Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ira i Szerida
Autor Wiadomość
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 04 Sie, 2016 23:50   Ira i Szerida

Ira pojawiła się jako dorosła kotka w Parku Sołackim. Już wtedy nie miała połowy ogona. W zeszłym roku przeżyła starcie z psem i w wyniku pogryzienia straciła połowę ucha. Być może dlatego uznała, że dziupla na 4 metrach wysokości będzie bezpiecznym miejscem, by urodzić kocięta...
Gdy dokarmiający je ludzie zdecydowali się na sterylizację Iry, z dwóch kociaków, został już tylko jeden. Nie wiadomo, co się stało z drugim.

Ira jest łagodną, pogodną kotką, bardzo lubiącą głaskanie. W dniu łapanki przyszła bez małej. Złapała się jako pierwsza.



Szerida jest rezolutna i ciekawska. Ze sobie tylko znanych powodów odłączyła się od mamy i nie pojawiała się przez dwa dni. Mieliśmy najczarniejsze myśli... W tym czasie Ira dochodziła już do siebie po sterylizacji. Przygaszona, smutna, nieswoja.


Gdy mogliśmy już bezpiecznie przywieźć Szeridę do Iry, radości nie było końca - kotka odżyła, od razu zabierając się za mycie malucha.

Ira i Szerida na picasie i na youtubie
Ostatnio zmieniony przez kat Sob 26 Sty, 2019 19:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 05 Sie, 2016 08:00   

:serce: :serce: :serce: :serce:
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6882
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 05 Sie, 2016 08:52   

Awwww, jakie cuksy! <3
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Pią 05 Sie, 2016 10:07   

tak piękny jak kot norweski leśny :love:
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 21 Sie, 2016 17:30   

Dni mijają, a Ira okazuje się całkowicie bezproblemową, łagodną i bardzo przylepną koteczką... Wszystko można przy niej bez problemu zrobić, dokładnie obejrzeć, obciąć pazurki... No właśnie.. Pazurki... Ira wyhodowała sobie przedziwną strukturę wokół jednego z przednich pazurków. Skórka, w którą normalnie chowa się pazurek owinęła jej się wokół tworząc obrączkę - pazurek przebił ją i z takim "czymś" kicia chodziła nie wiadomo, jak długo... Na szczęście wszystko już oczyszczone, pazurek uwolniony, a mała przy całym zabiegu nie wydała nawet dźwięku - cierpliwa, rozumiejąca i pełna ufności... :serce:


Szerida natomiast jest małą lwicą ;) Choć równie potulna, gdy już ją złapać ;) na razie pokazuje wszem i wobec, że poza mamą nic więcej do szczęścia nie jest jej potrzebne ;) No, może poza towarzystwem innego szkraba... Jak ona tęsknie spogląda na rówieśniczki z klatki obok! :(
 
 
jaggal 

Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 5507
Skąd: Poznań, Winogrady
Wysłany: Pon 29 Sie, 2016 17:22   

Dziewczyny nadal mieszkają w klatce... i nadal brak widoków na to, aby miały ją w miarę szybko opuścić :(

Smutne to, tym bardziej, że obie mają zadatki na cudowne pieszczochy. Ira wyjęta z klatki pozwala zrobić przy sobie wszystko, jest grzeczna, potulna i bezproblemowa. U weterynarza tak samo - nawet nie piśnie, a co dopiero mówić o drapaniu czy szarpaniu się... Po prostu leży skulona, wtulając się w lepiej znany sobie ludzki zapach. Szerida jest trochę bardziej bojowa, posykuje, udaje chojraka... ale to przecież tylko mały, malusi, malusieńki kiciuś ;)
_________________
A kim to jesteś, rzekł dumny lord, że muszę ci się kłaniać?
Jedynie kotem innej maści, takiego jestem zdania!
W płaszczu czerwonym albo złotym, lew zawsze ma pazury
Lecz moje równie ostre są i sięgną twojej skóry.
 
 
jaggal 

Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 5507
Skąd: Poznań, Winogrady
Wysłany: Sro 14 Wrz, 2016 17:13   

Czy ja mówiłam, że nie ma widoków na to, żeby dziewczyny opuściły klatkę?

