Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jaggal
Wto 02 Sty, 2018 19:15
Sigrun
Autor Wiadomość
agusiak 

Dołączyła: 17 Maj 2015
Posty: 1744
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 31 Sie, 2016 09:08   

Ślicznota :aniolek:
 
 
Essi 

Dołączyła: 19 Maj 2014
Posty: 810
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 31 Sie, 2016 09:52   

Ach, szylkretka :love: W dodatku długowłosa :love: cudo!
 
 
einfach 

Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 2487
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 27 Wrz, 2016 10:32   

Sigrun, ach Sigrun... gdyby ktoś mi nie powiedział, że ta kota jest (w pewien sposób) chora, to w życiu bym na to nie wpadła!
Generalnie aktualnym celem życiowym małej jest ZABAWA. Ale nie taka zwykła zabawa - Sigrun bawi się do upadłego. Dosłownie. Będzie się bawiła z człowiekiem, czasami z kotami, ale raczej sama, dopóki nie padnie z wywalonym językiem ::
Zabawa wyprzedziła nawet głaskanie na liście priorytetów, choć wiadomo, że jak się da uszczknąć jakieś drapanko, to nie nie będzie narzekania :love:

Poranki wyglądają tak:



a to już mniej więcej 30 minuta, kiedy kota tak sobie hasa i turla te myszę. W ogóle jest jedynym kotem, który z takim zawzięciem bawi się tym niebieskim torem :lol: przecież w końcu da się upolować tę piłkę! :lol:
Fajnie widać na takich przykładach jak kot, który żył na dworze i bądź co bądź sobie nawet jakoś radził, docenia życie w domu i wszystkie związane z tym radości ::
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Wto 27 Wrz, 2016 11:29   

Przyznam, że gdyby nie liczebność futrzanej grupy na moim kwadracie, podebrałabym cichaczem Sigrun...
więc sobie lepiej uważaj, bo nadal mam klucze :devil:


Ona jest po prostu cudowna :love: :love: :love:
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
einfach 

Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 2487
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 27 Wrz, 2016 11:31   

Eva napisał/a:
Przyznam, że gdyby nie liczebność futrzanej grupy na moim kwadracie, podebrałabym cichaczem Sigrun...
więc sobie lepiej uważaj, bo nadal mam klucze :devil:


Ona jest po prostu cudowna :love: :love: :love:


nie, żeby coś, ale by tak na Zeuska wymie... NIE, NIE DAM! :P
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Wto 27 Wrz, 2016 11:36   

einfach napisał/a:
Eva napisał/a:
Przyznam, że gdyby nie liczebność futrzanej grupy na moim kwadracie, podebrałabym cichaczem Sigrun...
więc sobie lepiej uważaj, bo nadal mam klucze :devil:


Ona jest po prostu cudowna :love: :love: :love:


nie, żeby coś, ale by tak na Zeuska wymie... NIE, NIE DAM! :P



oooooooo nie no to już jest cios sanczo poniżej pansa.... na mojego Grubczyka łypiesz??

:axe:

:turla:
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
einfach 

Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 2487
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 10 Paź, 2016 18:52   

Sigrun czaruje absolutnie KAŻDEGO, kto ją spotyka. Kota ma jakąś magiczną, pozytywną siłę w sobie i nie waha się jej użyć!
Niedawno była u nas Państwo Behawioryści, aby pomóc współlokatorom kotki. I co się stało? już po wszystkim zostali ponad 30 minut dłużej, żeby więcej pobawić się z Sigrunią, pomiziać się i skorzystać z pełnej oferty kiciowych buziaczków :: bo w trakcie nie wystarczająco się nią zajęli i kicia chciała więcej, więc troszku ich zaczepiała ::
pod koniec już chcieli wypełniać na nią ankietę i choć rozsądek wziął górę (dopiero co uspokoili swoje, nie takie małe, zwierzęce stadko), to bardzo się z koteczką polubili i powiedzieli, że jest najsuper :D
innym razem był u nas gość, który nigdy kota nie miał i nie wiedział, że koty są fajne (a wręcz myślał odwrotnie). I co? Po godzinie z Sigrun już poważnie zastanawia się nad adopcją kota, czytając kolejne artykuły na ten temat.
Te sytuacja dobrze obrazuje jaki wpływ koteczka ma na gości :love: nieważne czy jest się doświadczonym kociarzem, czy nowicjuszem - Sigrunia przekona każdego, że kot może być fajny, bo jest kotem najweselszym, niczym się nie przejmującym, a do tego nie narzucającym się, choć z wdzięcznością przyjmie każdą porcję głasków i udostępnienie nosa do kocich buziaczkow :love:
 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6882
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 10 Paź, 2016 19:06   

