Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: brynia
Czw 23 Mar, 2017 19:58
Płotka, Tuńczyk, Pirania i Delfina
Autor Wiadomość
narcyz 

Wiek: 31
Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 47
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 12 Kwi, 2017 16:57   

Pozwolę sobie na małe, choć solidne aktualności z DS naszych byłych podopiecznych :)


Cytat:
rybki są już tak integralną częścią naszego życia, że nawet nie połapałam się kiedy minęły te 3 tygodnie!

Jedno jest pewne, są przecudowne! :) Problemów nie mamy z nimi żadnych - można wręcz powiedzieć, że mnie to nieco zaskoczyło :)
Jeśli chodzi o resztę, to zdążyły zaanektować lodówkę jako jedno z najlepszych miejsc poglądowych i mimo, że czasem siedzą tam wspólnie to nie udało mi się ich jeszcze złapać razem na zdjęciu ;)
Muszę też przyznać, że choć myślałam, że przytulaski, lizanie i ugniatanie to domena Tuńczyka, to Pirania chyba go przebija. Stała się tak przyjazna, że już nawet kawy nie da się czasem wypić w spokkoju, bo musi się wpakować na kolana, nawet teraz gdy piszę tę wiadomość rybki próbują wcisnąć się pomiędzy mnie, a klawiaturę ;)

Jeśli chodzi o wagę Tuńczyka to na razi nie widać poprawy, ale nie damy się zniechęcić i w końcu jakoś go trochę odchudzimy! Pirania aktywnie nam w tym zresztą pomaga zaczepiając brata i zachęcając go do gry w berka. Pomocne okazały się także myszki z kocimiętką, Tuńczyk nie potrafi im się oprzeć i biega z nimi po całym mieszkaniu. Poza tym rybki wykazują też miłość do kartonu, Piri przepada za wskakiwaniem do niego (w końcu to doskonała kryjówka do urządzenia zasadzki na piórka), a jej brat dodatkowo lubi go podgryzać - także mamy z tym trochę sprzątania.
_________________
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”,
choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
 
 
Hith 
Hith

Dołączyła: 26 Sie 2016
Posty: 400
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 03 Maj, 2017 21:40   

Takie wieści od opiekunów Płotki i Delfiny:

Cytat:
Dziewczyny mają się bardzo dobrze, właśnie urządzają dzikie harce :) Zdjęć dziewczyn mam tyle, że aż nie wiem które wybrać. Cała nasza rodzina jest w nich zakochana i co chwilę ktoś przywozi im prezenty więc ilością zabawek moglibyśmy zająć naraz dużą kocią bandę. Ogólnie dziewczyny to straszne gaduły i piosenkarki, jak się rozkręca to ciężko je uciszyć:p A ze mnie zrobiła się ze mnie kocia mama na 100% ;)











Słodziaki... aż mi się zatęskniło do tych gadatliwych Rybek :love:
 
 
Danielajli 

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 38
Skąd: Kalisz
Wysłany: Czw 04 Maj, 2017 08:41   

:serce: :serce: :serce:
 
 
narcyz 

Wiek: 31
Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 47
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 05 Maj, 2017 19:57   

W dalszym ciągu nie potrafię ich rozróżnić i w dalszym ciągu są przepiękne :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love:
_________________
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”,
choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
 
 
Hith 
Hith

Dołączyła: 26 Sie 2016
Posty: 400
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 05 Maj, 2017 20:25   

narcyz napisał/a:
W dalszym ciągu nie potrafię ich rozróżnić i w dalszym ciągu są przepiękne :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love:

Ja na szczęście w dalszym ciągu potrafię je rozróżnić #dobramatkatymczasowa :: :: ::
 
 
narcyz 

Wiek: 31
Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 47
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 04 Sie, 2017 14:30   

Pozwolę sobie na wieści z DS Piranii i Tuńczyka - Rybki pozdrawiają ^^

Cytat:
Rybki opanowały każdy możliwy do opanowania element życia, i każdą użytkową powierzchnię płaską (lub prawie płaską). Przyzwyczaiłam się już do rezerwowania przed wyjściem czasu na odkłaczenie ubrań, oraz do wyławiania sierści z kawy, nie mogę już sobie przypomnieć jakie było życie bez tych drobnych uciążliwości, które stale przypominają o obecności kociaków :)
Muszę stwierdzić również, że misja odchudzenia Tuńczyka jest już połowicznie zakończona sukcesem, jestem święcie przekonana, że stracił trochę z wagi (choć to może być iluzja).

