Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jaggal
Sro 14 Paź, 2020 19:15
Krzesimir i Kreska
Autor Wiadomość
MonikaW 
dom tymczasowy

Wiek: 46
Dołączyła: 25 Lis 2016
Posty: 712
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Nie 08 Sty, 2017 17:06   

dzisiaj się poskładałam ze śmiechu - mamy drapak (wykonany przez profesjonalną firmę bo taki kupny ze sklepu koty rozwaliły w ciągu pół roku). Drapak jak drapak dwie rozety na równej wysokości , półka aby nabrać rozbiegu i podstawa nic więcej bo żadne hamaczki, budki i schodki nie budziły zainteresowania tylko rozety i to ta , która była wyżej. Kociaki zajmują półkę i podstawę, a rezydenci rozety. No i szkraby nasze małe dzisiaj wzięły rezydenta (7 lat i prawie 7 kg wagi) w dwa ognie, a temu biedakowi tak adrenalina uderzyła do organizmu, że wybijając się z podłogi wskoczył na rozetę z pominięciem półki 1,4 m jednym skokiem. Wszyscy byliśmy w pierwszej kolejności zszkokowani, a później uśmiani po pachy. :D
_________________
Monika Włodarczak
 
 
MonikaW 
dom tymczasowy

Wiek: 46
Dołączyła: 25 Lis 2016
Posty: 712
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Pon 09 Sty, 2017 15:31   

Kreska podchodzi na mizianki i po chwili zasypia , ale obok człowieka




druga ulubiona pozycja Kreski



Krzesimir wziety na ręce zachowuje się tak jakby mu ktoś odciął prąd i taką pozycję przyjmuje, nadstawia szyję i brzuch do głaskania



Krzesimir w trakcie męskiej rozmowy z rezydentem



tu rezydent robi za podpórkę



robią zdjęcia? No to i modelka dołączyła - Kreska



blisko coraz bliżej rezydentka pozwoliła swojemu wielbicielowi Krzesimirowi na przebywanie w swoim towarzystwie

_________________
Monika Włodarczak
 
 
misiosoft 
The Pasiuczers

Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 4701
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 09 Sty, 2017 15:35   

MonikaW napisał/a:


druga ulubiona pozycja Kreski




bosze.... znowu poniedziałek....
 
 
jaggal 

Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 5507
Skąd: Poznań, Winogrady
Wysłany: Pon 09 Sty, 2017 15:46   

ojaa, widać, że się koty ładnie docierają <3
_________________
A kim to jesteś, rzekł dumny lord, że muszę ci się kłaniać?
Jedynie kotem innej maści, takiego jestem zdania!
W płaszczu czerwonym albo złotym, lew zawsze ma pazury
Lecz moje równie ostre są i sięgną twojej skóry.
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 09 Sty, 2017 16:14   

Jeszcze trochę i rezydentka będzie szaleć z młodzieżą ;)
 
 
MonikaW 
dom tymczasowy

Wiek: 46
Dołączyła: 25 Lis 2016
Posty: 712
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Wto 10 Sty, 2017 09:46   

kat napisał/a:
Jeszcze trochę i rezydentka będzie szaleć z młodzieżą ;)


mam taką nadzieję chociaż ona to taka typowa kobieta bardzo kapryśna raz jest ok a później foch. Biedny Krzesik jest wygłupiony. :wink:
_________________
Monika Włodarczak
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 10 Sty, 2017 16:54   

MonikaW napisał/a:

Zauważyłam, że Kreska preferuje naszego 6-letniego syna i z wzajemnością, niby do nas przyjdzie, niby nam barankuje, ale z reguły kładzie się obok niego. Reakcja naszego syna bezcenna - przedwczoraj jadł wafle ryżowe i jak Kreska się obok niego położyła wieczorem to przestał jeść bo cytuję "jak będę jadł to wafle chrupią i Kreska mogłaby się obudzić".. :serce:
jaki kochany :jebanewalentynki:
 
 
MonikaW 
dom tymczasowy

Wiek: 46
Dołączyła: 25 Lis 2016
Posty: 712
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Nie 15 Sty, 2017 16:35   

nasz Krzesimir zdobył kolejną umiejętność - od wczoraj zaczął wchodzić na rozetę na drapaku. To było miejsce rezydentów, które jest dość wysoko umiejscowione więc maluchy raczej się tam nie pchały. Kreska na chwilę obecną poprzestaje na niższych półkach, ale podejrzewam, że to kwestia czasu. Mała silnie obserwuje brata i po pewnym czasie robi dokładnie to co on. Kreska ogółem na wszystko potrzebuje czasu, ale jak się już przekona to oddaje się temu całym sercem. Teraz nie mam problemu w znalezieniu Krzesika przesypia tam prawie cały dzień.