Awww, słodka Sigrun :love:
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
einfach 

Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 2487
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 17 Paź, 2016 14:17   

Sigrun, zmęczona po zabawie, zdecydowała że może mi w końcu zapozować :aniolek:











na tych zdjęciach widać 2 ciekawostki odnośnie umaszczenia Sigrun:
1) spójrzcie na te słodką, jedyną rudą łapcię :love:
2) Sigrun właściwie jest... tricolorką, a nie szylkretką :: na szyi ma biały krawat i na brzusiu kępki białej sierści :D
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Pon 17 Paź, 2016 14:22   

piękna :aniolek:
 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6882
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 17 Paź, 2016 15:26   

Ruda łapka :love:
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
catta 

Dołączyła: 09 Kwi 2015
Posty: 497
Skąd: Wlkp.
Wysłany: Pon 17 Paź, 2016 16:00   

einfach napisał/a:
Sigrun, zmęczona po zabawie, zdecydowała że może mi w końcu zapozować :aniolek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

na tych zdjęciach widać 2 ciekawostki odnośnie umaszczenia Sigrun:
1) spójrzcie na te słodką, jedyną rudą łapcię :love:
2) Sigrun właściwie jest... tricolorką, a nie szylkretką :: na szyi ma biały krawat i na brzusiu kępki białej sierści :D



EEEEEE nieeee, u szylkretek też zdarzają się wstawki czysto białe w niedużych ilościach, co jest typową cechą płci żeńskiej. Utarło się, że szylkretki to tylko kotki, fakt w 99%, ale raz na wieleeeee urodzeń zdarza sie osobnik szylkretowy płci męskiej co jest baaaaaaaaaardzo rzadkie, jednak nigdy nie bedzie on mieć nawet włoska BIAŁEGO.

Sigrunia :*
_________________


Oba, kot i pies, są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować. I o jedna cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic. [Erich Kastner]
 
 
einfach 

Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 2487
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 05 Lis, 2016 21:01   

Człowieki były ostatnio na urlopie, a w tym czasie Sigrunia... okazała się kotem nakolankowym. A właściwie naczłowiekowym :: Co oznacza tyle, że jak jej za mało człowieka to po prostu na niego wlezie :lol: nie patrząc czy człowiek akurat drzemie, czy coś robi - to nieważne... więc kiedy opiekunka przychodziła raz dziennie, to Sigrun zamieniała się w koci rzep i nie odstępowała jej na krok. Właziła na kolana, sprzedawała buziaczki w twarz, omiziowywała się, następnie odkryła że można wchodzić na ramiona na przykład, a jak człowiek leży, to można nawet zaanektować głowę... ::
Co ciekawe jednak - nie wszystkim jest dane cieszyć się z nakolankowej Sigruni :roll: opiekunka, moja koleżanka jest Sigruni prawdopodobnie najbardziej ulubioną osobą (może to te drapiące paznokcie?), to zrozumiałe że jej było dane jako pierwszej odkryć tę rewelację. Ale że kota pakuje się mojemu TŻ na kolanka i puszcza głosny traktor, A MNIE NIE? No to mnie, nie powiem, zaskoczyło :P
 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6882
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 06 Lis, 2016 20:14   

Jeszcze kiedyś ją ukradnę, zobaczysz ;>
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 20 Lis, 2016 03:29   

A przyznaj się, kto przycina pazurki i podaje tabletki? ;)
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]