Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ira i Szerida
Autor Wiadomość
medyczka 

Wiek: 30
Dołączyła: 19 Sie 2016
Posty: 157
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 19 Wrz, 2016 22:06   


_________________
Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia. - Carl Gustav Jung
 
 
medyczka 

Wiek: 30
Dołączyła: 19 Sie 2016
Posty: 157
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 29 Wrz, 2016 08:36   

Dziewczynki radzą już sobie lepiej.
Ira nawet stawia kitę na powitanie, ale głaskanie możliwe tylko przy jedzeniu. ;)
Szeridę idzie łatwo złapać i wygłaskać mimo głośnego stawiania oporu ;)
Wspólna zabawa jest również obecna oraz dzikie galopy przez całą chatę.

Jeszcze trochę i się oswoją :twisted:
_________________
Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia. - Carl Gustav Jung
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 29 Wrz, 2016 08:56   

A jak relacje z Paryskiem? :)
 
 
medyczka 

Wiek: 30
Dołączyła: 19 Sie 2016
Posty: 157
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 30 Wrz, 2016 13:53   

Najlepsze. Parys ciągle chce się bawić i nie rozumie, że ktoś może nie koniecznie, a więc czasem zostanie oprychany lub obuczany.
A wczoraj widziałam, że Ira go myje. ;)
Parysiu lubi siedzieć z dziewczynami pod łóżkiem. ;)
_________________
Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia. - Carl Gustav Jung
 
 
agusiak 

Dołączyła: 17 Maj 2015
Posty: 1744
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 30 Wrz, 2016 17:49   

To dobre wieści ::
 
 
medyczka 

Wiek: 30
Dołączyła: 19 Sie 2016
Posty: 157
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 10 Paź, 2016 22:28   

Irusia już czuje się dobrze.
Jeszcze nie da się dotknąć poza porą jedzenia, ale jest wesoła i chętnie się bawi. Nie jest już osowiała.
Nawet dziewczyny zaczęły przychodzić by mnie przywitać gdy wracam do domu :) )

Jeszcze praca przed nami, ale uda się!

Dziewczynki zrobiły się troszkę grubaski, więc mokre posżło w odstawkę i teraz jedziemy na mięsku. ;)
_________________
Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia. - Carl Gustav Jung
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 11 Paź, 2016 10:10   

Super wieści :brawo: Codziennie o Was myślę, jak tam się sprawy toczą :) Dobrze, że dziewczyny już się oswoiły z mieszkaniem i czują się dobrze :) I że Parys ma darmową toaletę :lol:
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
medyczka 

Wiek: 30
Dołączyła: 19 Sie 2016
Posty: 157
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 22 Lis, 2016 15:50   

Parys strasznie jest zazdrosny o Irkę. Ona by bardzo chciała przy mnie pobyć, ale nie może, po Parys zaraz odstawia buczenie oraz zapewnia Irce lańsko. Czasami gdy widzę, że zaczyna się denerwować jej obecnością udaje mi się odwrócić jego uwagę głaskami :twisted:
Ale Irka jest przez to taka niedopieszczona. I wydaje mi się, że przez większość czasu jest smutna. Dobrze, że Parys daje jej przynajmniej bawić się ze mną. Irka najbardziej uwielbia lekkie piłeczko-pompony <3
Szerida to wielki dzikus, zdaje się nie zauważać człowieka - no chyba że masz akurat myszkę z kuleczkami w środku na podorędziu ;) .
Uczucia macierzyńskie Iry do Szeridy poleciały w dół, Irka nie akceptuje już tak młodziaszkowego hasania często za nie karając hapsem w kark i przyparciem do ziemi ;)
_________________
Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia. - Carl Gustav Jung
 
 
medyczka 

Wiek: 30
Dołączyła: 19 Sie 2016
Posty: 157
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 09 Gru, 2016 17:32   

Dobre wieści!
Dziewczyny przyspieszyły tempo adaptacji ;) . Irenka wita mnie w drzwiach z kitą (a raczej: z połową kity, bo tylko tyle jej ma) w górze + ulega głaskom coraz chętniej i to nie przy okazji jedzenia!
Szerida poszła w jej ślady i też zrobiła się bardziej ufna.
Parys przestał być tak wredną mendą i rzadziej bije Irenkę ;) --> dzięki temu kotka jest na prawdę baardzo wesoła i chętna do zabawy jak nigdy!
Progres w toku. ;]
_________________
Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia. - Carl Gustav Jung
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 09 Gru, 2016 23:24   

