, i łapką wyjmuje kawałeczki na stół, i bałagani, oj, bałagani aż miło ;)

Ale wystarczy że potem spojrzy tymi słodkimi oczętami na człowieka i zagadać, to jej człowiek wszystko wybaczy :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]