Odwołuję! ;)

I bardzo się z tego cieszę, bo chociaż ostatnio dziewczyny przeniosły się do większego lokum i mają do dyspozycji dwie połączone klatki, to jednak największa nawet klatka nie zastąpi domu... Szczególnie w przypadku Szeridy, którą roznosi energia i której klatka nie pozwala pozbyć się resztek lęku przed człowiekiem :(
_________________
A kim to jesteś, rzekł dumny lord, że muszę ci się kłaniać?
Jedynie kotem innej maści, takiego jestem zdania!
W płaszczu czerwonym albo złotym, lew zawsze ma pazury
Lecz moje równie ostre są i sięgną twojej skóry.
 
 
medyczka 

Wiek: 30
Dołączyła: 19 Sie 2016
Posty: 157
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 17 Wrz, 2016 13:28   

Melduję Irę i Szeridę u nas w łazience. Grzecznie przeszły szczepienia, a teraz osawjando. ;)
_________________
Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia. - Carl Gustav Jung
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 17 Wrz, 2016 13:30   

jak się cieszę :tan:
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
medyczka 

Wiek: 30
Dołączyła: 19 Sie 2016
Posty: 157
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 17 Wrz, 2016 22:22   

Jak do tej pory została osikana podłoga a ja i Szopen mocno oprychani przez Irę. ;) Iry nie mogę absolutnie pogłaskać. Woli stanąć dęba i stać na dwóch łapach grzbietem do ściany, aby tylko nikt jej nie głaskał! Mimo wszystko Szopen dał radę i poobgłaskiwał obie. Mi się też trochę udało.
W łazience nie dało się ich długo trzymać - jest tak mała oraz słabo wentylowana, że po kilku godzinach Ira zaczęła oddychać pyszczkiem. Przenieśliśmy je do naszego pokoju i teraz siedzą pod łóżkiem ;)

Mam nadzieję, że wyjdą na amu.
_________________
Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia. - Carl Gustav Jung
 
 
Chitos 

Dołączyła: 05 Cze 2015
Posty: 3127
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 17 Wrz, 2016 22:24   

Nie poddać się :) i miziac :)
Jak Maurycy przestał się bać przestrzeni to i wam się uda ! :)
 
 
medyczka 

Wiek: 30
Dołączyła: 19 Sie 2016
Posty: 157
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 18 Wrz, 2016 14:29   

Dziewczyny w ciągu dnia siedzą tylko pod łózkiem, ale w nocy latały po pokoju. Mój rezydent oglądał je ze szczytu kartonów ;) . Nie prychają na siebie wcale, tylko czasem Szerida oprycha Parysia gdy ma chętkę. No a na nas prychają wciąż. ;) W nocy ganiały jak szalone - szczególnie młoda - oraz nawaliły tak śmierdzącego kupola, że aż się obudziłam! :brawa:
_________________
Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia. - Carl Gustav Jung
 
 
medyczka 

Wiek: 30
Dołączyła: 19 Sie 2016
Posty: 157
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 19 Wrz, 2016 12:47   

Wczoraj wieczorem odchodził wspólne hopsy Szeridy z Parysem. Mała fuknie czasami na niego gdy się przestraszy, a pozatym ok. Wspólnie biegają za piórkiem i ganiają się po pokoju <3

Ira i Parysek w kooperacji. Czasem nawet wlezie do niej pod łóżko, a ona nie ma nic przeciwko. Wąchają się, a Ira czasami wychodzi spod łóżka, gdy go zobaczy. Trochę wczoraj powychodziła, ale jak człowieki podejdą za blisko, to hops do kryjówki.

Dzisiaj nawet Ira dała się pogłaskać przy jedzeniu. Mini sukces.

Jak tylko dziewczyny przestaną się bać naszego wzroku, to zrobię zdjęcia i wstawię. :aniolek:
_________________
Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia. - Carl Gustav Jung
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 19 Wrz, 2016 12:48   

:aniolek: będzie dobrze :good:
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
Szopen 

Dołączył: 19 Sie 2016
Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 19 Wrz, 2016 21:10   

Wyciągnęliśmy łajzy spod łóżka. Oswajanie w toku :twisted:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]