Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: brynia
Pią 31 Mar, 2017 20:15
Pętelka
Autor Wiadomość
Wroniec 

Wiek: 32
Dołączył: 23 Sie 2016
Posty: 117
Skąd: Poznań - Piątkowo
Wysłany: Czw 02 Lut, 2017 17:25   

Tak trzeba było iść, bo mała strasznie psika, plus ropa <?> z oczu. I dobrze, że poszedłem, bo jak się okazuje przeziębienie dla Pętelki jest bardziej męczące niż u innych kotów.. dlaczego już piszę.

Ale najpierw po kolei. Udało mi się namówić dziadka na podróż do weta samochodem, także nasza panna bezpieczna w transporterze opatulonym kocem, na pewno nie zmarzła :)

Iii wiem, że wet to stres dla kota, ale czasem warto iść wcześniej niż za późno, bo Pętelkę męczy coś więcej niż przeziębienie ;)

- Po pierwsze: Na karku między łopatkami ma jakąś strupkową zmianę.. Prawdopodobnie to reakcja skóry na poddany środek przeciw pasożytom zewnętrznym, ale pewności do końca nie ma także wetka wzięła z tego zeskrobinę i parę włosków, żeby sprawdzić dokładnie co to właściwie jest.

- Po drugie to co już wiemy Pętelka jest przeziębiona, a dokładniej ma zapalenie górnych dróg oddechowych czyli zawalone nos i gardło, dolne na szczęście czyste.

- Po trzecie przy badaniu gardła wetka wyczuła coś dziwnego okazało się, że malutka ma ŚRUT W KRTANI! Tak do Pętelki, do tego absolutnie ufnego kota ktoś strzelał..
Czyli bardzo dobrze, że poszedłem i to wyszło.. Chyba nie muszę dodawać, że przeziębienie plus śrut w krtani to nie najlepsze połączenie.

-Po czwarte panna miała brudne uszy, które zostały wyczyszczone ;)

A więc na dzień dzisiejszy walczymy z przeziębieniem, potem przyjdzie pora zastanowić się co z tym śrutem..
_________________
"Lecz biedny jestem: me skarby – w marzeniach,
Więc ci rzuciłem marzenia pod stopy,
Stąpaj ostrożnie, stąpasz po marzeniach."
William Butler Yeats
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17287
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 02 Lut, 2017 17:29   

Śrut w krtani????? :shock: :shock: :shock:
 
 
Wroniec 

Wiek: 32
Dołączył: 23 Sie 2016
Posty: 117
Skąd: Poznań - Piątkowo
Wysłany: Czw 02 Lut, 2017 17:56   

Tak, potwierdzone za pomocą zdjęcia rtg :|
_________________
"Lecz biedny jestem: me skarby – w marzeniach,
Więc ci rzuciłem marzenia pod stopy,
Stąpaj ostrożnie, stąpasz po marzeniach."
William Butler Yeats
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 02 Lut, 2017 18:02   

Boże, biedny koty! :(
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Czw 02 Lut, 2017 20:44   

O wizycie u weta decyzję podjęliśmy ubiegłego dnia - to niesamowite, że w poniedziałek było zupełnie dobrze, a wczoraj - oczy zaropiałe, trzecie powieki na wierzchu, kichanie... Wroniec super zareagował :aniolek:
Teraz już wiemy, dlaczego tak ciężko się bidulce oddycha...
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9091
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Czw 02 Lut, 2017 22:30   

Naiwnie wierzę, że może przypadkowo go połknęła...
;(
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
Chitos 

Dołączyła: 05 Cze 2015
Posty: 3127
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 02 Lut, 2017 22:52   

Boże... śrut... No nie wierzę... da się go usunąć?
 
 
Wroniec 

Wiek: 32
Dołączył: 23 Sie 2016
Posty: 117
Skąd: Poznań - Piątkowo
Wysłany: Czw 02 Lut, 2017 23:42   

Eva też chciałbym w to wierzyć wyobrażanie sobie alternatywy jest okropne, zwłaszcza biorąc pod uwagę ufność Pętelki :|

Chitos trudno obecnie to ocenić, póki co walczymy z przeziębieniem jak Pętelka będzie 100% na czterech łapkach twardo stała wtedy pomyślimy co ze śrutem.

Bo wiesz to niezbyt fortunne miejsce na operacje to raz, a dwa że przypadek też nietypowy, no bo kto słyszał o kocie ze śrutem w krtani.. takim żyjącym.. Nawet wetka była zdziwiona.. Na razie wiemy tyle, że nie jest to bezpośrednie zagrożenie życia.

Może ktoś miał kota wymagającego operacji w okolicach gardła? Te operacje są obarczone tak dużym ryzykiem jak mi się wydaje?

