Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jaggal
Sro 20 Lip, 2022 08:23
Bubu
Autor Wiadomość
żabcia 

Wiek: 60
Dołączyła: 30 Kwi 2016
Posty: 125
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Sob 28 Paź, 2017 13:25   

W środę nasz przystojniak był u weta. W paszczy po wyrwaniu tylnych zębów wszystko ok. Zaczerwienienie, które nas zaniepokoiło nie boli go ani nie jest ropne. W tym wieku gojenie wymaga dużo czasu. Ale przy okazji okazało się, że dolna powieka w jego lewym oczku czasem wywija się do środka i trochę drażni oko. :wink: Będziemy obserwować kawalera.
_________________
Violetta
 
 
MISIEK 
Misiek

Dołączyła: 17 Kwi 2016
Posty: 2300
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Pon 06 Lis, 2017 19:32   

Bubu bardzo lubi nową kuwetę. Bardzo lubi się na niej wylegiwać i tym samym blokuje toaletę innym kotom ;-) Jak tu wytłumaczyć po kociemu, że kuweta służy do innych spraw...

 
 
MISIEK 
Misiek

Dołączyła: 17 Kwi 2016
Posty: 2300
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Nie 12 Lis, 2017 13:38   

Bubu chodzi ciągle z ogonem podniesionym do góry. Gdy zamykałam środkową szafę nie zauważyłam, że końcówka ogona jest na tyle wysoko, że biedakowi ogon przytrzasnę ;-). Spokojnie kotu nic się nie stało. Zresztą ile razy mam mówić, że do szafy, na korytarz, pod zlew i do pralki nie wolno wchodzić...(to się głównie tyczy innych kotów, ale Bubu jak wywęszy coś to też wchodzi tam gdzie nie powinien)
 
 
MISIEK 
Misiek

Dołączyła: 17 Kwi 2016
Posty: 2300
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Sob 09 Gru, 2017 20:17   

Bubu ostatnio napędził nam stracha. Ukradł kawałek kaszanki z drewnianą końcówką. Perfidnie zakradł się i ukradł z talerza. Niestety Żaba jak złapała kota to już było po kaszance. Na szczęście minęło kilka dni i Bubu nic się nie stało. Niestety muszę powiedzieć, że w kwestii jedzenia nie zawsze jest dżentelmenem. Od kosz na śmieci też muszę go odganiać. Chyba jednak nie do końca pozbył się "nadwornych" manier.
 
 
MISIEK 
Misiek

Dołączyła: 17 Kwi 2016
Posty: 2300
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Nie 17 Gru, 2017 20:54   

Bubu nie lubi zabiegów takich jak czesanie i obcinanie pazurków. W przypadku pazurków to nawet ugryź potrafi. Podbudowana zajęciami w sobotę (mój wykładowca, lekarz weterynarii, mówi ze kot musi wiedzieć kto tu rządzi) więc dzisiaj była zdecydowana akcja pod tytułem czesanie i obcinanie. Bubu burczał pod nosem ale udało się przeprowadzić zabieg bez uszczerbku na zdrowiu (moim i Bubu) ;-)
 
 
żabcia 

Wiek: 60
Dołączyła: 30 Kwi 2016
Posty: 125
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Sob 30 Gru, 2017 22:40   

Szyję sobie kreację na sylwestra, w TV leci muzyka koty leżą pokotem gdzie tylko można i nagle dobiega mnie chrapanie. To nasz przystojniak Bubu leży sobie w podusi na szafce na korytarzu, łapką przykrył sobie łepek i...... "pcha tę betoniarkę pod górę" hi hi, zagłuszając muzykę. :aniolek:
_________________
Violetta
 
 
żabcia 

Wiek: 60
Dołączyła: 30 Kwi 2016
Posty: 125
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Nie 21 Sty, 2018 00:05   