Pirania za to podnosi próg okazywanej miłości coraz bardziej, nie dając w zasadzie zapomnieć, że trzeba pomiziać i przytulić i najlepiej od razu nakarmić, bo jak nie to będzie żuć palce. Przy czym nie darowuje sobie również weekendów, więc o spaniu do południa można zapomnieć, chyba, że człowiek umie się całkowicie zakopać pod kołdrą i zignorować chodzące po nim koty. Tuńczyk jest nieco bardziej powściągliwy, chyba, że chodzi o jedzenie, wtedy nie ma przebacz.

Ogólnie rzecz ujmując Rybki są jak zawsze cudowne.


Pirania jak zawsze miziasta ^^


I Tuńczyk zdecydowanie smuklejszy ^^
_________________
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”,
choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Sob 05 Sie, 2017 05:17   

:tan:
 
 
Hith 
Hith

Dołączyła: 26 Sie 2016
Posty: 400
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 27 Maj, 2018 19:21   

Wieści od Płotki i Delfiny:
Cytat:
Hej, przesyłam porcję zdjęć dawnych podopiecznych :) Udało nam się osiatkować balkon, kociaki zadowolone, całe dnie siedzą i obserwują osiedle.
Ogólnie wyrosły z nich ogromne przylepy i miziaki, są mega kochane i co najważniejsze zdrowe :)

W sumie po tym mailu zorientowałam się, że zawsze dostaję w tytule "Płotka i Delfina", ale nie wiem, czy dalej tak mają na imię czy po prostu tak jest adresowane, żeby było wiadomo, o kogo chodzi. Zapytałam, żeby się upewnić i taką dostałam odpowiedź:
Cytat:
Nie zmieniliśmy im imion, te są fajne i oryginalne :) zawsze jak mówimy jak się nazywają to wszyscy robią duże oczy i pytają skąd się to wzięło :D


Poniżej parę fotek, dziewczyny na balkonie, Płotka z kwiatkiem i rozwalona na kanapie (siedzenie w ten sposób im widać zostało) i Delfina w doniczce :aniolek:



[/quote]
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Nie 27 Maj, 2018 19:43   

Z cyklu - siadłam se :serce:
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 27 Maj, 2018 20:25   

a ten kwiatek to nie jest Difenbachia? :o
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
Hith 
Hith

Dołączyła: 26 Sie 2016
Posty: 400
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 27 Maj, 2018 23:48   

Morri napisał/a:
a ten kwiatek to nie jest Difenbachia? :o

Przyjrzałam się, bo to też była moja pierwsza myśl, ale difenbachia raczej nie, ma inne proporcje i mniej liści jak rośnie.
Ale sprawdzę, co to, żeby mieć spokój, że na pewno nic niedobrego:)
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 28 Maj, 2018 00:42   

Hith napisał/a:
Morri napisał/a:
a ten kwiatek to nie jest Difenbachia? :o

Przyjrzałam się, bo to też była moja pierwsza myśl, ale difenbachia raczej nie, ma inne proporcje i mniej liści jak rośnie.
Ale sprawdzę, co to, żeby mieć spokój, że na pewno nic niedobrego:)
ja się na kwiatach w ogóle nie znam ;) Ale niektóre gatunki po prostu pamiętam z domu rodzinnego :) Też nie do końca jestem przekonana, czy to to, ale z drugiej strony jest ileś tam odmian... A pamiętam, że to jest straszne cholerstwo :(
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
Hith 
Hith

Dołączyła: 26 Sie 2016
Posty: 400
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 28 Maj, 2018 06:37   

Napisałam, żeby się upewnić, dam znać :) )
 
 
misiosoft 
The Pasiuczers

Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 4701
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 28 Maj, 2018 08:58   

ja się na kwiatkach nie nam, ale ten to mi wygląda jak sztuczny ;) taki jest równiutki i symetryczny...
 
 
Hith 
Hith

Dołączyła: 26 Sie 2016
Posty: 400
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 28 Maj, 2018 16:19   

misiosoft najlepszy detektyw ::

Dostałam odpowiedź, roślinka sztuczna, kryzys zażegnany. Ale dzięki za czujność :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]