Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: saszka
Nie 21 Sty, 2024 00:55
Zorro
Autor Wiadomość
Zurha 

Dołączyła: 06 Lip 2017
Posty: 3365
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 24 Mar, 2019 18:31   

Brawo dla Was i dla Zorro! Takie przemiany zawsze poruszają.
 
 
agusiak 

Dołączyła: 17 Maj 2015
Posty: 1744
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 24 Mar, 2019 18:59   

A czy coś może pannie apetyt wrócił? :)
Brawo wy! :kwiatek:
 
 
Domcziii 
Dominika

Wiek: 27
Dołączyła: 19 Gru 2018
Posty: 397
Skąd: Mosina
Wysłany: Nie 24 Mar, 2019 19:46   

agusiak napisał/a:
A czy coś może pannie apetyt wrócił? :)
Brawo wy! :kwiatek:


Zależy jak na to patrzeć. Zorka kilka razy w swojej karierze na DT u nas zjadła coś zbliżonego 100g jeśli chodzi o jedną porcję. Przeważnie coś tam poje, ale głównie są to porcje na oko 50g + przysmaki, na które CZASEM jest chętna, które zjada po tym jak wzgardzi kolacją. I na tym polega jej apetyt...
Dzisiaj absolutnie wzgardziła kolacją, ale podałam jej do budki, zaczęłam ją głaskać i wtedy jadła! :roll: Więc dzisiaj też coś koło 50g i dla nas to ogromne szczęście, bo są dni kiedy nie tyka i już...
 
 
KrisButton 

Dołączył: 18 Lis 2014
Posty: 3646
Skąd: Luboń
Wysłany: Nie 24 Mar, 2019 20:54   

Najważniejsze, że coś zje, a przemiana w człowieku głaszcz mnie, jest niesamowita :serce:
_________________
Istnieją dwa sposoby ucieczki od prozy życia: muzyka i koty.
Synuś, Dziczek,Maksima,Gacuś i Kajtuś P w moim sercu i pamięci, na zawsze.
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 24 Mar, 2019 21:24   

Ale super! Widac, że te głaski sprawiają jej przyjemność :)
 
 
einfach 

Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 2487
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 25 Mar, 2019 09:36   

Najbardziej mi się podoba, jak się nadstawia jak tylko obczai, że będzie głaskanie :: I potem jak szybko patrzy, jak zabierasz rękę..że już koniec, jak to??
 
 
Domcziii 
Dominika

Wiek: 27
Dołączyła: 19 Gru 2018
Posty: 397
Skąd: Mosina
Wysłany: Pon 25 Mar, 2019 16:50   



- Całuj łapkę królowej...
- Ty tak serio???



Dziewczyny mają jeszcze skomplikowaną relację, Sreberko nie jest tak zainteresowana nową Moyo jak "uprzykrzaniem" życia Zorro... Jakby chciała na siłę jej pokazać, że ona jest jedyną królową w tym domu. Czasem się martwię, że Sreberko blokuje postępy Zorro... Gdy Zorcia chce podejść do miseczek - wyganiana, gdy chce wejść na parapet - wyganiana... Srebro sama ją zaczepia. Nie wiem co w sobie ma, ale Zorro okazuje jej ogromny respekt i się wycofuje, bo jeśli chodzi o Tośka to jemu Zorka pokaże, gdzie jego miejsce gdy się zdenerwuje.
Póki co daje dziewczynom czas, bo może potrzebują go więcej... Po tym jak Srebro okazywało niechęć drugiemu kotu tymczasowemu u nas, a na koniec wielkie przyjaciółki i zabawy to i tu ślę nadzieję. Tymczasem rezydenci zostali wyproszeni do innego pokoju na czas jedzenia, by Zorro mogła spokojnie patrzeć jak miseczka się napełnia i konsumować.
 
 
Domcziii 
Dominika

Wiek: 27
Dołączyła: 19 Gru 2018
Posty: 397
Skąd: Mosina
Wysłany: Wto 26 Mar, 2019 21:16   

Zorro ma ostatnio skomplikowane relacje ze Sreberkiem... Ale stała się bardziej miziasta, ostatnio co do niej podejdę nie odchodzi i da się głaskać. Ale dzisiaj najlepsze... Było dwóch gości. Obojgu dała się pogłaskać bez podchodów :wink:
 
 
Domcziii 
Dominika

Wiek: 27
Dołączyła: 19 Gru 2018
Posty: 397
Skąd: Mosina
Wysłany: Czw 28 Mar, 2019 18:46   

Od wczoraj relacja ze Sreberkiem trochę unormowana... Nie gania Zorki gdy ta zainteresuje się przygotowywaniem kociego jedzonka, jednak dla mnie to swego rodzaju misja - przygotowywanie jedzenia, pamiętać co jest czyje i patrzeć na Srebro czy nie zamierza ruszyć w stronę Zorro. Od dwóch dni widzę też, że Zorro powoli wychodzi z ciemnego ukrycia. Wprowadzone zostaną feromony i półki aby Zorro mogła w jak najbardziej możliwym spokoju uczyć się życia z człowiekiem...