Ja chyba mam jakiś pociąg do starszych kotów. Kiedyś Heliodora teraz Bubu. No po prostu muszą zaakceptować, że ja uwielbiam je miziać. Bubu pomrukuje, paca łapką a nawet podgryza (lekko oczywiście) ale już wie że to nieuniknione. Dzisiaj popołudniu leżałam sobie na sofie. Bubu leżał w nogach i grzał mi stopy. Teraz śpi sobie grzecznie na fotelu koło mnie i .... pochrapuje cichutko. Muszę powiedzieć, że czasem śpi w śmiesznych pozach. Nie znam żadnego innego kota, który by tak spał. :P Misiek doklei zdjęcie.
_________________
Violetta
 
 
MISIEK 
Misiek

Dołączyła: 17 Kwi 2016
Posty: 2300
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Czw 25 Sty, 2018 22:02   

Zgodnie z obietnicą Żaby przesyłam filmik z Bubu. To jest kot, który spędził ok 6 lat na dworze. Jak widać raczej nie tęskni za dawnym życiem
 
 
MISIEK 
Misiek

Dołączyła: 17 Kwi 2016
Posty: 2300
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Sob 03 Lut, 2018 18:00   

Bubu to prawdziwy kocur, nawet po kastracji. Czasem mocniej przygryzie innego kota-próbuje dominować. Wyrzuci inne futro z jego ulubionego legowiska. Tylko w stosunku do Rubi jest milszy, chociaż ją też gryzie za kark. Ale za to odstępuje jej swoje jedzenie.
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 03 Lut, 2018 19:46   

Jakie On ma duże łapy...
 
 
żabcia 

Wiek: 60
Dołączyła: 30 Kwi 2016
Posty: 125
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Wto 06 Lut, 2018 20:16   

Tak, te łapy sprawiają, że obok tego potężnego kocura nie sposób przejść nie miziając go. Czasem biedak się buntuje i burczy, bo ile razy można przerywać mu drzemkę. W końcu parę latek się ma, wić poobiednia i przeobiednia :lol: sesja mu się należy, :lol:
_________________
Violetta
 
 
żabcia 

Wiek: 60
Dołączyła: 30 Kwi 2016
Posty: 125
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Wto 06 Lut, 2018 20:17   

Tak, te łapy sprawiają, że obok tego potężnego kocura nie sposób przejść nie miziając go. Czasem biedak się buntuje i burczy, bo ile razy można przerywać mu drzemkę. W końcu parę latek się ma, wić poobiednia i przeobiednia :lol: sesja mu się należy, :lol:
_________________
Violetta
 
 
MISIEK 
Misiek

Dołączyła: 17 Kwi 2016
Posty: 2300
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Sob 10 Lut, 2018 14:17   

Bubu i Rubi lubią się czasem ze sobą bawić pomimo iż to dwa odmienne kocie charaktery. Rubi mała i zwinna. Biega za wszystkim co się rusza. Bubu potężny i leniwy. Zdecydowanie woli bawić się stacjonarnie.
 
 
MISIEK 
Misiek

Dołączyła: 17 Kwi 2016
Posty: 2300
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Nie 18 Lut, 2018 10:04   

Wczoraj był jeden z tych momentów, które nie da się uwiecznić na filmie bo oczywiście człowiek nie jest przygotowany na kocie psoty.
Rubi korzystała ładnie z kuwety. Bubu siedział przy kuwecie i początkowo tylko przypatrywał się. Po chwili zaczął pacać łapką jej ogonek, gdy Rubi była bardzo skupiona na wykonywanej czynności... Zero wyczucia czasu na zabawę.
 
 
MISIEK 
Misiek

Dołączyła: 17 Kwi 2016
Posty: 2300
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Sob 24 Lut, 2018 21:15   

Bubu ma takie momenty, że paca łapą wszystko co się rusza, nas i koty. A po chwili grzecznie leży obok innych futer na kanapie. Jak słyszę syk i koci krzyk to wiem, że to najprawdopodobniej Bubu. Ale poza chwilowym zamieszaniem nic więcej się nie dzieje. Mamy temperamentnego kocura.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]