Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jaggal
Sro 07 Paź, 2020 21:19
Mela i Bela
Autor Wiadomość
agula.s 

Dołączyła: 08 Gru 2016
Posty: 378
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 14 Mar, 2019 14:47   

Eva, pewnie to glupie pytanie, nie przegapilabys tego, ale czy mozliwe, ze Melka ma problemy ze wzrokiem? Bo moze Ona porusza sie na pamiec?
Jest cudowna puchatoscia. Przesliczna dziewczynka.😄
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Czw 14 Mar, 2019 17:03   

Nie ma głupich pytań, przy kotach trzeba być czujnym podwójnie :good:
Na szczęście, Melek jest po prostu ofermą ;) gapiszonem największym, jakiego znam :) co właściwie czyni ją najsłodszym kotem na świecie :love:
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
KrisButton 

Dołączył: 18 Lis 2014
Posty: 3643
Skąd: Luboń
Wysłany: Czw 14 Mar, 2019 18:30   

Dwie słodkości, niech sobie będzie gapiszonem jak z stąd do Honolulu, ale uroku ma i tak więcej :serce: :serce:
_________________
Istnieją dwa sposoby ucieczki od prozy życia: muzyka i koty.
Synuś, Dziczek,Maksima,Gacuś i Kajtuś P w moim sercu i pamięci, na zawsze.
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Czw 28 Mar, 2019 09:28   

Martwię się o Melkę :( parę dni temu zauważyłam, że ma na uszku dwie małe szramki.. to się zdarza, pomyślałam że może jakaś bójka była, szczególnie że Zeus też miał ucho ze strupkiem. Przycięłam wszystkim pazury i zapomniałam.
Dziś rano widzę, że na drugim uszku kropka strupka i zaczerwienienie.. czy to możliwe, że bez jakichkolwiek zmian żywieniowych i środowiskowych, wyszła kotu alergia? może jakiś składnik w karmie się zmienił... :hm:

na razie obserwujemy, spróbujemy też zmienić karmę.
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Pią 29 Mar, 2019 10:35   

Nie czekając na pogorszenie sprawy na uszkach, po konsultacjach z wieloma mądrymi głowami postanowiłam od razu przestawić Melkę na mono dietę.
Przeszperałam wszelkie dostępne mono karmy i patrząc na ich ceny, zdecydowałam się na barfa. Na całe szczęście ciocia Villemo miała w zapasie kilogram królikowego. Wzięłam póki co zapas na 1 tydzień, wczoraj próbowałam podać na kolację ale niestety, Meli nie była zbytnio zainteresowana, (za to Belek bardzo..)
Próbuję zatem domieszywać tego barfa do karmy, żadne to mono, ale najwidoczniej Melini potrzebuje paru dni, by zaakceptować nowy smak, szczególnie że barf króliczy pachnie wyjątkowo intensywnie. Dziś do śniadania także był mix karma + trochę barfa i miska prawie wymieciona.
Pod prawym oczkiem dziś zauważyłam kolejną zmianę, zaczerwienienie z małym strupkiem.
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Nie 31 Mar, 2019 09:40   

No niestety, póki co bez barfnych sukcesów :(
Próbowałam i delikatnie przegłodzić (pamiętając o bezpieczeńatwie trzustki), i podawać z ręki, i domieszywać do puszkowej, no i za nic nie chce się Melek przekonać. Belini za to aż się trzę na sam zapach, tak jej smakuje, że nawet pazury by sobie dała pewnie przyciąć przy takiej barfnej miseczce.. Nawet próbowałam polewać jej karmę sokiem z barfa aby się nie dobierała do mięska, ale to zdąże wychlipać sok ze swojej miski i posprzątać miskę Melciaka...

No nic, spróbujeny zamówić barf wołowy, byleby wyeliminować kurczaka.
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Sro 03 Kwi, 2019 11:56   

Melinkowe chore uszka



od dziś próbujemy CFF jagnięcy, oby smakowało i pommogło.
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
Neda 

Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 3061
Skąd: Suchy Las
Wysłany: Sro 03 Kwi, 2019 13:29   

ojj :neutral: trzymam kciuki za owieczki
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Sro 10 Kwi, 2019 15:02   

Uszkowa historia wydaje się opanowana, ale oczywiście pozostajemy czujni, jeszcze min.dwa tygodnie Melek będzie na mono.

Mamy czasem też lepsze chwile, choć raczej jest mocno średnio, niż dobrze w układach kocio-kocich.











_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Wto 23 Kwi, 2019 08:09   

Ponad trzy tygodnie na mono diecie i na szczęście uszka Melini wyglądają już zupełnie dobrze :)



od dziś do cielęcego CFFa dokładam troszkę MAC'sa cielęcina+indyk i zobaczymy, czy dobrostan się utrzyma.

Chomiczki są najszczęśliwsze od rana, kiedy w okna najmocniej świeci słońce, uwielbiają się wygrzewać




Tak wygląda Belciak na balkonie:



a tak, kiedy myśli, że nikt nie paczy ::

_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
Cynamon 

Dołączyła: 16 Maj 2013
Posty: 3401
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 23 Kwi, 2019 09:36   

Ostatnie zdjęcie genialne! :D :lol:
Taki wyluzowany kotecek ::
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Sro 08 Maj, 2019 13:32   

Relacje kocio kocie:

Mela z Zeusem





Bela z Zeusem





::
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
Cynamon 

Dołączyła: 16 Maj 2013
Posty: 3401
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 08 Maj, 2019 17:08   

O kurde jaka zabójcza mina :shock: :lol:
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Czw 09 Maj, 2019 08:23   

serio, Belini to jest kot, którego nie potrafię rozgryźć ;)

Jest przepełniona miłością, to, w jaki sposób dba o Melkę i jak bardzo sama potrzebuje uczucia od niej, to jest coś pięknego.
Ufa mi, wiem to na pewno; poza skradanymi przy misce głaskami, dziś np. była tak blisko łóżka rano, że spokojnie mogłam sięgnąć łebka i trochę poszudrać, i ona jest przy tym taka śmieszna :love: jak zbliżam rękę, to zaciska mocno oczka robiąc jednocześnie: unik że niby w tył i podbicie moje ręki, oj głaski takie miłe łał łał ;)
Jak Zeus wyskakuje do Perły, to Beli jest pierwsza przy nim i tak potrafi mu z łapy zasadzić, że zaraz jest spokój. To samo, jak Perła wyskakuje do Meli, w jednym momencie jest ustawiona. Ale, jak sama ma się obronić czy postawić, to jest kompletnie uległa i przerażona.
Na balkon przemyka na ugiętych łapach, jeśli Zeus jest w zasięgu wzroku, do miski jest ostatnia, woli zjeść dopiero, kiedy Zeus sobie pójdzie, do kuwety idzie dopiero, jak pilnuję drogi w korytarzu...
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
Zurha 

Dołączyła: 06 Lip 2017
Posty: 3365
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 12 Maj, 2019 15:28   

Eva a feromony? Przez jakiś czas przynosiły ładne efekty, teraz one też przestały działać?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]