Niemniej dobrze, by to było usunąć, bo myślę, że to jej przeszkadza a nawet boli, w każdym razie przy dotyku. Widzicie kota to miziak do kwadratu o czym wszyscy wiedzą.. ale jakoś nie dawała mi się głaskać pod bródką, nadstawia mi do głaskania wszystko, oprócz tych okolic. Do dzisiejszej wizyty, myślałem że po prostu tego nie lubi, lub nie ufa mi jeszcze wystarczająco, a wyszło że to śrut.. Dzisiaj metodą na śpiocha udało mi się ją tam delikatnie dotknąć i faktycznie nawet ja potrafię ocenić, że coś tam jest i nie jest to naturalne..

Jeszcze prośba do was, jeśli ktoś miał kota po urazie gardła, niech się podzieli wiedzą co najlepiej podawać do jedzenia, by jeszcze bardziej nie drażnić tych okolic. Na razie Pętelka wsuwa mokrą Animondę zwilżoną dodatkowo przegotowaną wodą <dzięki za radę mamrotku> :)

Z pozytywów nie tak dawno temu Pętelka wyraziła chęć zabawy meduzą, a następnie papierową kulką :3

PS: Z tego wszystkiego zapomniałem podziękować Krisowi za dostarczenie mnie i Pętelki z siedziby do domu. Dzięki wielkie raz jeszcze Kris ^^
_________________
"Lecz biedny jestem: me skarby – w marzeniach,
Więc ci rzuciłem marzenia pod stopy,
Stąpaj ostrożnie, stąpasz po marzeniach."
William Butler Yeats
 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 03 Lut, 2017 09:02   

Zdrówka dla Pętelki!!

i brawa dla Dziadka, za podwózkę kota w komfortowych warunkach do weta :D :D :D :D
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
Neda 

Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 3061
Skąd: Suchy Las
Wysłany: Pią 03 Lut, 2017 09:09   

Ja się zaraz przewrócę... A u kogo byłeś? Szkoda, że nam nikt tego wcześniej nie wybadał.
 
 
Wroniec 

Wiek: 32
Dołączył: 23 Sie 2016
Posty: 117
Skąd: Poznań - Piątkowo
Wysłany: Pią 03 Lut, 2017 22:29   

Dziękujemy ^^ Jeśli dobrze usłyszałem to u Pani dr. Tomaszewskiej..

Wiesz tak naprawdę gdyby nie to przeziębienie to ten śrut jeszcze długo mógłby nie zostać odkryty.
Bo tak naprawdę podczas zwykłych wizyt kontrolnych kota się po gardle nie maca raczej, jak już to węzły chłonne sprawdza tak mi się wydaje.

Kota specjalnie też nie daje się tam dotykać więc jeszcze długo moglibyśmy nic nie wiedzieć :|
W każdym razie wyniki zeskrobiny w poniedziałek, także trzymajcie kciuki żeby to nie było nic złego ^^

A co do Pętelki póki co jest na mnie święcie obrażona za zakraplanie jej oczu.. Obrażanie się według Pętelki wygląda tak, że już nie leży na mnie tylko obok mnie ;p
_________________
"Lecz biedny jestem: me skarby – w marzeniach,
Więc ci rzuciłem marzenia pod stopy,
Stąpaj ostrożnie, stąpasz po marzeniach."
William Butler Yeats
 
 
Neda 

Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 3061
Skąd: Suchy Las
Wysłany: Pią 03 Lut, 2017 23:09   

Trzymam kciuki - za jej zdrowie i dalsze relacje. :)
 
 
Wroniec 

Wiek: 32
Dołączył: 23 Sie 2016
Posty: 117
Skąd: Poznań - Piątkowo
Wysłany: Pon 06 Lut, 2017 16:29   

Parę zdjęć Pętelki z pierwszych dni 🙂





_________________
"Lecz biedny jestem: me skarby – w marzeniach,
Więc ci rzuciłem marzenia pod stopy,
Stąpaj ostrożnie, stąpasz po marzeniach."
William Butler Yeats
 
 
jaggal 

Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 5507
Skąd: Poznań, Winogrady
Wysłany: Pon 06 Lut, 2017 16:47   

ona zjada macki, uważaj ;>
_________________
A kim to jesteś, rzekł dumny lord, że muszę ci się kłaniać?
Jedynie kotem innej maści, takiego jestem zdania!
W płaszczu czerwonym albo złotym, lew zawsze ma pazury
Lecz moje równie ostre są i sięgną twojej skóry.
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17287
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 06 Lut, 2017 16:55   

francuskie podniebienie - ośmiornicami się zywi ;)
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]