A dzisiaj to mnie Zorro zaskoczyła ;)

Nie wykazała zainteresowania kolacją, wierciła się. Na końcu podałam jej miseczkę do jej norki, zjadła W S Z Y S T K O. Wylizywała wręcz więc jej trochę dołożyłam, no i zjadła :love:
 
 
Bastianka 

Dołączyła: 31 Lip 2016
Posty: 1075
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 28 Mar, 2019 19:07   

Domcziii napisał/a:
Od wczoraj relacja ze Sreberkiem trochę unormowana... Nie gania Zorki gdy ta zainteresuje się przygotowywaniem kociego jedzonka, jednak dla mnie to swego rodzaju misja - przygotowywanie jedzenia, pamiętać co jest czyje i patrzeć na Srebro czy nie zamierza ruszyć w stronę Zorro. Od dwóch dni widzę też, że Zorro powoli wychodzi z ciemnego ukrycia. Wprowadzone zostaną feromony i półki aby Zorro mogła w jak najbardziej możliwym spokoju uczyć się życia z człowiekiem...

A dzisiaj to mnie Zorro zaskoczyła ;)

Nie wykazała zainteresowania kolacją, wierciła się. Na końcu podałam jej miseczkę do jej norki, zjadła W S Z Y S T K O. Wylizywała wręcz więc jej trochę dołożyłam, no i zjadła :love:


:tan:
 
 
Domcziii 
Dominika

Wiek: 27
Dołączyła: 19 Gru 2018
Posty: 397
Skąd: Mosina
Wysłany: Nie 31 Mar, 2019 15:46   

Jak to jest, że nikt nie pyta o Zorro. Może nie daje się nosić na rękach, ani nie leżakuje na kolanach, ale czy każdy kot musi...
Zorro za to kocha głaskanie, nikt jeszcze nie poznał jej limitu, można głaskać i głaskać a ona będzie stale się ocierać o rękę, wyginać, głośno mruczeć.
Do tego jest spokojna, nie robi bałaganu, w nocy nie wariuje, nie niszczy, drapie tylko drapaki. Jest do tego niesamowicie piękna, może wydać się "zwykłą" krówką, ale to taki słodki kotek miniaturka, jest taka maleńka, ma takie wielkie i śliczne oczka, futrzaste, miłe w dotyku futerko, które uwielbia mieć miziane. Jest czystym kotkiem dbającym o porządek.
Nie jest agresywna w stosunku do innych kotów, nie zaczepia ich. Więc jak to się dzieje, że jeszcze nikt...

 
 
Romkat 

Dołączyła: 19 Mar 2019
Posty: 16
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 31 Mar, 2019 22:01   

I to na dodatek z takiego dobrego domku :aniolek:
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 31 Mar, 2019 22:03   

Trzymam mocno kciuki za najlepszy na świecie dom dla Zorro!
 
 
Domcziii 
Dominika

Wiek: 27
Dołączyła: 19 Gru 2018
Posty: 397
Skąd: Mosina
Wysłany: Sro 03 Kwi, 2019 21:19   

Zorro to taka nasza mała samotniczka. Nie potrzebuje kotów do pełni szczęścia, przynajmniej nie to co oferuje jej nasz dom. Zorro nie jest fanką zabaw, nie bawi się piórkami, piłeczkami, a co dopiero by miała odpowiadać na kocie zaczepki - Zorro to typowy pieszczoch, nic tylko głaskać. Kiedy koci świat się kręci - Zorro obserwuje, zawsze gdzieś na uboczu, na wyższym poziomie, nie szuka towarzystwa. Feromony mamy zamówione, może pomogą Zorce i będziemy dawać znać co i jak :wink: :wink:

 
 
Domcziii 
Dominika

Wiek: 27
Dołączyła: 19 Gru 2018
Posty: 397
Skąd: Mosina
Wysłany: Pią 05 Kwi, 2019 21:05   

Od dziś wdrożone zostały feromony, na dniach będą i kolejne pomoce, które być może pozwolą Zorro się trochę uspokoić... Jak wygląda sytuacja? Zorro to naprawdę kochana koteczka, bezkonfliktowa, ale jak i jeden tak i drugi rezydent działają jej na nerwy. Młodszy nachalnie domaga się zabawy, nie rozumie sprzeciwu Zorro, który jest baaaardzo wyraźny i chce się bawić i kropka. Biedna się wtedy denerwuje, ucieka, chowa, niby chce się postawić, machnie łapką, ale co ona biedna może? Z kolei druga rezydentka od tak uprzykrza życie Zorro, jak jej nie pasuje, że gdzieś leży czy się przechadza, po prostu ją pogoni. Są dni kiedy jest w miarę umiarkowanie, ale są dni kiedy non stop, można rzec, ją napastuje... Także walczymy o lepsze samopoczucie Zorro, bo nie da się ukryć, że taki stres nie pozwala jej stawiać kroków do przodu... ;( A niestety widać ostatnio zmianę w jej zachowaniu, jest taka... "przestraszona"...

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]