Dobre wieści :)
 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 11 Gru, 2016 20:34   

:good:
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
medyczka 

Wiek: 30
Dołączyła: 19 Sie 2016
Posty: 157
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 22 Gru, 2016 10:04   

Szerida posterylkowo trzyma się wzorowo. ;) Biega, skacze, tupta z częstotliwością 10000Hz, więc wszystko jak zwykle. ;)
Ciągle daje dotknąć tylko ogon, ale ostatnio odnieśliśmy zwycięstwo i obcięliśmy jej pazury!
Irenki oswajania sposób nowy: złap kota, między nogi i głaskaj ładnie. Udało się 3 razy przez 30 sekund, bo Irena wyrywa się jak szalona. Wygląda jak niemiecki pocisk i taką siłę też ma.
Ja nie jestem w stanie jej wcale utrzymać, tylko Tomek.
I ostatnio nasikała na karton po pizzy! Coś jej się chyba pomyliło. Mam nadzieję, że więcej się nie to nie powtórzy poza kuwetą.
Ostatnio Parys zagubił się i trafił do pokoju naszego współlokatora, w którym siedział dość długo zamknięty. W tym czasie Irenka była wesoła, skora do zabawy i skoków, ale gdy tylko Parys wyleciał z pokoju, błyskawicznie prysnęła pod łóżko..
Skubany kocur dobrze wie, że nam się nie podoba jak traktuje kocicę. Zawsze gdy już ma się na nią znowu rzucić dostaje ostrą słowną reprymendę o treści "PARYYYYYS!" , a wtedy wydaje miauko-szczek bardzo zawodząc, że nie daje mu się bezkarnie bić drugiego kota.
_________________
Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia. - Carl Gustav Jung
 
 
agusiak 

Dołączyła: 17 Maj 2015
Posty: 1744
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 22 Gru, 2016 21:55   

Czekamy na fotki!!! :lol:
 
 
medyczka 

Wiek: 30
Dołączyła: 19 Sie 2016
Posty: 157
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 13 Sty, 2017 21:37   

Dziewczynki dają się oswoić!
Irenka czeka pod drzwiami na mnie oraz daje się głaskać podczas leżenia i czasami nawet ot tak. ;)
Szerida podobnie - to niezwykle towarzyski kot! Gdzie ja, tam ona. Tylko niedotykalska jest ;)

Niestety Parys jest tyranem. Bije Irenkę codziennie. Biedna ucieka z podkulonym ogonem, jednak potrafi sobie z nim poradzić i dzięki temu Parysiu nosi znamiona wojenne ;) )

Ostatnio też nieszczęście, bo zjawiły się u nas pchły! :evil:
Frontline nie pomógł, teraz muszę kupić coś w sprayu chyba... Coś polecacie? :)

Najświeższe zdjęcia są z grudnia w albumie dziewczynek, postaram się wkrótce wrzucić świeższe. :)
_________________
Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia. - Carl Gustav Jung
 
 
einfach 

Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 2487
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 13 Sty, 2017 21:48   

medyczka napisał/a:
Dziewczynki dają się oswoić!
Irenka czeka pod drzwiami na mnie oraz daje się głaskać podczas leżenia i czasami nawet ot tak. ;)
Szerida podobnie - to niezwykle towarzyski kot! Gdzie ja, tam ona. Tylko niedotykalska jest ;)

Niestety Parys jest tyranem. Bije Irenkę codziennie. Biedna ucieka z podkulonym ogonem, jednak potrafi sobie z nim poradzić i dzięki temu Parysiu nosi znamiona wojenne ;) )

Ostatnio też nieszczęście, bo zjawiły się u nas pchły! :evil:
Frontline nie pomógł, teraz muszę kupić coś w sprayu chyba... Coś polecacie? :)

Najświeższe zdjęcia są z grudnia w albumie dziewczynek, postaram się wkrótce wrzucić świeższe. :)


Proponuję Stronghold. Tylko to nam pomogło, oraz nie siada na nerki, co jest dodatkowym plusem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]