Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jaggal
Sob 26 Maj, 2018 16:19
Flake
Autor Wiadomość
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Pią 23 Wrz, 2016 10:30   Flake

Pod naszą opiekę trafiła czarna kotka, ok. 1,5-roczna, którą jako wolno-żyjącą pomagaliśmy wysterylizować w 2015 roku. U kotki odnawiał się problem - wypadające jelito w wyniku urazu kości miednicy, przez co narząd jest słabiej unerwiony i ukrwiony. Z taką dolegliwością życie na ulicy byłoby dla niej nieustającym cierpieniem.
Flake - czyli Płatek (choć przez swą przypadłość przez niektórych zwana Flaczkiem ;) ), tak ją nazwaliśmy, kruchutką, przestraszoną, potrzebującą zrozumieć, że ludzka ręka wyciąga się w jej kierunku tylko po to, by dać opiekę i zapewnić dobre, bezbolesne życie.





Flake na ZDJĘCIACH i FILMACH.
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
Ostatnio zmieniony przez saszka Sob 26 Maj, 2018 21:53, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6877
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 23 Wrz, 2016 11:18   

Te oczy :love:
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17261
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 23 Wrz, 2016 17:53   

:love:
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
catta 

Dołączyła: 09 Kwi 2015
Posty: 497
Skąd: Wlkp.
Wysłany: Pią 23 Wrz, 2016 18:50   

Czy ona ma rude wstawki na pupci i ogonku czy to tylko tak na zdjęciu przebłysk?
Ładna kicia :love: nie boj się :hug:
_________________


Oba, kot i pies, są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować. I o jedna cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic. [Erich Kastner]
 
 
einfach 

Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 2487
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 24 Wrz, 2016 03:25   

Cały pysiu ma super :love:
A rude wstawki ma zapewne z braków żywieniowych/choroby
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Sob 24 Wrz, 2016 13:03   

einfach napisał/a:
Cały pysiu ma super :love:
A rude wstawki ma zapewne z braków żywieniowych/choroby


kotka jest czarna jak węgiel - te rudości to nawet nie niedoboryy, Ona była dobrze karmiona na działkach, ale pewnie efekt świetlny...
 
 
einfach 

Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 2487
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 25 Wrz, 2016 16:47   

A, to jeszcze lepiej :)
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Pią 30 Wrz, 2016 11:07   

Flake do człowieka przekonuje się bardzo pomału, ale udało mi się wczoraj zaliczyć małą sesję głasków :) Kotka była za to duzo bardziej zainetresowana przechadzającym się obok jej klatki Bugusławem, śpiewom i miaukom nie było końca :)
dziś jedziemy do weterynarza skontrolować stan zdrowia, miejmy nadzieję, że pomału będziemy mogli wprowadzać do menu mokrą karmę, bo widać, że kotce apetyt bardzo dopisuje :good:
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
Chitos 

Dołączyła: 05 Cze 2015
Posty: 3127
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 30 Wrz, 2016 11:39   

oj tak Flake to zaczeła tańczyć w klatce ostatnio jak Boguś wyszedł :)
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Wto 11 Paź, 2016 14:22   

kolejne sukcesy w życiu Flake :) okazuje się, że kotka zupełnie chętnie oddaje się głaskom, choć faktycznie trzeba dać jej dłuższą chwilę na oswojenie się z wyciągniętą ręką :) wczoraj zaliczyła długą sesje głaskająco-miziającą :) było przy tym troszkę ostrzegawczych miauków, ale żadnego pacania ani drapania, Flake to przecież bardzo dobrze wychowana panna :aniolek:
z Bogusiem oczywiście wszystko poszło szybciej, 'noski-noski' zaliczone zaraz po otwarciu klatki ;)
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Pią 21 Paź, 2016 09:54   

U Flake dni mijają pomału, jeden identyczny jak drugi. Póki co brak perspektywy wyprowadzki z klatki w domowe pielesze. W naszych DT nie ma po prostu miejsc...
Flake jest bardzo kotolubna, dogadałaby się z innym kotem. Dolegliwości związane z urazem wydają się być opanowane, wprowadzamy stopniowo normalną karmę i obserwujemy. Niedługo kontrola u weterynarza.
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Pią 21 Paź, 2016 10:04   

jutro ciocia wylula
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Sob 22 Paź, 2016 18:27   

Flaczkowi założyliśmy obróżkę feromonową - u niektórych kotów działa wręcz błyskawicznie - następnego dnia zastałam Ja rozłożoną w pozycji na królewnę:) A do tej pory była czujka-chlebek...
Będą z niej koty:))))
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Pon 24 Paź, 2016 08:21   

Płatek ma przepiękną mordkę...
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Pią 28 Paź, 2016 16:38   

Flaczek zakochała się w Bogusiu - no po prostu szok - biega za nim, strzela baranki, aż chłopak ucieka przed intensywnością jej uczuć:))) To kot uwielbiający inne futra - kiedy Bogi wskoczył na pięterko, Flaczek zaczęła przymilać się do Meli - a jak przy okazji gaduli - matkoświęta - prawie wszystkie kociaste od razu zaczęły do niej gruchać - TO IDEALNY KOT NA DOKOCENIE! Zresztą do człowieka też zagaduje:)

I NA DESER - FLACZEK WCZORAJ MI SIĘ ROZMRUCZAŁA:))))))
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]