Ostatnio widziałam filmik jak Wawrzynek ogląda dobranockę, też włączyłam kociakom Kreska usiadła na środku pokoju i kręciła łebkiem nasłuchując natomiast z Krzesimirem przećwiczyłam refleks bo rzucił się na ekran, ale nie poddajemy się będziemy ćwiczyć.

Wczoraj włączyłam również kociakom muzykę relaksacyjno-usypiającą dla kotów w trakcie ich snu aby im się lepiej spało...Obudziły się natychmiast Krzesimir zaczął biegać po mieszkaniu, a Kreska dostała nastroju zabawowego w jakim jej jeszcze nie widziałam. Podchodziła, kulała się, nastawiała brzuch do miziania, podgryzała delikatnie ręce, robiła kangura itd. :D
_________________
Monika Włodarczak
 
 
MonikaW 
dom tymczasowy

Wiek: 46
Dołączyła: 25 Lis 2016
Posty: 712
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Wto 17 Sty, 2017 14:48   

wczoraj rezydentka po raz pierwszy zaczepiła Krzesimira, pacnęła go łapką delikatnie jak przechodził. Widok miny Krzesika bezcenny - trzy godziny dochodził do siebie i trawił informację. Po tym czasie chyba doszedł do wniosku, iż taki macho nie może sobie pozwolić na tak jawną zaczepkę nawet jeśli jest to dama jego serca, ruszył do galopu i pogonił wszystkich hurtowo: rezydentkę, rezydenta i siostrę. :)

Kreska wczoraj była na nas obrażona kociaki dostały rano jeść i później wszystkie miski znikły - przygotowywaliśmy rezydenta na wizytę u weta w celu oczyszczenia zębów z kamienia no więc żadne nie jadło aby było sprawiedliwie. No i Kreska się obraziła wczoraj na mizianki nie przychodziła. Dzisiaj była micha pełna więc i mizianek się dopomina.

Krzesimir już wskakuje na drapak z pominięciem półki pośredniej i tam spędza najwięcej czasu. Kreska natomiast stacjonuje w nowym nabytku. Do karmy dostaliśmy domek kartonowy i bardzo jej przypadł do gustu. Innym kotom też przypadł do gustu, ale Kreska nie uznaje kompromisów domek jest jej i koniec. :P
_________________
Monika Włodarczak
 
 
Neda 

Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 3061
Skąd: Suchy Las
Wysłany: Wto 17 Sty, 2017 15:15   

MonikaW napisał/a:
wczoraj rezydentka po raz pierwszy zaczepiła Krzesimira, pacnęła go łapką delikatnie jak przechodził. Widok miny Krzesika bezcenny - trzy godziny dochodził do siebie i trawił informację. Po tym czasie chyba doszedł do wniosku, iż taki macho nie może sobie pozwolić na tak jawną zaczepkę nawet jeśli jest to dama jego serca, ruszył do galopu i pogonił wszystkich hurtowo: rezydentkę, rezydenta i siostrę. :)


:lol: :lol: :lol:
 
 
MonikaW 
dom tymczasowy

Wiek: 46
Dołączyła: 25 Lis 2016
Posty: 712
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Czw 19 Sty, 2017 19:05   

wczoraj odbieraliśmy nasze zamówienie z siedziby i dostaliśmy od miłej wolontariuszki wędkę i zabawki. To jest czwarta nasza wędka , ale okazuje się być najlepszą szaleństwa trwają już druga godzinę
_________________
Monika Włodarczak
 
 
MonikaW 
dom tymczasowy

Wiek: 46
Dołączyła: 25 Lis 2016
Posty: 712
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Wto 24 Sty, 2017 10:25   

no i tak jak pisałam, że kwestią dni jest zdobycie drapaka przez Kreskę i tak się właśnie stało dzisiaj się ganiały oba skarby po rozetach.

Kreska tak jak wspomniałam sama przychodzi do nas, ale Krzesimir to sobie nas wyszkolił kładzie się gdziekolwiek (niekoniecznie w tym samym pokoju , w którym my przebywamy) i miauczy. Należy do księcia podejść , wziąć na ręce i głaskać. Przyznaję, że to jest moja "wina" - nie przejdę obok kota nie przytulając, głaskając czy obcałowując więc nauczyłam go, że to człowiek podchodzi do kota :wink:
_________________
Monika Włodarczak
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 24 Sty, 2017 10:46   

:D
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Wto 24 Sty, 2017 10:54   

:)
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 24 Sty, 2017 11:27   

:lol:
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]